Чи повинна боліти голова після масажу

Чи повинна боліти голова після масажу
Чи повинна боліти голова після масажу

Масаж, як лікувальна процедура дуже корисний: розслабляє, покращує мікроциркуляцію крові, впливає на рефлексогенні зони, покращуючи самопочуття і підвищуючи працездатність. Але він є фізичним впливом на хребет, тому реакцію може викликати як позитивну, так і негативну. По більшій частині, виникнення головних болів спостерігається після масажу верхньої частини спини і комірцевої зони шиї.

Особливості шийного відділу хребта

Особливості шийного відділу хребта
Особливості шийного відділу хребта

Цей відділ – самий рухливий, його сім хребців забезпечують можливість кивати головою, повертати її, здійснювати різноманітні рухи. В силу своєї рухливості йому доводиться найчастіше піддаватися до захворювань, що викликають хворобливі відчуття в області шиї і різні порушення в роботі організму.

Зрозуміти, чому після масажу болить голова, можна, якщо звернути увагу на анатомічну будову шийного відділу хребта. Його особливістю є висока вразливість, так як хребці близько розташовані один до одного, вони невеликого розміру і невисокої міцності, оточені слабкими м’язами, а навантаження, які він відчуває – суттєві.

Близьке розташування хребців іноді навіть при незначних навантаженнях призводить до того, що вони зміщуються, через це здавлюються нерви і судини, що проходять через хребетний канал. До затиснення нервів, викривлення, зміщення хребців призводить як порушення цілісної структури хребетного стовпа, так і невмілі або необережні дії масажиста.

Для чого призначається масаж

Болить голова після масажу
Болить голова після масажу

Кожен з семи хребців шийного відділу відповідальний за виконання тієї чи іншої функції людського організму. Руйнування або зсув хоча б одного з хребців тягне за собою серйозні проблеми:

  • Спинний мозок, виходячи з головного, через шийний канал проходить по всьому хребту. Велика рухливість шиї призводить до частого здавлення.
  • Поряд з шийним відділом розташовані великі кровоносні артерії, вони забезпечують приплив крові до мозку. Навколо артерій обвиваються нервові волокна, які при найменшому зміщенні хребців викликають біль в шиї і порушення в нервовій системі.
  • Міжхребцеві диски, сухожилля, зв’язки, м’язи забезпечують цілісність та захист шийного відділу. Порушення цих структур також призводить до головного болю, скутості, стрибків тиску, оніміння верхніх кінцівок та інших порушень роботи організму.

Щоб позбавити пацієнта від спазмів напружених м’язів, зміщення хребців, затиснення нервових закінчень, для зняття болю лікарі призначають курси лікувального або розслаблюючого масажу. Грамотно проведені процедури сприяють зміцненню м’язових тканин в зоні шиї, покращують кровообіг, налагоджують процес обміну речовин.

Чому головні болі виникають як ускладнення після процедур

Болить голова після масажу
Болить голова після масажу

При призначенні масажу, особливо комірцевої зони, потрібно врахувати і розглянути цілий ряд специфічних сторін цієї процедури.

Насамперед, враховуються протипоказання:

  • наявні захворювання серцево-судинної системи, при них масажі різних видів протипоказані з тієї причини, що вони прискорюють кровообіг, що призводить до різких змін тиску;
  • після масажу плечей і комірцевої зони відбувається активне насичення крові киснем, у зв’язку з цим виникають запаморочення, головний біль, втома, сонливість.

Властивістю масажу є підвищення температури тіла, що теж часто тягне за собою головні болі, відчуття слабкості, відчуття ознобу.

Деякі масажисти дуже старанно намагаються виконувати процедуру, прикладаючи посилений вплив на область масажу, викликаючи, таким чином, біль, який стимулює потрапляння у кров хімічних елементів. Ці речовини породжують інтоксикацію організму, що проявляється нудотою, головним і м’язовим болем.

Часто після масажу болить голова ще й тому, що зони шиї і коміра вимагають виключно обережного поводження. Іноді навіть професійні, досвідчені масажисти допускають пережиму нервових закінчень або зміщення хребців, тим більш небезпечно довіряти ці зони непрофесіоналам.

Головні болі після масажу іноді можуть бути наслідком того, що він робиться на голодний шлунок. Бажано перед процедурою перекусити.

У пацієнтів, які страждають стрибками артеріального тиску через звуження судин, масаж викликає надлишок припливу крові в мозок і розпирання судин. Починає боліти голова. В таких випадках змінюється техніка масажу: вибирається напрямок масажуючих рухів не до голови, а від голови, щоб судини не переповнювалися кров’ю.

Незначні відчуття дискомфорту

Болить голова після масажу
Болить голова після масажу

В ідеалі стан пацієнта після масажу не повинен відчувати погіршень або неприємних відчуттів.

Але легкі, незначні побічні ефекти вважаються цілком допустимими. Іноді після погіршення пацієнт незабаром відчуває себе набагато краще, короткочасні головні болі і запаморочення проходять.

Щоб уникати негативних наслідків, пацієнту потрібно вибирати під час проведення масажу і після нього правильне положення рук і голови, щоб не викликати зближення хребців і передавлення судин.

Щоб отримати найбільшу користь з процедури, після проведення масажу необхідно виділити час на те, щоб полежати і дати час організму відновитися.

Якщо ж болі сильні, тривалі, супроводжуються іншими симптомами, можливо, масаж доведеться скасувати.

Як усунути головні болі після масажу

Зазвичай біль, навіть сильна, буває короткочасною і легко усувається прийомом знеболюючого препарату. Так, вони всі мають побічні дії, але одноразовий прийом таблетки значної шкоди організму не завдасть.

Болі, викликані спазмами судин та м’язів, знімаються «Спазмалгоном» або іншими спазмолітиками.У будь-якому разі, про свій стан необхідно попередити масажиста і лікаря, який призначив дані лікувальні процедури. Краще, щоб засоби для зняття болю підібрав саме фахівець. Можливо, лікар порадить інші методи для поліпшення самопочуття, або призначить інше лікування.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *