Причини і лікування головного болю в ділянці лоба та очей

Причины и лечение головной боли в области лба и глаз

Головний біль в області чола може говорити про наявність різноманітних захворювань. Притому, це може бути як звичайне запалення, так і серйозна хвороба. Крім того, подібні симптоми можуть проявитися і в результаті алергічної реакції, мігрені, частих стресів.

Зміст

 • 1 Чому болить голова в області чола?
  • 1.1 Причини головного болю
  • 1.2 Лікування сильних болів
 • 2 Якщо болять скроні?
  • 2.1 Причини появи
 • 3 Хто знаходиться у зоні ризику?
 • 4 Лікування
 • 5 Інфекційні захворювання
 • 6 Односторонні болі

Чому болить голова в області чола?

Головний біль – це загальне поняття, яке викликається різними причинами. Однак якщо з’являється така проблема, то не всі приділяють їй належну увагу. Зазвичай джерелом болю є не вся голова, а лише деякі її ділянки. При цьому багато хто хоче якомога швидше позбутися від неприємних відчуттів, тому п’ють спеціальні ліки. Але спочатку потрібно розібратися, чому з’явилася біль?

Причини головного болю

В даний час біль голови і очей зустрічається досить часто, і є супутником багатьох сучасних людей. І щоб позбутися від неприємних симптомів, вони вдаються до різних способів, не замислюючись про причини їх виникнення та наслідки. А адже є 4 групи причин, які можуть боліти очі і лоб:

 • Порушення цілісності кровоносних судин мозку голови. З-за цього кров не може наповнити киснем всі центри, тому мозок починає реагувати, посилаючи больові імпульси. При цьому спровокувати ці симптоми можуть різні захворювання. Найпопулярнішими серед них є мігрені, артеріїт та ішемічна хвороба;
 • Вірусні та бактеріальні захворювання. Це може бути побічним ефектом, що з’явилися в результаті інших хвороб. Навіть звичайна застуда може спровокувати біль в області очей;
 • Підвищене навантаження на головні і шийні м’язи. Сучасна людина занадто багато працює, що позначається на його поставі. В результаті частого проведення часу за комп’ютером виникають різноманітні патології. З-за цього ділянки кровоносних судин і спинний мозок піддаються негативному впливу, що і призводить до появи головних болів;
 • Травми в області голови. Через них може бути порушена діяльність мозку, а також цілісність окремих його ділянок.
 • Лікування сильних болів

  Необхідно розуміти, що вилікувати сильні болі не можна однією таблеткою або порошком. Адже препарат може усунути симптоми, але їх причина залишиться. Відразу ж після того, як з’явився головний біль в області чола, необхідно зайняти горизонтальне положення тіла. Непоганий результат дасть і холодний компрес, який необхідно прикласти до голови. Як правило, найчастіше больові відчуття з’являються з-за стресу або нервів, тому обов’язково потрібно розслабитися. Якщо такі симптоми проявляються часто, то бажано звернутися за допомогою до фахівця. Особливо це стосується тих, у кого з носової порожнини витікає гній і рідина. Обстеження допоможе дізнатися причину болю. Якщо вживати заходів самостійно на основі прочитаних в журналах прийомів, то це може тільки загострити ситуацію.

  Якщо болять скроні?

  Причины и лечение головной боли в области лба и глаз

  Є багато факторів, які викликають біль в області скронь і очей. Уникнути її виникнення досить важко, оскільки вона з’являється з-за образу життя сучасної людини, постійних фізичних і психологічних навантажень. Притому, такий біль може мати різний характер: монотонна або гостра. І та, і інша можуть вивести людину з рівноваги.

  Причини появи

  Є величезна кількість причин, які можуть сприяти виникненню таких симптомів. Проте всі вони є індивідуальними для кожного пацієнта, тому в кожному випадку необхідний особливий підхід, який може бути забезпечений тільки в медичному закладі. Однією з найпоширеніших причин є порушення кровообігу головного мозку. Це явище може з’явитися з-за величезної кількості захворювань, які негативно впливають на стан кровоносних судин і нервових закінчень (артеріїт, невралгія та інші).

  Також очі і віскі можуть хворіти через підвищення внутрішньочерепного тиску. А це найчастіше відбувається в результаті травм, стресів. Розвиток болю відбувається досить часто і через інфекційних хвороб, таких як грип, ангіна, ГРВІ. Гострий біль може супроводжуватися і лихоманкою, що говорить про наявність енцефаліту або менінгіту.

  Хто знаходиться у зоні ризику?

  Причины и лечение головной боли в области лба и глаз

  Зазвичай болі в області скронь і очей з’являються у дорослих людей старше 40 років. Однак сучасний спосіб життя стає причиною того, що все частіше подібні симптоми можна спостерігати у молоді. Навіть зміна погодних умов може впливати на стан людини, викликаючи у нього неприємні відчуття в області голови. Не менш часто такою недугою страждають і жінки, що провокується гормональними змінами. Тобто, в групу ризику входять вагітні жінки, дівчата з порушеним циклом менструацій. Також чимало випадків, коли віскі починають хворіти за клімаксу. Такі болі мають в основному тупий ниючий характер, тому він викликає в пацієнток дратівливість.

  Лікування

  Причины и лечение головной боли в области лба и глаз

  На жаль, більшість сучасних людей займаються самолікуванням, не розуміючи того, що таким чином вони можуть ще більше нашкодити своєму організму. Це не лише не дає позитивних результатів, але ще більше погіршує ситуацію. Іноді скроневі болі з’являються через інтоксикації лікарськими препаратами. Нерідко такі симптоми виникають і тому, що людина захоплюється алкоголем при вживанні таблеток. Тому якщо виникла біль в області скронь і очей, то потрібно негайно звернутися за допомогою до професіонала.

  Крім лікарських засобів чудотворний вплив може надати і сеанс масажу. Всього кілька кругових рухів в скроневій області можуть трохи зменшити біль. Натискати треба обережно, повільно, щоб не було відчуття дискомфорту. Також можна масажувати і лобову частку, так як обидві частини голови тісно пов’язані один з одним.

  Можливі болезниГоловная біль в області лоба може з’явитися з-за різних захворювань. Серед них найбільш поширеними є:

  • Психологічна напруга і перевтома. В результаті таких недуг, біль може початися з потилиці, перейти до лоба і скронь, а також поширитися на обидва ока. Крім того, може з’явитися запаморочення, нудота, втрата координації. Пацієнти характеризують біль, як тупу, давить, наче на голову тисне туга шапка». Подібні болі стають причиною напруги шийних м’язів, що посилює їх чутливість до них. Причиною їх появи є нервове напруження або стрес;
  • Гайморит також є частою причиною виникнення болю в області очей і лоба. Також хворі відзначають, що їм важко дихати. З носа у них з’являються гнійні або слизові виділення;
  • Гіпертензія. Зазвичай є причиною болю в скронях і області очей. Найчастіше захворювання страждають люди, у яких спостерігається підвищений або знижений артеріальний тиск;
  • Фронтит. У цьому випадку у пацієнта погіршується носове дихання, а з ураженої ніздрі спостерігаються рясні виділення. Біль в лобовій частині є дуже гострою і спостерігається найчастіше в ранкові години. В деяких випадках з-за фронтиту у пацієнтів болять очі.

  Інфекційні захворювання

  Причины и лечение головной боли в области лба и глаз

  Інфекція в організмі також може стати чинником, що призвів до появи болі в лобовій і скроневій частині, а також в області очей. Зазвичай больові відчуття з’являються в результаті інтоксикації і підвищення температури тіла. Пацієнти скаржаться, що вони носять тупий характер і є найбільш вираженими в області чола і потилиці. Розглянемо декілька захворювань, які можуть викликати різку біль:

  • Тиф, малярія. У цьому випадку болять і печуть очі, підвищується температура, може з’явитися лихоманка;
  • Менінгіт. Досить часто супроводжується гострою головним болем, блювотою;
  • Грип. З-за нього у пацієнта болить лоб, віскі і надбрівні дуги. Як правило, вони з’являються на самому початку недуги разом зі слабкістю, ознобом і болем у м’язах. Нерідко хворі скаржаться на те, що пересування очей також викликає у них неприємні відчуття;
  • Лихоманка. Супроводжується головним болем, а також слабкістю м’язів і суглобів.

  Односторонні болі

  Причины и лечение головной боли в области лба и глаз

  У цьому випадку спостерігається різкий біль з відчуттям пульсації, яка поширюється на лоб і очі. Називаються подібні болі пучковими або кластерними. У результаті очі червоніють, починається сльозотеча. Зазвичай недуга зустрічається у чоловіків старше 30 років. Напад може початися через вживання спиртного, викурювання сигарети або навіть з-за зміни умов проживання, клімату. Біль є нестерпним. Вона може мучити пацієнта і вдень, і вночі. Знеболюючі препарати дають результат лише на деякий час, а після все починається з самого початку.

  Необхідно розуміти, що тільки досвідчений лікар може визначити причину, через яку з’являються болі в ділянці лоба та очей. Як показує практика, не потрібно обмежуватися відвідуванням тільки одного фахівця. Діагноз виноситься спільно дантистом, невропатологом, отоларингологом. Займатися самолікуванням ні в якому разі не можна.

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *