При ходьбі паморочиться голова: причини лікування та профілактика

При ходьбе кружится голова: причины лечение и профилактика

Запаморочення є симптомом, а не окремим захворюванням, і виникає, коли мозок не має чіткої орієнтації про положення тіла в просторі (наприклад, у темному приміщенні). Приблизно, 1-го з 10-ти представників популяції іноді спіткало відчуття схоже відчуття сп’яніння при ходьбі (саме так можна охарактеризувати запаморочення). Особливо скаржаться на такий стан люди старше 65 років. Неприємні ситуації, коли голова болить або паморочиться, являють собою провідні причини візитів до лікаря. Цей висновок не є дивним, оскільки запаморочення присутній при більш 100 захворюваннях в якості супроводжуючого симптому.

Про положення тіла мозок інформує статокинетическое пристрій, розміщене в черепі, за допомогою 8-го черепно-мозкового нерва. Свою частку, однак, вносить зір та інша інформація від датчиків в м’язах, кістках і сухожиллях. Запаморочення або вертиго визначається, як стан, в якому видимий рух сприймається, зважаючи ураженого органу, в різних напрямках. «Засмучений» організм не в змозі точно розпізнавати положення тіла в просторі, таким чином, він боїться втратити рівновагу і впасти. Поряд з ситуацією, коли при ходьбі або іншому русі паморочиться голова (виникає, т. зв. почуття сп’яніння), можуть з’являтися також заклики до блювоти або, безпосередньо, блювання.

Причини можуть ховатися в запаленні статокинетической системи і 8-го черепно-мозкового нерва, розсіяний склероз, церебральний артеріальна недостатність, пухлини або порушення эндолимфной циркуляції в краніальному просторі. Запаморочення може також виникнути при отруєнні нікотином або іншими препаратами, після черепно-мозкової травми, при недостатності кровообігу і порушення внутрішнього середовища організму. Якщо голова паморочиться, в т. ч., при ходьбі, без очевидної причини, потрібно, як можна швидше звернутися до невропатолога. У тому випадку, якщо поряд з запамороченням з’являється блювота і головний біль, необхідно викликати швидку допомогу. Якщо голова паморочиться після удару тупим предметом, рекомендується обстеження на хірургії або травматології.

Зміст

 • 1 Чому виникає відчуття сп’яніння при ходьбі або основні причини запаморочення
 • 2 Процес
 • 3 Наслідки і ускладнення
 • 4 Виявлення — діагностика
 • 5 Лікування
 • 6 Трав’яні ліки
 • 7 Вправи
 • 8 Превентивні заходи

Чому виникає відчуття сп’яніння при ходьбі або основні причини запаморочення

При ходьбе кружится голова: причины лечение и профилактика

Фактори, що індукують запаморочення – різноманітні, саме тому, що це явище часто є симптомом різних захворювань. У багатьох випадках визначити причину не представляється можливим.

Відповідно з локалізацією первинного розлади розрізняються периферичний і центральне запаморочення.

Периферичний запаморочення також називається вушним, лабиринтовым або вестибулярним. Розлад знаходиться в межах внутрішнього вуха, як правило, частіше за все, мова йде про недостатньому кровообігу, що може бути пов’язано із загальним кровоносних порушення. Причини можуть ховатися також у пошкодженні деякими лікарськими препаратами, такими, як антибіотик стрептоміцин або ацетилсаліцилова кислота (аспірин) або інфекціях, спричинених вірусами або бактеріями. Доходить до порушень вестибулярного апарату (органу у внутрішньому вусі, що забезпечує утримування рівноваги), або його повну відмову.

Причина периферичного запаморочення може лежати в стовбурі головного мозку, визначеному мозковому нерві або в мозочку.

Нерідкі випадки, т. зв., доброякісного позиційного запаморочення. Найбільш часто воно відбувається при певних рухах і позах голови або тіла: виявляється, як ситуація, за якої паморочиться голова від обертального руху, при цьому, відчуття сп’яніння тривати близько 1 хвилини. Відповідальність за це несуть частинки карбонату кальцію, які вивільняються з отоліти (мінеральні кристали), блокуючі напівкруглий коридор лабіринту. Там вони подразнюють чутливі клітини, зупиняючи функціонування координації між вестибулярним апаратом (який реагує на зміни у становищі та швидкості) та оптичними і тактильними відчуттями.

Центральне запаморочення викликано порушеннями в головному мозку, отже, також згадується, як церебральне. У людей старшого віку часто є причиною порушення кровопостачання головного мозку, викликане затвердіння артерій. Це призводить до дефіциту кисню в головному мозку і порушує передачу нервових імпульсів до головного мозку і назад. В результаті – паморочиться голова.

Часто літні пацієнти скаржаться на те, що голова паморочиться при погляді вгору. У цьому випадку причиною є кальцифікація задній нижній малої мозкової артерії.

У молодих людей у багатьох випадках запаморочення викликає низький кров’яний тиск, при якому також доходить до нестачі кисню в головному мозку. Подібний ефект має підвищений або нестійке кров’яний тиск.

Запаморочення можуть викликати різні травми шийного відділу хребта, також призводять до погіршення кровопостачання мозкової тканини. Таке пошкодження відбувається, наприклад, при остеопорозі або артрозі хребетних суглобів хребта. Подібні ефекти можуть мати деякі порушення серцевого ритму. Психологічні фактори (страх, фобії) можуть викликати запаморочення, одно, як надмірне споживання алкоголю і кави.

Більш рідкісною причиною запаморочення є пухлини мозку.

Процес

При ходьбе кружится голова: причины лечение и профилактика

Прояви запаморочення сильно відрізняються. Периферичний виникає від обертального руху, присутнє відчуття «як уві сні». Якщо голова паморочиться протягом годин або днів, це є симптомом хвороби Меньєра, запалення слухового нерва або пошкодження внутрішнього вуха. Ці захворювання часто супроводжуються не тільки запамороченням, але і раптової нудотою і блювотою.

Центральне запаморочення проявляється як почуття сновидіння, сп’яніння, іноді – потемнінням перед очима.

Часто разом прояви запаморочення зустрічаються втрата слуху та дзвін у вухах.

Наслідки і ускладнення

При ходьбе кружится голова: причины лечение и профилактика

Запаморочення може призвести до виникнення почуття невпевненості у людини, тому що, як правило, починається без жодного попереджувального знаку. Крім можливості падіння, існує ризик того, що людина все більше і більше почне уникати пересування в малознайомій середовищі, вважатиме за краще залишитися вдома і не вирішиться виходити на вулицю. В подальшому це призведе до відсутності фізичної активності та зниження збалансованого функціонування тіла.

Виявлення — діагностика

При ходьбе кружится голова: причины лечение и профилактика

Насамперед, необхідно визначити первинне захворювання, якому супроводжує запаморочення. Дуже важливо, щоб пацієнт точно описав лікаря свої труднощі. Це дасть йому інформацію, необхідну для визначення того, що є основною причиною проблеми. Наприклад:

 • В якій фазі дня відбувається запаморочення?
 • При яких видах діяльності?
 • Як воно проявляється?
 • Як довго тривав напад запаморочення в останній раз?
 • Якими симптомами супроводжується?
 • Як часто відбуваються напади?
 • Завжди крутиться голова при певних видах діяльності або рухів?
 • Вимірювання артеріального тиску та ЕКГ (електрокардіограма) допоможе з’ясувати, чи є причинами кровоносні розлади, проблеми з серцем та інші.

  Для встановлення діагнозу додатково може використовуватися электронистагмография. В залежності від швидкості і напряму спонтанних і штучно індукованих рухів очей (ністагм) можна визначити характер вестибулярних розладів.

  Лікування

  При ходьбе кружится голова: причины лечение и профилактика

  Якщо це можливо, перша спроба повинна бути спрямована на лікування основного захворювання. Якщо така можливість відсутня або лікування вихідного захворювання (наприклад, атеросклерозу) не дає ніякого поліпшення, лікуються тільки симптоми при появі гострих скарг.

  Однією з цілей лікування є заспокоєння вестибулярного апарату. Це робиться з допомогою седативних антигістамінних препаратів – ліків, які блокують рецептори гістаміну, покращують кровообіг у внутрішньому вусі і чинять седативний ефект.

  Для превентивної боротьби з запамороченням, блювотою, нудотою часто використовується Дименгідринат. Мова йде про антигістамінному препарат, який блокує H1-рецептори в клітинах мозку в блювотний центр. Але, оскільки цей препарат призводить до втоми і виявляє седативний ефект, їх використання має бути дуже добре продумано.

  Для полегшення сильного запаморочення підходить Діазепам, який зменшує збудливість вестибулярного апарату. Хоча лікування є досить тривалим, і пацієнт повинен регулярно приймати ліки, завжди є обмеження по тривалості прийому медпрепаратів. Мозок є дуже пристосовується органом, і може протягом часу до змін, викликаних ліками, звикнути і почати поводитися з нервовими сигналами невідповідним чином.

  Трав’яні ліки

  При ходьбе кружится голова: причины лечение и профилактика

  В якості підтримуючого лікування можна спробувати імбир. На ринку доступні, як порошок імбиру, так і капсули. Рослинні лікарські засоби, що сприяють циркуляції крові, також включає в себе екстракти гінкго білоба і часнику. Для підвищення циркуляції крові при атеросклерозі рекомендуються препарати з омели.

  Вправи

  При ходьбе кружится голова: причины лечение и профилактика

  Важливу роль у лікуванні запаморочення відіграють спеціальні вправи для підтримки рівноваги і поліпшення координації. Такі тренінги призначені для кожного пацієнта, незалежно від того, яким типом запаморочення він страждає. Частково вправи завершують медикаментозне лікування, зменшують гострі симптоми і добре підходять в якості превентивних заходів. Про відповідних вправах запитайте свого лікаря.

  Крім того, існує також цілий ряд гомеопатичних лікарських засобів (простих або складних), які підтримують основні лікування запаморочення.

  Превентивні заходи

  При ходьбе кружится голова: причины лечение и профилактика

 • Обмежте споживання кави, чорного чаю, алкоголю.
 • Постарайтеся обмежити споживання цукру і солі.
 • Перед тим, як вранці встати з ліжка, протягом деякого часу полежіть або посидьте на ліжку. Завжди намагайтеся вставати повільно, особливо після їжі.
 • Якщо ви відчуваєте невпевненість при ходьбі, постарайтеся не пересуватися самостійно або носіть тростина. Періодичне пересування є вкрай важливим.
 • Пийте достатньо рідини, покращує текучість крові і кровопостачання органів.
 • Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *