Після пива болить голова

Після пива болить голова
Після пива болить голова

Пиво рідко сприймається людьми, як алкогольний напій. Багато п’ють його для втамування спраги, особливо в жарку погоду. Однак після прийому цього напою, навіть у незначних дозах, у багатьох болить голова. У пошуках пояснень цих симптомів слід звернутися до медицини, яка накопичила величезний обсяг матеріалів, що описують цю проблему.

Склад слабоалкогольного напою

Склад пива
Склад пива

Пиво, являє ароматний напій з невеликою кількістю алкоголю. В рецептурі його виготовлення закладені натуральні продукти: ячмінь, пшениця, жито, хміль і солод, основний компонент пива, смак, колір і запах якого визначає тип і його якість.

Основними його компонентами є:

 • етиловий спирт, що впливає на калорійність і міцність пива, його зміст може досягати 5%. Бродіння сусла служить джерелом не тільки етилового спирту. У процесі виробництва утворюються вищі спирти, кількість яких дуже незначно. Збільшення їх вмісту в процесі зберігання погіршує смак і запах продукту.
 • пивні дріжджі, отримані з хмелю, у складі яких містяться вітаміни РР1, підтримують енергетичний баланс всього організму, нейтралізують дію токсинів, необхідний для підтримки системи травлення;
 • кальцій, стабілізуючий водно-сольовий баланс організму людини;
 • крохмалисті речовини;
 • антиоксиданти, речовини, що перешкоджають окисленню компонентів напою, не допускаючи зниження його якості,
 • вуглеводи, ефірні масла і білки, що володіють здатністю знищення мікроорганізмів;
 • вуглекислий газ, продукт бродіння сусла. Чим вище якість пивного продукту, тим дрібніше бульбашки газу. Від нього багато в чому залежать смакові якості кінцевого продукту;
 • органічні кислоти, що сприяють поліпшенню обміну речовин, кроветворному процесу.

Речовини, у списку пивних компонентів, повинні надавати благотворний вплив на організм людини. Містяться вони в нефільтрованому напої. Однак у натуральному слабоалкогольному пиві, є негативна сторона, чому починаються проблеми з головними болями.

У алкоголю є допустимі норми, дотримуючись яких, можна не допустити тяжких наслідків отруєння ним. Пиво, за змістом компонентів не представляє небезпеки в алкогольному відношенні. Щоб зробити пиво джерелом отруєння, отримати смертельну дозу, потрібно випити нереальну його кількість, Тим не менше, головний біль випивши невелику дозу напою, досить часте явище.

Чому болить голова після пива?

Після пива болить голова
Після пива болить голова

Медициною встановлено, що треба робити після прийому пивного вироби, якщо голова болить внаслідок отруєння алкоголем, що містяться в ньому. Чому в кров потрапляють продукти бродіння і компоненти, що утворилися в результаті перегонки. Це залежить від з’єднання стравоходу зі шлунком. Їх поведінка в організмі визначає стан людини, його негативні відчуття.

Сухість слизової оболонки рота настає після досягнення в крові певної концентрації алкоголю. Компенсуючи цей процес, організм починає виводити воду з інших тканин і органів, скорочуючи і зовнішню оболонку мозку, від чого починає хворіти голова.

Загальні фактори фізіологічних відгуків здорового організму на алкоголь:

 • низька якість пивних вироби, на яку реагує голова;
 • занадто високий вміст алкоголю в пиві, сучасні сорти можуть містити до 12% алкоголю;
 • продовження процесів бродіння компонентів напою з утворенням додаткових речовин, здатних викликати отруєння.

Зерно і хміль, вихідні складові пива, в процесі отримання напою виділяють цукру, які продовжують процеси перетворення в інші органічні сполуки.

Потрапили в шлунок спирти, під впливом шлункового соку і інших компонентів, що сприяють перетравленню їжі, розкладають спирти на кілька складових.

Хімічні сполуки

Деякі хімічні сполуки отруйні. До таких речовин слід віднести формальдегід та мурашину кислоту. Вони викликають порушення згортання крові в мозку, тиск і спазми судин.

Голова болить у результаті зневоднення організму, розтягування оболонки мозку, викликають миттєвий відгук нервових закінчень після прийому пива. Таким чином, отруєння це негативний відповідь організму на будь-яку дозу алкоголю, при цьому відзначається прояв таких симптомів:

 • безперервний тривалий час сильний головний біль після прийому напою;
 • зниження артеріального тиску нижче норми;
 • біль у животі, спричинена дією пивних компонентів на слизову оболонку шлунка і тонкого кишечнику;
 • нудота, можливе блювання, порушення травних процесів;
 • почуття сильного зневоднення.

Формальдегід, органічні кислоти і утворилися токсини, мають особливість накопичуватися в організмі, що загострює негативні відчуття.

Засоби проти отруєння пивом

Отруєння пивом
Отруєння пивом

Існують загальні рекомендації, дотримуючись яких можна уникнути неприємних наслідків після вживання хмільного напою:

 • слід прислухатися до сигналів організму при прийомі пива. Таким сигналом служить невелике запаморочення;
 • заповнення шлунка невеликою порцією жирного м’яса або сиру, у результаті чого клапан між шлунком і кишечником буде закритий, залишаючи алкоголь в шлунку;
 • прийом їжі знижує швидкість всмоктування хмільного напою в кров;
 • уникати змішування напоїв різної міцності і походження;
 • використовувати прийоми зняття синдрому похмілля, на що в першу чергу реагує голова. До них відносяться: тепла ванна, вітаміни, порція гарячої їжі, що утворився формальдегід швидко руйнують прийомом вітаміну С і лимонної кислоти;
 • при пивному отруєння відбувається зневоднення організму, що можна виправити прийомом чистою, без домішок води. прийняти сорбент і випити фруктовий кисіль або з’їсти вівсяну кашу;
 • пиво являє газований напій, що є причиною швидкого розпаду спирту і всмоктування продуктів розпаду в кров з більшою швидкістю та в повному обсязі;

Сучасна технологія виробництва пива, значно відрізняється від рецептур, відомих з давніх часів. Добавки і консерванти посилюють негативну дію на організм, чому медики не рекомендують вживати навіть невеликі кількості хмільного напою, тобто, якщо сильно болить голова, краще відмовитися від вживання навіть ковтка цього бурштинового напою.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *