Основні причини та методи усунення сильного головного болю в області скроні і нудоти

Основные причины и методы устранения сильной головной боли в области виска и тошноты

На сьогоднішній день всім нам відомо про те, що головний біль, що виявляється в різний час доби, свідчить про наявність в організмі дисбалансу, з-за якого і відбувається звуження судин і, як наслідок, виникнення цього вкрай неприємного симптому. При цьому біль може мати різний характер: бути ниючий, сильної, гострої, змішаної, і бути локалізовані на різних ділянках: лоб, області скронь, потилицю і навіть щелепи.

Чому варто звертати настільки пильну увагу на те, коли і де у вас з’явився головний біль? Справа в тому, що саме цей симптом є першим сигналом настання хвороби, а значить, диагностировав її, ви зможете зрозуміти, що саме не так в організмі і спробувати швидко усунути розвивається захворювання. І, навпаки, абсолютна байдужість до головного болю може призвести до того, що вже через тиждень ви відчуєте погіршення загального стану, а, прийшовши в поліклініку на огляд, почуєте діагноз про наявність серйозного захворювання. Саме тому, локализовавшаяся в області скронь головний біль повинна бути не тільки помічена людиною, але і обов’язково продиагностирована на предмет того, що є джерелом і чи можна усунути її, поки не стало пізно.

Варто також зазначити, що часті головні болі, що локалізуються в області скронь, далеко не завжди виражаються досить інтенсивно. Це можуть бути навіть слабкі ниючі болі, поступово надоедающие пацієнту і змусили його пити знеболюючі таблетки. Однак якщо ви не знаєте, чим викликана сильний головний біль, ні в якому разі не рекомендується самостійно приймати рішення і починати домашнє лікування! Будь-яка недуга має бути продіагностовано фахівцем, інакше ускладнень і вкрай неприємних наслідків вам не уникнути!

Зміст

 • 1 Чому виникає біль?
 • 2 Що є джерелом?
 • 3 Чому головний біль супроводжується нудотою?
 • 4 Як проводиться діагностика?
 • 5 У чому полягає лікування в клініці?
 • 6 Ефективно домашнє лікування?

Чому виникає біль?

Основные причины и методы устранения сильной головной боли в области виска и тошноты

Перед тим як розбиратися в основних причинах появи болі в скроневій області, слід зрозуміти, як саме вона з’являється. Справа в тому, що з-за зовнішніх або внутрішніх факторів, що постійно впливають на наш організм, судини головного мозку можуть короткочасно бути звужені. Кровотік в цей час починає подвоювати вплив на інші, більш широкі ділянки судин. Під тиском, кров починає нерівномірно розподілятися по судинах, викликаючи тимчасове порушення і дисфункцію скроневої області, яка є найбільш сприйнятливим ділянкою організму людини. Внаслідок тимчасової дисфункції, у пацієнта можуть спостерігатися нетерпимі або, навпаки, несильні скроневі головні болі, нудота, підвищення температури і злегка виражена слабкість організму. Однак, як тільки дисфункція скроневої області усувається, біль і нудота припиняються разом з нею.

Що є джерелом?

Основные причины и методы устранения сильной головной боли в области виска и тошноты

Сказати зі 100-відсотковою упевненістю, звідки виникає та чи інша біль, практично неможливо, адже, як вже було сказано вище, багато серйозні захворювання починаються саме з цього симптому. За результатами досліджень, сьогодні існує понад 45 хвороб, дисфункцій та аномалій організму людини, які починаються з скроневої болю.

Тим не менш, до найбільш поширених джерел, із-за яких ми можемо раптом відчути різкий головний біль, фахівці відносять:

 • Порушений кровообіг головного мозку;
 • Неправильне харчування з присутністю продуктів, які негативно впливають на кровотік;
 • Короткочасне защемлення нерва;
 • Розвивається в організмі інфекційного захворювання типу;
 • Травма скроневої області (аварія, побутове пошкодження тощо);
 • Зміна гормонального фону (вченими доведено, що виникають у вагітних головні болі є закономірним, нормальним явищем, оскільки організм не встигає перебудуватися, внаслідок чого виникає підвищений тиск на стінки судин);
 • Розвивається запалення скронь;
 • Патології і аномалії, безпосередньо пов’язані з скронево-щелепним суглобом.

Чому головний біль супроводжується нудотою?

Основные причины и методы устранения сильной головной боли в области виска и тошноты

Крім звичайної головного болю, яка може бути занадто сильна або ледь помітна, нерідко у пацієнтів спостерігається ще один неприємний симптом – людини починає мутити, з’являється нудота і різке погіршення апетиту. Що є причиною їх виникнення?

Незважаючи на той факт, що причини болю в області скроні предостатньо, як ви вже встигли переконатися, лише деякі захворювання мають властивість виражатися ще і в нудоті. В першу чергу вона є першим сигналом, що розвивається менінгіту. Якщо лікарем був поставлений такий діагноз, слід в обов’язковому і терміново починати лікування, інакше сильний головний біль з нудотою можуть перерости в серйозні ускладнення.

Ще одне захворювання, яке виявляє себе таким симптомом, як нудота – це різні черепно-мозкові травми. Нерідкі ситуації, коли в результаті аварії пацієнт отримує легкий ступінь струсу мозку або забій. Незважаючи на те, що після ДТП може пройти не один рік, отримана травма знову заявляє про себе в самий невідповідний момент (особливо у разі недбалості хворого). У травмованої людини починаються болі в області скронь, поступове підвищення температури, лихоманка аж до коматозного стану з наступним летальним результатом.

Як проводиться діагностика?

Основные причины и методы устранения сильной головной боли в области виска и тошноты

Для того щоб згодом призначити правильне і ефективне лікування, фахівець повинен в обов’язковому порядку дізнатися причини хворобливості виска. Для цього проводиться ряд медичних процедур, які включають в себе:

 • Здачу аналізів (так як головні болі, локалізовані біля скроні, можуть мати різний характер і причини виникнення, здаються аналізи поділяються на дві групи: загальні і показник ШОЕ);
 • Рентген головного мозку (якщо болі у скронь пов’язані з черепно-мозковою травмою, лікар повинен зрозуміти масштаб удару, щоб подальше лікування передбачало цей показник і мало більшу ефективність);
 • МРТ (ще одна медична діагностична процедура, що допомагає визначити причини ниючого болю скроні і усунути її якомога швидше).
 • Слід ще раз нагадати, що усунення болючості голови і невеликий нудоти хоч і можливо в домашніх умовах, але вкрай не рекомендується. Звичайно ж, лікуватися самостійно можна і в деяких випадках навіть потрібно, однак перед цим вам повинен бути поставлений чіткий діагноз від лікаря! В іншому випадку причини, у результаті яких з’явилися головні болі у скроні, можуть бути встановлені не точно або повністю не збігатися з реальним станом речей.

  У чому полягає лікування в клініці?

  Основные причины и методы устранения сильной головной боли в области виска и тошноты

  Як тільки причини болю скроні і нудоти стали фахівця зрозумілі, призначається лікування. В залежності від того, що саме є джерелом, методика позбавлення може бути різною.

  Якщо головні болі біля скроні – це лише тимчасове явище, пов’язане з перепадом тиску, гормональним зміною або легким порушенням кровотоку, який вже нормалізувався самостійно, пацієнту може бути призначений масаж скронь, проведений фахівцем. У приємній атмосфері хворого кладуть на ліжко і проводять процедуру масажу, протягом якої місця найбільшої напруги скронь опрацьовуються вказівними пальцями з невеликим тиском. Дана процедура сприяє усуненню причини появи недуги, поліпшенню кровотоку і його нормалізації, внаслідок чого головний біль зникає, як і присутня нудота.

  Якщо головний біль у скроні є наслідком розвитку важких захворювань, лікар-невролог може призначити ряд медичних процедур з прийняттям знеболюючих препаратів і іммунностімуляторов. Крім усього іншого, сильні головні болі скронь, різко змінюються виникненням нападів нудоти і помутніння розуму, вимагають стаціонарного лікування та постійної присутності лікаря поруч з пацієнтом.

  Ефективно домашнє лікування?

  Як вже було сказано вище, фахівці вкрай рідко визнають домашнє лікування, однак якщо причини, за яких вас почав мучити нудота і головний біль у скроні, вам зрозумілі, а характер самих проявів не є інтенсивним і різким, можна спробувати усунути захворювання самостійно.

  Природно, найефективніше провести сеанс масажу скронь (бажано, щоб процедура здійснювалася фахівцем). Протягом 10-15 хвилин надайте невеликий тиск на область скроні так, щоб ви відчували ритм кровотоку. Не зайвим буде використання ароматичних масел або свічок для розслаблення (якщо, звичайно, у вас не виникають головні болі через алергію на запахи).

  Ще один ефективний спосіб, що допомагає забути, що таке головний біль – це холодний компрес. Покладений на скроневій області лід протягом 15-20 хвилин гарантовано позбавить вас від неприємних симптомів і поверне радість!

   

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *