При яких патологіях спостерігається нудота, температура, головний біль: тактика дій

При каких патологиях наблюдается тошнота, температура, головная боль: тактика действий

Про наявність відхилень у самопочутті людини сигналізують симптоми – температура понад 37 градусів, нудота, головний біль, рідше – блювота, озноб, запаморочення.

Загальне погіршення самопочуття змушує людину звернутися за консультацією до фахівця, але встановити адекватну першопричину вдається тільки після проведення діагностичних досліджень. Затягувати з консультацією не рекомендується – без своєчасної лікувальної допомоги ймовірність формування ускладнень вкрай висока.

Зміст

 • 1 Про що говорять симптоми
  • 1.1 Патологічні причини:
 • 2 Причини негативного стану
 • 3 Тактика лікування

Про що говорять симптоми

При каких патологиях наблюдается тошнота, температура, головная боль: тактика действий

Головний біль і температура понад 37 градусів можуть свідчити про різноманітних негативних процесах в людському організмі – лише висококваліфікованому фахівцеві під силу встановити адекватний діагноз.

Фізіологічні причини:

 • часом людина не помічає, що сили його організму вкрай виснажені фізичними перевантаженнями. Больові відчуття в голові можуть свідчити про нестачу поживних елементів, кисню, перевтомі. Якісний відпочинок допомагає відновити сили і позбутися від болю;
 • хронічні стресові ситуації негативно позначаються на самопочутті людини з’являються симптоми нервового виснаження: нехарактерні раніше запаморочення, підвищена дратівливість, агресивність, частий головний біль, нудота, рідше – блювота, підвищення температури до вечора до 37 градусів;
 • тривале перебування під спекотним літнім сонцем без відповідного захисту призводить до формування стану теплового удару, зневоднення, що характеризується значним погіршенням в стані потерпілого – на тлі підйому температури, з’являється виражена головний біль розлитого, пульсуючого, що давить характеру, нудота, блювота, що не приносить полегшення, спостерігається загальний занепад сил. При ненаданні екстреної лікувальної допомоги може наступити летальний результат;
 • скарги – пульсуючий головний біль, нудота, запаморочення, неможливість виконувати звичну трудову діяльність, висувають і метеочутливі люди. Кожна зміна метеоумов супроводжується у них спазмом внутрішньочерепних судин, що провокують негативний стан. Фахівці рекомендують їм заздалегідь робити симптоматичні заходи.

Патологічні причини:

 • симптоми інтоксикації – головний біль, температура понад 37 градусів, озноб в тілі, різні артралгії, нудота, блювота – спостерігаються в результаті проникнення в людський організм вірусних агентів вже через буквально 2.5 – 5 годин. Навіть нетривалий контакт із хворою людиною може мати негативні наслідки – людини заражається ГРВІ, грип, іншої вірусної патологією;
 • у результаті ослаблення імунних бар’єрів в організм може проникнути і бактеріальна флора – симптоми будуть зростати не так швидко, але наслідки, найчастіше, набагато важче. На тлі підйому температури спостерігаються кашель, нежить, дизуричні розлади, больові відчуття різної локалізації. Симптоми інтоксикації не настільки виражені. Без адекватної лікувальної допомоги самопочуття людини швидко погіршується – знижується працездатність, апетит, спостерігається блювання, діарея, посилюються болі, настає загальне виснаження організму;
 • травматизація – ще одна можлива причина того, що у людини раптово виник сильний головний біль, блювота, розлад свідомості. Температура може залишатися без змін.

Ретельний збір інформації анамнезу, фізикальний огляд пацієнта, проведення комплексу діагностичних досліджень розставляє все по своїх місцях.

Причини негативного стану

При каких патологиях наблюдается тошнота, температура, головная боль: тактика действий

Захисна реакція організму у вигляді больових імпульсів в голові, підвищення температури, загальної слабкості, млявості, нудоту, відсутність апетиту, може спостерігатися при широкому переліку патологій:

 • Найбільш популярна група захворювань вірусної природи – ГРВІ і грип, особливо в осінньо-зимовий сезон. Кожне друге–третє звернення за консультацією до фахівця буває саме з подібними скаргами. Тактика лікування включає сучасні противірусні препарати, вітаміни, рясний питний режим, симптоматичну терапію.
 • Різноманітні патології ЛОР – синусити та гайморити, отити, фронтити, також мають симптоми – підйом температури понад 37 градусів, головний біль різної локалізації, гнійні витікання, рідше – блювота і нудота. Самолікування абсолютно заборонено, можливі важкі ускладнення, наприклад, менінгіт, сепсис.
 • Вроджені або придбані судинні патології – аневризми, мальформації тривалий часовий проміжок можуть ніяк себе не проявляти. Чоловік періодично відзначає у себе деяке погіршення самопочуття – рідкісні больові імпульси, запаморочення, помірну слабкість, але списує симптоми на інші причини. Як результат – розвиток мозкової катастрофи, інсульт.
 • Локальна головний біль, утруднення мовленнєвої діяльності, погіршення пам’яті, зниження інтелекту, блювота – свідчать про неврологічних патологіях. Виставити адекватний діагноз під силу тільки фахівцеві – з консультацією затягувати не рекомендується.
 • За останні роки значно зріс і відсоток виявлення у людей такої грізної патології, як новоутворення головного мозку. Їх основний прояв – больові відчуття в районі голови постійного характеру, не купірується звичайними анальгетиками. Виявити обсяг, локалізацію, природу новоутворення дозволяють сучасні діагностичні дослідження – наприклад, МРТ головного мозку.
 • У структурі людського мозку має спеціальний центр, який несе відповідальність за терморегуляцію. В силу ряду причин можуть спостерігатися відхилення у його діяльності – термоневроз – характеризується коливанням параметрів температури 37 – 39 градусів. Супутні симптоми – больові відчуття в голові, нудота.
 • Тактика лікування

  При каких патологиях наблюдается тошнота, температура, головная боль: тактика действий

  При виявленні відхилень у самопочутті – гіпертермія, артралгії, нудота – необхідно встановити першопричину. Тільки усунувши її, людина доб’ється відновлення свого здоров’я.

  Тактика лікування буде підбиратися фахівцем в кожному випадку індивідуально:

  • больові імпульси купіруються прийомом сучасних анальгетиків;
  • з гіпертермією допомагають впоратися антипіретики, але тільки, якщо параметри температури перевищують 38.5 градусів;
  • при виявленні судинних патологій – проводиться терапія сучасними препаратами, які допомагають поліпшити кровообіг головного мозку. З суворо індивідуальними показаннями може знадобитися хірургічне втручання;
  • нормалізація параметрів тиску, усунення спазмів в судинах голови, допомагають усунути симптоми нудоти і блювання;
  • поліпшувати самопочуття і дотримання постільного режиму, якісний нічний відпочинок, нормалізація режиму праці та відпочинку.

  Можуть доповнювати основні лікувальні заходи і рецепти народної медицини, але не повинні підміняти їх. Будь-який з обраних народних рецептів повинен бути попередньо погоджений з фахівцем – підвищена індивідуальна чутливість до будь-яких компонентів може значно погіршити стан людини, призвести до формування різних ускладнень.

  Фахівці особливо підкреслюють: здоров’я людини – в його руках. Проявляючи особливу увагу до найменших змін в самопочутті – людина допомагає зберегти відмінне здоров’я на багато десятиліть.

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *