Піднялася температура і тиждень болить голова. Що можна зробити?

Поднялась температура и неделю болит голова. Что можно предпринять?

Будь головні болі вимагають підвищеної уваги. Цефалгия найчастіше сигналізує про патологічних процесах в організмі. Це можуть бути запалення, защемлення нервів або перепади тиску. Головний біль може поєднуватися з іншими симптомами. Досить часто при цефалгії піднімається температура тіла.

Зміст

 • 1 Причини болю, що супроводжуються підйомом температури
 • 2 Механізм підняття температури
 • 3 Потрібно збивати температуру
 • 4 Медикаментозне лікування
 • 5 Немедикаментозне лікування

Причини болю, що супроводжуються підйомом температури

Поднялась температура и неделю болит голова. Что можно предпринять?

Цефалгия, пов’язана з підйомом температури, може бути симптомом одного з захворювань.

 • Якщо температура тримається на позначці 37 0С, болить голова і спостерігаються загальна слабкість, нудота, блювота і порушення стільця, то висока ймовірність кишкової інфекції.
 • Швидке підвищення температури може свідчити про протікання захворювань вірусної природи. Голова при цьому болить в районі скронь.
 • Підвищення температури часто сигналізує про запальні процеси в різних органах. Тому подібні симптоми можуть бути присутніми на ранніх стадіях циститу, пієлонефриту, простатиту.
 • Цефалгия і підйом температури до 37 – 38 0С характерні для деяких аутоімунних хвороб, таких як гломуронефрит або системний червоний вовчак. Інших симптомів може не спостерігатися.
 • Сильні головні болі протягом тижня можуть свідчити про гіперфункції щитовидної залози. Температура підвищується до субфебрильних значень (до 37 0С). Також спостерігаються підвищене потовиділення, різкі перепади настрою, тремор кінцівок.
 • При харчовому отруєнні також можуть спостерігатися головні болі. Температура тіла буде наближатися до 37 0С.

  Ще одним випадком появи цефалгії у поєднанні з підвищенням температури до субфебрильних значень є вагітність. Це нормальне явище на терміні до 12 тижнів, пов’язане з перебудовами в організмі жінки.

  Механізм підняття температури

  Поднялась температура и неделю болит голова. Что можно предпринять?

  Якщо температура тіла піднімається до позначки 37 0С і тримається на цьому рівні тиждень, то це свідчить про наявність захворювання.

  На що протікають в організмі запальні процеси завжди реагує імунна система. При наявності захворювання в тканинах і органах накопичуються токсини. Вони потрапляють у кровоносне русло. У результаті змінюється склад крові. Збільшується кількість лейкоцитів, утворюються антитіла, які знищують токсини. Наслідком цього процесу є підвищення температури, яке, по суті, є захисною реакцією організму.

  Зазвичай спостерігається різке підняття температурних значень. Повільне підвищення до 37 0С сигналізує про зниження імунних сил організму. Головний біль при цьому зазвичай є наслідком порушення кровообігу. Це може бути пов’язано зі спазмом судин, що живлять головний мозок.

  Потрібно збивати температуру

  Поднялась температура и неделю болит голова. Что можно предпринять?

  Якщо болить голова протягом тижня, то слід звернутися до терапевта. Він призначить додаткові аналізи та обстеження, на підставі яких зможе припустити причину цього явища. Лікар пояснить, в яких випадках варто приймати жарознижуючі медикаменти.

  Саме по собі підвищення температури до значень, які є симптомом якої-небудь хвороби. У кожної людини є свій індивідуальний поріг. Для більшості таким значенням є 37 0С. Але якщо імунна система не справляється з інфекцією, то температура може підніматися вище. Це також залежить від характеру захворювання. При грипі температура часто не піднімається вище субфебрильних значень, а при менінгіті спостерігається різкий стрибок до 40 0С.

  Лікарі не рекомендують штучно знижувати температуру, якщо вона нижче 38,5 0С. Винятком стають:

  • дитячий вік;
  • важкий перебіг хвороби;
  • наявність у хворого судом.

  У всіх інших випадках розумніше дати організму можливість самостійно впоратися з інфекцією за рахунок вироблення антитіл.

  Медикаментозне лікування

  Поднялась температура и неделю болит голова. Что можно предпринять?

  У разі якщо голова болить дуже сильно, не потрібно терпіти ці відчуття. Лікар порекомендує підходящий анальгетик. Добре зарекомендував себе препарат Ібупрофен. Він знімає біль і зменшує запалення.

  Випускаються знеболюючі препарати на основі метамізолу натрію. Це такі ліки як Анальгін, Баралгін, Брав. Вони досить швидко знімають напад цефалгії, але неефективні проти спека. До того ж при їх прийомі високий ризик розвитку алергічної реакції.

  Якщо температура 37 0С або вище триматися більше п’яти днів, то лікар призначить жарознижуюче. Це можуть бути кошти на основі парацетамолу. Їх безсумнівний плюс у мінімальній кількості побічних ефектів. У парацетамолу практично немає протипоказань, він дозволений дітям з раннього віку, а також вагітним або годуючим жінкам.

  Іншим жарознижувальну препаратом є Аспірин на основі ацетилсаліцилової кислоти. Цей медикамент відмінно справляється з цефалгією, однак може негативно позначатися на слизових травного тракту. Наявність виразки шлунка є протипоказанням до його застосування.

  Багато називають найбільш дієвим препаратом проти головного болю з підвищеною температурою Цитрамон. Він поєднує в собі три компоненти: парацетамол, кофеїн та ацетилсаліцилову кислоту. Цитрамон володіє комплексною дією. Він покращує кровообіг, стабілізує артеріальний тиск, заспокоює і знімає головний біль. Даний препарат заборонено приймати під час вагітності та лактації. Дітям до 15 років його також не рекомендують.

  Ні один з перерахованих препаратів не поєднується з алкоголем. Тому на час лікування варто повністю виключити алкогольні напої.

  Після того, як сильний напад цефалгії буде знято, потрібно почати лікування причини, що викликає болючі відчуття. Медикаменти призначить лікар виходячи з даних обстежень і скарг пацієнта.

  Немедикаментозне лікування

  Поднялась температура и неделю болит голова. Что можно предпринять?

  У ряді випадків температура може самостійно опуститися до нормальних значень. Якщо голова болить несильно, то прийом медикаментів не потрібно. Досить дотримувати постільний режим і рекомендації терапевта. Будь випите ліки, спрямована на зниження температури тіла, сповільнить вироблення власного інтерферону – речовини, що відповідає за імунітет. Іншими словами, організм не буде активно боротися з інфекцією. Хвороба може прийняти затяжний характер.

  Підвищена температура тіла протягом тижня загрожує втратою рідини. З цієї причини лікарі завжди рекомендують рясне пиття. Найкраще вживати чисту воду. З її допомогою організм позбавляється від накопичених токсинів.

  У тому випадку, якщо голова болить інтенсивно, допоможе зняти дискомфорт вологий рушник, прикладена до лоба. Не варто одягати надмірно теплий одяг. Це загрожує перегріванням тіла.

  Може полегшити біль легкий самомасаж. Досить протягом декількох хвилин розтирати область скронь подушечками пальців.

  При високій температурі, яка тримається близько тижня, і сильних нападах цефалгії слід звернутися до лікаря. Подібні симптоми можуть сигналізувати про серйозні захворювання, які неможливо вилікувати самостійно.

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *