При яких патологіях болить живіт, паморочиться голова, нудить

При каких патологиях болит живот, кружится голова, тошнит

З ситуацією, коли болить живіт, стикалися багато. А от комбінація цього симптому з запамороченням і нудотою повинна насторожувати – рекомендується негайно провести консультацію з фахівцем для виявлення першопричини і її якнайшвидшого усунення.

Якщо людину нудить, у нього паморочиться голова, є болі в животі, значить, в його організмі відбуваються серйозні порушення в діяльності. Наскільки серйозні відхилення, можна встановити, лише провівши ряд діагностичних досліджень.

Безліч патологій супроводжується одним з вищевказаних симптомів, рідше спостерігається їх одночасне поєднання.

Зміст

 • 1 Чому паморочиться голова
 • 2 Чому болить живіт
 • 3 Інші патології

Чому паморочиться голова

При каких патологиях болит живот, кружится голова, тошнит

Погіршення стану, при якому основним симптомом є те, що у людини паморочиться голова, може спостерігатися і поза захворювань, наприклад, при різкій зміні положення тіла в просторі, після сильного фізичного перевтоми або в силу психоемоційного навантаження, коли стрибок адреналіну призводить до звуження просвіту судин.

Уважно проаналізувавши ситуацію, можна встановити таку фізіологічну першопричину, чому паморочиться голова і самостійно її усунути.

Фахівцями після проведення діагностичних досліджень може бути встановлено захворювання, одним з ознак якого є запаморочення:

 • гіпертонія – коливання артеріального тиску призводить до виникнення локальної ішемії в судинах голови, що виявляється запамороченням, людину нудить, болить голова, рідше – серце, живіт;
 • шийний остеохондроз – дегенеративні зміни в структурах шийних хребців приводять до здавлення судин, що несуть поживні речовини і кисень до структур головного мозку, їх значне зниження і буде проявлятися больовими відчуттями і запамороченням, на піку погіршення людину нудить, блювання може не приносити полегшення;
 • мігрень – спадкова неврологічна патологія, характерними проявами якого будуть пульсуючі болі в одній половині голови, що супроводжуються іншими симптомами: перед очима блискають блискавки, зигзаги, блювота не приносить значного полегшення, спостерігається гіперреактивність на світло, голосні звуки;
 • анемія – у людському організмі все взаємопов’язано, наприклад, зниження параметрів еритроцитів у кров’яному руслі, є основним транспортом для переносу кисню, призводить до гіпоксії тканин мозку: постійне запаморочення, слабкість, нудота – основні симптоми патологічного стану.

Якщо запаморочення спостерігається часто – 3-5 разів за останній місяць, затягувати з консультацією фахівця не рекомендується.

Чому болить живіт

При каких патологиях болит живот, кружится голова, тошнит

Кожна людина, хоча б раз у житті відчував, що у нього болить живіт, наприклад, після щедрого святкового застілля. Дискомфорт може виникнути і з інших причин:

 • Вживання неякісних продуктів – гостре отруєння їжею – супроводжується наступними симптомами: людину нудить, шлунок прагнути позбавитися від їжі – спостерігається часта блювота, виникає загальна слабкість, запаморочення, виражений дискомфорт в районі епігастрію, може бути діарея;
 • Загострення вже наявних патологій ШКТ, приміром, панкреатиту, холециститу, гастриту, призводить до появи неприємних симптомів: різної локалізації та інтенсивності больові відчуття в животі, гіркота в ротовій порожнині, виражений метеоризм, труднощі з випорожненням кишечника, відрижка повітрям. Живіт болить там, де запальний процес виражений сильніше, наприклад, при загостренні панкреатиту це район лівого підребер’я, а при загостренні холециститу – під правими ребрами.
 • Наявність виразкового дефекту в шлунку або дванадцятипалій кишці буде давати про себе знати появою кинджальної, пронизливою болю в проекції органів після прийому їжі. Погіршення самопочуття спостерігається після стресової ситуації, тривалого прийому окремих груп медикаментів, надмірного захоплення окремими продуктами, алкоголем. Живіт болить або в нічні години – при виразці дванадцятипалої кишки, або протягом дня після кожного прийому їжі, людину нудить, блювота приносить деяке полегшення, тому пацієнти намагаються є рідше.
 • Останнім часом фахівцям вдається виявляти злоякісні новоутворення на ранніх етапах їх появи – якщо живіт болить постійно, без взаємозв’язку з провокуючими факторами, рекомендується обов’язково пройти всебічні діагностичне обстеження. Рак цілком виліковний, якщо його вдалося виявити в самому початку виникнення.
 • Патології кишечника – виразковий коліт, дивертикуліт, коліт, проктосигмоїдит, також турбують людину неприємними симптомами: метеоризм, бурління, труднощі з випорожненням, живіт болить постійно, або відчуття носять спазматичний характер. Людина починає втрачати у вазі, спостерігається виражена слабкість, його нудить, знижується працездатність. Хронічний дискомфорт призводить до формування психоневрологічних патологій. Своєчасне обстеження та проведення комплексу лікувальних заходів допомагає повністю позбутися від неприємної симптоматики.
 • Інші патології

  При каких патологиях болит живот, кружится голова, тошнит

  Неприємні відчуття: нудить, болить живіт, все пливе перед очима, голова болить в якомусь одному районі або вся – можуть спостерігатися і в комплексі, наприклад, при таких патологіях:

  • ротавірус – патологія вірусної природи, що виникає при проникненні негативних агентів в людський організм разом з їжею, характеризується ураженням структур ШКТ: живіт вирує, діарея, позиви на блювоту, нудить майже на всьому протязі захворювання, голова болить більше в районі очей, лоба, скронь, створюючи неприємний загальний фон;
  • отруєння медикаментами – виникає при неправильно підібраній дозі препаратами, закінчення терміну їх придатності, недотримання вікових обмежень: у потерпілого болить живіт, його нудить, знижується тиск, шкіра стає блідою, виступає рясний холодний піт, поліпшення настає після промивання шлунка, введення детоксикаційних препаратів;
  • харчові токсикоінфекції також супроводжуються комбінацією ознак: болить живіт, з’являється нудота, іноді разом з позивами на блювоту, запаморочення, потемніння в очах, але організм справляється протягом 1-2 діб;
  • тепловий удар – людина відзначає, що у нього після тривалого перебування на сонці, болить голова, його нудить, з’явилися мушки перед очима і виражена загальна слабкість, іноді болить живіт і паморочиться голова;
  • у окремих осіб є схильність до гіпотонії – знижені параметри тиску проявляються запамороченням, головним болем, слабкістю, зниженням працездатності, у рідкісних випадках – людина раптово втрачає свідомість, відновити тиск вдається вживанням міцного солодкого чаю, кави;
  • такі симптоми характерні і для гіпоглікемії — рівень глюкози в кров’яному руслі може знизитися у діабетиків після інтенсивних фізичних навантажень, при одночасній відсутності її надходження з їжею, голова не тільки паморочиться, але і болить, у важких випадках висока ймовірність розвитку коми.

  Окремо необхідно згадати про період в житті жінки, коли вона виношує маля – в першому триместрі часто може спостерігатися комбінація симптомів – жінку нудить, періодично болить живіт в нижніх відділах, у неї паморочиться голова, миготять «зірочки» перед очима. Після 15 – 20 тижня стан поліпшується, майбутня матуся готується до появи на світ своєї дитини.

  Якщо ж негативні прояви продовжують турбувати вагітну і в другій половині виношування малюка, то про це необхідно обов’язково повідомити фахівця під час консультації – потрібно проведення низки діагностичних досліджень для визначення першопричини погіршення самопочуття жінки, виключити ризик переривання вагітності.

  Тільки висококваліфікований фахівець виставить адекватний діагноз, порекомендує відповідні лікувальні заходи. Займатися самолікуванням – значить зашкодити власному здоров’ю.

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *