Причини хворобливості волосся на голові при дотику

Причины болезненности волос на голове при прикосновении

Явище, коли болить шкіра при дотику до коріння волосся аж ніяк не рідкісне. Факторів, здатних вплинути на виникнення подібної патології, може бути досить багато. Багато жінок задаються питанням, чому це відбувається і як вирішити дану проблему?

Насправді шар на голові не тільки тонкий, але і з досить складною структурою, з безліччю переплетення нервових волокон і дрібних судин, розташуванням волосяних цибулин, сальних та потових залоз. Практично кожен з цих елементів може привести до больових синдромів на голові, різних за характером, інтенсивності місцем локалізації.

Зазвичай болить монотонно і не надто інтенсивно за типом “стискання” обручем на голові, але іноді посилюється в одній із зон. Крім больових відчуттів може додатково з’явитися лущення, свербіж, випадання волосся. Але чому це відбувається? Насправді не можна залишати без уваги подібні явища, особливо коли вони стали постійними, надмірно болісними в прикореневій частині голови, до того ж випадає волосся, з’явився свербіж і лупа.

Причини, які можуть викликати біль голови

Причины болезненности волос на голове при прикосновении

Болючість може бути фізіологічного або психологічного характеру.

До фізіологічних причин, здатних призвести до неприємних відчуттів на голові, варто віднести:

 • ослаблення імунітету;
 • нестача вітамінів в організмі;
 • перевтома м’язи голови внаслідок постійного носіння заколок, шпильок або туго скручене волосся в хвіст’
 • затхлість повітря в приміщенні, запах сигарет, здатних призвести до спазмів голови;
 • носіння тісних головних уборів, незручних пов’язок, пережимающих судини мозку;
 • недотримання правил особистої гігієни, тобто відсутність своєчасного миття волосся або використання неякісних шампунів і гелів, здатних призвести до тьмяності, посіченому кінчиків, алергічні висипання на шкірі голови, появі лупи, свербіння і лущення у всіх підшкірних структурах.

До психологічних причин варто віднести:

 • часті стреси;
 • психічне перенапруження, пригнічений і депресивний стан, здатні привести в підсумку до небезпечним хворобам: вегетосудинної дистонії, виснаження всього організму, появі тривалої хворобливості голови аж до оніміння нижніх і верхніх кінцівок, також кінчиків пальців;
 • переохолодження, відсутність головного убору на голові при низьких температурах на вулиці, що може призвести до запалення судин або волосяних цибулин на тлі порушення мікроциркуляції крові
 • зайву чутливість шкірних покривів;
 • вплив кліматичних факторів, наприклад, внаслідок довгого перебування під палючими променями сонця.

Насправді подразників ззовні, здатних призвести до хворобливості голови при дотику, також протіканню негативних процесів у структурах шкіри може бути багато. Це забруднення атмосфери, міжсезоння недолік в організмі потрібних вітамінів і мікроелементів.

Болить шкіра на голові при пальпації на тлі різних внутрішніх захворювань:

 • при вегетосудинної дистонії внаслідок порушень в ЦНС, також у відділах на периферії;
 • при прояві простудних захворювань;
 • при педикульозі, ураження волосяних цибулин вошами, що викликають сильний свербіж, подразнення, поява висипу. При розчісуванні — до утворення гнійників, здатних призвести до ураження шкірного покриву, також нервових закінчень. По мірі активізації вірусу шкірні покриви на голові набрякають, покриваються висипом особливо в місці проходження трійчастого нерва, підвищується температура до фебрильних відміток;
 • при дерматиті або мікозі, коли уражена шкіра голови грибком, фурункулом, себореєю, псоріаз внаслідок дисфункції сальних залоз. Волосяні цибулини схильні до запальних процесів при проникненні в шари шкіри стафілокока крізь дрібні тріщини, подряпин;
 • при судинних захворюваннях болить голова, коли чіпаєш. Це відбувається на тлі порушення кровообігу в судинах, що переводить до сильних спазмів голови і хворобливості.

Причина болю голови при дотику може мати генетичний характер або внаслідок зайвої чутливості шкіри, гостро реагує на будь-які зміни ззовні.

Болючість голови виникає від простого дотику при алергічних проявах всередині організму, здатних призвести до інтоксикації, а на голові — до свербіння, біль, почервоніння, лущення. Алергія може бути викликана фарбами, шампунями, іншими хімічними засобами, якими часто користуються жінки при догляді за волоссям.

Подібне явище нерідко виникає на тлі простудних захворювань, коли з’являється нежить, скупчення слизу в пазухах носа, що проектує хворобливість на скроні, вилиці, лоб. Коли починає стріляти у вухах, то болить голова при пальпації волосся.

Часто це буває на тлі перенапруги м’язів особи в результаті перенесеного стресу. При недостатньому надходженні крові в мозок розвивається гіпоксія, а разом з нею — головний біль.

Причиною може стати малорухливий спосіб життя, недостатнє харчування, довге перебування в замкнутому приміщенні з затхлим повітрям.

Болять покриви шкіри на голові, і випадають волосся при себореї. Ці ж симптоми можливі після тривалого прийому антибіотиків. При приєднанні мігрені починають виявлятися в повному обсязі.

Якщо сильно болить в потиличній частині, то вже не варто задаватися питанням “чому” і ігнорувати симптоми. Потрібно звернутися до лікаря, пройти обстеження. Постійний прийом болезаспокійливих засобів негативно відбивається на інших органах, так і до багатьох з них організм швидко звикає. Вони стають просто не ефективними.

Варто розуміти, що причини не проходять самі по собі. Їх потрібно виявляти і чим раніше, тим краще.

Профілактика

Причины болезненности волос на голове при прикосновении

В цілях профілактики щоб уникнути розвитку багатьох захворювань внутрішніх також шкіри голови варто порекомендувати:

 • ведення здорового способу життя;
 • уникання носіння тугих зачісок на голові;
 • проведення заходів по оздоровленню волосся;
 • використання якісних засобів по догляду;
 • вибір відповідних шампунів, гелів, мусів з урахуванням типу волосся;
 • використання дерев’яних гребінців при необхідності розчісувати волосся;
 • уникання носіння незручних, обмежених головних уборів;
 • укорочення волосся, проведення стрижки при зайвій; чутливості шкіри;
 • носіння головних уборів по погоді, щоб уникнути переохолодження;
 • уникнення зайвих стресів і хвилювань;
 • прийом полівітамінних препаратів особливо в міжсезоння в якості профілактики простудних захворювань.

Варто задуматися про те, що, можливо, настав час змінити спосіб життя, розпорядок дня, раціон харчування, більше рухатися, стежити за своїми емоціями

Шкіра на голові теж дихає, а волосся вимагають ретельного і постійного догляду, підбору правильних зачісок. Обважніла копиця волосся призводить до втоми і болю.

Звичайно, коли з подібною проблемою впоратися своїми силами не вдається, сильно випадають волосся, на шкірі голови з’явився свербіж, лущення. Болі стали постійними, то варто звернутися до лікаря, пройти обстеження. При ураженні шкірних покривів вірусами можливо настав час порадитися з лікарем-трихологом, пройти запропонований курс лікування. Причин хворобливості волосся багато, і розвиток пухлини в головному мозку — одна з них. Не варто ставитися скептично до появи больових відчуттів на голові. Причини можуть бути досить серйозними. Лікування на ранньому етапі дозволить позбутися проблем швидко і повністю.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *