Почалися постійні запаморочення голови. Чому це відбувається?

Начались постоянные головокружения головы. Почему это происходит?

Багато хто дивуються, чому раптом різко і без всяких на те причин початку паморочиться голова. Насправді значення запаморочення може бути різним. Можливо це реакція вестибулярного апарату на прогресування деяких хронічних захворювань, розвиток патологічного процесу в ряді систем і органів.

Якщо є нудота, блювота, зниження апетиту, то це — симптом раннього токсикозу, зазвичай з’являється на 12 вагітності. Іноді це буває при нестачі повітря, убогою вентиляції легенів для плода. Жінкам в положенні рекомендовані постійні заняття дихальної гімнастики.

При анемії (низький рівень гемоглобіну та еритроцитів у крові) хворий переживає втома, слабкість, миготіння мушок перед очима, блідість покривів шкіри. Причина може явити як побічний ефект у вигляді слабкості, нудоти і запаморочення при прийманні деяких ліків чи продуктів.

Зміст

 • 1 Стан – запаморочення
 • 2 Захворювання, що викликають запаморочення
 • 3 Симптоми залежності від захворювання
 • 4 Системні захворювання
 • 5 Коли симптоми небезпечні?
 • 6 Ознаки, які не можна ігнорувати
 • 7 Інші причини
 • 8 Демпінг синдром при прийомі їжі

Стан – запаморочення

Начались постоянные головокружения головы. Почему это происходит?

Періодично паморочиться голова на тлі стресів, переживань в результаті кисневого голодування, погіршення кровообігу, хронічної втоми і нестачі сну. Викликати нудоту і слабкість може дотримання жорстких дієт, особливо в міжсезоння (після зими), коли організм ослаблений. Якщо крутитися голова і вболівати стала постійно, то потрібно терміново припинити дієту, відрегулювати повноцінне харчування.

Неприємні симптоми виникають при зниженні тиску (часто вранці). Для додання бадьорості можна випити кави, більше перебувати на свіжому повітрі.

При гіпертонії (часто з віком) спостерігається запаморочення. При скачках тиску потрібно прийом препаратів для врегулювання (зниження або підвищення артеріального тиску).

При вегетосудинної дистонії багато скаржаться, що різко паморочиться голова, коли починаєш їсти. Потрібно нормалізація харчування, включення в раціон фруктів, овочів.

Значення запаморочення широко. Найчастішою причиною є мігрень, при прояві хворий починає болісно реагувати на яскраві спалахи світла, голосні звуки.

При позиційному доброякісному пароксизмі, якщо різко змінити положення голови і шиї.

При хронічній депресії втоми деякі намагаються заїсти проблему, починають більше з’їдати часом шкідливої їжі. Але це не вирішення проблеми. Позбутися від слабкості, запаморочення, нудоти і нестійкого стільця при хронічній депресії таким чином неможливо.

Порушений ритм серцевих і паморочиться голова при неврозах, розладах психіки сприяє.

У людей з віком відзначається тахікардія і брадикардія, напади психогенного або неврогенного характеру на тлі нестачі сну, хронічної втоми. При погіршенні загального самопочуття, слабкості, апатії необхідно приймати заходи по відновленню організму, нормалізації харчування, підбору правильної дієти, що щадить.

Захворювання, що викликають запаморочення

Начались постоянные головокружения головы. Почему это происходит?

 • Вегето-судинна дистонія. Часто паморочиться голова у літніх людей, що пов’язано зі старінням, гормональним збоєм. Можливо почалися проблеми з вестибулярним апаратом, що вимагає термінового обстеження.
 • Атеросклероз, при якому порушений кровообіг, звужені артерії, судини вражені атеросклеротичними бляшками внаслідок вживання жирної їжі в надлишку, мозок відчуває кисневе голодування. Спостерігається втрата рівноваги, напади нудоти і блювання, слабкість.
 • Хвороба Меньєра, часто паморочиться голова вранці, проявляється нападами щодня спільно з занепокоєнням, нудотою і блювотою, задишкою, прискореним серцебиттям, порушенням координації і рівноваги, зниження слуху, пам’яті і зору. Якщо симптоми стали постійними, це можна говорити про важкому перебігу недуги.
 • Отит. Паморочиться голова при внутрішньому отиті, причини розвитку — запалення внутрішнього вуха. Стан буває при грипі, перфорації барабанної перетинки, попаданні та розвитку туберкульозної інфекції (герпес і сифіліс).
 • Лабіринт при пошкодженні скроневої кістки. Присутній запаморочення, слабкість, розвиток вестибулярної атаксії, порушення рухових функцій, втрата орієнтації у просторі.
 • Невринома слухового нерва (доброякісна пухлина), починає боліти голова і кружляти у жінок перед прийомами їжі, потрібна перегляд раціону харчування. У період вестибулярного кризу спостерігається зниження слуху, двоїння перед очима, напади парестезії, нудота блювота.
 • Симптоми залежно від захворювання

  Начались постоянные головокружения головы. Почему это происходит?

  Паморочиться голова різко при:

  • інтоксикації організму алкоголем, отруєння деякими продуктами;
  • мігрені, коли додатково шумить у вухах, з’являється негативна реакція на будь-які прояви світла;
  • при захворюваннях очей з’являється порушення координації рухів, слабість, нудота, блювота, запаморочення;
  • при розвитку злоякісної пухлини в головному мозку. Потрібна термінова діагностика, також консультація терапевта, невропатолога;
  • надмірне, тривалому прийомі деяких антибіотиків, антидепресантів, гіпотензивних препаратів;
  • отруєння етиловим спиртом, наркотичними речовинами, здатними викликати сильну інтоксикацію організму.

  При запамороченні хворий починає нервувати, не знає, чому це відбувається і що робити. У першу чергу потрібно заспокоїтися, сісти, спертися на стілець, захистити себе від різких рухів, і все-таки швидше звернутися до невролога.

  Системні захворювання

  Начались постоянные головокружения головы. Почему это происходит?

  Часті запаморочення, що вимагають звернення до терапевта, іншим фахівцям з’являються при:

  • гіпотонії, різкому падінні тиску при зміні положення тіла, наприклад, при вставанні;
  • аритмії на тлі порушення ритму серця, нерівномірного харчування, обмеженість мозку при неповному оснащенні киснем і кров’ю;
  • анемії на фоні дефіциту заліза і вітаміну B12 в організмі, збідніння крові необхідними поживними речовинами. У хворого спостерігається слабкість, блідість покривів шкіри. Потрібно регулювання живлення. Саме при анемії, коли починаєш їсти, часто паморочиться голова, різко підвищений рівень холестерину в крові, забиті судини атеросклеротичними бляшками, мозок недоотримує кров у достатку;
  • цукровому діабеті на тлі падіння рівня глюкози в крові болить голова, постійно присутнє відчуття голоду, хочеться їсти, німіють і пітніють руки;
  • захворюваннях хребта, дегенеративних проявах у його структурах паморочиться в голові, болить у шийному відділі при відкладеннях солей або перетисканні вен. Здавлювання хребта може відбутися на тлі шкідливих звичок, носіння тісного коміра, частого сидіння, наприклад, за комп’ютером в незручній, викривленій позі з надмірним згинанням голови.

  Коли симптоми небезпечні?

  Начались постоянные головокружения головы. Почему это происходит?

  Є нешкідливі захворювання у супроводі з запамороченням. Але при:

  • проблеми неврологічних;
  • розвитку інсульту, розсіяного атеросклерозу;
  • інфекційних ураженнях мозку;
  • розлади функцій нервової системи;
  • отруєння психотропними, наркотичними речовинами, поруч отруйних рослин потрібна термінова терапія з промивання шлунка або усунення психічних розладів.

  Стан небезпечно при інфікуванні внутрішнього вуха, коли поряд з запамороченням з’являється шум у вухах, прогресує глухота, нудить підвищена пітливість, бліднуть покриви шкіри, присутній тиск у вусі. Стан вимагає госпіталізації усунення симптомів, оскільки інфекція може перейти з середнього вуха у внутрішнє, почне розвиток акустична невринома (доброякісна пухлина) внаслідок проростання запального процесу вглиб органу слуху.

  Небезпечний стан при гіпервентиляції легенів, коли спостерігається дисбаланс рівня крові.

  Ознаки, які не можна ігнорувати

  Начались постоянные головокружения головы. Почему это происходит?

  Виклик швидкої допомоги або термінове звернення до лікаря потрібно, коли до запаморочення, нудоти і блювоти приєднується:

  • втрата чутливості в кінцівках;
  • ослаблення м’язів;
  • поява асиметрії на обличчі;
  • порушення свідомості;
  • втрата орієнтації в просторі, порушення координації рухів;
  • сплутаність свідомості, мови і мислення.

  Інші причини

  Начались постоянные головокружения головы. Почему это происходит?

  Паморочиться голова різко при травмі барабанної перетинки, коли деякі люди люблять посилено чистити собі вуха гострими предметами аж до того, що перетинки вже не підлягають відновленню.

  Можливо причина в звичайному переохолодженні, відсутність головного убору на голові при перебуванні на вулиці у вітряну, сиру погоду, неприкрытость вух.

  Можлива негативна реакція організму на прийом деяких антидепресантів, заколисування, наприклад, при подорожі на кораблі (морська хвороба).

  Вушний лабіринт переживає дисбаланс унаслідок розташування неправильного положення по відношенню до тіла, до навколишнього інформації, катання на каруселях аж до нудоти, блювоти.

  Демпінг синдром при прийомі їжі

  Начались постоянные головокружения головы. Почему это происходит?

  Багато запитують, чому часто паморочиться голова і нудить, коли починаєш їсти. Це синдром Демпінгу, підвищення внутрішньочерепного тиску під час їди, що сприяє розвитку гіпертонічної хвороби на тлі прискореного пульсу. Іноді симптоми з’являються у надто чутливих і сприйнятливих людей до їжі.

  Починає боліти голова і нудить при зміні серцевого ритму, з’являється задишка покриття шкіри, холодним потом, погіршується зір, шумить у вухах.

  Хворий почуває себе досить погано саме під час або після їжі внаслідок надходженням в шлунок недостатньо перевареної їжі при проходженні в кишечник. З’являються неприємні симптоми:

  • зменшення кровопостачання у мозок;
  • перезбудження на тлі викиду концентратів в печінку, а адреналіну у кров;
  • запаморочення, нудота, блювання;
  • втрата свідомості;
  • відчуття переповнення шлунка;
  • поколювання в кінцівках;
  • підвищення потовиділення;
  • задишка;
  • напади поліурії, діареї (симптоми зазвичай проявляються при прийомі їжі або через 3 години після);
  • потемніння перед очима;
  • швидка стомлюваність, апатія;
  • зниження працездатності;
  • когнітивні порушення пам’яті і концентрації уваги;
  • розлад харчової поведінки.

  Потрібна перегляд раціону харчування, відмова від жорсткої дієти, також прийоми їжі після 6 вечора.

  Коли починаєш їсти, іноді спостерігається розлад психіки через переїдання у супроводі з почуттям голоду, біль під ложечкою, нудотою в результаті неконтрольованого кількості прийнятої їжі.

  Починає крутитися голова і нудити щоразу після їжі при анорексії, при цьому з’являються приступи тахікардії, задухи, підвищеного потовиділення.

  Під час їжі часто паморочиться голова при алергії, непереносимість деяких продуктів. При цьому спостерігається харчова алергія з появою висипу, почервонінням і лущенням на шкірі, нудота, діарея, слабкість. У випадку протікання важкої алергічної реакції можливий анафілактичний шок і навіть смерть. Стан стає небезпечним, алергія може з’явитися практично на будь-який продукт і навіть тоді, коли раніше людина не страждав від неї.

  Після їжі можливо набрякання губ, століття, мови труднощі на вдиху, поява шуму у вухах, напади нудоти, різкі болі в животі. Виклик швидкої допомоги має бути негайним.

  Часто причина початку симптомів — прийом в необмеженому обсязі речовини тираміну (в суші і роллах). Саме він може спровокувати запаморочення, нудоту і блювоту. Якщо напади стали постійними і були помічені під час або після їжі, то потрібні переглянути меню, можливо причина в прийомі солоних, маринованих продуктів, деяких видів сирів, пива, горіхів, злакових.

  Обережного вживання вимагають цитрусові, шоколад, дріжджові продукти, кисле тісто. При прийомі їжі може статися резекція шлунка, утворитися жорсткий хімус за поганої засвоюваності, інтоксикація в тонкій кишці при активізації викидів катехоламінів і хімічних сполук в кишечник. При цьому частішає серцебиття, паморочиться голова, нудить до блювоти, змінюються ритмічне биття серця, підвищений або сильно знижений артеріальний тиск.

  Стан може призвести до булімії, коли шлунок просто перестане сприймати їжу. При вступі в будь-якому її вигляді патології в тракті з причини непрацездатності з’явиться бродіння, при цьому можливо перед очима — світлі плями, зниження концентрації уваги, голодні болі і бурчання. Якщо симптоми стали регулярними, то потрібно термінове звернення до лікаря.

  Вагітні жінки не розуміють, чому під час їжі спостерігається запаморочення і слабкість особливо на ранніх термінах. Плід росте й вимагає поживних речовин. Падає рівень заліза і гемоглобіну в крові в результаті підвищення навантаження на органи. В даному положенні їх робота здійснюється в екстреному режимі, підвищений прогестерон в крові. Все це цілком тривожні симптоми і розповісти лікареві необхідно. Процес перетравлення їжі вимагає витрати великої кількості енергії, припливу крові до всіх органів травлення. Необхідно дотримуватися певних правил харчування. Надходження вуглеводів в організм повинно бути в достатній кількості, а жирів, навпаки, в малому.

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *