Порушення координації рухів і запаморочення

Нарушение координации движений и головокружение

Координація рухів потрібна людині для того, щоб тримати рівновагу і чітко виконувати різні дії, керувати своїм тілом. Досягається це вміння допомогою роботи м’язів, управління рівновагою знаходиться в мозочку.

Зміст

 • 1 Порушення координації
 • 2 Причини порушення координації рухів
 • 3 Остеохондроз шийного відділу хребта
 • 4 Синдром хребетної артерії
 • 5 Порушення мозкового кровообігу
 • 6 Панічні атаки

Порушення координації

Нарушение координации движений и головокружение

Різке порушення координації рухів виникає з кількох причин і вимагає звернення до лікаря. Зазвичай такий стан супроводжується сильним запамороченням і може застати зненацька в громадському місці, транспорті, на вулиці.

Фізіологічно стан може виникати при різкому підйомі з горизонтального положення у вертикальне (наприклад, з ліжка), при цьому починає крутитися голова і темніє в очах. Це може спричинити ортостатичний колапс.

В цілому, причини відхилень неврологічні, тобто пов’язані з діяльністю головного мозку. Виникає питання, чому деякі стани починаються різко, а інші посилюються з часом. Причини відхилення в русі численні: це може бути хвороба Паркінсона або поліневриту, тобто множинного запалення нервів.

Причини порушення координації рухів

Нарушение координации движений и головокружение

Причина патології залежить від тих додаткових симптомів, що турбують:

 • Якщо біль посилюється при повороті голови і різких рухах, то причини слід шукати у невролога. Це, швидше за все, остеохондроз шийного відділу хребта, який спровокований скупченням солей. Такий стан починається поступово, посилюючись з часом.
 • При різкому появі головного болю, коли починає крутитися голова і порушується координація рухів, справа може полягати у виникненні гострого порушення мозкового кровообігу.
 • В молодому віці може відбуватися порушення кровообігу головного мозку, зване синдромом хребетної артерії.
 • Оскільки за рівновага відповідає мозочок, то його порушення може бути ознакою пухлини головного мозку з локалізацією в мозочку.
 • Причини можуть полягати в невротичних відхилень. Це можуть бути панічні атаки, тут превалюють симптоми психосоматики.
 • Остеохондроз шийного відділу хребта

  Нарушение координации движений и головокружение

  Патологія виникає поступово, турбує біль в шиї при повороті голови, а також деяке порушення руху шиї. Вік пацієнтів раніше був похилий, однак тепер порушенням страждають люди до 40 років.

  Причиною появи такого порушення є пасивний спосіб життя, сидяча робота, відсутність фізичного навантаження у вигляді зарядки, тренажерів і т. д.

  Несвоєчасна діагностика порушення координації руху призводить до більш серйозних відхилень – наприклад, синдрому хребетної артерії. Крім того, у людей з остеохондрозом частіше болить голова і починає кружляти.

  Серед досліджень, що дозволяють провести діагностику остеохондрозу, найбільш відома поза Ромберга, в якій не спостерігається нестійкість ходи або положення тіла.

  Синдром хребетної артерії

  Нарушение координации движений и головокружение

  При СПА починає сильно крутитися голова, з’являється головний біль. Стан посилюється при підйомі голови, повороті тулуба і шиї. Захворювання характерно для осіб середнього віку, оскільки при наявності атеросклерозу в зрілих роках частіше формується інсульт.

  Причини, чому виникає такий стан, різні: це підвищення артеріального тиску, сколіоз, остеохондроз шийного відділу хребта.

  При остеохондрозі відбувається здавлення артерії, яка забезпечує основний потік крові в головний мозок. Ось чому починає крутитися і болить голова, з’являється відчуття того, що земля йде з-під ніг.

  Допомога при цьому стані полягає в тому, що необхідно усунути запаморочення і забезпечити відновлення кровообігу. Для цього застосовується масаж, судинорозширювальні препарати. Якщо підвищується артеріальний тиск, то застосовуються гіпотензивні препарати.

  Порушення мозкового кровообігу

  Нарушение координации движений и головокружение

  Якщо болить і паморочиться голова, а також з’являється хитка хода, порушення мови, то мова може йти про інсульт. Це гостре порушення мозкового кровообігу, яке з’являється при частому підвищення тиску, на тлі атеросклерозу судин.

  Якщо часто болить голова, то це може бути ознакою підвищення тиску. Часті спазми судин можуть призводити до інфаркту мозку, який і називають

  Ось чому відбувається поява симптомів: в системі кровообігу циркулюють тромби, які являють собою ділянки атеросклеротичної тканини, що покриває судини. Вони можуть закупорити будь невеликої або звужений змінами посудину. Якщо закупорка відбувається в головному мозку, то в певному ділянці відбувається порушення кровообігу.

  Принципи лікування захворювання наступні:

 • Усунення причини, тобто тромбу, можливо, якщо пацієнт надходить в лікувальний заклад не пізніше 6 годин після початку проявів.
 • Усунення запаморочення шляхом призначення судинорозширювальних засобів.
 • Прийом гіпотензивних препаратів дозволять допомогти, якщо болить голова.
 • Панічні атаки

  Нарушение координации движений и головокружение

  Причини появи нападу атаки різні: це і звукові, і слухові подразники, і запах, і прийом алкоголю.

  Це стан, що проявляється різними ознаками у різних людей. При нападі виникає безпричинне відчуття тваринного страху, з’являється головний біль, стискаючий обручем, може з’являтися порушення зору, двоїння в очах, порушення дихання.

  Боротьба з панічними атаками полягає в прийомі седативних препаратів, усунення головного болю.

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *