Паморочиться голова у жінок 50 років: основні причини

Кружится голова у женщин 50 лет: основные причины

Запаморочення є однією з серйозних проблем для жінок, що досягли 50 років. Такий стан не вважається самою хворобою. Це симптом, викликаний різними захворюваннями, а також фізіологічним станом людини.

Зміст

 • 1 Чому може крутитися голова і як з цим впоратися?
 • 2 Що собою являє діагностика?
 • 3 Чому жінку мучать запаморочення?
 • 4 Ослаблений вестибулярний апарат
 • 5 Наслідки стресів
 • 6 Вплив хронічної втоми
 • 7 Гіподинамія або малорухливий спосіб життя
 • 8 Незбалансований раціон харчування
 • 9 Гіпертонія або підвищений артеріальний тиск
 • 10 Гіпотонія або знижений артеріальний тиск
 • 11 Захворювання
 • 12 Супутні ознаки
 • 13 Обов’язкове лікування від запаморочення
 • 14 Лікування за допомогою ліків
 • 15 Відновлення вестибулярної системи
 • 16 Особлива дієта

Чому може крутитися голова і як з цим впоратися?

У літніх дам запаморочення може спостерігатися від зміни положення тіла. Тривалість такого стану коливається в межах від кількох секунд до кількох хвилин. Передувати може будь-яка інфекційна хвороба або травма.

У медицині застосовують термін вертиго — слово, що позначає даний запаморочення:

 • суб’єктивне — стан, коли відчувається обертання свого тіла,
 • об’єктивне — у людини створюється відчуття, при якому всі навколишні його предмети обертаються,
 • периферичний — з’явилося в результаті порушення периферичних структур вестибулярного апарату,
 • центральне — виникло через порушення головного мозку.

Для визначення причини появи такого стану, в першу чергу необхідна діагностика.

Що собою являє діагностика?

Кружится голова у женщин 50 лет: основные причины

Фахівцями виявлено 80 захворювань, які можуть сприяти появі запаморочення. Тому, перш, ніж поставити правильний діагноз, слід визначити природу такого явища. З цією метою проводиться покрокова діагностика.

1. Йде процес складання анамнезу. Це першочергове завдання до того, щоб виявити причини запаморочення, поставити попередній діагноз. При цьому, проводиться докладний опис всіх відчуттів, їх тривалості, а також частоти симптомів. Така інформація багато в чому допомагає лікарю правильно визначити захворювання.

2. Суть цього етапу полягає у проведенні всіляких методик, прийомів, а також технік. Йде повне обстеження, пов’язане з роботою мозочка, периферичної слухової системи, в тому числі перевіряється внутрішньочерепний тиск.

3. Якщо часто паморочиться голова, роблять кілька аналізів крові. Це необхідно для виявлення ендогенних ознак. Сюди входить тест на толерантність до глюкози, загальний аналіз крові, а також аналіз на виявлення сифілісу.

4. Виходячи з описаних характерних симптомів пацієнтки, фахівець може провести додаткові дослідження, користуючись інструментальними методами. При цьому є можливість визначення ступеня слухової чутливості, стану хребетних артерій, а також судин мозку, його патологічних змін.

Іноді, щоб точно поставити діагноз, лікар вислуховує думки колег: гематологів, кардіологів, отоневрологів.

Чому жінку мучать запаморочення?

Кружится голова у женщин 50 лет: основные причины

Фахівцями встановлено, що найчастіше паморочиться в голові у представниць прекрасної половини людства. Ознаки можуть бути самі різні і проявлятися в будь-якому віці. Літні дами можуть скаржитися на запаморочення в тому випадку, якщо у них спостерігається:

 • порушений вестибулярний апарат,
 • стан стресу,
 • хронічна втома,
 • гіподинамія,
 • неправильний раціон харчування,
 • підвищений або знижений артеріальний тиск,
 • різні захворювання.

Ослаблений вестибулярний апарат

Кружится голова у женщин 50 лет: основные причины

У жінок з ослабленим вестибулярним апаратом часто паморочиться голова. Це може відбуватися у процесі перегляду кінострічки, їзди в машині або іншому виді транспорту. При цьому створюється відчуття прискореного обертання речей і предметів, розташовані навколо.

Наслідки стресів

Жінку молодих років може турбувати запаморочення в результаті перенесених стресових ситуацій. В результаті спостерігаються емоційні перевантаження, стан страху, що спричиняє порушення нервової системи. Будь-який стрес сприяє викиду адреналіну в кров. Починає погіршуватися кровопостачання, робота легенів. На тлі такого стану паморочиться голова, з’являються різкі болі в голові, спазми в м’язах, інші соматичні прояви.

Вплив хронічної втоми

Кружится голова у женщин 50 лет: основные причины

Результатом нестабільного сну, перевтоми, пов’язаних з фізичними або психічними навантаженнями, може бути запаморочення. З плином часу відбувається повне відновлення енергетичних витрат організму. Згодом чого жінка не відчуває руху предметів навколо.

При цьому немає необхідності в медикаментозному лікуванні.

Гіподинамія або малорухливий спосіб життя

Неактивний спосіб життя, пов’язаний з роботою, також може стати джерелом появи запаморочення. Гіподинамія — реакція тіла людини, яка виникає в результаті постійного просиджування на одному місці. Такий стан призводить до скутості м’язів. Процес обміну речовин значно сповільнюється, спостерігається голодування мозку. Це все причини, що сприяють частому і відчутного запаморочення.

Постійно хочеться спати, відсутнє бажання прийняти їжу, присутній нервозність, нудота. Все це супутні фактори, коли у жінок немолодих років паморочиться голова.

Незбалансований раціон харчування

Кружится голова у женщин 50 лет: основные причины

Правильне харчування відіграє важливу роль у проявах поганого самопочуття. Дами, які переїдають або сидять на непродуманих дієтах, особливо схильні до такого стану, як запаморочення.

При дотриманні певної дієти з метою скинути зайві кілограми, людина втрачає чимало енергії. У результаті рівень глюкози різко падає, що відбивається на чутливих клітинах головного мозку, не отримує достатнього харчування. Це призводить до поганого самопочуття, потемніння в очах, запаморочення.

При безмірному споживанні жирної, солодкої, борошняної їжі людина починає страждати від переїдання. Порушується гармонійна робота внутрішніх органів, кровопостачання сповільнюється, від чого страждають клітини головного мозку. В результаті паморочиться голова, з’являється важкість у шлунку, поганий настрій.

Гіпертонія або підвищений артеріальний тиск

Кружится голова у женщин 50 лет: основные причины

У жінок середніх років дуже часто спостерігається запаморочення, що є наслідком такого поширеного захворювання, як гіпертонія. Головний мозок не отримує достатньої кількості крові, оскільки артеріальний тиск зашкалює.

Після прийому відповідних медикаментів, чия дія спрямована на зниження тиску, може спостерігатися легке короткочасне запаморочення. Воно не являє собою небезпеки, цілком усунути, якщо не робити різких рухів безпосередньо після прийому відповідного препарату.

Гіпотонія або знижений артеріальний тиск

Причини виникнення запаморочення різні. Варто розглянути гіпотонію, до якої схильні багато представниць слабкої статі. З-за низького артеріального тиску дама моментально відчуває, як паморочиться голова. Найчастіше це відбувається у закритих непровітрюваних приміщеннях, переповнених автобусах або при різкій зміні погоди.

Захворювання

Кружится голова у женщин 50 лет: основные причины

Запаморочення може бути, якщо спостерігається посмикування очей, дзвін у вухах, зниження гостроти слуху. Такий стан є наслідком різних інфекційних недуг — ангіни, кір, супроводжуються високою температурою тіла.

Симптомами можуть служити запалення вестибулярного апарату, загострення хронічних захворювань, поява хвороби Меньєра. Крім того, нерідко паморочиться голова у жінок, які страждають порушенням роботи серцево-судинної системи, слуху, зору, ендокринними захворюваннями.

Супутні ознаки

Причини запаморочення криються також у супутніх ознаках. Такими є слабкість у всьому тілі і відчутне порушення координації в рухах. Під час почуття слабкості жінкам важко буває піднімати або опускати руки, немає сил пересуватися, спостерігається брак енергії. Від цього паморочиться голова.

Якщо порушена координація рухів у жінок, то голова кружляти може навіть при невеликих зусиллях або в лежачому стані. При цьому слід нанести візит лікарю.

Обов’язкове лікування від запаморочення

Кружится голова у женщин 50 лет: основные причины

Часті запаморочення, що спостерігаються у пацієнток немолодих років, лікуються комплексно. Лікар призначає лікування, в основі якого два основних принципи: ліквідація причини, послідовне зміцнення вестибулярного апарату.

Під час гострого періоду встановлюється лікування за допомогою препаратів. Метою такого рішення є прискорене купірування симптомів запаморочення, а також супутніх його розладів. Вестибулярну реабілітацію починають після закінчення проведення процедур, пов’язаних з гострим періодом. Починається процес по зменшенню збудливості вестибулярного апарату, відновлення повноцінної працездатності, поліпшення якості життя.

Лікування за допомогою ліків

Кружится голова у женщин 50 лет: основные причины

Існує величезний список медикаментів, які використовуються для лікування будь-яких симптомів запаморочення.

1. Холінолітики. Це категорія ліків, що надають дію на медіатори, які проводять нервово-м’язову передачу. До числа таких відносяться — атропін, скополамін.

2. Вазодилататори. Медикаменти, що застосовуються з метою розширення судин, поліпшення процесу кровопостачання. Сюди увійшли вазобрал, никотинил.

3. Бензодіазепіни. Це ліки, що виконують роль снодійних засобів, легких транквілізаторів. Серед основного списку варто виділити оксазепам, бромазепам.

4. Антиэмитики. Препарати даної групи зупиняють блювотний стан, що виник в результаті запаморочення.

5. Вестибулолітичні препарати. Щоб зменшити збудливість вестибулярного апарату використовуються меклозин, окзазепам, прометазин.

6. Глюкокортикоїди. Ліки протизапального гормонального дії. Вони допомагають організму впоратися з будь-якого роду стресами. В дану групу увійшли — кортизон, кортикостерон.

7. Антидепресанти. Якщо паморочиться голова, то використовуються також традиційні анксіолітики.

У залежності від частоти і тривалості запаморочення, призначаються певні дози та комбінації медикаментів. Має значення вік пацієнта, складність ситуації і інші фактори. Медикаментозне лікування проводиться під суворим контролем лікаря протягом 3-5 днів.

Відновлення вестибулярної системи

Кружится голова у женщин 50 лет: основные причины

Цей процес спрямований на повне відновлення координації рухів, зменшення залежності від джерел виникнення запаморочення у жінок. Після успішного проведення купірування гострого симптому запаморочення, починається процес вестибулярної реабілітації.

1. Вестибулярна гімнастика. В даному випадку роблять спеціальні вправи для очей, голови, всього корпусу, а також переміщення, підйоми, користуючись спеціальною інструкцією.

2. Апаратне вестибулярне відновлення. Заняття проводяться на тренажерах, застосовуються комп’ютерні системи.

3. Відновлення дихання. Це комплекс вправ, які необхідно виконувати для розвитку нормального дихання.

Особлива дієта

Кружится голова у женщин 50 лет: основные причины

При лікуванні запаморочення варто не тільки приймати відповідні препарати, проводити спеціальні вправи, але також дотримуватися особливої дієти. Вона допомагає прискорити процес одужання.

1. Розробляється певний раціон харчування, який здатний забезпечити організм в цілому корисними та поживними продуктами. Потрібно застосування великої кількості фруктів, овочів, молочних виробів, в тому числі комплекс різних вітамінів.

2. Обов’язково треба виключити з меню будь-які міцні і кофеїновмісні напої, що сприяють порушенню координації рухів, можуть негативно впливати на мозок.

Завдяки сучасній діагностиці, сьогодні нескладно виявити головні причини запаморочення у представниць прекрасної половини людства.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *