Особливості головних болів остеохондрозу шийного відділу

Особенности головных болей остеохондроза шейного отдела

Причин виникнення головних болів безліч, одна з них – шийний остеохондроз. Кожен хребетний елемент відповідальний за той чи інший певний суглоб або орган. При розвиненому остеохондрозі больові сигнали подавати буде саме той орган або ділянку організму, до якого пошкоджений хребет перетискає нервові корінці або кровоносні судини, так як він є каналом для постачання життєво важливих елементів до всіх ділянок тіла. За діяльність головного мозку відповідальний шийний відділ хребта, при порушенні його будови виникають головні болі.

Зміст

 • 1 Причина виникнення болю при остеохондрозі
 • 2 Відмітні особливості головних болів при шийному остеохондрозі
 • 3 Види головного болю при остеохондрозі
 • 4 Діагностика головного болю
 • 5 Як лікувати остеохондроз
 • 6 Зміна способу життя
 • 7 Лікування в домашніх умовах

Причина виникнення болю при остеохондрозі

Особенности головных болей остеохондроза шейного отдела

Будова хребта таке, що стан одного елемента безпосередньо залежить від стану іншого, незначний збій у роботі відбивається на всьому організмі. Шийний остеохондроз – важкий патологічний стан, викликаний дегенерацією міжхребцевих дисків і зменшенням їх висоти. Стаючи тонше і костенея, диски втрачають амортизаційні властивості, починають здавлювати нерви, викликаючи сильний біль.

У шийному відділі знаходиться безліч важливих і необхідних для життєдіяльності організму, кровоносних судин і нервових закінчень, цей відділ є найбільш рухливою частиною хребта, і самої малозахищеної.

При шийному остеохондрозі відбувається здавлювання нервових закінчень і порушення кровопостачання судин, що відповідають за іннервацію (постачання тканин і органів нервами для зв’язку з центральною нервовою системою) голови та шиї. Відбувається набряк нервових тканин, виникає запальний процес, починаються головні болі.

Відмітні особливості головних болів при шийному остеохондрозі

Особенности головных болей остеохондроза шейного отдела

У цих болів є свої ознаки, що допомагає правильно діагностувати і відрізняти від цефалгий, що виникають з інших причин:

 • біль з’являється різко, приступообразно, без явних на те причин;
 • продовження болів незначне, до десяти – п’ятнадцяти хвилин, але буває біль тривала, постійного ниючого характеру;
 • виникають найчастіше вранці або після тривалого перебування в незручному положенні;
 • мають різну інтенсивність;
 • голова болить з супутніми неприємними відчуттями в шиї (поколювання, оніміння);
 • біль може посилюватися при русі головою або очима;
 • стійкі головні болі викликають підвищення тиску, порушення сну, дратівливість;
 • локалізується біль в основному в області ураження судин або нервових закінчень – скроневої, потиличної;
 • блювоти, після якої стає легше, і підвищення температури не спостерігається.

Симптоматичні ознаки проявляються завжди рівно, однаково, стан зберігає стабільний характер.

Крім того, хворобливі стани при шийному остеохондрозі супроводжуються:

 • запамороченням;
 • погіршенням зору;порушенням слуху;
 • погіршенням пам’яті;
 • онімінням або поколюванням верхніх кінцівок;
 • порушенням координації рухів.

Передбачити заздалегідь, як проявить себе шийний остеохондроз, неможливо. Лікування слід починати відразу ж після підтвердження діагнозу.

Нерідко пацієнти скаржаться, що головні спазми супроводжуються відчуттям здавлення шиї, болить область плечей.

Види головного болю при остеохондрозі

Особенности головных болей остеохондроза шейного отдела

Синдром хребетної артерії викликається пекуча, пульсуючий біль. Починаючись в потилиці, поступово переходить на тім’яну і скроневу області. Причинами таких болів бувають грижі міжхребцевих дисків. Проявлятися можуть дуже інтенсивно.

Біль, що виникає в потилиці з одного боку, віддає в скроню або тім’яну частину цієї ж сторони, викликається защемленням позвонковых нервів.

При защемленні нервів області потилиці розвивається потилична невралгія. Поширюючись від потилиці по всій голові, викликає пекучу пульсуючий біль без запаморочень.

Спровокована здавленням артерій і вен, що проходять по хребетного каналу, що з’являється внаслідок внутрішньочерепного тиску давить, розпираючий біль. Відбувається так тому, що остеохондроз звужує між хребцями просвіти, відтік крові з мозку погіршується.

Діагностика головного болю

Особенности головных болей остеохондроза шейного отдела

Після звернення до невролога або терапевта лікар після первинного огляду встановить клінічну картину розвитку остеохондрозу і поставить попередній діагноз. Але для більш чіткої картини лікар може призначити лабораторне дослідження і дати направлення на рентген. При необхідності спеціаліст призначить УЗД шиї і голови, або МРТ, яка найбільш точно покаже всі зміни і порушення, які відбуваються в м’яких тканинах.

Лікарю необхідно виключити інші захворювання зі схожими симптомами. Лікування при шийному остеохондрозі призначається комплексне і починається воно з усунення головної причини, що викликала захворювання. Якщо головні болі усувати анальгетиками, в цьому випадку марними, а цілеспрямоване лікування не проводити, руйнівні процеси при остеохондрозі будуть прогресувати.

Як лікувати остеохондроз

Особенности головных болей остеохондроза шейного отдела

Процес досить тривалий і різнобічний, адже захворювання розвивалося тривалий період.

Лікування потрібно проводити при регулярному відвідуванні лікаря, щоб він міг стежити за зміною стану, при необхідності змінювати ліки або їх дозування.

Починається медикаментозне лікування з усунення загострення процесу, зняття спазмів, розслаблення набряклих тканин. Для цього прописуються знеболюючі препарати зі спазмолітиками («Спазган», «Баралгін»). Додатково можна приймати вітамін В6 в уколах.

Зігріваючі протизапальні мазі теж допоможуть боротися з головним болем.

Відновлювати хрящову тканину допоможуть хондроитиновые препарати, застосовувати їх слід тривалий період.

Шийний остеохондроз в період загострення можна лікувати масажними процедурами, можна робити легкі погладжування в області шиї для розслаблення м’язів.

Для відновлення нормального кровотоку лікар призначає судинорозширювальні медикаменти та засоби, що поліпшують кровообіг.

Щоб запобігати виникненню головного болю, потрібно стежити за зручним положенням тулуба.

Зміна способу життя

Особенности головных болей остеохондроза шейного отдела

Пацієнт повинен приймати активну участь в своє одужання, коригуючи повсякденні фактори, що провокують подальший розвиток патологічних руйнувань.

Фахівці рекомендують при шийному остеохондрозі скоротити споживання жирного м’яса і риби, смажених страв. А кількість рідини повинна бути достатньою (чай, кава не сприяють наповненню організму рідиною, так як володіють сечогінним ефектом).

Шийний остеохондроз не вийде вилікувати, не позбувшись від шкідливих звичок. Куріння призводить до зменшення просвіту судин, спиртні напої порушують іннервацію, зокрема, серцево-судинної системи.

При сидячій роботі потрібно організувати робоче місце так, щоб хребет зберігався в прямому положенні.

По можливості придбати ортопедичну подушку середньої висоти, щоб голова на ній розташовувалася зручно і не була занадто піднята. Пацієнту, що любить спати на боці, підійде невелика подушка, щоб на ній лежала тільки голова, плечі залишалися на матраці.

Лікування в домашніх умовах

Особенности головных болей остеохондроза шейного отдела

Остеохондроз – захворювання не нове, але дуже «помолоділе», позначається сучасний спосіб життя. Застосовуючи різні методики, можна істотно поліпшити стан.

При частого головного болю відмінно допомагає самомасаж – легкими, плавними рухами пальців рук відбуваються погладжують, растирающие, розминають руху в потилиці, задньої області шиї.

Успішно проводиться лікування остеохондрозу фізкультурними вправами, спеціально підібраними для чергування напруги і розслаблення м’язів спини. Вправи виконуються плавно і неквапливо, щоб не крутилася голова.

Лікування в домашніх умовах передбачає застосування деяких народних засобів, але обов’язково з узгодженням лікаря.

Якщо часто болить голова, іноді досить на задню частину шиї докласти лист хрону внутрішньою стороною і зафіксувати пов’язкою.

Остеохондроз добре лікується сумішшю меду і перетертого картоплі (1:1), мазь у вигляді компресу поміщається на шию раз в тиждень.

Універсального засобу від цього захворювання не існує, необхідно підбирати для кожного пацієнта індивідуальний метод. Але лікування остеохондрозу і усунення болю необхідні, щоб вчасно допомогти собі і не знижувати якість подальшого життя.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *