Причини головного болю, нудоти, слабкості і сонливості

Причины головной боли, тошноты, слабости и сонливости

Кожна людина у житті стикався з подібними симптомами, а ось чому вони виникають і як їх позбутися, відомо не всім. Розглянемо причини неприємних відчуттів, можливі способи їх усунення. Симптоми не настільки значні, якщо причина – перенапруження на роботі або в навчанні. Але, якщо слабкість, сонливість, нудота і головний біль стали постійними і нав’язливими, то краще здатися лікареві. Можливо це ознаки запального процесу або серйозних захворювань, що протікають в організмі.

Зміст

 • 1 Чому нудить?
 • 2 Слабкість, чому буває?
 • 3 Чому хочеться спати?
 • 4 Чому болить голова?
 • 5 Ознаки

Чому нудить?

Причины головной боли, тошноты, слабости и сонливости

Нудота – не привід панікувати, якщо з’явилася в дорозі у людей зі слабким вестибулярним апаратом. Але є причини, коли симптом деяких хвороб як нудота спостерігається при:

 • виразці, гастриті, посилюється після прийому їжі, при цьому присутнє відчуття розтягування, тяжкості в животі, біль у верхній його частині при голодному шлунку;
 • отруєння. Нудота переходить у блювання після з’їденої їжі, при цьому виникає головний біль, слабкість, крутить живіт, підвищується температура, з’являється діарея. При підозрі на отруєння потрібно відразу випити теплої води до 3 склянок відразу, активоване вугілля (3-4 таблетки) і постаратися викликати блювоту;
 • розвитку інфекції, нудота і блювота — перші ознаки інтоксикації організму.

Нудота – симптом нервового розладу судинної дистонії, приєднується запаморочення, сонливість, слабкість, відчуття нестачі повітря. Якщо стан триває більше 10 днів, то потрібно здати аналізи, пройти обстеження.

Слабкість, чому буває?

Причины головной боли, тошноты, слабости и сонливости

Багато людей, особливо мешканці мегаполісів, скаржаться на подібне відчуття. Занепад сил буває при нестачі вітаміну В12, необхідного для кровотворення всіх органів або при діареї, коли організм страждає від зневоднення. Слабкість спостерігається при онімінні рук ніг, збої в роботі щитовидної залози, вплив на яку часто має спадкова схильність. Щитовидка випробовує нестачу деяких поживних елементів. Висихають покриви шкіри, порушується менструальний цикл, при відсутності лікування слабкість постійна може призвести до захворювань суглобів, серця, судин і навіть до безпліддя у жінок. Якщо слабкість переслідує постійно, то потрібно відвідати для консультації ендокринолога.

Слабкість і сонливість виникає в результаті депресії, що виникає від безлічі причин. Вирішити проблему допомагають заняття спортом, підвищення фізичної активності. Слабкість, нудота, інші проблеми зі здоров’ям проходять, поліпшується настрій, загальне самопочуття. Організм потребує серотонін – гормоні щастя і спорт, приємні емоції якраз сприяють цьому.

Чому хочеться спати?

Причины головной боли, тошноты, слабости и сонливости

Звичайно, сонливість буде присутній, якщо страждати недосипанням, спати по 2-3 години в добу. Якщо ж сон цілком повноцінний і тривалий, то мучить сонливість при вегетосудинної дистонії, порушення в ендокринній системі внаслідок спадковості, зловживання курінням, алкоголем. Крім сонливості є відчуття спраги, сухості в роті, свербіння на шкірі. Можливий розвиток цукрового діабету.

Якщо з’явилися всі ознаки у сукупності, то потрібно звернутися до ендокринолога, перевірити рівень цукру в крові.

Хилить на сон при гіпотонії внаслідок зниженого артеріального тиску внаслідок нестачі кровопостачання, приєднується головний біль, нудота. Вимір тиску при подібних ознак для хворих має стати систематичним.

При нервовому виснаженні присутня не тільки сонливість, але і головний біль, слабкість і втома, нудота. До виснаження часто призводять:

 • хронічні недуги в організмі;
 • посилені фізичні навантаження;
 • строгі і жорсткі дієти, що призводять до нервового зриву, агресії, зниження працездатності, інтелекту і як підсумок – почуття розбитості, слабкості.

Сонливість присутній при поганому харчуванні, нестачу деяких поживних речовин в організмі. Важливо налагодити свій раціон, зайнятися поповненням організму мінеральними речовинами, вітамінами в цілях підвищення імунітету.

Сонливість і нудота притаманні вагітним жінкам, відзначена особливо в першому триместрі. Причина – гормональний збій. При його нормалізації симптом проходить. Слабкість, втома і сонливість з можливим випаданням волосся і спотворенням смакових рецепторів притаманні залізодефіцитної анемії, яка виникла внаслідок нестачі гемоглобіну в крові. Для підтвердження діагнозу хворим пропонується здати аналіз крові.

Чому болить голова?

Причины головной боли, тошноты, слабости и сонливости

Головний біль – це сигнал багатьох неполадок в організмі, симптом деяких таємничих захворювань. Якщо біль виникає рідко і швидко проходить, то не варто турбуватися. У разі ж сильною, тривалої, пульсуючого болю настав час вживати заходів, відвідати лікарів, пройти обстеження.

Головний біль – часте явище при мігрені, захворюваннях судин. Турбує частіше жінок в будь-якому віці, може мати спадкові ознаки. Нерідко біль ріжуча, пульсуюча, додатково з’являється нудота і блювота, почуття переляку при включенні світла, появі гучних звуків. При запаленні оболонок головного мозку або менінгіті хворий страждає частими головними болями. Крім того, присутні судоми підвищення температури, зайва напруженість у м’язах, запаморочення, нудота.

Менінгіт підступний. При відсутності лікування призводить до розвитку пухлини в корі головного мозку. При вірусному або бактеріального походження – до летального результату.

Головний біль може локалізувати одну частину голови або при невралгії локалізує одну із зон, пульсує, віддає в скроні, вуха, тисне на очі. Іноді біль різка і колючий, вдаряє як електричний струм.

Часто головний біль – результат стресу, депресії, нервового перенапруження. Здавлює, стискає і, здається, що болить скрізь, немає чіткого місця локалізації. У сукупності з нудотою, слабкістю, сонливістю, підвищенням температури можна припустити розвиток кишкового грипу, гаймориту, гострої вірусної інфекції, внутрішньої кровотечі в організмі. Всі ці симптоми –ознаки при загостренні виразки шлунка, гарячковому стані. Болить і паморочиться голова, є сонливість при отиті, запаленні внутрішнього вуха, мігрені, баротравмах, хворобі Меньєра, пухлини слухового нерва, черепно-мозковій травмі, остеохондрозі хребта. Захворювання серйозні і вимагають адекватного підходу до лікування, також дотримання постільного режиму, повного спокою, прийому вітамінів і заспокійливих.

Лікувати біль самостійно небезпечно і не завжди ефективно. Якщо причина її появи – внутрішнє захворювання або запальний процес усередині організму, то анальгетики не допоможуть, здатні лише дати ускладнення на інші органи. Потрібно в обов’язковому порядку звернутися до лікаря і пройти обстеження.

Ознаки

Причины головной боли, тошноты, слабости и сонливости

Прояв всіх перерахованих симптомів у сукупності буває в міжсезоння, при різкій зміні клімату. Ознаки проявляються при:

 • розмноження паразитів в організмі;
 • психологічних розладах;
 • тимчасове енергетичному спаді;
 • онкозахворюваннях;
 • вертебобазилярной недостатності;
 • захворюваннях хребта;
 • розвитку пухлини в мозку;
 • зниженому рівні цукру в крові;
 • передінсультному стані;
 • зневодненні організму;
 • проблеми з вестибулярним апаратом;
 • при заниженому рівні сечової кислоти;
 • приймання наркотичних знеболюючих засобів;
 • прийом алергенних препаратів.

Всі симптоми у сукупності несуть грозу для життя, розвитку злоякісних пухлин, перед инсультному станом аж до оніміння частин тіла, втрати чутливості, свідомості, коми. Знеболюючі, інші препарати – лише тимчасова міра для усунення неприємних ознак. Завжди краще вчасно звернутися до лікарів, пройти діагностику. Лікування на ранніх етапах розвитку багатьох захворювань дає цілком позитивні результати.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *