Причини появи головного болю, ломоти в тілі і підвищення температури

Причины появления головной боли, ломоты в теле и повышения температуры

Коли підвищується температура вище 37,5 градуса, найчастіше починає ломити тіло. Дані симптоми супроводжують багато вірусні та бактеріальні інфекції. По мірі наростання патологічних процесів в організмі, температура тіла теж зростає. Якщо її немає, але тіло ломить, можна запідозрити хронічний перебіг будь-якого запального процесу. Щоб поставити діагноз і позбутися від хвороби, потрібно звернутися до лікаря. Він на основі додаткових ознак допоможе вирішити проблему.

Зміст

 • 1 Причини хворобливого стану
 • 2 Не стандартні випадки
 • 3 Що можуть розповісти супутні ознаки

Причини хворобливого стану

Причины появления головной боли, ломоты в теле и повышения температуры

Якщо з’явилася ломота в тілі, треба поміряти температуру, вона, як правило, стрімко зростає, досягаючи цифр 38-39 на градуснику. Пацієнт може скаржитися, що болить голова і нудить. Подібні симптоми є наслідком отруєння організму продуктами життєдіяльності хвороботворних мікроорганізмів.

Причини можуть бути інфекції:

 • у більшості людей, які хворіють на ГРВІ чи грип, на тлі високої температури ломить кістки і трясе, може з’явитися скарга на біль у голові;
 • гайморит характеризують такі симптоми, як озноб, висока температура, біль в голові, закладеність носа і гнійні виділення з нього;
 • інфекційні захворювання органів дихання (пневмонія, бронхіт, ларингіт);
 • кишкові інфекції призводять до того, що температура тіла може підвищуватися до 39 градусів і вище, при цьому хворого турбує нудота, рідкий стілець, блювота;
 • венеричні захворювання також стають причиною жару в тілі і появи ломоти.

Неінфекційні причини:

 • отруєння організму (медикаментами, їжею) супроводжується тим, що ломота поширюється на м’язи і суглоби, підвищується температура, з’являється нудота, крутиться і болить голова;
 • паразити стають причиною слабкості, нудоти, підвищення температури, стан супроводжує ломота у всьому тілі;
 • патологічні зміни в системі кровотворення призводять до того, що паморочиться голова, нудить;
 • ураження суглобів (ревматоїдний артрит, червоний вовчак, псоріаз) стає причиною того, що температура підвищується до 38 градусів, ломить суглоби болять кістки, в період загострення крутиться і болить голова;
 • порушення в роботі опорно-рухового апарату;
 • пухлинні новоутворення;
 • захворювання ендокринної системи в стадії загострення, наприклад цукровий діабет;
 • запальні вогнища, що зачіпають внутрішні органи (цистит, пієлонефрит, непрохідність в кишковому відділі, запалення жовчного міхура);
 • гіпертонія.

Якщо людина тривалий час перебуває в ситуації стресу, випробував переохолодження або отримав обширні травми, то можуть з’явитися неприємні симптоми, такі як біль у голові, ломота в тілі і злегка підвищена температура (не вище 37,5 градуса).

Не стандартні випадки

Причины появления головной боли, ломоты в теле и повышения температуры

Існує і таке захворювання як термоневроз. При цьому стані відбувається спазм судин, що знаходяться на поверхні, що тягне за собою порушення терморегуляції. Піднімається температура тіла до 37,5 градуса і може триматися кілька днів. Подібні симптоми можна спостерігати після перенесеного захворювання. Можуть приєднуватися і інші ознаки: підвищена стомлюваність, головний і м’язовий біль, аритмія, шкіра стає блідою.

Миогелоз починається з того, що з’являється біль у шийному відділі, яка виникає через порушення кровообігу. Поступово біль поширюється на потиличну область голови. Пацієнт може скаржитися, що нудить, паморочиться голова, температури немає чи підвищується незначно, до 37 градусів.

Дисменорея. Стан виникає у жінок під час менструального циклу. З’являється біль внизу живота, паморочиться голова, температура в тілі може підніматися до 38 градусів, знижується апетит і змінюється емоційна сфера.

Бувають випадки, коли ломота в тілі не покидає людину кілька тижнів поспіль. Температури немає або вона значно підвищується. Необхідно ретельно обстежити весь організм. Найпершим слід виключити туберкульоз. При цьому захворюванні присутні й інші симптоми: покашлювання, біль у грудній клітці, зниження апетиту, мокротиння з кров’ю.

Що можуть розповісти супутні ознаки

Причины появления головной боли, ломоты в теле и повышения температуры

Такі симптоми, як температура вище 37 градусів і ломота у всьому тілі в поєднанні з іншими ознаками, що можуть свідчити про порушення і хворобах.

 • Слабкість, сонливість, занепад сил, швидше за все мова йде про простудному захворюванні або таких, наприклад інфекціях як герпес або токсоплазмоз.
 • Кашель. Ураження дихальних шляхів внаслідок простудного захворювання.
 • Якщо хворого трясе, спостерігається неодноразовий рідкий стілець, можна говорити про кишкової інфекції бактеріального або вірусного походження.
 • Якщо ломота у всьому тілі супроводжується тим, що хворого лихоманить, болить голова, найімовірніше сталося отруєння організму або є серйозне захворювання, наприклад бронхіт, грип, цистит, апендицит.
 • Нудота часто супроводжує пацієнта при високій температурі тіла, при цьому нерідко пацієнта трясе, причиною може стати менінгіт, енцефаліт, герпес. Менінгіт є небезпечним захворюванням, при якому запалюються оболонки мозку. З’являється сильний головний біль, який може віддавати в шию, кістки, спину.
 • Увагу потрібно приділити і такого стану, коли немає температури, але ломота присутній. Причини можуть бути нешкідливими, наприклад вагітність, легке отруєння, перевтома, так і потребують лікування: уповільнені інфекції, розтягнення зв’язок, удари.

  Уважне і дбайливе ставлення до свого здоров’я дозволить уникнути багатьох серйозних наслідків. Головне вчасно звернутися з проблемою до лікаря і почати правильне лікування.

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *