Парацетамол і інші препарати від головного болю при вагітності – ризики і допомогу

Парацетамол и другие препараты от головной боли при беременности – риски и помощь

З головним болем час від часу стикаються всі. Незважаючи на те, що ця проблема може бути одним із симптомів вагітності, чинників, які її викликають, є багато. Головні болі, зазвичай, не пов’язані з якою-небудь серйозною хворобою. Найбільш часто зустрічаються у формі мігрені і поєднанні з надмірною розумовою напругою. Якщо болі, пов’язані із захворюваннями, вони зазвичай супроводжують грип та застуду, діабет, ожиріння або високий кров’яний тиск.

Зміст

  • 1 Чому болить голова під час вагітності
  • 2 Ліків при вагітності – чи можна приймати Парацетамол?
  • 3 Остерігайтеся загальних анальгетиків
  • 4 Порушення гормонального балансу
  • 5 Парацетамол і вагітність
  • 6 Можна запобігти головні болі?

Чому болить голова під час вагітності

Парацетамол и другие препараты от головной боли при беременности – риски и помощь

Головний біль при вагітності викликана гормональними змінами, які відбуваються в організмі майбутньої мами. Свою лепту вносить також підвищену кількість крові в кровоносному руслі. Якщо ви страждаєте від головного болю в довгостроковій перспективі, не чекайте і зверніться до лікаря або гінеколога.

Ліки при вагітності – чи можна приймати Парацетамол?

Парацетамол и другие препараты от головной боли при беременности – риски и помощь

В ідеалі, жінка під час вагітності не повинна приймати ніяких медпрепаратів, але іноді це просто не представляється можливим. Згідно з новим дослідженням, однак, деякі ліки, які, за словами лікарів, можна приймати вагітним, стають причиною безпліддя їх синів.

До недавнього часу, препарат Парацетамол і містять його ліки вважався найбільш безпечними засобами для вагітних жінок. Він часто був першим і єдиним вибором при грипі, застуді, а також головних болях або болях в спині. Не змінилися думки? Можна Парацетамол і препарати з його змістом приймати при головного болю під час вагітності? Як було сказано вище, вчені попереджають про існуючу загрозу фертильності ще не народжених хлопчиків. Дійсно, є підстави для занепокоєння? Можна майбутній мамі приймати Парацетамол або інші препарати при головному болю, застуді або грипі без нанесення шкоди плоду?

Чисто теоретично, жінці впродовж вагітності від зачаття до пологів, слід уникати будь-яких потенційно небезпечних речовин, у т. ч., лікарських засобів. В той час, як при звичайних обставинах (повз вагітності) медпрепарати допомагають впоратися з проблемами зі здоров’ям без побічних ефектів, жінка в очікуванні дитини може поставити під загрозу його здоровий розвиток, а в крайніх випадках навіть його життя. Це відноситься, в основному, до перших тижнях. Так що, бажано перед застосуванням будь-якого препарату заздалегідь проконсультуватися з лікарем або фармацевтом. Він допоможе вам знайти ліки, безпечні для матері і дитини.

Остерігайтеся загальних анальгетиків

Парацетамол и другие препараты от головной боли при беременности – риски и помощь

Датські дослідники нещодавно прийшли до дивовижного відкриття. Тривале застосування аналгетиків, в т. ч, що містять Парацетамол, може негативно позначитися на здоров’ї ще не народжених хлопчиків. Про це відкритті повідомив британський сервер новин «BBC News». Зокрема, медпрепарати підвищують ймовірність розвитку крипторхизма або неопустившегося яєчка або обох яєчок. Більш ранні дослідження показали, що анальгетики приймають більше половини вагітних жінок, що живуть в країнах ЄС і США.

Дослідники вивчили більше 2000 дітей у Данії, Фінляндії та Франції. З’ясувалося, що у жінок, які приймають аналгетики при вагітності, присутній у 7 разів більший ризик народження синів з деякою формою неопущения насінників, у порівнянні з матерями, які уникають прийому ліків повністю. Найбільш чутливим у цьому відношенні є 2 триместр вагітності, від 14 до 27 тижня.

Згідно з результатами дослідження, використання будь-яких анальгетиків пов’язане з підвищенням ризику розвитку хвороби більш, ніж у 2 рази. Якщо жінка приймає препарат, що містить, наприклад, ацетилсаліцилову кислоту (аспірин) або ібупрофен (Бруфен, Нурофен, Ибалгин), ризик зростає в 4 рази. Парацетамол (міститься також в Панадоле), хоча і збільшує ризик, але це збільшення, згідно з висновками дослідження, не є статистично значущим. Небезпеку становить також тривале застосування анальгетиків (довше, ніж 2 тижні поспіль).

Порушення гормонального балансу

Парацетамол и другие препараты от головной боли при беременности – риски и помощь

«Вчені підозрюють, що анальгетики порушують природний баланс чоловічих гормонів у ще не народжених хлопчиків і перешкоджають їх нормальному розвитку. Це підтверджується дослідженнями, проведеними на щурах», повідомляє «BBC News». За словами керівника наукової групи, доктора Хенріка Лефферса, жінки повинні звернути увагу на те, які анальгетики і як часто можна приймати під час вагітності. «Використання невідповідних знеболюючих препаратів, тим більше, в неправильних дозах і тривалості прийому може бути однією з основних причин зростаючої проблеми з чоловічою фертильністю», сказав він. Тим не менш, за словами фахівця, необхідні подальші дослідження в цій області.

З вродженим крипторхизмом народжується кожен 20-й хлопчик. На що треба звернути увагу, тому що це може привести до безпліддя, а також є одним з багатьох факторів ризику виникнення раку яєчка. Найчастіше хворіють молоді хлопці та чоловіки у віці від 15 до 35 років.

Парацетамол і вагітність

Парацетамол и другие препараты от головной боли при беременности – риски и помощь

Парацетамол є препаратом першого вибору для вагітних жінок і годуючих грудьми. Цей препарат можна приймати короткостроково, мінімальні терапевтичні дози вважаються безпечними.

Якщо вагітна жінка візьме пару таблеток Парацетамолу для зменшення спека або полегшення головного болю, на думку вчених, їй нема чого турбуватися про здоров’я своєї майбутньої дитини. Застосування лікарських засобів, що містять Парацетамол, не заподіяти йому шкоди, якщо жінка дотримується інструкції і не перевищує рекомендованої добової дози. Парацетамол можна приймати, але в невеликих кількостях і протягом коротких періодів.

Навпаки, вагітним слід уникати тривалого застосування анальгетиків і, особливо, їх комбінацій, беручи 2 або більше виду ліків одночасно.

У всякому разі, при наявності сумнівів, можна звернутися за консультацією до свого лікаря або фармацевта. Вони допоможуть знайти безпечне рішення проблеми головного болю при вагітності.

Чи можна запобігти головні болі?

Парацетамол и другие препараты от головной боли при беременности – риски и помощь

Так, головні болі можуть бути успішно запобігти. Профілактика головного болю під час вагітності передбачає достатню кількість сну і відпочинку, навіть протягом дня. Відпочивайте, коли відчуєте брак енергії. Оскільки тіло вагітної жінки працює за двох, в цей час часта втома – цілком нормальне явище.

Головний біль може викликати також зневоднення. Тому протягом дня забезпечуйте тілу достатню кількість рідини. Щодня, у міру можливості, намагайтеся, хоча б кілька хвилин перебувати на свіжому повітрі.

З раціону можна усунути ферментовані молочні продукти або шоколад, які також можуть брати участь у виникненні головного болю.

Як можна частіше провітрюйте приміщення, і навіть у зимові місяці будьте обережні з опаленням. Врятуватися від болю також може допомогти масаж голови, шиї та плечей.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *