Причини, види, лікування внутрішньої головного болю

Причины, виды, лечение внутренней головной боли

Головний біль виникає у пацієнтів незалежно від статевої приналежності. Дана патологія може супроводжуватися різними симптомами і діагностується у результаті різних провокуючих факторів. Цефалгия буває декількох видів, кожен з яких піддається лікуванню.

Зміст

 • 1 Цефалгия при риніті і коньюнктивите
 • 2 Цефалгия і зневоднення
 • 3 Цефалгия різного характеру. Лікування
 • 4 Види цефалгії

Цефалгия при риніті і коньюнктивите

Причины, виды, лечение внутренней головной боли

Цефалгия дуже часто виникає у пацієнтів при прогресуванні запальних процесів і захворювань. Кожне відхилення супроводжується не тільки даним симптомом, але й іншими ознаками. Лікування цефалгії буде залежати від провокує патології.

Захворювання, які супроводжуються цефалгією:

 • Кон’юнктивіт – запальні захворювання кон’юнктиви. Вважається поширеною патологією, яка діагностується у дітей і дорослих. Кон’юнктивіт виникає при попаданні бактерій різного виду алергії (алергічний кон’юнктивіт виникає в результаті реакції організму на який-небудь подразник), впливі ультрафіолету, підвищеної чутливості до препаратів, перевтомі, переохолодженні, короткозорості, авітамінозі і в результаті інших провокуючих факторів. Кон’юнктивіт буває двох видів – хронічний і гострий. Гострий кон’юнктивіт виникає раптово і протікає дуже інтенсивно. При даній формі захворювання у пацієнта можуть лопатися судини в очах, присутній набряклість століття, і виникають виділення з ока. Гострий кон’юнктивіт супроводжується больовими відчуттями і печіння в оці, чутливість до світлових подразників, а також слабкістю, цефалгією, підвищеною температурою тіла. Також кон’юнктивіт буває алергічний, бактеріальний і вірусний. Кожен з них супроводжується певними симптомами і виникає в результаті різних провокуючих факторів. Дуже часто кон’юнктивіт у дітей діагностується одночасно з грипом і проходить самостійно. Лікування призначається виключно фахівцем. Хронічний кон’юнктивіт розвивається поступово, не має сильно виражену симптоматику, вражає відразу два ока. Виникає за тривалої дії подразника. Даний кон’юнктивіт супроводжується печінням, сверблячкою, боязню світла, втомою очей, а також цефалгією (виникає оперізуючий або розпираючий біль). Лікування проводитися в обов’язковому порядку.
 • Риніт – запальний процес слизової оболонки носа, який спровокований різними факторами. Вважається поширеною патологією. Риніт буває інфекційний та алергічний. Інфекційний риніт або нежить діагностується у дітей і дорослих. Спровокувати даний вид можуть бактерії, грибки та віруси. Якщо даний риніт супроводжується бактеріальною інфекцією, то він переростає в хронічну форму. Виникає в результаті переохолодження і ослаблення місцевого імунітету. Алергічний риніт виникає в результаті алергічної реакції організму на певні подразники. Буває сезонним і цілорічним. Алергічний риніт зустрічається досить рідко, але має свою симптоматику, яка допомагає при діагностуванні. Алергічний риніт буває навіть у дитячому віці. Риніт має три стадії розвитку: суха, волога, гнійна. Кожен етап супроводжується вираженими ознаками захворювання. Лікування рекомендується проводити на початковій стадії, щоб не спровокувати ускладнення. Гострий риніт дуже часто проходить самостійно, алергічний риніт необхідно лікувати.
 • Риніт супроводжується такою симптоматикою, як: закладеність у вухах, проблеми зі слухом, оперізуючий цефалгия.

  Риніт має такі ускладнення, як отит, назофарингіт.

  Також спровокувати головний біль можуть і інші патології, які супроводжуються додатковою симптоматикою. Дуже часто цефалгия свідчить про прогресування онкологічних захворювань та новоутворень. Її лікування буде залежати від супутніх провокуючих факторів. У такій ситуації не варто займатися самостійним лікуванням, краще відразу звернутися до фахівця і пройти ретельне обстеження.

  Цефалгия і зневоднення

  Причины, виды, лечение внутренней головной боли

  Зневоднення може викликати у людини сильну внутрішню головний біль. Виникає цей стан у пацієнта внаслідок діареї, блювоти, підвищеного відділення поту, сонячного або теплового удару, частого випускання сечі. Зневоднення супроводжується такими ознаками, як відчуття спраги, слабкість, оперізуючий цефалгия. Також у пацієнта може почати крутитися голова, погіршиться самопочуття, почастішає пульс. Зневоднення провокує потемніння сечі і зменшення випущення урини. При цьому маса тіла зменшується.

  Лікування проводиться обов’язково. Рекомендується в найкоротші терміни відновити водний баланс організму. Пити потрібно невеликими порціями, також пацієнтові необхідно відпочивати. Зневоднення організму провокує порушення водно-сольового балансу, тому фахівці прописують препарати, які можуть усунути порушення. В даній ситуації не варто займатися самостійним лікуванням, а краще звернутися до фахівця. Якщо при даному стані виникла оперізуючий цефалгия, то можна прийняти знеболюючий засіб.

  Якщо зневоднення не усунути, то воно буде прогресувати і призведе до незворотних процесів. Даний стан може порушити процес переробки продуктів, а також транспортування речовин. Зневоднення провокує підвищення артеріального тиску, впливає на імунітет і призводить до імунодефіцитних захворювань. Так що зневоднення може бути дуже небезпечним для Вашого здоров’я.

  Цефалгия різного характеру. Лікування

  Причины, виды, лечение внутренней головной боли

  Цефалгия буває різного характеру, що залежить від подразників:

 • Оперізуючий цефалгия. Пацієнту може нагадати обруч, який сильно здавлює голову. Виникають тупі зовнішні болі, які з’являються з-за м’язового спазму. Оперізуючий біль може бути спровокована шийним остеохондрозом, незручною позою та інфекційними захворюваннями, інтоксикаціями. Також оперізуючий цефалгия може виникати і в результаті стресових ситуацій. Лікування залежить від фактора-провокатора. Фахівець може порекомендувати знеболююче або седативний засіб.
 • Розпирає цефалгия. Вважається небезпечною формою патології. Розпирає цефалгия може бути спровокована ВСД, підвищеним внутрішньочерепним тиском, інфекційними захворюваннями, онкологією, гормональними збоями, стресовими ситуаціями. Також біль даного характеру діагностується у пацієнтів зі струсом мозку та іншими видами травмування. Супроводжується вираженою симптоматикою. Лікування проводитися знеболюючими препаратами, а також іншими лікарськими засобами, які усуватися фактори-провокатори.
 • Блукаюча цефалгия. Може діагностуватися у різних частинах голови і переходити з одного відділу в інший. Виникає з-за різних подразнюючих факторів, а також в результаті стресових ситуацій. Лікування грунтується на прийомі знеболюючих препаратів, а також рекомендується відпочити, після чого звернутися до фахівця. Бувають такі випадки, коли блукаюча біль переростає в інший вид цефалгії – оперізуючий, розпирає.
 • Види цефалгії

  Причины, виды, лечение внутренней головной боли

  Цефалгия буває декількох видів:

 • Абузусная головний біль. Виникає в результаті тривалого прийому лікарських препаратів. Даний вид тісно пов’язаний з мігренню. Має власну класифікацію. Абузусная головний біль виникає в результаті прийому таких препаратів, як: анальгетики; НПЗЗ; комбіновані анальгетики; похідні ерготаміну, агоніста серотоніну та інших. У більшості випадків провокують даний вид цефалгії саме знеболювальні засоби. Абузусная головний біль супроводжується депресивним станом, може переростати хронічний стан. Варіює по інтенсивності, щоденна. Абузусная головний біль посилюється в результаті фізичного або інтелектуального навантаження. Знеболюючі препарати можуть полегшити стан тільки на деякий час. Абузусная головний біль провокує почастішання мігрені, а також розвиток змішаної цефалгії. Абузусная головний біль лікувати медикаментозно, але тільки після ретельного обстеження і з’ясування точної провокує причини.
 • Тензорна головний біль. Виникає внаслідок стресових ситуації, перенапруги. Буває легкою і помірною. Діагностується у вигляді тяжкості в потилиці, у чолі, тягне біль у скронях, шиї. Турбує у вечірній час. Тензорна головний біль супроводжується нудотою, слабкістю, порушенням зору, пульсацією. Симптоматика даного виду: напруга особи, болі в животі, втомлюваність, дратівливість та інші.
 • Цервікогенная головний біль. Поширений вид цефалгії. Виникає дисфункції шийних хребців. У більшості випадків діагностується у жіночої половини населення в будь-якому віці. Не має спадкової схильності. Цервікогенная головний біль має хронічний перебіг. Іноді діагностується без проблем, іноді потрібні додаткові методи обстеження. Цервікогенная головний біль має мігрень без аури, супроводжується напругою, в тому числі і психологічним.
 • Постпункционная головний біль. Розвивається в результаті проведеної дуральної пункції. Може посилюватися при вертикальному положенні. Постпункционная головний біль супроводжується такою симптоматикою: ригідністю шиї, дзвоном у вухах, зниженням слуху, фотофобией і нудотою. Постпункционная головний біль подається діагностики та лікування.
 • Посттравматична головний біль. Виникає внаслідок травмування шиї і голови. Супроводжується вираженою симптоматикою: нудотою, двоїнням в очах, запамороченням, порушенням слуху, втратою апетиту, порушенням нюху і дотику та іншими. Посттравматична головний біль піддається діагностуванню та лікуванню – проводиться аборативная терапія і профілактика.
 • Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *