Причини запаморочення: що слід робити, якщо паморочиться голова

Причины головокружения: что следует делать, если кружится голова

Не варто все кидати на самоплив, у випадках, коли сильно турбує голова або просто не з’ясовані причини частого запаморочення. Існує велика кількість причин, за якими навіть лежачи, у людини може спостерігатися запаморочення. Але це зовсім не означає, що мене, як і тих, у кого це спостерігається досить часто, повинні обходити подібні симптоми явного дисбалансу в організмі. Все що стосується запаморочень та інших симптомів, що виявляються з мозком, дуже небезпечно залишати без діагнозу. А це означає, що, як тільки ви виявили подібне – варто негайно звернутися до вашого домашнього лікаря чи дільничного лікаря.

Запаморочення може спостерігатися при різких рухах тіла і підйомах з ліжка

Причины головокружения: что следует делать, если кружится голова

На питання – що робити, якщо паморочиться голова, важко дати однозначну відповідь, якщо не здані аналізи і не поставлений лікарем точний діагноз. Тому, коли спостерігаються часті запаморочення і хочеться прийняти ліки, не варто поспішати ковтати таблетки, якщо ви точно не впевнені в причинах цього дискомфорту. Важливо це стан не доводити до непритомності і, якщо мене також осягає подібний стан, я відразу наважуюся присісти, а якщо є можливість, то і прилягти, щоб дати організму прийти в нормальний стан.

У випадках, якщо дуже паморочиться голова, це спостерігається при різких підйомах і рухах і, напад відбувається раптово, значить, основною причиною може служити тиск. Тому, коли доводиться вставати з ліжка, з положення лежачи, рекомендується це робити не різко, а плавно. Адже якщо діагностували ортостатичну гіпотонію, коли відбувається зниження артеріального тиску, рекомендується вставати досить повільно. Коли тільки почала сильно крутитися голова і щоб зробити своє життя більш комфортним, необхідно відразу звернутися до кардіолога, який в динаміці зможе перевірити ваш тиск.

Що робити, якщо у мене часті запаморочення і була втрата свідомості?

Причины головокружения: что следует делать, если кружится голова

Деякі люди навіть не замислюються про те, що дуже часто стрімкий і несподіване запаморочення можуть викликати такі чинники як:

 • Давня травма голови;
 • Удари по голові;
 • Не діагностоване або просто непомічене струс мозку;
 • Судинні захворювання голови;
 • Розвивається мігрень;
 • Не діагностована епілепсія.

Тому, на питання, що робити, якщо паморочиться голова, коли для цього немає явних причин, зможе відповісти тільки спеціаліст, після здачі всіх аналізів. Експерти рекомендують:

 • Пройти перевірку у невролога;
 • Зробити комп’ютерну томографію;
 • Відвідати рентген-кабінет і пройти обстеження головного мозку по рентгенівському знімку.

Це не дуже затратно по часу і грошей, зате можна буде з’ясувати для кожного клієнта – було струс мозку і, що зробити в конкретному випадку.

Якщо у мене лежачи або сидячи спостерігається запаморочення і дуже калатає серце?

Причины головокружения: что следует делать, если кружится голова

Не варто думати, що коли спостерігаються ці симптоми – все вирішиться само собою, якщо ви не проявіть пильність і відразу не зважитеся відвідати кардіолога. Тільки досвідчений лікар зможе діагностувати, що відбувається з вашим організмом. Якщо спостерігається явна аритмія, то це може призводити до порушення кровопостачання, що може негативно позначитися на всьому організмі. Не варто доводити себе до непритомності, тільки тому, що ви вирішите обмежитися таблетками або прийняти заспокійливі засоби. При таких симптомах рекомендований нітрогліцерин, який варто відразу ж покласти під язик і прилягти на ліжко.

Звернувшись безпосередньо до кардіолога, людям, які страждають частими запамороченнями, доведеться пройти цілий комплекс обстеження. Знадобиться отримати дані:

 • Кардіограмі;
 • УЗД серця (Ехо-кардіографії);
 • Холтеровскому моніторування (при кардіограмі в динаміці).

Ці симптоми можуть спостерігатися і у цілком здорової людини, коли йому доводиться відвідувати кабінет стоматолога або здавати кров на аналіз з вени. Відчуваючи неприємну слабкість чи навіть дзвін у вухах, відзначаючи потемніння в очах або інший дискомфорт, варто відвідати невролога. Зазвичай подібні симптоми простежуються у таких стресових ситуаціях, і доводиться просто тримати себе в руках. Такі напади слабкості, коли крім запаморочення відзначається блідість шкіри, підвищена пітливість, рекомендується нашатир. При відсутності під рукою нашатирю альтернативою може стати стійкий і дуже їдкий запах парфумерії.

При слабкому організмі можуть спостерігатися такі симптоми

Причины головокружения: что следует делать, если кружится голова

Навіть маючи слабкий вестибулярний апарат, людина може відзначати у себе запаморочення, якщо:

 • Прибуває на кораблі, організувавши собі морський круїз;
 • Здійснює часті поїздки на автотранспорті та в задушливому салоні;
 • Піднімається високо в гори.

При цьому може губитися рівновагу і спостерігатися порушення координації рухів. Вічна нудота та заколисування в транспорті – це тільки привід перевірити свій організм на предмет здоров’я. Коли ці симптоми доповнюються шумом у вухах і болями в області шлунка, експерти рекомендують відвідати ЛОРа, який зможе правильно рекомендувати ліки від морської хвороби.

Подібні симптоми можуть відслідковуватися і в істеричних осіб, тому, якщо спостерігається таке запаморочення на очах у всіх, рекомендується просто потьопала по щоках долоньками і не дуже старатися, щоб не викликати подальшого продовження розпочатої істерії.

Коли спостерігаються подібні симптоми у сильної половини людства при різких поворотах голови або нахилах шиї, а також під час спортивних змагань або тренувань, це може свідчити про те, що у чоловіка сорочка з тугим коміром або сильно затягнута краватка, і необхідно потурбуватися про заміну подібних речей в чоловічому гардеробі. Адже судини шиї відносяться до активної зони і представляють каротидний синус. А це означає, що дратуючись, ця зона може різко знижувати тиск.

У мене проблеми зі здоров’ям – що робити при частих запамороченнях?

Причины головокружения: что следует делать, если кружится голова

Якщо раптом закрутилася голова – це може свідчити про:

 • Наявності цукрового діабету;
 • Перенесених раніше застудах і ревматизмі;
 • Різке схуднення і виснаження організму.

Всі ці симптоми, коли крутилася голова не раз, вказують на те, що необхідно частіше звертати увагу на своє здоров’я і не піддавати свій організм всіляких кардинальних змін. Якщо спостерігаються часті перепади тиску, шуми в серці, чи порушено його звичний ритм – це може викликати не тільки запаморочення, але й інші симптоми, що вкажуть на дуже нестабільний стан здоров’я. Кращим виходом з подібної ситуації може стати ЕХО-електрокардіографія. Не доліковані ангіни і ревматизм, як і набутий порок серця – все це негативно позначається на загальному стані здоров’я. Тому необхідно все це не запускати, а в разі виявлення – звернутися до лікаря.

Ніколи не робіть особистих висновків про стан свого здоров’я!

Причины головокружения: что следует делать, если кружится голова

Навіть коли плануєте різко схуднути, варто пам’ятати, що це може викликати не тільки часті запаморочення, але й провокувати загострення для хронічних захворювань. В результаті буде знижений імунітет і щоб не допустити подібного, експерти рекомендують худнути не більш 3 – 4 кг на рік. В іншому випадку можна очікувати не тільки нудоту і запаморочення, а набагато більшого дискомфорту.

При цукровому діабеті перед запамороченням може спостерігатися не тільки гостре почуття голоду, але загальна втома або слабкість в організмі. Деякі відзначають стан підвищеної пітливості або навіть спостерігають незвичну тремтіння у всьому тілі чи кінцівках, а також відбувається часте биття серця. Таке запаморочення переходить у непритомність, і щоб не допустити подібного, варто частіше перекушувати. Достатньо буде навіть ложки меду запитого склянкою води, жмені горіхів, склянки йогурту або одного соковитого фрукта.

У будь-якому випадку, коли відчувається різке серцебиття і запаморочення – необхідно перейти на глибоке дихання. Це значно допоможе всьому організму і не доведеться при всіх впасти в непритомність або втратити самовладання прямо за кермом власного авто. Розстебнувши одяг та зручно розташувавшись, необхідно весь час не закривати очі. Рекомендується активно масажувати зону скронь, а також розгладжувати пальці рук.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *