Причини і наслідки болів з лівої сторони потилиці

Причины и последствия болей с левой стороны затылка

Практично кожної сучасної людини мучаюет головний біль і болить у певної частини голови. На те є різні причини — перевтома, погана екологічна обстановка, стреси. Іноді головний біль може бути симптомом серйозного захворювання, тому якщо болить голова систематично, то необхідно звернутися до лікаря і пройти повне медичне обстеження.

Зміст

  • 1 Болю голови в потилиці — причини і патології
  • 2 Найбільш часті захворювання при яких спостерігаються болі
  • 3 Лікування головних болів і їх діагностика
  • 4 Фізіотерапія і голковколювання — ефективні методи лікування
  • 5 Народні методи позбавлення від болю голови

Біль голови у потилиці — причини і патології

Причины и последствия болей с левой стороны затылка

Якщо болить з лівої сторони голови, то це може бути симптомом іншого захворювання. Будь-який біль не можна залишати без уваги, адже необхідно шукати причини та усувати їх. Тільки так можна зберегти своє здоров’я і прекрасне самопочуття. Головний біль у потилиці (особливо ліва частина) може бути обумовлена різного роду патологіями і захворюваннями судинної системи. Якщо ви ставите питанням, чому з’являється біль в лівій стороні потилиці, знайте, що вона ніколи не може бути безпричинної, адже наш організм ніколи не дає помилкових сигналів. Чергова таблетка від головного болю зніме неприємні відчуття на деякий час, але причини залишаться і, можливо, серйозне захворювання буде розвиватися далі.

Потилицю може боліти через спазми кровоносних судин в шийному відділі хребта. Це є найбільш частим відповіддю на питання, чому болить потилиця. Травми шиї і хребта також можуть викликати болі різного характеру, адже за них затискаються нерви, порушується кровообіг, підвищується тиск і з’являються болі.

Біль у лівій стороні може з’являтися і на тлі шийного остеохондрозу. Причини ті ж — защемлення нервів, порушення кровотоку. Для цього захворювання характерна так звана шийна мігрень. Виникає вона різко, сильна і пульсуючий. Найчастіше такі больові відчуття як раз і проектуються з якоїсь певної сторони — правою або лівою. Мігрень може супроводжуватися зоровими галюцинаціями (пелена, туман перед очима), запамороченням, шумовим дискомфортом.

Найбільш часті захворювання при яких спостерігаються болі

Причины и последствия болей с левой стороны затылка

Ще однією хворобою при якій поболювання в лівій стороні потилиці нормальне явище — це шийний спондильоз — переродження сполучних тканин в кісткову. При цьому захворюванні рухливість шиї значно знижується, з’являються шийні нарости. Болі в лівій стороні потилиці відрізняються своєю постійністю, вони віддають в очі і вуха. Таке захворювання найчастіше діагностується у літніх людей і людей, у яких нерухомість шиї пов’язана з трудовим процесом.

Гіпертонія — ще одне захворювання, при якому потилична біль є постійною. Супроводжується запамороченням, нудотою, іноді блювотою. При запаленні м’язів шиї (шийний міозит) також з’являються болі в лівій частині голови. При цьому захворюванні характерна асиметричність, тобто болі можуть локалізуватися по черзі — то в ліву, то в правій частині голови. При шийному миогелозе часті потиличні болю теж не рідкість. Миогелоз — це ущільнення тканин м’язів, може бути викликане перенапруженням, стресами, недотриманням правил збереження правильної постави. Навіть звичайний протяг може спровокувати появу цього захворювання і як наслідок — болю в потилиці з лівого боку. Якщо біль гостра і віддає в потилицю, то, швидше за все, у пацієнта невралгія. Дане захворювання дуже небезпечно своїми ускладненнями, тому похід до лікаря не варто відкладати, необхідно вчасно зайнятися лікуванням.

Болю перенапруження — основа патології це судинні захворювання. Виникають при важких фізичних навантаженнях, перевтомі і перенапруженні м’язів. У лівій частині потилиці виникає тяжкість, больові відчуття можуть супроводжуватися запамороченням і нудотою. У жінок причинами болю в потилиці можуть послужити стреси. Таке може спостерігатися і у чоловіків, але значно рідше.

Лікування головних болів і їх діагностика

Причины и последствия болей с левой стороны затылка

При будь-яких больових відчуттях необхідно негайно звернутися до фахівців. Не варто займатися усуненням таких відчуттів самостійно, це може спровокувати появу інших захворювань і ускладнень. Пам’ятайте, що медикаменти діють на саму біль і усувають її, тоді як необхідно шукати причину і боротися саме з нею.

При зверненні в клініку пацієнт повинен детально описати характер болів, їх локалізацію і силу. Лікар призначить необхідні аналізи і способи діагностики, після проходження яких повинен бути поставлений правильний діагноз.

Лікування потиличних болю полягає у викоріненні причин. Виходячи з діагностики, лікар призначить індивідуальне лікування, яке може бути медикаментозним або комплексним. Для лікування головних болів часто застосовують фізіотерапію, яка допомагає зміцнити й оздоровити хребет і м’язи шиї.

Дуже важливо знайти справжніх професіоналів своєї справи. Потиличні болі можуть бути викликані різноманітними причинами, тому іноді дуже важко поставити єдино вірний діагноз. Необхідно провести обстеження на сучасному обладнанні, здати всі необхідні аналізи. Якщо болі в потилиці пов’язані з психоемоційним станом, рекомендується відвідати психолога і психотерапевта. Ці фахівці допоможуть знайти причину стресів, позбавлять від депресії, пропишуть потрібні антидепресанти та інші медикаменти.

Фізіотерапія і голковколювання — ефективні методи лікування

Причины и последствия болей с левой стороны затылка

Часто лікарі при потиличних болях призначають лікувальну фізкультуру. Пам’ятайте, що всі вправи повинні бути призначені професіоналом! Самостійні заняття можуть не лише не принести позитивного ефекту, але і завдати шкоди організму. Така фізкультура і вправи призначаються індивідуально, виходячи з симптоматики і загального стану організму.

Ще один ефективний спосіб лікування і профілактики головного болю (особливо, коли болить ліва сторона голови) — це голковколювання. Така методика використовується при діагностуванні невралгії, а також при болях психологічного характеру. Також може бути призначений лікувальний масаж, мануальна терапія, медикаментозне лікування. Тільки правильний підхід до лікування може гарантувати успіх, тому довіряйте своє здоров’я лише перевіреним фахівцям.

Народні методи позбавлення від болю голови

Причины и последствия болей с левой стороны затылка

Займатися лікуванням при болях голови саме в потилиці не варто, так як це може бути небезпечно. Винятками можуть бути випадки, коли немає можливості відвідати лікаря або терміново болі носять емоційний характер. Пам’ятайте, що будь-які медикаменти і народні засоби знімуть біль, але не викоренять причину проблеми.

Для полегшення стану можна використовувати відвари різних трав — ромашки, липи, звіробою. Такі чаї та відвари заспокоюють, нормалізують тиск. Також рекомендується прийняти лежаче положення, розслабитися, зробити масаж шиї і хребта. При постійних болях постарайтеся зменшити навантаження. Якщо ваша робота малорухлива, намагайтеся кожні півгодини робити невелику розминку і масажувати шию. Це допоможе нормалізувати стан.

Біль голови у потилиці з лівої сторони можуть бути показником серйозних захворювань, а можуть виникати і у абсолютно здорових людей. При появі таких симптомів насамперед необхідно нормалізувати свій режим, почати правильно харчуватися, більше бувати на свіжому повітрі і вести більш активний спосіб життя. При цьому все ж важливо зменшити навантаження на шийний і хребетний відділ. При першій же можливості зверніться до професіоналів для проходження обстеження. Пам’ятайте, що будь-яку хворобу набагато простіше вилікувати на початковому етапі, тому уважно ставтеся до свого здоров’я, не запускайте захворювання! Лікування багатьох захворювань вимагає комплексного і професійного підходу, не займайтеся самолікуванням і не відкладайте відвідування лікаря.

При частих болях голови обов’язково йдіть до лікаря! Адже ми відчуваємо себе щасливими, коли у нас все добре і нічого не болить!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *