Паморочитися під час вагітності – причини і що робити?

Кружиться голова во время беременности – причины и что делать?

Таке явище, коли у вагітних кружляти і нудить, темніє в очах і відчуття, що ось-ось впадеш – таке явище не рідкість на ранніх і пізніх термінах. Але які ж причини такого явища у вагітних – чому ж крутитися голова, час від часу сильно нудить і темніє перед очима, що робити і як попередити цю негативну симптоматику? Про це і піде мова нижче.

Зміст

 • 1 Що це таке?
 • 2 Причини появи запаморочення
 • 3 Запаморочення і пізні терміни вагітності
 • 4 Позбавляємося від нападів запаморочення
 • 5 Профілактичні заходи

Що це таке?

Кружиться голова во время беременности – причины и что делать?

Запаморочення у вагітної проявляє себе в тому, що голова слабкіше або сильніше кружляти, у жінки створюється ілюзорне враження про рух навколишнього простору, предметів. Крім цього запаморочення у вагітних може супроводжуватися і нападами нудоти, час від часу долає слабкість, яка виникає при різкому повороті голови або роботою слабкого вестибулярного апарату, перевтомою. Часто запаморочення у вагітних може бути супроводжувалось і непритомністю в силу браку припливу крові і кисню в головний мозок, а також прискореним биттям серця.

Причини появи запаморочення

Кружиться голова во время беременности – причины и что делать?

Говорячи про те, чому на ранніх термінах у вагітних частенько крутитися голова, то першою з причин лікарі виділяють зміна в системі кровотоку – розширюється мережа кровоносних судин в області малого тазу, посилюється сам кровотік в області матки. Все це може стати причиною запаморочення, нарівні з тим, що організм активно виробляє нові кров’яні тільця і несуттєве розрідження крові – зниження рівня гемоглобіну не є розвитком анемії, але у особливо чутливих вагітних це може призвести до розвитку негативної симптоматики.

Також варто відзначити і те, що причиною запаморочення, яка проявляє себе дуже сильними нападами, може стати і постійне перебування у вертикальному положенні. В цьому випадку кров найбільше накопичується в області тазу, ніг і при різких поворотах, нахилах або будь-якому русі голова буде кружляти, досить сильно.

Стати першопричиною запаморочення у вагітних може і довге перебування в задушливій і прокуреній кімнаті, а також токсикоз – саме останній особливо дає про себе знати, приводячи до запаморочень, нападах нудоти і блювоти. При цьому токсикоз на ранніх термінах частенько супроводжений на ранніх термінах виношування плоду до гіпотонії, що виникає в силу нестабільності гормонального фону і збоями в роботі надниркових залоз, що призводить до збоїв в харчуванні головного мозку.

Запаморочення і пізні терміни вагітності

Кружиться голова во время беременности – причины и что делать?

Розглядаючи питання про те, чому на пізніх термінах вагітних турбують запаморочення, то в першу чергу медики відзначають, що це викликано збільшенням в розмірах матки – вона своєю вагою стискає судини, особливо в горизонтальному положенні. Саме це призводить до недостатнього постачання крові, кисню до серця і головного мозку – під час різкого вставання у жінки різко може запаморочитися голова, потемніти в очах.

Недолік харчування головного мозку киснем також може бути викликане і розвивається гіпоксемією – зниження рівня кисню в крові. На пізніх термінах це може бути викликано анемією – зниженням рівнів гемоглобіну, який і постачає в головний мозок кисень. У цьому випадку вагітну можуть турбувати час від часу дуже сильні напади запаморочення і головного болю – голова паморочиться з кожним разом все сильніше і сильніше, аж до непритомного стану.

Що найцікавіше – жінки дивуються, чому у них паморочиться голова, якщо останні у великому обсязі споживають продукти, багаті простими вуглеводами. Особливо, якщо, будучи вагітною, жінка радує себе випічкою, солодким – саме це веде до збільшення вироблення інсуліну і зниження глюкози в крові. Саме це, час від часу призводить не тільки до запаморочення, але і дуже сильним нападів нудоти і занепаду сил – саме правильне, повноцінне харчування в період виношування плоду так важливо для кожної майбутньої породіллі.

Крім зазначених вище причин, викликати напад нудоти і запаморочення можуть і інші причини, а саме:

 • у вагітної слабкий вестибулярний апарат, заколисування в транспорті, а також діагностовані травми голови – у цьому випадку голова паморочиться при кожній поїздці в авто чи трамваї, при подорожі на літаку;
 • у породіллі неправильно сформована постава і відповідно йде утиск хребців шиї і по всій довжині хребта;
 • перегрів або ж навпаки переохолодження – ще одні з причин, коли у породіллі сильно крутитися голова.

Позбавляємося від нападів запаморочення

Кружиться голова во время беременности – причины и что делать?

Час від часу вагітних турбують напади нудоти, голова кружляти, а в очах темніє і щоб звести до мінімуму ці негативні симптоми, візьміть на озброєння декілька корисних порад.

В першу чергу введіть в правило повноцінно, правильно, а головне регулярно харчуватися – так ви наповнюєте організм корисними, поживними речовинами, макро і мікроелементами. При цьому постарайтеся прибрати з раціону борошняне і солодке, особливо на першому і останньому триместрі, оскільки підвищення глюкози в складі крові безпосередньо впливає на тиск.

Завжди, щодня, за будь-якої погоди, вагітної лікарі рекомендують гуляти на свіжому повітрі, займатися фізкультурою – саме її можна робити з дозволу і за погодженням зі своїм гінекологом, який індивідуально підбере програму. Саме розвиток власного тіла покращує кровотік і рятує мозок від кисневого голодування, тим самим, зводячи нанівець ймовірність розвитку запаморочення.

Обов’язково проходьте огляд у гінеколога, проходьте призначені їм обстеження та аналізи, розповідайте про своїх нападах мігрені, запаморочення, особливо якщо голова паморочиться часто і супроводжується тривалими нападами. Лише лікар, спираючись на результати огляду і аналізів, може точно діагностувати причину головного болю, нудоти, запаморочення.

Якщо сама пацієнтка відчуває приступ запаморочення – постарайтеся виключити різкі рухи, не робити різких рухів. Коли запаморочення викликане нападом голоду і браком глюкози в крові – обов’язково поїжте, віддаючи перевагу вуглеводною страв, таким як солодкий чай і шоколад, тим самим відновивши вміст у крові глюкози.

Якщо страждаєте розладом серцево-судинною системою – займайтеся лікувальною фізкультурою, яку призначить лікар. Це може бути і відвідування басейну і заняття йогою, або просто піші прогулянки на свіжому повітрі. Якщо ви до вагітності страждали анемією – більше їжте продукти, що містять залізо. Але якщо все-таки відчуваєте напад запаморочення – постарайтеся лягти, поклавши ноги вище рівня голови. Так першими ознаками наближення нападу запаморочення є потемніння перед очима і шуми в голови, ниючий біль в області потилиці і скроневої частини голови.

Профілактичні заходи

Кружиться голова во время беременности – причины и что делать?

Говорячи про профілактику нападів запаморочення у вагітної, то до таких можна віднести:

 • регулярне провітрювання приміщення;
 • при пробудженні не варто вставати. Роблячи різкі рухи тіла;
 • щодня споживайте достатню кількість для організму породіллі і плоду калорій, без потреби не обмежуйте себе у здорової їжі;
 • якщо запаморочення провокують судинні захворювання – дотримуйтесь спеціальну, вітамінізовану дієту, правильно чергуючи працю, фізичну активність і відпочинок;
 • якщо ж причиною запаморочення є досить серйозні захворювання, патології – не займайтеся самолікуванням, а зверніться до фахівців;

Кожна породілля, навіть здорова, не страждає тим або іншими патологіями та захворювання, просто зобов’язана дотримуватися здоровий режим дня, повноцінно харчуватися і відпочивати, контролюючи власне артеріальний тиск.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *