Паморочиться голова — коли ж варто бити тривогу

Кружится голова — когда же стоит бить тревогу

У сьогоднішній невеликій статті я хочу поділитися інформацією про запаморочення, яке може проявитися в найнесподіваніше і невідповідний час. На даний момент, бажаю трохи розглянути ті можливі причини, що не варто особливо на них зосереджуватися. І хочеться звернути увагу, що якщо паморочиться голова і коли ж треба бити на сполох і, не налагоджуючи на довгий час, звернутися до лікаря.

У деяких випадках такий ознака насторожує і відразу ж виникає питання: «З якої причини паморочиться голова (коли я їм, п’ю воду), коли стан здоров’я в порядку?»

У тих випадках, коли з’являється запаморочення при незначних діях і притому регулярно, а ще, крім цього дана неприємність супроводжується нудотою і відчуттям слабкості у всьому організмі, то відвідини до лікаря бажано не відкладати.

Зміст

 • 1 Природні причини запаморочення
 • 2 У цьому випадку виною всьому виступає власний вестибулярний апарат
 • 3 Запаморочення, як один із симптомів хвороби

Природні причини запаморочення

Кружится голова — когда же стоит бить тревогу

Звичайно, паморочиться голова, коли все так добре і чудово навколо, то тоді – так, особливих причин для хвилювань про стан власного здоров’я не повинно бути.

Так само, як головний біль або виникнення підвищеної температури, запаморочення не можна сприймати, як захворювання. Воно може бути тільки одним із сигналів, які подає власний організм в тому випадку, якщо в нього виникли якісь збої і це може закінчитися не зовсім приємними наслідками.

При підозрі на наявність захворювання в організмі, при виникненні запаморочення, не потрібно самостійно ставити собі діагноз, а тим більше самостійно призначати курс лікування. Всім цим повинен зайнятися доктор. І не обов’язково, щоб при такому симптомі, виникало щось більш серйозне.

Однією з головних причин виникнення запаморочення вважається нерівномірне надходження крові в головний мозок.

Не так страшно, коли виникає цей симптом після різкого викиду адреналіну, так як це викликає судинні спазми, що в результаті порушує кровопостачання в головний мозок. Це може траплятися після отриманого стресу.

Не варто лякатися і придумувати собі всякі болячки, тільки з-за того, що запаморочення виникло під час руху на якомусь транспорті, або, наприклад, перебуваючи на каруселі.

У цьому випадку виною всьому виступає власний вестибулярний апарат

Кружится голова — когда же стоит бить тревогу

Це відбувається так – одночасно в мозок надходять більше одного сигналу, і всі їх треба проаналізувати. З цієї причини виникає плутанина, а вона в свою чергу проявляється зовні у вигляді запаморочення. Такий аналіз мозку займає кілька секунд, після чого все стає на свої місця, головне кружляння проходить так само раптово, як і з’являється.

Іноді можна почути питання: «Чому, коли я піднімаю голову вгору, їм або ж просто сміюся, відбувається запаморочення?» Це теж не ознака якоїсь хвороби – просто вестибулярний апарат не натренований, а з-за цього паморочиться голова під час її перевертання або при виконанні вправ, де спостерігаються дії з головними поворотами.

Крім того, що при рухах голови виникає запаморочення, це може виникати і при довгому всматривании вдалину. Дане явище відбувається із-за боязні висоти. Крім цього симптому, до нього може додатися і втрата рівноваги, про яку теж не варто сильно турбуватися.

Часті запаморочення можуть виникати під час дієт, а причиною цього стає недолік глюкози в кров’яному складі.

Також можна почути таку фразу: « Я начебто дієт не дотримуюся (їм багато фруктів і овочів) і їм нормально, а час від часу голова все таки крутиться!» Таке явище теж легко зрозуміле – недолік глюкози в крові може виникнути навіть тоді, коли вчасно не поїсти.

Але є ще один не дуже приємний відповідь на питання: «Чому виникає запаморочення після того, як я співаємо або ж коли я їм?» Причиною може бути неправильне засвоєння їжі в організмі. Також можливий розвиток такого захворювання, як гіповолемія.

Так що якщо з таких причин виникає запаморочення, особливо не варто хвилюватися, так як через невеликий проміжок часу все врегулюється і стане на свої місця.

Запаморочення, як один із симптомів хвороби

Кружится голова — когда же стоит бить тревогу

Але не варто занадто розслаблятися, так як деякі причини повинні насторожувати. При виникненні запамороченні, коли тиск в нормі, а надходять такі скарги: «Голова паморочиться навіть, коли я їм, сміюся або ж просто сиджу»

Причинами такого явища можуть бути:

 • Вестибулярний апарат. Так як він розташований у внутрішній частині вуха, то попередником захворювання може стати отит. Хвороба розвивається швидко і в гострій формі. При цьому ще можна спостерігати: нудота; блювання; часте виступ холодного поту.
 • Захворювання Меньєра. У даному випадку спостерігаються такі симптоми: тривалий запаморочення; зниження слуху; виникнення шуму або свисту в вухах. Хвороба характерна тим, що людина може чути самий мінімальний шепіт, а ось із звичайною промовою у нього вже виникають проблеми, так як її йому зовсім не чутно. Все це відбувається з тієї причини, що у рідини, яка омиває вестибулярну і вушну слухову частина, виникає зміна у зв’язку електролітів, а її самої стає значно більше, ніж необхідно. Така хвороба може бути результатом отиту або черепно-мозкової травми.
 • Позитивне доброякісне пароксизмальное. Дане захворювання теж тісно пов’язане з вестибулярним апаратом. При цьому можуть надходити такі скарги: « Виникає запаморочення, коли я їм гостру їжу, різко встаю, сідаю або просто міняю положення». Сам напад не тривалий. Ця хвороба характерна тим, що деякі рецептори у вестибулярному апараті схильні до руйнування. Діагностувати її важко, а у хворих більше скарг на слабкість у тілі, ніж запаморочення.
 • Мозкова пухлина. В цьому випадку слід проявити особливу увагу, так як захворювання розвивається непомітно, але при перших проявах зникнення слуху, потрібно негайно звернутися до лікаря.
 • Пошкодження мембрани, точніше її розрив. У цьому випадку одночасно втрачається слух і різко виникає запаморочення. Також може більш сильне кружляння голови виникати під час кашлю або чхання.
 • При наявності мігрені. Тут можна спостерігати не тільки описуваний симптом, але й інші: нудоту; вушний шум; страх перед яскравим світлом і гучними звуками; сильний головний біль.
 • Запаморочення вважається явним ознакою черепно-мозкової травми, у тому числі і струсу мозку. Воно супроводжується ще нудотою і болем у голові.
 • Збій кровообігу в мозку. В даному випадку запаморочення виникає різко. Разом з ним спостерігаються ще: слабкість в організмі; збої в роботі зорових органів; може порушуватися координація; в деяких випадках спостерігається втрата свідомості. При виникненні останнього симптому, необхідно терміново викликати швидку допомогу, так як це можливий напад інсульту.
 • Захворювання психогенного характеру, особливості наявності депресії та неврозу. Тривалий час можуть спостерігатися такі ознаки: запаморочення настільки сильне, що в деяких випадках викликає побоювання; нудота; у голові виникає ніби туман якийсь.
 • Наявність у шийному відділі остеохондрозу. Кружляння голови найбільше відчувається при повороті шиї.
 • Запаморочення може стати побічним ефектом у результаті деяких фармацевтичних препаратів.
 • У деяких людей виникає питання: «Коли я їм або ж сміюся, то чому виникає запаморочення? Можливо я їм не ту їжу?» Хоча кажуть, що їжа і сміх продовжує життя, але при їх тривалості відбувається погіршення вен і відтік від голови порушується, що в результаті проявляється кружлянням голови.

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *