Причини запаморочення після кидання звички палити

Причини запаморочення після кидання звички палити
Причини запаморочення після кидання звички палити

Людина, яка вирішила кинути палити, завжди гідна поваги, адже чимало зусиль було докладено на прийняття такого рішення. Але раптом колишній курець стикається з іншою проблемою – серйозні порушення здоров’я. Замість очікуваного полегшення – голова болить, крутиться, стан слабкості, потемніння в очах. Всіх, хто психологічно не підготовлений до таких змін, лякає їх стан.

Чому при киданні курити виникає запаморочення

паморочиться в голові при киданні курити
паморочиться в голові при киданні курити

Протягом довгих років куріння людина разом з димом кожен раз отримував порцію нікотину – речовини, що своєю будовою нагадує ацетилхолін, що виробляється власним організмом. Ацетилхолін необхідний для забезпечення гарної роботи головного мозку, нервової системи, він підтримує роботу всіх систем організму, підтримує у хорошому стані кровоносні судини.

Коли в організм курця потрапляє нікотин, найбільше він починає впливати на ділянки мозку, які особливо потребують ацетилхолине, а його самого вироблення в організмі буде знижуватися. Чим довше стаж курця, тим пасивніше відбувається формування ацетилхоліну.

Організм звик разом з нікотином отримувати дозу отруйних речовин, адаптувався до їх впливу, навчився витягувати з них все необхідне.

Як тільки людина кинула шкідливу звичку, в системах органів починається перебудова на роботу в нових (без канцерогенів, нікотину, інших шкідливих речовин) умовах. В перші ж години, як кидаєш курити, організм очищається від смол, безлічі шкідливих сполук сигаретного диму. У крові підвищується рівень кисню, від його перенасичення болить і паморочиться голова. Запаморочення – перший із симптомів синдрому відвикання.

Що відбувається в людському організмі при киданні куріння

Що відбувається в людському організмі при киданні куріння
Що відбувається в людському організмі при киданні куріння

У тих, хто кинув згубну звичку, вегетативна система намагається відновити свій нормальний стан. Нікотин довгий час звужував кровоносні судини і спазмував дрібні капіляри, артерії, які зараз починають розширюватися. Знижується тиск, з’являється слабкість, загальмованість. У цьому випадку корисно випити чашечку натуральної кави або солодкого чаю, при можливості прилягти і розслабитися. В інших ситуаціях допомагають прогулянки, пробіжки, можна робити вправи, які змушують серце посилено працювати.

У курця в крові недостатня кількість молекул кисню і високий вміст молекул вуглекислого газу. Організм перебуває в стані кисневого голодування, упокорюється з цим станом і звикає до нього. При киданні курити кисень починає надходити в організм більш активно, кров ним перенасичується, тому крутиться голова, з’являється відчуття нудоти.

Коли кидаєш курити, відразу відчувається брак нікотину, а ацетилхолін організмом майже не виробляється, починається стан, близький до процесу наркотичної ломки. Запаморочення – перший ознака очищення організму.

Майже всі, хто кинув палити, перебувають у стані підвищеної нервової збудливості, його організм вимагає нових доз нікотину в кров викидається адреналін і інші гормони стресу, повноцінний сон може бути порушений. Це також пояснює, чому при киданні шкідливої звички крутиться і болить голова.

Такий стан або щось подібне трапляється досить часто, нічого страшного в такому самопочутті немає, потрібно знати, що воно скоро пройде, коли вегетативна система поступово налагодить свою діяльність. Найнеприємнішим може бути бажання знову закурити. Це – найгірший спосіб допомогти собі при киданні: організм починає очищатися, а нові дози нікотину викликають різкі спазми судин, що часто призводить до крововиливів, інфарктів, вегетосудинної дистонії.

Чим допомогти собі при киданні куріння

Що відбувається в людському організмі при киданні куріння
Що відбувається в людському організмі при киданні куріння

Що робити, щоб реакція організму була менш болючою на той факт, що чоловік кинув згубну звичку?

Про своє важливе рішення, що кидаєш звичку куріння, необхідно повідомити друзям, колегам, родичам і попросити їх про підтримку.

Якщо цей період не вдається перетерпіти, стан поганий, а голова сильно болить і крутиться, можна ці дні скористатися медичними препаратами, що знімають біль і спазми («Спазмалгон», «Но-шпа», «Анальгін»). Вони допоможуть поліпшити самопочуття.

Якщо кидаєш звичку куріння, не варто поспішати замінювати звичайні сигарети електронними, застосовувати ароматичні суміші або пити велику кількість знеболюючих ліків. Від цього голова починає боліти ще сильніше.

Корисно було б поговорити з тими, хто вже кинув цю звичку і успішно впорався з синдромом відвикання.

Перед тим, як кидаєш курити, потрібна ще одна підготовка: сигарет не повинно бути в будинку, офісі, автомобілі, попільнички потрібно вимити і сховати подалі, усунути все, що нагадує про куріння.

Психологічна допомога

болить голова при киданні курити
болить голова при киданні курити

Щоб сильний синдром  з головними болями не привів до депресивного стану, слід скористатися психологічними методами:

  • кидаєш палити – є привід частіше зустрічатися з друзями, рідними, організовувати цікаві свята, щоб легше відволіктися від своїх думок про сигарети;
  • при киданні куріння може знадобитися зміна обстановки, нехай це буде поїздка на екскурсію або інший вид відпочинку;
  • звернення до психотерапевта теж не буде зайвим – він допоможе людині, який кинув курити, впоратися з емоційним напругою;
  • необхідно забезпечити собі нормальний сон, повноцінний відпочинок, добре знімає напругу прийняття теплої ванни з додаванням кількох крапель ефірного масла цитрусових, після таких процедур голова перестає боліти;
  • після того, як кидаєш шкідливу звичку, побороти нікотинову залежність допоможуть деякі продукти, наприклад, баклажани, у яких міститься нікотинова кислота або імбир з приємним гіркуватим смаком (як тільки дуже захочеться закурити, покласти в рот шматочок імбиру і розсмоктувати, як льодяник, і бажання відступає).

Якщо після того, як кинув курити, минуло кілька тижнів, а самопочуття не нормалізується, потрібно обов’язково звернутися до лікаря.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *