Причини хронічного головного болю

Причины хронической головной боли

Головний біль може вказувати на серйозні проблеми зі здоров’ям. Чому може паморочитися або боліти голова? Існує досить багато різних проблем, деякі серйозні, інші це всього лише результат впливу навколишнього середовища на організм. Так чи інакше, якщо кілька днів болить голова, слід визначити причину проблеми, після чого можна призначити лікування.

Зміст

 • 1 Причини появи болю
 • 2 Типи головного болю
 • 3 Захворювання, що призводять до головного болю
 • 4 Інші причини виникнення проблеми

Причини появи болю

Причины хронической головной боли

Тривала біль в потилиці або іншій області може вказувати на органічне ураження нервової системи. При це навіть звичайна мігрень може стати джерелом проблеми, так і більш серйозні причини: пухлина, крововилив і так далі. Якщо біль триває протягом дня протягом тижня, то проблема може бути дуже серйозною.

Чому паморочиться або болить голова? Розглянемо наступні причини:

 • Мігрені – ця проблема зустрічається досить часто через те, що в сучасному світі вона може виникнути в різному віці.
 • Перенапруження також призводить до того, що голова паморочиться чи болить у потилиці. У сучасному світі перенапруження може виникнути внаслідок тривалої роботи, використання комп’ютера протягом декількох годин поспіль. Також причиною проблеми може малоактивний спосіб життя, неправильне харчування. Кружляти і боліти голова у потилиці починає з причини надходження недостатньої кількості кисню і поживних речовин.
 • Судинні захворювання можуть призвести до розглянутої проблеми. При цьому причин, за якими може крутитися і боліти голова у потилиці досить багато: субарахноїдальний крововилив, гіпертензія артеріального типу, скроневий артеріїт.
 • Роздратування мозкової оболонки також стає причиною, по якій кружляти і болить голова в потилиці. Роздратування стає результатом розвитку енцефаліту та менінгіту.
 • Травми та струс головного мозку змінюють внутрішню структуру, що також стає причиною болю в потилиці.
 • Гострими неврологічними симптомами можна назвати появу болю в потилиці, блювання, епілептичних припадків. Психогенна головний біль проявляється без яскраво вираження неврологічних симптомів. Депресії, сильний стрес порушують обмін речовин, в головний мозок надходить менша кількість кисню – результатом стає те, що голова починає крутиться і з’являється біль в потилиці або іншій області. Для того щоб визначити причину слід розглянути всі симптоми, визначити локалізацію болю.

  Типи головного болю

  Причины хронической головной боли

  Можна виділити біль і цефалгію 5-ти типів:

 • Напруга м’язів.
 • Судинний спазми.
 • Токсично-інфекційні.
 • Невралгічні.
 • Ликвородинамические.
 • Чому виникає той чи інший тип болю протягом дня? Відповісти досить складно, так як кожен тип має свій механізм прояву. Не всі тканини черепа мають больові рецептори. Поява болю може відбуватися із-за певного захворювання або їх комбінації.

  Захворювання, що призводять до головного болю

  Причины хронической головной боли

  Чому може кілька днів підряд різко крутиться і хворіти в потилиці голова? Існує декілька поширених захворювань, які в більшості випадків стають причиною розвитку проблеми.

  Частою причиною стає мігрень. До особливостей прояви цього захворювання можна віднести нижченаведені моменти:

 • Всупереч загальному думки мігрень може діагностуватися не тільки у літніх людей, але і дітей, підлітків, дорослих. Протягом дня біль в потилиці або в іншій галузі може хворіти кілька годин поспіль, в особливих випадках, кілька днів поспіль.
 • Класичним варіантом розвитку мігрені є поява імпульсивної болі в області очних ямок. Через сильний біль чоловік прокидається, після чого людина прокидається і біль може тимчасово купуватися.
 • Лікування мігрені проводиться тільки після відвідин лікаря.

  Цефалгия тензіонного типу виникає при м’язовому напруженні. Локалізація відбувається в області скронь і потилиці. Біль може виникати різко, характеризується здавлюють зусиллям. Тривалість нападу може становити кілька годин. Зазначимо, що біль виникає різко, але не супроводжуються нудотою або блювотою. Причиною виникнення больового синдрому стає сильний стрес. У деяких випадках больовий синдром триває протягом декількох днів. Лікування проводиться анальгетиками.

  Артеріїт – больовий симптом, що виникає на тлі розвитку інфекції головного мозку. Супроводжується біль появою лихоманки і скутості в області шиї. У деяких випадках відбувається часткова або повна втрата зору. Важливо відзначити, що кружляти і боліти голова протягом дня може при початку розвитку артеріїту. Для того щоб знизити ймовірність втрати зору слід вчасно пройти обстеження, що дозволить призначити лікування.

  Невралгія потрійного нерва характеризується пульсуючої і стріляє болем, яка може тривати протягом 10-45 секунд. Вона виникає різко, захоплює верхню і нижню частину щелепи, виникає віддача у вухо. При цьому напади періодично виникають протягом дня протягом цілого тижня. Невралгія може призвести до серйозних наслідків, якщо не виконувати своєчасне лікування. Зазначимо, що проблему можна вирішити при відповідному лікуванні досить швидко, для чого достатньо відвідати лікаря і пройти обстеження.

  Абсцеси також призводять до досліджуваних проблем. Слабкість, втрата свідомості і апетиту, нездужання, підвищення температури – симптоми, які супроводжують головні болі. Однак спочатку проявляються сильні стріляють головні болі, які виникають різко, і тривають протягом декількох днів і навіть тижнів. При одиночному або множині абсцес головного мозку проблема проявляється більшою мірою. Здавлюють і пульсуючі відчуття виникають в скроневої частки і в зоні півкулі мозочка. Епілептичні припадки можуть супроводжувати абсцеси: розлад смаку, нюху, слуху, порушення координації руху, ураження очного нерва.

  Аденовірусна інфекція характеризується пошкодженням слизової оболонки дихальних шляхів, кон’юнктива, лімфоїдної тканини. Зараження цією інфекцією відбувається повітряно-крапельним та фекально-оральним шляхом. Тривалість розвитку інфекції в організмі від 1 до 4 тижнів. До основним ознаками появи проблеми можна віднести ниючий, дзвінку головний біль, яка розвивається на фоні гарячки. У цьому випадку звернення до лікаря обов’язково, так як сильна лихоманка і розвиток інфекції можуть призвести до інших, більш серйозних наслідків.

  Аденоїдит – патологічний запалення глоткової мигдалини. Різке захворювання розвивається внаслідок попадання інфекції в організм. Гострий аденоїдит утрудняє відтік крові, що і призводить до головного болю, яка не вщухає протягом багатьох днів. Тільки після звернення до лікаря може бути поставлений правильний діагноз і призначено ефективне лікування.

  Анемія характеризується зниженням гемоглобіну і еритроцитів. Можна виділити залізодефіцитну анемію, яка характеризується головним болем протягом 2-5 днів. Також можна визначити те, що вона починає крутиться, з’являється задишка навіть при незначному фізичному навантаженні, шкірний покрив стає блідим, істотно знижується апетит. До іншими ознаками розвитку анемії можна віднести підвищення ламкості волосся, які починають з часом випадати. Лікування в цьому випадку також може бути призначено виключно після проходження відповідного обстеження, для чого потрібно звернутися до лікаря.

  Інші причини виникнення проблеми

  Причины хронической головной боли

  Чому ще може боліти голова протягом декількох днів? Є кілька факторів, які впливають на організм. До них віднесемо:

 • Регулярний стрес стає основною причиною виникнення проблеми. Згідно з проведеними дослідженнями саме регулярний стрес стає основною причиною болів, від яких страждає 1/3 жителів землі. В сучасному світі кількість джерел стресу істотно збільшилася.
 • Недосипання можна також привести до стресової ситуації, так як організм не отримує необхідного відпочинку. Хороший відпочинок дозволяє забезпечити надходження необхідної кількості кисню і поживних речовин в організм. Без хорошого сну будь-яка людина буде почувати себе погано.
 • Гормони відповідають за проходження багатьох процесів в організмі людини. Порушення їх концентрації та складу може згубно впливати на організм. Найчастіше гормони справляють вплив на організм людини, особливо в період вагітності.
 • Вищенаведені моменти слід враховувати при виникненні головного болю. Слід враховувати, що якщо запаморочення і біль проявляються без інших симптомів, то швидше за все причини полягають не в хронічних і інших захворюваннях. Однак при частому прояві проблеми слід звернутися до лікаря, так як вона сигналізує на відхилення від норми стану здоров’я.

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *