Причини сильного головного і очного болю

Причины сильной головной и глазной боли

Головний біль турбує багато людей, але далеко не всі замислюються над тим, які причини призводять до появи цього симптому. Особливо має насторожити раптова поява головного болю або якщо є інші супутні симптоми. Одним з них може бути біль або різь в очах, порушення зору.

Зміст

 • 1 Причини головного болю
 • 2 Симптоми різних патологій
 • 3 Офтальмологічні причини болю
 • 4 Неврологічна група порушень
 • 5 Що робити

Причини головного болю

Причины сильной головной и глазной боли

Головний біль може бути проявом багатьох захворювань, діагностика захворювання пов’язана з додатковими симптомами. Це пов’язано з тим, що в головному мозку дуже багато структур, які можуть порушуватися при патології. Наприклад, може підвищуватися температура тіла, що говорить про інфекційному процесі в головному мозку. Біль в очах може з’являтися тоді, коли підвищилася внутрішньочерепний тиск. Ось ті причини, які можуть призводити до головного болю:

 • Якщо є температура, то це означає, що може розвинутися менінгіт або енцефаліт.
 • Біль в області очей як супутній симптом може позначати втому і бути ознаками стресу і перевтоми.
 • Якщо болить в очах, то це може бути мігрень.
 • Якщо голова болить при повороті голови, при цьому турбує шия, то це ознака остеохондрозу шийного відділу хребта.
 • Ознаки можуть вказувати на неврологічні порушення у вигляді гострого порушення мозкового кровообігу або черепно-мозкової травми, а також пухлини головного мозку.
 • Гіпертонічний криз або підвищення тиску.
 • Симптоми можуть позначати офтальмологічну патологію.
 • Для багатьох відхилень характерно не тільки біль в органі зору, але і виникає явище, коли сіпається око. Це може бути ознакою різних відхилень та інфекційного, і запального характеру.

  Як видно, причин появи болю безліч, і в них потрібно розбиратися окремо.

  Симптоми різних патологій

  Причины сильной головной и глазной боли

  Для діагностики захворювання важливо зупинитися на ознаках різних відхилень.

  Симптоми менінгіту досить характерні: сильний головний біль, температура тіла підвищена до 39-400, людина може сказати до хвилини, коли вона з’явилася. Приєднується нудота, слабкість, ознаки швидко наростаючої інтоксикації. Однією з форм прояву патології є поява висипу синьо-коричневого кольору з розмитими краями, у вигляді зірочок. Починається висип зі стоп, поступово переходить вище. Називається така висип менингококкцемией, на цьому етапі в крові вже накопичилася достатня кількість токсинів. Температура при цьому дуже погано збивається, є ознакою спроб боротьби імунітету з відхиленнями.

  Інше інфекційне захворювання – це енцефаліт, який часто виникає після укусу зараженого кліща. Це запалення мозкових оболонок, для яких характерна висока температура, дуже сильний головний біль, зміна розміру зіниць, окорухові порушення. Спочатку може з’являтися нервовий тик, коли сіпається око.

  При тривалій роботі за комп’ютером, неправильному підборі очок боляче рухати очима, зображення розпливається. Тривалий стрес призводить до погіршення стану. Якщо спочатку явище носить тимчасовий характер, то потім симптоми посилюються. Необхідно проводити гімнастику очей для того, щоб зняти напругу з очей.

  Коли боляче рухати головою, особливо з ранку турбує шия, то це ознака остеохондрозу, тобто скупчення солей у хребті. В такому випадку може спостерігатися порушення зору, болі різної локалізації. Ознакою патології є обмеження рухливості шиї при повороті голови.

  При підвищенні артеріального тиску підвищується внутрішньочерепний тиск, особливо якщо супутнім симптомом є остеохондроз. В такому випадку страждають і дрібні судини, наприклад, судини очей. Тиск підвищується і в цій системі, виникає біль при повороті тіла або рухах очима.

  Гіпертонічний криз – це явище, коли різко підвищується артеріальний тиск, наслідком чого може стати інсульт.

  Офтальмологічні причини болю

  Причины сильной головной и глазной боли

  При певних обставинах, коли боляче рухати очима, то ці відчуття викликають головний біль як ланцюгову реакцію.

  Якщо болять очні яблука, то такий стан називають офтальмалгией. Це може проявлятися печіння в очах, відчуття стороннього тіла, коли вони сльозяться, зображення перед очима розпливається, склери червоні. Неприємні відчуття посилюються при русі голови. Причини появи такого болю точно не встановлені.

  Друга причина – запальний процес (кон’юнктивіт або блефарит), при цьому очі червоні, сильно сльозяться. З слизової оболонки відбувається виділення гнійного вмісту. Може уражатися один або обидва ока, температура, як правило, не підвищується.

  Коли людина погано бачить правим або лівим оком, то це є наслідком травми ока, на яку людина може і не звернути уваги. Починається різке зниження зору на одному оці, що вимагає корекції за допомогою окулярів. При цьому підвищується внутрішньоочний тиск, що загрожує іншими ускладненнями.

  Неврологічна група порушень

  Причины сильной головной и глазной боли

  Неврологічними називають порушення діяльності головного та спинного мозку: запальні захворювання, а також вроджені порушення діяльності структур, наслідки травм і пошкоджень.

  Ось неврологічні захворювання, при яких болить голова і очей:

 • Очі можуть сильно боліти в тому випадку, якщо у людини з’являється мігрень. Це одностороння головний біль, турбує при рухах очними яблуками, може виникати з ранку або протягом дня. Патологія відноситься до неврологічних відхилень. Нерідкі напади порушення зору: мигтіння мушок перед очима, око погано бачить, як правило, на стороні, протилежній хворий половині. Під час нападу виникає світлобоязнь, нудота, напад триває до години.
 • Порушення мозкового кровообігу проявляється не тільки головним болем, але і іншими симптомами: порушення чутливості кінцівок у різних поєднаннях, порушення мови, ковтального рефлексу. Якщо відбувається геморагічне крововилив, то зіниці стають різного розміру, можуть з’явитися судоми. Причиною розвитку інсульту є підвищений тиск, травма, атеросклероз судин головного мозку.
 • Пухлина головного мозку проявляється не відразу, симптоми з’являються тільки тоді, коли зростаюча освіта тисне на сусідні структури головного мозку. Головний біль є загальним симптомом для всіх видів пухлин мозку, з’являється часто з ранку, посилюється з прогресуванням захворювання, може дуже сильно хворіти і раптово припинитися. В залежності від її локалізації та додаткові симптоми різні: око болить при розташуванні освіти в області зорового нерва, сіпається.
 • При травмі голови ознаки відхилень можуть бути виражені в залежності від складності розвитку процесу. Це може бути струс головного мозку, яке проявляється запамороченням, нудотою, голова болить при повороті чи рух головою. Більш складною є ситуація, при якій відбувається крововилив у головний мозок. Тоді симптоматика схожа з геморагічним інсультом.
 • Що робити

  Причины сильной головной и глазной боли

  При появі перших проявів головного болю необхідно звернутися до фахівця для постановки діагнозу. Вирішення питання про те, чому болить голова і як вирішити це питання, може знаходитися в компетенції терапевта, невролога або офтальмолога. Важливий комплексний підхід до того, чому сіпається око, звідки біль при повороті або русі голови, чому з ранку болить шия і боляче рухати нею.

  Лікар діє на підставі певного алгоритму дій:

 • Збирає інформацію про те, які симптоми турбують пацієнта і як давно. Наприклад, якщо сіпається око, то як давно з’явився даний ознака, які додаткові прояви патології.
 • Призначає додаткові обстеження згідно з тим діагнозом, який поставив лікар і направляє при необхідності до інших вузьких фахівців.
 • Узагальнити принципи лікування головного болю досить складно, оскільки дуже різні причини, які приводять до хворобливого стану.

  Лікування повинно призначатися відповідно з тією причиною, яка призвела до того, що стала боліти голова, сіпається око або підвищилася температура. В самих загальних рисах це може бути антибактеріальна терапія, протизапальне лікування, призначення гіпотензивних препаратів, масаж.

  Такі прояви, як коли сіпається око, пропадають самі після усунення пухлини або запалення.

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *