«Правильний» сон вдень

 сон вдень
сон вдень

Кожна людина має потребу в здоровому сні. Адже він є запорукою гарного самопочуття та настрою протягом всього дня. Сон ділиться на 2 фази: швидкий (поверхневий), який триває приблизно 20 хвилин, і глибокий.

Якщо після денного сну у вас з’являється головний біль – варто задуматися: може у вас серйозні проблеми зі здоров’ям, які терміново потрібно вирішувати. Причин, чому болить голова може бути дуже багато.

Щоб уникнути неприємних симптомів після денного відпочинку, спати вдень потрібно не більше 30 хвилин. Справа в тому, що мозок за цей час не встигає поринути в сон. Прокинувшись, людина не буде відчувати себе втомленим і млявою, а, навпаки, буде сповнена сил і енергії. Якщо хочете, проведіть експеримент: заведіть будильник приблизно на 30 хвилин і лягайте спати. Після невеликого відпочинку отримаєте прилив сил. Це і є фаза швидкого сну. Після глибокого сну відчувається невелика втома. Якщо Ви любите спати вдень, рекомендується зробити поверхневий сон регулярним. Для цього щодня заводите будильник на 30 хвилин, що викличе у звикання організму. Потім людина автоматично буде прокидатися в зазначений час, і від денного відпочинку голова боліти не буде.

Перед відпочинком приймати їжу не рекомендується. Особливо жирну і гостру. Поганий стан в даному випадку гарантовано. Згодом глибокого денного сну – можливе виникнення не тільки головного болю, але і безсоння вночі.

Чому болить голова після сну?

Болить голова після сну
Болить голова після сну

Якщо голова болить не тільки після глибокого, але і після поверхневого сну, потрібно визначити причини появи болю. В даному випадку головний біль може бути нормою або патологією. Якщо розглядати головний біль як норму, до порушень може призвести ряд деяких факторів:

 • недолік свіжого повітря в кімнаті. Потрібно частіше провітрювати приміщення, відчиняти вікна;
 • шум. Заснути з включеним телевізором або радіо заборонено. Повинна бути повна тиша;
 • «психологічна хвороба», тобто сплячий перебував у стресовому стані або депресії. В такому випадку бажано відвідати психолога, щоб він призначив курс лікування антидепресантами або попити якийсь час заспокійливі;
 • світло. Багатьом людям заважає заснути і не дає повністю розслабитися світло;
 • нерегулярна тривалість сну. Нормальна тривалість повинна становити не менше 8 годин;
 • шкідливі звички (куріння, алкоголізм тощо);
 • зневоднення. При великій тривалості сну у людини може виникнути головний біль від нестачі води в організмі;
 • однією з причин виникнення головного болю є дискомфорт. Це може бути занадто м’яка поверхня, на якій спите, жорстка подушка, неправильна поза, спекотний одяг і т. д.;
 • інші фактори. Нормальний сон можуть порушити такі фактори як хропіння або навіть кошмари уві сні, з-за яких людина часто прокидається.

Щоб не боліла голова потрібно мінімізувати кількість даних факторів.

Розглядаючи головний біль як патологію, вона супроводжується якимись іншими відчуттями:

 • голова вдень може не тільки хворіти, але також додасться запаморочення, нудота. Скоріше за все, в цьому випадку артеріальний тиск підвищується. Рекомендується деякий час спостерігати і фіксувати показники тиску. Це допоможе в подальшому поставити правильний діагноз.
 • потемніння в очах. В даному випадку тиск падає. Показники також потрібно взяти під контроль.
 • якщо німіють кінцівки, це свідчить про пошкодження судин. Краще записатися на обстеження і перевірити кров.
 • якщо після відпочинку вдень людина втрачає свідомість і довго прокидається, це може свідчити про ураження головного мозку. З такими симптомами рекомендується негайно зробити МРТ. Діагнозом може бути пухлина;
 • недовга задишка призводить до кисневого голодування. Внаслідок чого у людини з’являється головний біль.

При появі патологічної головного болю необхідно негайно звернутися до лікаря. Вчасно помічена хвороба – перший крок до одужання.

Ситуації, в яких від денного сну краще відмовитися

Бувають такі ситуації, коли від можливості поспати вдень краще відмовитися:

 • якщо спати вдень не хочете, а звичка залишилася – краще не лягайте, займіться чим-небудь іншим;
 • занадто міцний сон. Якщо людина розуміє, що від звуку будильника через 30 хвилин він не прокинеться, краще не лягати;
 • періодично з’являються вночі безсоння.

Рекомендації лікарів

Лікарі настійно радять підтримувати свій режим дня. Адже порушення режиму дня є однією з основних причин, чому може боліти голова. Для підтримки режиму дня в нормі необхідно звернути увагу на наступні фактори:

 • тривалість сну. Намагайтеся, щоб тривалість відпочинку завжди була однаковою і починалася і закінчувалася в один і той же час;
 • перевтома. У будь-якій роботі періодично потрібно робити перерви. При сильній перевтомі потік сил може не повернутися організму навіть після нормальної тривалості сну. Головний біль у такому разі гарантована. Перед сном забороняються заняття розумовою працею, перегляд телевізора або довгі розмови по телефону. Бажано зайнятися більш корисною справою, наприклад, прогулятися.

Хочете бути здоровими і життєрадісними – дотримуйтеся цих рекомендацій.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *