При фізичних навантаженнях болить і паморочиться голова – що робити?

При физических нагрузках болит и кружится голова – что делать?

Якщо під час або після фізичного навантаження болить або паморочиться голова, спробуйте ці прості, але ефективні заходи, попереджуючі таку неприємність, як головний біль.

…Все почалося досить невинно. Наприклад, у вас легко пульсує або болить потилиця відразу після пробудження. Тим не менш, у другій половині дня, коли ви збиралися піти в спортзал, з’являється різкий головний біль, паморочиться голова… Ця різка біль супроводжує вас при фіз. навантаженнях і після них. І ця жорстока біль у шиї, жахливо починає боліти потилицю! Ще одна фіз. тренування не відбулася…

Такий сценарій, коли при фізичних навантаженнях або після фіз. тренувань виникає головний біль або паморочиться голова, є більш частим, ніж ви могли б подумати. Головний біль може мати свій початок в області шиї і після фіз. тренування, від якої ви не бажаєте відмовився, посилюється.

Кілька, відносно незначних змін у режимі фіз. тренувань, згідно з рекомендаціями лікаря, допоможуть вам тримати голову високо».

Зміст

 • 1 Цервікогенная біль
 • 2 Різкий головний біль після фізичних навантажень – як її усунути?
 • 3 Дотримуйтесь правильну техніку!
 • 4 Зверніть увагу на збалансованість тренування!
 • 5 Перевірити правильність постави!
 • 6 Розтяжка
 • 7 Специфічні ознаки

Цервікогенная біль

При физических нагрузках болит и кружится голова – что делать?

Оскільки деякі головні болі мають свій початок в області шиї, вони також називаються цервикогенными. Це означає, що вони виходять з деяких тканин, кровоносних судин або областей шиї. Бодібілдери і інші спортсмени, які вчиняють силові тренування, можуть бути більш чутливі до цих проблем, ніж інші представники популяції, т. к. навантаження (часто – неправильно) доводиться виключно на верхню частину тіла.

З часом такий стрес призводить до спазму шийних м’язів, внаслідок чого може виникнути звуження артерій, що постачають голову кров’ю. Також може дійти до подразнення нервових закінчень у пошкодженої тканини, які передають больові сигнали в мозок. В результаті виникає біль, що є дуже поширеним явищем серед спортсменів. З клінічної точки зору, до 95% від головних болів носить цервикогенный характер. В більшості, проблему можна ефективно виявити шляхом тиску на сполучну область шийних структур. Однак, незважаючи на часте виникнення, як це ні парадоксально, такий стан часто ігнорується або не діагностується. Результатом є те, що людина не піддається відповідного медичного лікування, що не дозволяє видалити або зменшити фактичну сутність болю.

Різкий головний біль після фізичних навантажень – як її усунути?

При физических нагрузках болит и кружится голова – что делать?

Цервикогенную біль перемогти неможливо. Для того, щоб зменшити ризик її виникнення після фіз. навантажень, зменшити інтенсивність, спробуйте деякі з порад відомих експертів у сфері реабілітації Джеймса Сэдберга, Дагласа Стоддарда і Джун Ревье.

Дотримуйтесь правильну техніку!

При физических нагрузках болит и кружится голова – что делать?

Всі експерти погоджуються, що слабкі руху протягом виконання фіз. вправ або надмірні зусилля у фінальній серії, є неправильною технікою, яка може мати негативні наслідки. Стоддард пояснює: «Люди часто роблю віджимання від підлоги чи лавки з піднятою головою. Це загрожує виникненням проблем після тренувань». Ревье також часто бачить спортсменів, виконують вправи з напругою лицьових м’язів і зі стиснутими зубами. Такий метод тренувань також може бути причиною головних болів.

Зверніть увагу на збалансованість тренування!

При физических нагрузках болит и кружится голова – что делать?

Якщо ви приділяєте занадто багато часу на тренування м’язів передньої частини грудної клітки і плечей, це призведе до дисбалансу в порівнянні з м’язами центру спини, які будуть виставлені постійного збільшення напруги. Включіть в тренінг розвиток середньої частини трапецієподібного м’яза, і уникайте здійснення занадто великої кількості підйомів, особливо з важкими пристосуваннями, які можуть стати причиною станів, при яких паморочиться голова.

Перевірте правильність постави!

При физических нагрузках болит и кружится голова – что делать?

Якщо ви сидите весь день за столом або довго і часто їздите, то дуже ймовірно, що ваші плечі будуть мати тенденцію висуватися вперед. Така ситуація призводить до збільшення напруги трапецієподібної і ромбовидної м’язів, що також сприяє виникненню неприємного стану, коли болить або паморочиться голова. Тримайте груди злегка попереду, а плечі – відсунутими тому.

Розтяжка

При физических нагрузках болит и кружится голова – что делать?

Всі 3 експерти погоджуються, що вправи на розтяжку, особливо, після силових вправ дуже важливі. «Культуристи забезпечують навантаження на м’язи набагато більше, ніж хто-небудь інший», зазначає Сандберг. «Більш обтяженим м’язам також потрібно більше вправ на розтяжку. Спробуйте деякі з них.

Шийна область. Стоячи або сидячи, зберігаючи при цьому витягнуту спину, спробуйте торкнутися вухом плеча, повторіть спробу. Фізичні вправи можна виконувати лежачи на спині з підкладеною головою. «Коли людина стоїть, його шийні м’язи знаходяться в постійній напрузі, що погіршує умови для їх розтягнення», говорить Сандберг.

Грудні м’язи. Станьте біля дверей, однією рукою зіпріться об раму. Для досягнення максимальної ефективності, ваша рука повинна бути зігнута в лікті в кут 90°. Нахиліться вперед. Сандберг також рекомендує підвищити згин до 45°, таким чином, збільшуючи ефект на верхню частину грудної м’язи.

Широкі м’язи спини. Станьте і підніміть руки вгору. З такої позиції нахиляйтеся почергово в обидві сторони.

Верхні частини трапецієподібного м’яза. Сядьте на стілець або лавку, покладіть руки між ногами і намагатися торкнутися підлоги. Потім спробуйте випрямити спину, як можна, більше. Для досягнення максимальної ефективності Стоддард рекомендує максимально зрушити один до одного лопатки.

Поліпшення постави. Встаньте спиною до стіни, опустивши голову, плечі і сідниці притиснуті до опори. «Тримайте руки в витягнутому положенні, підніміть їх спочатку, як можна вище над головою, потім – вперед і в сторони», рекомендує Стоддард. «Така вправа діє на трапецієподібну і ромбоподібну м’язи і стягує лопатки разом. Воно допомагає тренувати м’язи, які, як правило, ігноруються».

Специфічні ознаки

При физических нагрузках болит и кружится голова – что делать?

Як можна достовірно визначити, чи має ваша головний біль цервикогенной походження?

Якщо ви страждаєте від частих головних болів, зверніться до лікаря, щоб виключити будь-які інші причини. Велика ймовірність того, що ваші проблеми обумовлені порушеннями шийного відділу хребта, існує в тому випадку, якщо ви страждаєте від одного з наступних симптомів:

 • Повторювана біль в області шиї.
 • Травми шийного відділу хребта в минулому.
 • Біль у верхній частині хребта.
 • Також можна спробувати пропальпувати трапецієвидний м’яз. Якщо відчуєте чутливі м’язи, натискання на які викликає типову біль у верхній ділянці шиї, виконуйте вправи на розтяжку.

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *