Причини і способи боротьби з головним болем при остеохондрозі шийного відділу

Причины и способы борьбы с головной болью при остеохондрозе шейного отдела

Головні болі, що виникають із-за проблем з хребтом, добре знайомі багатьом людям, чий вік уже переступив трідцатіпятілетнюю межу. Їм залишається лише нарікати на своє зневажливе ставлення до необхідності ведення активного способу життя і правильного харчування. Тепер вже доводиться серйозно зайнятися лікуванням. Фахівці зазначають частіші випадки розвитку захворювання у зовсім молодих людей.

Зміст

 • 1 Ймовірність стати жертвою остеохондрозу в шийному відділі
 • 2 Симптоми
 • 3 Механізм виникнення головного болю при остеохондрозі шийного відділу
 • 4 Характер болю і діагностика захворювання
 • 5 Лікування при остеохондрозі
 • 6 Полегшення болю під час чергового нападу
 • 7 Основне лікування
 • 8 Лікування з допомогою медикаментів
 • 9 Фізіотерапевтичне лікування
 • 10 Профілактика

Ймовірність стати жертвою остеохондрозу в шийному відділі

Шийний відділ хребта оточений величезною кількістю найважливіших кровоносних судин і нервових закінчень. Навіть невеликі відхилення в його роботі надають негативний вплив на весь організм. Завбачлива природа подбала про настільки важливій ділянці хребта, створивши людину таким чином, щоб йому доводилося постійно розминати шию. Протягом дня відбувається стільки нахилів або поворотів голови, що необхідна навантаження виявляється забезпечена. Самим небезпечним ворогом для шийного відділу вважається комп’ютер. Для роботи з ним доводиться тривалий час сидіти перед екраном, не здійснюючи необхідних рухів головою. Дорослі люди намагаються частіше відволікатися від приємно мерехтливого прямокутника, намагаючись зняти навантаження з очей і розім’ятися. Молодь такою свідомістю не відрізняється, продовжуючи жити в захоплюючих віртуальних світах.

Симптоми

Причины и способы борьбы с головной болью при остеохондрозе шейного отдела

На відміну від інших відділів хребта, шийний на розвиток остеохондрозу реагує моментально. Сильної болі відразу не виникає, зате пацієнта починає переслідувати порушення артеріального тиску і головний біль. Головною відмінністю останньої, викликаної цією проблемою, від звичайної вважається її стійкість до впливу звичайних засобів від головного болю. При русі неприємний симптом нерідко може супроводжуватися запамороченням.

Біль в потиличній області явно вказує на підвищений тиск. Якщо обстеження серця показало його якісну роботу без відхилень, то лікуючий лікар може припустити остеохондроз. Виною всьому здавлювання нервових закінчень. Знеболюючі препарати знову ж таки виявляться безсилі спроби принести ендаумент, тоді як ліки, які допомагають знизити тиск, успішно справляються із завданням.

Механізм виникнення головного болю при остеохондрозі шийного відділу

Симптоми остеохондрозу можуть формуватися за однією з двох схем. В одному випадку головний біль виникає в скроневої, тім’яної і потиличної області внаслідок напруження відповідних м’язів. Це пов’язано з появою больових відчуттів в шиї. Природні механізми захисту організму, щоб розслабити уражену ділянку, убезпечити його переводять напруга на найближчі доступні зони. Остеохондроз робить лікування знеболюючі препарати марним, неефективним заняттям.

Згідно з другою схемою розвитку симптоми у вигляді мігрені з’являються в результаті здавлювання хребетних артерій. Процес найчастіше супроводжується подразненням нервових волокон і відсутністю необхідного харчування для клітин головного мозку.

Характер болю і діагностика захворювання

Причины и способы борьбы с головной болью при остеохондрозе шейного отдела

Регулярно повторювані напади головного болю, які виникають в результаті розвитку остеохондрозу шийного відділу, мають і додаткові характеристики. Ниючий біль змінюється розпирала при спробі поворухнути навіть очима, можлива слабкість і блювота. Симптоми включають навіть оніміння руки або мови, біль, що віддає в ключицю. При їх виникненні пацієнтові потрібно негайно звернутися до фахівця, щоб пройти відповідне обстеження, щоб виключити у себе остеохондроз.

Лікуючі лікар досліджує шию шляхом пальпації, щоб встановити масштаб пошкоджень. Потім з урахуванням всіх скарг поставить попередній діагноз Остеохондроз і відправить пацієнта в кабінет до рентгенологу. В якості додаткового дослідження при можливості медичного закладу проводиться томографія. Остаточний діагноз і відповідне лікування визначаються тільки після збору всієї необхідної інформації. Досить часто припущення лікаря про причини скарг хворого не підкріплюється результатами досліджень.

В даному випадку більше не значить краще, тому витрачати час на одержання висновків лабораторії про особливості крові або сечі не потрібно. Ця інформація не містить відомостей про остеохондрозі хребта. Єдине, що дійсно важливо, — це своєчасно розпочате лікування.

Лікування при остеохондрозі

Причины и способы борьбы с головной болью при остеохондрозе шейного отдела

Головні болі – це лише симптоми захворювання, тому купуючи знеболюючі препарати і ковтаючи їх у величезних кількостях, вдається домогтися лише прогресування захворювання. Боротьба з проблемою зазвичай ведеться відразу в двох напрямках:

 • полегшення больового синдрому
 • усунення причини.

Полегшення болю під час чергового нападу

Навіть яскраво виражений больовий синдром не повинен вводити в оману, анальгетики не допоможуть. Полегшення приносить поліпшення кровообіг в шийному відділі. Для отримання подібного ефекту застосовують звичайні розігріваючі мазі. Важливо пам’ятати, що максимальний спокій хребта в момент нападу змусить симптоми захворювання стати менш вираженими.

Основне лікування

Причины и способы борьбы с головной болью при остеохондрозе шейного отдела

Курс заснований на одночасному впливі на уражений відділ хребта відразу трьома способами: за допомогою фізіотерапії, лікувальної гімнастики і медикаментів.

Лікувальна гімнастика для цього відділу хребта розглядається як провідний метод боротьби захворюванням. Його виникнення зумовлено малорухливим способом життя. Прості вправи, які можна виконувати в будь-який зручний час щодня допомагають відновити кровообіг, позбутися застійних явищ і повернути шиї колишню еластичність. Весь комплекс включає вправи, які виконуються в положенні сидячи, стоячи і лежачи. Останні можна залишити для домашнього використання, а перші перенести і в офіс.

Стоячи або сидячи з прямою спиною, виконуються прості заняття з натисканням головою на долоню. Долоня по черзі притискається до лоба і скронь. Тривалість тиску в кожному випадку не повинна перевищувати 10 секунд. Під час виконання вправ м’язи шиї повинні відчувати напругу.

Для виконання вправ у положенні лежачи досить лягти на спину і підтягнути до грудей зігнуті в колінах ноги. Тепер потрібно спробувати торкнутися підборіддям колін, використовуючи тільки м’язи шиї, нечесні прийоми у вигляді м’язів преса або допомогу руками недоречна, адже мова йде не про здачі нормативу на уроці фізкультури, а про власне здоров’я.

Ефективний при остеохондрозі ще один прийом у положенні лежачи на животі. Підборіддя ставлять на долоні, потім повертають голову в бік і, розтягуючи м’язи, намагаються по черзі одним і іншим вухом дістати долонь.

Гімнастика при остеохондрозі хребта забороняє використання кругових рухів головою. Замість полегшення може настати загострення хвороби. Важливо пам’ятати, що лікування зобов’язане повертати організм до природного стану, тому не потрібно терпіти гострі болі під час виконання вправ. Досить знизити інтенсивність, аби м’язи змогли самостійно прийти в потрібну форму, через кілька можна спробувати взяти ту ж навантаження, що раніше виявилася не по силам.

Лікування з допомогою медикаментів

Причины и способы борьбы с головной болью при остеохондрозе шейного отдела

Перелік препаратів передбачає обов’язкове вживання магнію, фосфору і кальцію в складі комплексу вітамінів або окремо у вигляді спеціальних лікарських засобів, а також нікотинової кислоти. Для ефективності лікування необхідно подбати про засоби, що знімають напругу з м’язів, протизапальних і знеболювальних складах, ліки сприяють поліпшенню мозкового кровообігу. Корисним виявляється подбати про споживання необхідної кількості вітамінів групи В.

Фізіотерапевтичне лікування

Для ніжного шийного відділу безпечним і ефективним завжди залишався метод електрофорезу та магнітотерапії. У деяких випадках може застосовуватися парафінова аплікація. У випадках, коли немає можливості звернутися до фізіотерапії, для лікування хребта її замінюють на масаж і рефлексотерапію.

Профілактика

Причины и способы борьбы с головной болью при остеохондрозе шейного отдела

Сильні головні болі в результаті шийного остеохондрозу з’являються не відразу. Вони розвиваються поступово, з кожним разів збільшуючи інтенсивність свого впливу. Якщо не чекати настання наступного нападу, не перетворювати їх на щось звичне і регулярно повторюється, то життя стане набагато прекрасніше.

Профілактика необхідна не тільки для запобігання розвитку захворювання, але і для зупинки його прогресування. Для здоров’я хребта потрібно завжди пам’ятати про його правильному положенні, в чому чудово допоможуть біг і плавання. Зайва вага здатний змінити природну для шийного відділу навантаження, тому необхідно уникати відкладення жирів будь-яким способом. У раціон обов’язково повинні входити продукти. Доставляють в організм вітаміни, кальцій і магній. Відмовившись від сумки на одне плече на користь рюкзака, рівномірно розподіляє вагу, вдається захистити здоров’я шийного відділу на багато років і забути про головний біль.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *