Причини, лікування, ознаки мігрені у чоловіків і жінок

мігрень
мігрень

Наполеон Бонапарт, Юлій Цезар, Льюїс Керролл, Вінсент Ван Гог, Мігель де Сервантес, Жорж Сера, Фредерік Шопен, Чайковський та багато інших. Що ці імена мають спільного? Мігрень! Хвороба, яка протягом багатьох століть не піддавалася лікуванню.  Сьогодні люди можуть лікувати цю страшну хворобу триптанами.У вас болить голова на одній стороні? Біль б’є, як молоток? До того ж, ви відчуваєте нездужання? Вам заважає світло або шум? Ви не можете працювати? В такому разі, можна з упевненістю стверджувати, що ви страждаєте від мігрені – хвороби, яка переслідує людство протягом багатьох століть.

Головний біль – часто виникає проблема; протягом життя з нею має справу більше 90% людей. У той же час, лікувати її буде нескладно. Вона зазвичай протягом кількох годин.

Але мігрень – це зовсім інша історія. З нею людина сама не впорається. Тут потрібен лікар. Проблема може бути визначена, як епізодична головна біль, що триває 4-72 години. Супроводжують симптоми включаючи нудоту і блювоту.  Мігрень – це більше, ніж просто головний біль. Вона являє собою загальне погане стан, коли більшість людей не в змозі продовжувати функціонувати і виконувати навіть самі прості щоденні дії.

Мігрень у чоловіків характерна тим, що представники сильної статі часто свою хворобу приховують навіть перед своїми близькими. Вони бояться завдати шкоду родині, мати проблеми на роботі і в стосунках. І відповідно з цим також виглядає лікування. В той час, як, наприклад, у Скандинавії недугу лікують за допомогою препаратів, призначених для лікування саме цього захворювання, наші співвітчизники часто задовольняються звичайними препаратами від головного болю або підвищеної температури.

Які симптоми мігрені?

Симптоми мігрені
Симптоми мігрені

В цьому відношенні мігрень у чоловіків нічим не відрізняється від жіночої. Присутній головний біль, затуманений зір, погане самопочуття, блювання, світлобоязнь, втрата апетиту і млявість.

Аура

Симптоми мігрені
Симптоми мігрені

У багатьох мігреників аура є ясним симптомом, який попереджає про настання нападу. Найбільш поширеною є візуальна аура у вигляді мерехтливих спалахів або втрата певного поля зору.

Аура, як правило, триває від декількох хвилин до години, як правило, за 60 хвилин до початку фактичної головного болю.

Психологічні симптоми

Депресія, збудження, дратівливість

Симптоми мігрені
Симптоми мігрені

Ознаки захворювання часто включають зміни настрою. Більшість пацієнтів описують сильну пригніченість або різке погіршення настрою. Інші, навпаки, почувають себе чудово.

Нещодавно в рамках голландського дослідження була виявлена теоретична генетичний зв’язок між мігренню і депресією, зокрема, у разі присутності аури. Результати дослідження, проведеного в 2010 році, показують, що легка або важка депресія підвищує ризик того, що з часом захворювання може стати хронічним.

Фізіологічні симптоми

Симптоми мігрені
Симптоми мігрені

 

  • Закладеність носа, сльозотеча. Звичайні ознаки застуди або переохолодження іноді можуть бути симптоми, що передують приступу мігрені. Деякі люди, що страждають цією недугою, скаржаться на такі симптоми, як нежить або сльозотеча.
  • Підвищений апетит. Перед тим, як повною мірою проявиться неприємний напад, деякі люди можуть мати збільшену тягу до певної їжі. Головним чином, апетит проявляється тягою до шоколаду.
  • Часте сечовипускання. Якщо ви раптово почали відвідувати туалет частіше, ніж зазвичай, це може свідчити про насування мігрені. Часте сечовипускання також включають в себе симптоми, що передують приступу мігрені; причому, ці попереджувальні сигнали можуть надходити не тільки за годину до початку проблеми, але і за два дні до цього.
  • Позіхання. Навіть звичайна позіхання відноситься до загальних ознаках наближення нападу. На відміну від звичайного позіхання від втоми, предмигренная позіхання має місце кожні кілька хвилин і характерна збільшенням інтенсивності. У дослідженні, проведеному в 2006 році, близько 40% пацієнтів вказали позіхання, як попередника мігрені.
  • Поколювання або оніміння. Деякі люди можуть страждати тимчасовим онімінням або поколюванням, як правило, в одній половині тіла, що розповсюджується від кінчиків пальців, через руку до лиця. Увага! Якщо ви раптом помітили оніміння руки, це може бути ознакою мігрені, але й інсульту, тому, негайно звертайтеся до лікаря!
  • Нудота, блювання. За даними дослідження American Migraine Study II, в якому було розглянуто понад 3700 хворих мігренню, у 73% пацієнтів напад супроводжувався нудотою, та у 29% – блювотою. Недавнє дослідження, проведене вченими з National Headache foundation’s American Migraine Prevalence and Prevention, виявило, що у людей з мігренями, що супроводжуються нудотою, головні болі більш виражені і важче піддаються лікуванню медикаментами, ніж під час нападу без нудоти.
  • Труднощі з промовою. Різкі труднощі з промовою і проблеми з вираженням також містять у собі симптоми наближення мігрені. Увага! Якщо у вас проблеми з промовою виникли вперше, це – причина звернутися до лікаря, оскільки вони, знову ж, можуть вказувати на більш серйозні проблеми, наприклад, інсульт.
  • Запаморочення, подвійне бачення. При конкретному типі хвороби можуть бути такі симптоми, як запаморочення, двоїння або навіть тимчасова втрата зору. Деякі люди з цією проблемою також можуть мати проблеми з рівновагою.

 

Причини виникнення мігрені

Причини мігрені
Причини мігрені

У виникненні хвороби беруть участь багато причин, це – так  зване багатофакторне захворювання. Для виникнення нападу необхідно поєднання ефектів внутрішніх і зовнішніх факторів.

Внутрішні фактори включають в себе деякі, як передбачається, вроджені «налаштування» організму, спрямовані на обробку та контролю болю в голові – велика сприйнятливість до болю і внутрішні механізми її регуляції. До внутрішніх триггерам відносяться, наприклад, гормональні зміни.

Зовнішні фактори включають провокуючі фактори (тригери), які виявляються у більшості пацієнтів з мігренню (до 85%). До них відносяться, наприклад, зміни погоди, певні продукти харчування, стреси і багато інші причини.

Про те, що відбувається в організмі під час фактичного нападу, був створений цілий ряд теорій і гіпотез – судинна теорія, гуморальна, нейрогенна, тромбоцітной, молекулярна, гіпоксична і, в даний час, найбільш загальноприйнята нейроваскулярная теорія. Всі ці причини розвивається поступово і доповнюють один одного.

Найбільш поширені причини мігрені

Причини мігрені
Причини мігрені

Часті причини недуги, ймовірно, включають шоколад, сир і цитрусові. Алкоголь, особливо, червоне вино, також є відомим пусковим механізмом. Однак, найбільш поширений тригер, це – стрес! Слідом за ним, в якості причини багатьма пацієнтами вказується недолік сну, голод, зміни погоди, надмірні фізичні навантаження і навіть секс.

Лікування мігрені у чоловіків і жінок

лікування мігрені
лікування мігрені

Для лікування слабких нападів можна використовувати безрецептурні знеболюючі та їх сильніші варіанти, які, як правило, відпускаються за рецептом. Ці препарати, однак, тільки зменшують біль, але не усувають причину недуги. Для лікування середніх і сильних нападів можна використовувати сучасні препарати – триптаны, які не тільки зменшують біль, але і запобігають розвиток судом, нудоти, блювоти та інших супутніх симптомів, таких, як чутливість до світла або звуку.

Природні засоби для лікування

лікування мігрені
лікування мігрені

Дослідження показали, що піретрум може запобігти напади або зменшити їх тривалість. Іноді також допомагає акупунктура і акупрессура, хоча ніхто не знає точно, як голковколювання діє запобігання нападів мігрені. Допомогти може масаж, спрямований на зменшення напруги м’язів. Деякі люди в поєднанні з масажем використовують ароматичні масла (ароматерапія), так як масло може полегшити деякі проблеми, в т. ч., поганий сон або біль в носових пазухах.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *