Німіє язик і крутиться голова – причини

Німіє язик і крутиться голова
Німіє язик і крутиться голова

Болить і паморочиться голова, німіє язик, руки, пальці і губи, з’являється мігрень – все це в медицині називають парестезією.

Дані симптоми часто можуть бути провісниками інсульту або інфаркту.

Але не варто відразу лякатися таких симптомів. Розібратися у всьому цьому і правильно поставити діагноз може тільки фахівець. Не варто панікувати завчасно. Зазвичай перше, що проявляється – німіє язик і німіють пальці рук, мігрень. Існує також чимало факторів і причин, які викликають такий неприємний  стан.

  • Захворювання серцево-судинної системи.
  • Остеохондроз.
  • Часта мігрень.
  • Сифіліс.
  • Пухлина головного мозку.
  • Отруєння алкоголем або нікотином.
  • Стрес.
  • Алергія на що-небудь.

Захворювання, які викликають запаморочення і зменшення смакової чутливості

Захворювання, які викликають запаморочення і зменшення смакової чутливості
Захворювання, які викликають запаморочення і зменшення смакової чутливості

Оніміння язика і рук може бути знаком можливого незабаром інсульту або інфаркту. Смакочутливість втрачається спочатку з неповною втратою смаку язика, а також німіють пальці рук і губи, а потім органи можуть зовсім втратити чутливість. Кінцевий висновок може встановити рентгенографія або магнітно-резонансна томографія, яка показує картину головного мозку та шийного відділу хребта, дослідження судин, дослідження крові для перевірки на цукровий діабет, дослідження серцево-судинної системи. Останній висновок повинні дати деякі вузькі фахівці як стоматолог, отториноларинголог, ендокринолог та інші. Є величезна кількість захворювань, з якими теж можуть проявлятися дані симптоми.

Мігрень або остеохондроз

Мігрень або остеохондроз
Мігрень або остеохондроз

Паморочиться голова, німіють пальці рук, німіє язик, болить голова, мігрень, що часто проявляється при нервовому розладі і супроводжується болем, блювотою, нудотою, втратою координація рук. При вегетативно-судинному розладі виписуються спеціальні ліки, які покращують постачання крові по організму.

При остеохондрозі, що супроводжується високим артеріальним тиском, болісними відчуттями у верхній і нижній частині спини, онімінням рук і язика.

Він може виникнути через можливу застуду, підвищену нервову збудливість, важку спадкову лінію, бактерії і віруси, зміну балансу гормонів, підвищене напруження хребта, старі травми і неправильну поставу.

З цим захворюванням не можна впоратися звичайними таблетками, потрібно вжити особливих заходів. При такому захворюванні, перш за все, потрібно відновлювати хрящову тканину і виводити сіль з організму. Всі неприємні відчуття можна прибрати масажем, лікарськими відварами і мазями.

Перенапруження і анемія

Перенапруження і анемія
Перенапруження і анемія

Перенапруження на роботі, проблеми в родині, оніміння язика, оніміння пальців рук і губ, запаморочення голови, усе це і багато іншого може бути симптомом величезної кількості хвороб.

Анемія — це дефіцит заліза і вітамінів в організмі, може бути оніміння пальців рук і ніг, німіє язик, втрачається орієнтація у просторі і відбувається запаморочення.

Розсіяний склероз, через який часто скаржаться на те, що німіють руки і пальці, язик, також відбувається оніміння деяких інших відділів в тілі.

Алергія через вживання будь-яких ліків або антибіотиків теж може викликати  оніміння і втрату чутливості язика. Ця причина взагалі-то вважається безпечною, навіть якщо виникає, то смакова чутливість повертається досить скоро, а оніміння язика і рук зникає. Але при зіткненні з такою проблемою краще поговорити з фахівцем який призначив лікування, щоб він послухав скарги і при необхідності змінив використовувані препарати.

Через опіки слизової дуже холодною або навпаки гарячою водою, попадання в шлунок токсичних лужних елементів або кислот, теж часто німіє язик і руки.

Часто язик німіє через прояви алергічної реакції на прийняту їжу, алкоголь, солодощі.

Цукровий діабет може також стати коренем оніміння язика і губ , також німіють і пальці рук та ніг. Ендокринна система регулює наявність гормону інсуліну в організмі. Діабет руйнує правильну роботу транспортування речовин в організмі (від енергетичного до водно-сольового). Внаслідок цього з’являється сухість у роті, оніміння язика, німіють пальці рук тощо.

Шийний остеохондроз — захворювання, через яке також німіє язик, знижується здатність його нервів розрізняти смаки. У деяких випадках, які були зафіксовані, у деяких людей змінювався і голос, ставав нижчим.

Травми та забиті місця на лицьовій області і області голови, в шийному хребетному відділі і пухлини в головному мозку.

Оніміння язика і рук не варто відразу вважати основним проявом серйозної хвороби, але у багатьох зафіксованих випадках таке зустрічається. Додаткові симптоми, що протікають в один час – крутиться і болить голова, німіє язик, німіють пальці рук і губи, з’являється мігрень.

Часте розпивання алкогольних продуктів і куріння сигарет і тютюну.

Потрапляння в організм шкідливих речовин як ртуть, олово і цинк може стати причиною, чому німіє язик.

Занадто велика або занадто маленька кількість мінеральних речовин у тілі людини

Занадто велика або занадто маленька кількість мінеральних речовин у тілі людини
Занадто велика або занадто маленька кількість мінеральних речовин у тілі людини

Вживання стероїдів, гормонів, стимуляторів і іншого, через що може виникнути посилення росту волосяного покриву, значний і різкий ріст маси людини теж може викликати оніміння язика, губ і рук, провокувати мігрень.

Параліч Белла — порушується роботи нервів обличчя, зафіксоване зниження зовнішнього сприйняття смаку губ, щік і оніміння язика, виникнення мігрені. У деяких ситуаціях втрата смакосприйняття.

З вищезазначеного стає абсолютно ясно, що оніміння язика — це проблема, у якій може бути безліч причин, тому зробити правильну діагностику дуже проблематично. Майже ніколи ніхто не звертається за допомогою відразу і тягнуть до останнього, тому що навіть не думають, що це можуть бути явні показники серйозної хвороби. Насправді ж це може обернутися катастрофічною проблемою і нести величезну загрозу для здоров’я людини і навіть для її життя, тому ні за яких обставин не можна запускати лікування і зневажливо ставитися до свого самопочуття.

Якщо ви не впевнені на сто відсотків, з якої причини з’явилися ці неприємні відчуття (німіє язик, руки, пальці) , то лікуватися в домашніх умовах без рекомендацій професійного лікаря ні в якому разі не можна. Оніміння язика — це відчуття – не хвороба, а лише симптом і його не можна вилікувати, а потрібно безпосередньо впливати на причину його появу – на саму хворобу.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *