Постійні головні болі, до якого лікаря потрібно звертатися?

Постоянные головные боли, к какому врачу нужно обращаться?

Не можна терпіти головний мігрень, також безконтрольно приймати знеболюючі препарати в необмеженій кількості. Біль — неприємний недуга, погіршує загальне самопочуття і настрій, за яким можуть ховатися серйозні внутрішні захворювання, що вимагають невідкладного відвідування лікаря і проходження запропонованого лікувального курсу.

При появі сильних головних болів в першу чергу потрібно звернутися до терапевта або невролога, розповісти лікарю на прийомі про характер, частоти, часу та тривалості виявлення больових відчуттів, можливо з’явилися після прийому їжі, будь-яких ліків, або в супроводі з іншими симптомами: запамороченням, нудотою, блювотою, втратою свідомості, порушенням координації рухів.

Терапевт — сімейний лікар, до якого і потрібно звертатися в першу чергу при появі больових відчуттів голови. Лікар випише аналізи, проходження ряду обстежень і процедур для отримання більш точної характеристики болю, виявлення причини їх виникнення. Далі при необхідності перенаправить до іншим фахівцям.

Наприклад, мігрень часто з’являється при цефалгії і потрібно проконсультуватися у психотерапевта.

При появі нерегулярних головних болів у супроводі з депресіями, психічним перенапруженням, тобто не викликаних травмами і в основному сконцентрованих на потилиці і в правій або лівій частині голови, пов’язаних з неврологічними розладами потрібно звернутися до невропатолога.

При появі болю в супроводі з запамороченням, слабкістю нудотою і блювотою потрібно відвідати невролога.

Якщо біль — симптом при отиті, хронічному синуситі, інших захворюваннях вуха або носоглотки, то допоможе лікар-отоларинголог.

Проблеми з ротовою порожниною, зубами і яснами, запальними процесами в роті вирішує лікар стоматолог.

При підозрі на шийний остеохондроз, який став причиною головного болю на потилиці і хворобливістю в області шиї потрібно звернутися до остеопату.

У разі отримання раніше черепно-мозкової травми і появи час від часу хворобливих відчуттів в області голови, також потилиці виявити причину недуги допоможе лікар нейрохірург.

Якщо не знаєте, який саме лікар потрібен, то краще всього записатися на прийом відразу до 2-3-го фахівцям, розповісти про свої проблеми, хронічних захворюваннях або отриманих раніше травмах. Вислухати думку лікарів і скласти тим самим більш повну картину того, від чого з’являється головний біль насправді.

Зміст

 • 1 Які ще лікарі можуть допомогти?
 • 2 Коли симптоми хвороби не вимагає зволікань?
 • 3 Запаморочення, що робити?
 • 4 Види болю і як їх розпізнати?
 • 5 Характер головного болю

Які ще лікарі можуть допомогти?

Постоянные головные боли, к какому врачу нужно обращаться?

Спровокувати головний біль і мігрень може безліч самих різних хвороб і факторів. Можливо, варто проконсультуватися у стоматолога, якщо недуга спровокований зубним болем.

При хронічному нежиті, тонзиліті допоможе лікар отоларинголог.

Болить голова, паморочиться при зайвої нервозності, дратівливості. Можливо потрібен лікар психіатр.

При неправильному прикусі часто болить і паморочиться голова ночами і потрібно звернутися до стоматолога або алерголога.

Причина може бути навіть від підвищеного рівня цукру в крові при розвитку діабету і потрібно звернутися до дієтолога. Спровокувати напади болю може навіть не правильні прийоми їжі.

Коли симптоми хвороби не вимагає зволікань?

Постоянные головные боли, к какому врачу нужно обращаться?

Якщо вже з’ясовано, до якого лікаря потрібно звертатися при появі приступів болю, то потрібно відвідати лікарів негайно або викликати фахівця додому при виникненні раптового болю в супроводі з сильними і неприємними симптомами, такими як:

 • параліч кінцівок;
 • тремор в руках;
 • сильне запаморочення;
 • втрата координації рухів.

Симптоми серйозні і обов’язково потрібно звернутися до лікаря. Особливо при появі неприємних хворобливих відчуттів вперше, турбує сильна мігрень більше 5 днів поспіль і болить в потилиці, не проходить навіть після прийому знеболюючих засобів, що підсилюють і наростаючих у ранкові години після пробудження, що призвели повної втрати працездатності. Якщо головний біль з’явився раптово, перед очима паморочиться в сукупності з:

 • втратою свідомості;
 • шумом у вухах;
 • порушенням пам’яті та координації рухів;
 • зовнішніми змінами, прийняттям голови неприродного положення;
 • довго безперервними іншими неприємними симптомами, що не піддаються копіюванню навіть прийомом сильних анальгетиків, то потрібно терміново звертатися до фахівців і в першу чергу – до терапевта.

Запаморочення, що робити?

Постоянные головные боли, к какому врачу нужно обращаться?

Не можна терпіти стан, коли сильно і постійно болить, голова йде обертом. Потрібно звертатися до фахівців, пройти обстеження для встановлення точного діагнозу і призначення правильного подальшого лікування.

Причин запаморочення – безліч. Можливо розвиток доброякісного вертиго на тлі травми голови внаслідок автомобільної аварії, коли все пливе і крутиться перед очима.

При травмі шийного відділу хребта біль різко посилюється при поворотах голови і нахилах вперед.

При проблемах з хребтом потрібно записатися на прийом до вертебролога.

Якщо з’явилася мігрень, сильна біль голови і не знаєте куди йти, то потрібно звернутися до терапевта, який перенаправляє далі до лор-лікаря, невролога, кардіолога. Також при необхідності лікар запропонує пройти ряд обстежень:

 • здати кров на рівень гемоглобіну і глюкози в крові;
 • ЕКГ, УЗД серця при серцево-судинних патологіях;
 • дуплексне сканування при спазмах судин шийних і головних;
 • электроэнцефалографию при черепно-мозковій травмі шийного відділу хребта;
 • рентгенографію.

Діагностичні процедури допоможуть виявити справжні причини запаморочення, виключити або діагностувати розвиток доброякісного вертиго при появі шуму у вухах.

Потрібно звернутися до хірурга, якщо часто паморочиться голова. До невролога, якщо турбує шийна мігрень і болить в потилиці або порушений кровообіг.

Якщо з’явилася біль на потилиці і шиї, який посилюється при поворотах голови і відхилення назад, також порушення зору, появі шуму у вухах, дегенеративних змінах у хребті слід звернутися до ортопеда.

Збій в нервовій системі часто призводить до запаморочень і сильним головним болем, втрачається рівновага, знижується гострота зору, тому за лікуванням варто звернутися до невролога. Симптоми іноді не вимагає зволікань, можливе порушення мови, двоїння в очах.

Види болю і як їх розпізнати?

Постоянные головные боли, к какому врачу нужно обращаться?

Визначитися складно, до якого лікаря йти при виникненні болів. Але припустити по клінічним проявам та симптоматиці можна.

При болях напруги стукає в області скронь, як би за типом сковування голови обручем. Болить з обох сторін, на потилиці, поширюючись угору. За характером — середньої інтенсивності.

Мігрень призводить до локалізації хворобливості лише в одній: правою або лівою частину голови, віддає віскі, з’являється у супроводі зі світло – звукобоязнью, з фізичними навантаженнями, призводить до зниження працездатності і важко переноситься багатьма людьми.

Головний біль, спричинений деякими анальгетиками, похідними ерготаміну нагадує мігрень, але посилюється в залежності від кількості прийнятих препаратів, може перерости в хронічну форму. Зазвичай з’являється при пробудженні, за характером – тупа, двостороння, дифузна в області чола і потилиці, збільшується після фізичних навантажень.

Якщо біль з’являється раптово вранці, то може говорити про розвиток цукрового діабету, онкозахворювань, віл-інфекції, імунодефіциту. У присутності з масивними неврологічними симптомами може викликати підозру на міалгію, розлади неврологічного характеру. При зміні свідомості, сплутаності і втрати пам’яті, психічних порушеннях, почутті оглушення потрібно відвідати психолога психіатра або невролога в терміновому порядку.

Якщо біль виник раптово, то може бути причина в імунодефіциті, підвищення внутрішньочерепного тиску у супроводі з кашлем, чханням може сигналізувати про розвиток пухлини. Зазвичай посилюється вранці, зі зміною пози, збільшенням навантаження, стукає в скроневій артерії, віддає в потилиці, і часто болить голова вранці, особливо у людей старше 50 років, то може бути причиною інсульту у супроводі з погіршенням рухових здібностей. Крутиться навколо при ішемії, початку інсульту.

Характер головного болю

Постоянные головные боли, к какому врачу нужно обращаться?

При зверненні до лікаря потрібно розповісти про характер головних болів, наявності інших супровідних симптомів (нудоти, запаморочення, порушення координації рухів), періодичності та часу їх виникнення. Можливо, головний біль посилюється після їжі або прийому деяких ліків, на тлі стресу, розумового перенапруження. Лікар вислухає і направить на проходження:

 • екстракраніальної допплерографії для обстеження судин головного мозку;
 • ангіографії для обстеження внутрішніх органів шляхом введення контрастної речовини;
 • МРТ при підозрі на розвиток пухлини мозку, інфаркту, гематоми, кісти, мозкового крововиливу, внутрішньочерепної гіпертензії, інфаркту мозку, аневризму;
 • УЗД для обстеження судин.

Медикаментозно головний біль і мігрень лікуються препаратами міорелаксантами, антиконвульсантами.

При хворобах хребта, остеохондроз і сколіозі ефективна лікувальна фізкультура, фізіопроцедури.

При депресіях і тривожних станах, що призвели до головного болю призначаються антидепресанти, психотерапія.

Мануальна терапія ефективна при неврологічних захворюваннях, також появі головного болю в скронях і на потилиці, пов’язаних з захворюваннями в кістках хребта. Також голкорефлексотерапія шляхом голковколювання в потрібні точки, що відповідають за органи, в яких відбувається проблеми і призвели до головного болю.

При нападах можна прийняти парацетамол, аспірин. Лікувати мігрень допоможе напроксен, ібупрофен, имесид, інші нестероїдні, протизапальні засоби або анальгетика. Але, наприклад, при проблемах зі шлунком не можна приймати ці препарати. Но-шпу і Папаверин можна використовувати лише при деяких видах головного болю. Іноді вони протипоказані або просто не ефективні.

Призначень ліків повинен займатися лікар, безконтрольний прийом може лише погіршити ситуацію, призвести до побічних симптомів: блювоти, нудоти, болю та здуття живота. Препарати лікарем за рецептом можуть бути призначені в комбінації, наприклад, анальгетики з барбітуратами або з кодеїном. При появі неприємних хворобливих відчуттів потрібно почати лікування з відвідування терапевта або невролога. Це багатопрофільні фахівці, які після бесіди призначать додаткові консультації в інших лікарів, також випишуть рецепти при необхідності, аналізи для проходження повного обстеження.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *