Порушення кровообігу, шийний відділ хребта і головний біль

Зміст

 • 1 Головний біль – визначення. Що означає проблема?
 • 2 Напруга м’язів
 • 3 Передменструальний синдром
 • 4 Мігрень
 • 5 Кластерна цефалгия
 • 6 Цервикокраниальный синдром
  • 6.1 Хребет
  • 6.2 Хребці
 • 7 (Не) мігрень?
 • 8 Удар батогом
 • 9 Поколювання в пальцях
 • 10 На животі не читайте!
 • 11 До кого звернутися?

Головний біль – визначення. Що означає проблема?

Нарушение кровообращения, шейный отдел позвоночника и головная боль

Гостра головний біль, безумовно, не слід недооцінювати, оскільки вона значно знижує якість життя і навіть може супроводжувати серйозне захворювання.

Група цефалгії дуже велика, деякі напади можуть бути обумовлені патологічними процесами в головному мозку або може мати місце т. зв. функціональна головний біль.

Винуватцем також може бути… аптека – головний біль нерідко виникає внаслідок зловживання деякими анальгетиками – знеболюючими препаратами. Тривала головний біль може бути наслідком прийому ліків з побічними ефектами. Проблему нерідко викликають запахи, стрес, панічні атаки (головний біль і паніка тісно пов’язані між собою) та інші фактори. Якщо головний біль не припиняється протягом тривалого часу, це умова також може супроводжувати інші захворювання, може також з’явитися в зв’язку з певним медичним втручанням.

Ця стаття включає в себе найбільш поширені причини і форми головного болю, а також поради, спрямовані на купірування больових відчуттів.

Напруга м’язів

Нарушение кровообращения, шейный отдел позвоночника и головная боль

Ця проблема викликається напруженням м’язів шийного відділу хребта. Типовим симптомом є здавлює головний біль, що віддає в віскі і лоб. Біль може локалізуватися також в потилиці і на маківці.

Стискаючий головний біль може супроводжувати легка нудота, іноді спостерігається порушення координації. Напади часто є результатом роботи на комп’ютері, тому важливо робити перерви, масажувати і розслабляти м’язи шиї. Якщо напад не бажає припинятися, також допомагають протизапальні препарати.

Це – не небезпечний для життя стан, але часто цей тип недуги поєднується з мігренню. В такому випадку мова йде про змішану цефалгії, коли повинні розглядатися обидва діагнозу. Недуга поширений серед більш чутливих людей, які легко піддаються стресу і людей, схильних до перевтоми. Супроводжують симптоми представлені наступними явищами:

 • Порушення координації.
 • Тривога.
 • Депресія.
 • Порушення сну.
 • Напруга.

Локалізація: концентрується біль з одного боку або є двостороннім (частіше).

Передменструальний синдром

Нарушение кровообращения, шейный отдел позвоночника и головная боль

Чималій кількості жінок знайома раптовий головний біль, пов’язана з початком менструації. Він виникають із-за гормональних змін. Однозначна допомога є проблематичною. Купіруватися біль може при уникненні в цей період, наприклад, харчових алергенів. Крім того, важливо приймати лікарські препарати вже на початку перших симптомів (сьогодні на ринку представлені ліки, призначені для лікування симптомів ПМС, куди відноситься і головний біль. Читайте інструкцію від виробника!). Допомогу можуть надати і холодні компреси, відпочинок в тихій і затемненій кімнаті.

Точкова головний біль може супроводжувати застосування гормональних контрацептивів; їй нерідко акомпанують і інші побічні ефекти, такі, як:

 • Блювота.
 • Хворобливість грудей.
 • Перепади настрою.
 • Збільшення ваги.

У жінок, що страждають мігренню, які приймають оральні контрацептиви, може розвинутися підвищений ризик розвитку інсульту, зокрема, у зв’язку з іншими факторами ризику, такими, як куріння.

Мігрень

Нарушение кровообращения, шейный отдел позвоночника и головная боль

Це захворювання становить нападоподібний одностороння головний біль. Напад, що локалізується в скроневої, потиличної або лобової частини (головний біль у лобі може віддавати в очі), погіршують звуки, запахи, світло і будь-які рухи. Людині важко що-небудь робити (справа в тому, що будь-яка фізична активність призводить до погіршення стану).

Характерна болючість пульсуючим характером, рідше може здавлювати голову.

Припинення болю можуть забезпечити відносно нові противомигренозные препарати – Триптаны.

Кластерна цефалгия

Нарушение кровообращения, шейный отдел позвоночника и головная боль

Це – нестерпний головний біль, що є рідкісним захворюванням, що вражає переважно чоловіків. Больовий напад, локалізований в односторонньому порядку, зачіпає очі і супроводжується сльозотечею і посмикуванням лицьових м’язів.

Полегшення не приносить, практично, жоден з знеболюючих препаратів. Доцільно звернення до фахівця.

Цервикокраниальный синдром

Нарушение кровообращения, шейный отдел позвоночника и головная боль

Болі, викликані шийним відділом хребта, виникає внаслідок неправильного сидіння на роботі, при перегляді телевізора, за кермом… Таким чином, немає нікого, хто не зустрівся з цією проблемою. Найбільш часто біль локалізується в області потилиці, на додаток до цього, іррадіює в плечі і руки, також може супроводжуватися запамороченням, втратою слуху, мерехтіння перед очима, поколюванням в руках, особливо в нічний час.

Хребет

Він розширюється від основи черепа до тазу, і становить близько третини від загальної висоти дорослої людини. Найбільш рухливим є в області шиї. Куприк – нерухомий. До хребта відносяться сухожилля, зв’язки і м’язи.

Хребці

Вони складають основу хребта, між ними знаходяться диски і суглоби, які приглушують удари і покращують стабільність, зв’язки, сухожилля і м’язи. Кожен хребець має отвір, разом вони утворюють хребетний канал, в якому міститься спинний мозок. Їх нього виступають спинномозкові нерви.

(Не) мігрень?

Нарушение кровообращения, шейный отдел позвоночника и головная боль

У вас різко розболілася голова? Виник незрозумілий напад? Якщо ви відчуваєте обмежений рух на додаток до болю в шиї і голові, а також ригідність шийних м’язів і заблоковані суглоби, мова не обов’язково йде про мігрені. Це – напади болю, причиною яких є саме напруженість і ригідність потиличних м’язів шийного відділу хребта. Біль може концентруватися в середині голови, тиснути на лоб і очі, стискати віскі… Напад не характерний посилюється хворобливістю, як при мігрені, але займає більше часу, іноді, навіть два-три дні. У цьому випадку таблетки не допоможуть, тому, що вони усунуть тільки миттєву біль, а не її причину. Напад може супроводжуватися обмеженням рухливості голови у всіх напрямках, дзвоном у вухах, гострої колючий біль у шиї, запамороченням, нудотою і блювотою.

Цей стан може виникнути раптово і мати судомний курс, але після відповідного лікування і реабілітації настає тривале полегшення.

Удар батогом

Нарушение кровообращения, шейный отдел позвоночника и головная боль

Гостре ушкодження міжхребцевих дисків, найчастіше виникає в результаті травми. Різкий прямий удар ззаду або спереду катапультує голову вперед, потім ривком в протилежному напрямку.

При очікуваному зіткненні людина рефлекторно підтягує м’язи. Це – природна захисна реакція, але в даному випадку, небажана.

Цей рух можна порівняти з ударом батогом. Легкою формою такого порушення є пошкодження м’язів, зв’язок і сухожиль. Також може мати місце блокування шийного відділу хребта. Людині важко повертати голову.

Окремою главою є перелом шийних хребців і пошкодження спинного мозку. Проблеми, пов’язані з шийним відділом хребта може виникнути у дітей у вигляді болю від втоми і тривалого сидіння.

Поколювання в пальцях

Нарушение кровообращения, шейный отдел позвоночника и головная боль

Дископатией є дегенеративні зміни міжхребцевих дисків і оточуючих структур. Біль локалізується прямо в шийному відділі хребта, може іррадіювати в потилицю, плечі, уздовж всієї довжини руки або між лопатками.

Поколювання в пальцях рук або послаблення певних груп м’язів – в залежності від того, мають місце пошкодження дисків або нервових корінців, які відповідальні за порушення чутливості і рухових розладів – також є симптомами дископатії. В нижній частині шийного відділу хребта, з п’ятого по сьомий шийний хребець, зазвичай зустрічаються дегенеративні зміни на кількох рівнях одночасно.

На животі не читайте!

Нарушение кровообращения, шейный отдел позвоночника и головная боль

Розлади шийного відділу хребта можуть також нести відповідальність неправильні моделі руху – постійний нахил голови, загальна погана постава, неправильне положення при роботі за комп’ютером або за кермом. Непридатним є читання книги в положенні лежачи на животі в ліжку, негативний вплив справляє погане положення голови під час сну, холод і протяги, різкі рухи голови або відсутність фізичних вправ. Але, найчастіше, має місце поєднання декількох причин. Тому дуже важлива профілактика.

Без правильного і регулярного руху ніяка профілактика не представляється можливою.

 • Не забувайте про правильну поставу і сидінні.
 • На роботі або в машині доцільно робити короткі перерви кожні п’ятдесят хвилин.
 • Спробуйте змінити класичний стілець динамічним, підтримує хребта.
 • Носити правильне взуття, чергуйте її. Кросівки призначені для занять спортом, а не для повсякденного носіння!
 • Не варто недооцінювати правильний вибір ліжка і матраца.
 • Якщо ви проводите багато часу в машині, автобусі або літаку, використовуйте спеціальну підкладку під шию, яка має функцію підтримки.
 • Остерігайтесь надмірної ваги, який сприяє напрузі опорно-рухового апарату.
 • Дуже важливими є домашні реабілітаційні вправи, засновані на повільних рухах і правильному глибокому диханні. Якщо будете робити їх регулярно, зможете звільнити не тільки шийний, але й інші частини хребта, усунути м’язовий дисбаланс і зміцнити ослаблені м’язи. В якості запобіжного заходу можете спробувати, наприклад, спеціальні тренування, що фокусуються на хребті.

До кого звернутися?

Нарушение кровообращения, шейный отдел позвоночника и головная боль

Якщо має місце заблокований шийний відділ хребта, вам допоможуть маніпуляції, спрямовані на корекцію. Може допомогти одноразова ін’єкція, що володіє міорелаксуючою ефектом. Однак, не намагайтеся усунути блокування будь-яку ціну! Якщо вона триває протягом тривалого періоду часу, вона може бути захисною реакцією на певні стереотипи руху. Спочатку необхідно повернути м’язи у вихідне «робочий» стан. Якщо вас і далі будуть турбувати повторювані проблеми – біль у потилиці, поколювання в пальцях рук, або головний біль після прийому ліків не полегшується після закінчення 2-3 днів, зверніться до лікаря!

Вирішити гостру проблему набагато легше, ніж хронічну. Лікар оцінить ваш стан, причини і розвиток захворювання, призначить терапевтичні методи або направить до профільного фахівця.

Перше, що потрібно визначити, це – причина болю. Чи є відповідальною порушення хребта, або біль виникла від перевантажених м’язів, суглобів і зв’язок. Загальне правило таке: якщо у вас пошкоджений хребет, і біль викликана цим розладом, вирушайте до невролога, якщо причина полягає у порушенні периферичних суглобів, відвідайте ортопеда.

Специфічні проблеми опорно-рухового апарату вирішують ревматологи, реабілітологи та спортивні лікарі. Іноді хворобливий стан вимагає підходу декількох фахівців.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *