Причини та способи лікування головного болю у скронях

Причины и способы лечения головной боли в висках

Головний біль у скронях може з’явитися раптово. Вона турбує людей вранці і навіть посеред ночі. Це не дає людському організму повністю розслабитися. Спробуємо розібратися, з яких причин вона виникає і як з нею боротися.

Зміст

 • 1 Внутрішні причини
 • 2 Зовнішні причини
 • 3 Симптоми
 • 4 Медикаментозне лікування
 • 5 Лікувальні процедури вдома
 • 6 Масаж голови
 • 7 Діагностика та профілактичні заходи
 • 8 Підведемо підсумок

Внутрішні причини

Причины и способы лечения головной боли в висках

Всі внутрішні причини, що викликають біль у скронях, пов’язані з впливом на нервові кінцівки, що знаходяться на шиї і верхньої частини спини. Розглянемо найпоширеніші причини головного болю в скронях.

 • Інфекційні захворювання. До них відноситься грип, ангіна, ОРР та інші.
 • Мігрень. Це спадкова хвороба. При мігрені біль у скронях віддається в очний відділ.
 • Отруєння. Найчастіше відбувається через прострочених продуктів і від частого вживання алкогольних напоїв.
 • Недосипання або тривожний сон. Ця хвороба називається безсонням.
 • Менструальний цикл. Головні болі, присутні в цей період, можуть скоротитися під час вагітності і цілком припиняються після народження першої дитини.
 • Гормональні збої. Досить часто страждають жінки в період клімаксу.
 • Феохромоцитома. При цій хворобі відбувається великий викид адреналіну, який підвищує артеріальний тиск. Це і призводить до головних болів.
 • Ідіопатична внутрішньочерепна гіпертензія. Хвороба досить часто зустрічається у людей з надмірною вагою. Зменшити болю допомагає лежаче положення з встановленням корпуса 35-45°.
 • Внутрішньочерепна гіпертензія. Зустрічається дуже рідко. Пов’язано з малим внутрішньочерепним тиском.
 • Зовнішні причини

  Причины и способы лечения головной боли в висках

  Головний біль у скронях може проявлятися не тільки з-за внутрішніх чинників, але і від зовнішніх. До таких причин відносяться наступні моменти:

 • Отруєння організму людини продуктами згоряння. При виведенні шкідливих речовин з легенів, відчувається тимчасовий дискомфорт в області скронь.
 • Голодування. Якщо організм не отримує продукти харчування протягом 20 годин, то починають проявлятися пульсуючі больові відчуття в скроневій області.
 • Сходження на висоту понад 3,5 км. Якщо альпініст мало тренувався, то у нього підніметься внутрішньочерепний тиск.
 • Політ на літаках. Близько 5% пасажирів відчувають головні болі. Стюардеси і пілоти можуть регулярно мучитися від болю в скронях. Це пов’язано з постійним перебуванням на значній висоті.
 • Симптоми

  Причины и способы лечения головной боли в висках

  Головний біль у скронях виникає несподівано. Починається вона різкими болями в скроневій області голови. Больові відчуття можуть бути як з лівого або з правого боку, так і одночасно до обох.

  Якщо причиною болю став стрес або перевтома, то її тривалість буває від півгодини до цілого дня. Відчуття нудоти, шуму у вухах, загальної слабкості і пульсації скроневої частини вранці, говорить про причину поганої працездатності судин. Головні болі в скронях вранці можуть стати результатом незручної пози під час відпочинку. Неправильний сон порушує кровообіг. Лікування в даному випадку відбуватися досить швидко.

  Сильні занепокоєння в скроневій області з будь-якими супроводжуються травмами голови. При цьому в залежності від перенесеної травми, буде відрізнятися симптоматика хвороби. Біль може переходити від скронь до потиличної частини і навпаки. Якщо після ремісії больові відчуття не зникли, то виходить велика ймовірність отримання хронічної хвороби. Лікування в цьому випадку буде досить довгим.

  При запаленні нервових закінчень, що знаходяться в потилиці, проявляються болю в скронях, які поступово починають передаватися в шийний відділ і у вуха.

  Будь-які симптоми допомагають зрозуміти, яка частина людського організму потребує лікування. Не варто займатися самолікуванням. При перших симптомах слід пройти обстеження у лікарів.

  Медикаментозне лікування

  Причины и способы лечения головной боли в висках

  Викликати мігрень можуть різні фактори, тому слід з’ясувати її причину виникнення. Якщо прибрати зовнішній подразник, симптоми мігрені помітно знизяться.

  Лікування головного болю в скроневій області може відбуватися за допомогою знеболюючих медикаментів. Правда, не завжди вони приносять очікуваного ефекту.

  Не варто постійно ковтати таблетки від болю в голові, вони допоможуть. Лікувати необхідно первісну причину. Якщо її правильно визначити, болі через деякий час пройдуть.

  Від мігрені або болів, що виникають у м’язах від напруги, допомагають нестероїдні ліки. Вони будуть більш ефективні, якщо їх вживати відразу після першого больового сигналу.

  Результативними вважаються препарати, що складаються в групі анальгетиків. До їх складу входить кодеїн, тому купити його можна тільки маючи рецепт від лікаря. Адже такі ліки викликають звикання, якщо на них сидіти довгий час. Лікування за допомогою них не повинно здійснюватися тривалий час.

  Також є медикаменти з комбінованими інгредієнтами. У їх складі може міститися кодеїн, парацетамол і бромід фенпивериния. Добре знімають часті болі в скронях.

  Тупий головний біль може припинитися від прийому препарату з вмістом ацетилсаліцилової кислоти та диклофенаку.

  Щоб не приймати безладно всі ліки, слід проконсультуватися з лікарем.

  Лікувальні процедури вдома

  Причины и способы лечения головной боли в висках

  Якщо проводити лікування в будинку, то слід орієнтуватися при виборі методики з віком, станом здоров’я, присутності хронічних хвороб та характерним особливостям нападів.

  Звільниться від головного болю в скронях, допоможе встановлена система і певний підхід.

  Якщо турбує постійний тупий біль у скроневій частині, то рекомендується щоденний контрастний душ. Він відмінно покращує кровообіг.

  Прибрати неприємні симптоми допомагає тепла ванна. Така процедура допомагає розслабитися і зняти напругу з нервових закінчень.

  Якщо з’явилася різка біль від перенесеного стресу або перевтоми, то необхідно розслабити нервову систему. Дуже ефективно допомагає медитація. Освоїти її досить просто і можна виконувати в будь-якому місці.

  Недолік свіжого повітря також є причиною виникнення болю в скроневій області. Тому приміщення слід провітрювати щодня при будь-яких погодних умовах.

  Якщо головний біль у скронях виникла вдома, то рекомендується просто поспати. Саме уві сні організм відпочиває, і всі симптоми можуть пройти.

  Масаж голови

  Причины и способы лечения головной боли в висках

  В домашніх умовах дуже добре проводити масаж голови. Для початку потрібно вивчити всі точки на голові. Адже кожна з них відповідає за певні функції. Самомасаж ефективно позбавити від болю. При хорошому оволодінні всіх прийомів, такий процес можна буде проводити в будь-якому зручному місці.

  Масаж робиться подушечками пальців. Невеликими надавлюють рухами починаємо масажувати шкіру голови. Тіло при цьому повинно бути розслабленим і перебувати в зручному положенні. Починається масаж з лобової або скроневої частини. Після проведення сеансу необхідно трохи відпочити. Така процедура добре знімає всі часті напади. Головний біль у скронях буде турбувати набагато менше.

  Діагностика та профілактичні заходи

  Причины и способы лечения головной боли в висках

  Щоб з’ясувати причину виникнення головних болів, необхідно пройти обстеження. В першу чергу лікарі призначають діагностику нервової і серцево-судинної системи. Потім досліджується хребет. Більш ретельно розглядається шийна область. Також обстежитися може і головний мозок.

  Як тільки вся діагностика проведена і виявлений діагноз, починається підбиратися курс лікування. Лікар призначає не тільки лікування, але і профілактичні заходи. До них належати:

 • Відмова від алкогольних напоїв і наркотичних препаратів;
 • Дотримання збалансованого і правильного харчування;
 • Виключення з їжі продуктів, в яких містяться харчові добавки, консерванти, смакові підсилювачі;
 • Дотримання режиму відпочинку (сон не менше 8 годин);
 • Виняток міцного чайка і кофейка;
 • Заняття фізичними вправами;
 • Прогулянка на свіжому повітрі.
 • У якості профілактичних заходів відмінно підходять відвари або настої, приготовлені з лікарських рослин. Теплі ванни з ароматичними маслами.

  Досить ефективним способом є голковколювання. На сьогоднішній день має велике поширення. Лікування рекомендується проводити тільки в спеціальних лікарнях. Головний біль у скронях від такої процедури може припинитися назавжди.

  Підіб’ємо підсумок

  Причины и способы лечения головной боли в висках

  Біль у скронях має різні симптоми прояву. Лікування буде мати позитивний результат, якщо прогноз поставлений правильно.

  Використовувати лікарські речовини коштує в крайніх випадках. Це допоможе запобігти появі побічних ефектів від їх прийому. Всі ліки повинні прийматися строго за призначеної дозуванні.

  Будь-які симптоми можна суттєво зменшити, якщо дотримуватися здорового харчування, займатись спортом, давати організму хороший відпочинок і міцний сон. При цьому виключити всі негативні моменти: вживання алкогольних напоїв і наркотичних засобів. Також слід боротися з надмірною вагою.

  Не варто займатися самолікуванням. Будь-які методи слід обговорити з лікарем. Адже невідповідне лікування може завдати шкоди організму.

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *