Що може викликати головний біль, нудоту, слабкість і запаморочення?

Что может вызвать головную боль, тошноту, слабость и головокружение?

На сьогоднішній день головний біль є найбільш частим симптомом, який називають пацієнти, звертаючись до лікаря. При цьому причинами їх виникнення можуть стати самі різні захворювання серцево — судинної, нервової, і навіть травної систем. Над виявленням деяких причин і способами їх лікування вчені працюють досі. Однак, ця недуга захоплює у свої тенета все більша кількість людей самих різних віків і станів, часто позбавляючи їх можливості нормально жити. Мабуть, прийшов час розповісти трохи про причини виникнення головного болю, діагностуванні захворювання та способи лікування.

Зміст

 • 1 Менінгіт — бактеріальний, вірусний, амебний
 • 2 Мігрень — спадковість, стрес, неправильний спосіб життя
 • 3 Порушення мозкового кровообігу — гіпертонія, остеохондроз, закупорка
 • 4 Пухлина мозку — на що слід звернути увагу
 • 5 Наслідки травм і аварій
 • 6 Синдром похмілля або вплив свята на голову

Менінгіт — бактеріальний, вірусний, амебний

Что может вызвать головную боль, тошноту, слабость и головокружение?

Найнебезпечніше захворювання, при якому виникають сильні головні болі, є менінгіт — запалення оболонок головного та елементів спинного мозку. Основними симптомами цього захворювання є:

 • загальна слабкість;
 • підвищена температура;
 • нудота і періодична блювота;
 • судоми і запаморочення;
 • больові відчуття і напругу в м’язах і суглобах.

По симптоматиці менінгіт дуже нагадує застуду, тому діагностувати його на будь-якій стадії розвитку може тільки лікар. Візит до лікаря не слід відкладати, так як будь-який вид менінгіту — бактеріальний, вірусний або амебний, при несвоєчасному зверненні до лікаря, може призвести до летального результату.

Виявлення цієї недуги на ранніх стадіях і призначення правильного лікування дозволяє успішно вилікуватися від вірусного та бактеріального менінгіту. Що ж стосується амебного, то цей вид зустрічається вкрай рідко.

Мігрень — спадковість, стрес, неправильний спосіб життя

Что может вызвать головную боль, тошноту, слабость и головокружение?

Про причини виникнення мігрені вчені сперечаються не один десяток років, називаючи безліч факторів. Незаперечним, при цьому залишається лише той факт, що ця хвороба вражає, в основному, жіноче населення планети. Визначити розвиток хвороби можна за непрямими ознаками ще на початковій стадії її розвитку (до появи сильних болів), а саме з появи:

 • безпричинної дратівливості;
 • плаксивості і пригніченості;
 • постійної сонливості;

М’язова слабкість, втома і запаморочення вранці так само можуть свідчити про розвиток мігрені. На більш пізніх стадіях до цих симптомів додаються нудота (іноді блювота) і болі в області чола, скронь і очей. Напади можуть тривати від декількох хвилин до трьох днів, хворий погано переносить яскраве світло і звуки, при цьому загальна слабкість та нудота з кожним приступом посилюються.

Прийом звичайних знеболюючих — міра тимчасова і неефективна, оскільки знімає лише больовий синдром, але не лікує саму хворобу. Після відвідування лікаря і обов’язкового обстеження слід пройти курс прийому спеціальних препаратів (таблеток або свічок) від мігрені. Разом з медикаментами застосовують гомеопатичні препарати або використовують народні засоби. Особливістю лікування мігрені є те, що препарати і процедури призначаються кожному пацієнту індивідуально, залежно від спадковості та особливостей серцево — судинної і нервової системи, а так само ступеня занедбаності хвороби.

Порушення мозкового кровообігу — гіпертонія, остеохондроз, закупорка

Что может вызвать головную боль, тошноту, слабость и головокружение?

Причиною порушення мозкового кровообігу є звуження або повне перекриття кровоносних судин. При цьому звуження артеріальних перешкоджає доставці корисних речовин до клітин мозку і, як наслідок, їх кисневого голодування і відмирання. Закупорка венозних судин не дає можливості здійснити відтік крові з капілярів мозку, що може спричинити їх пошкодження і крововилив.

Порушення мозкового кровообігу характерно для таких захворювань, як остеохондроз, вегето-судинна дистонія гіпертонія. Ці захворювання можуть привести навіть до інсульту.

Головний біль при підвищеному тиску і остеохондрозі має пульсуючий характер, при цьому напади спочатку тривають від одного до декількох годин і успішно знімаються простим знеболюючим. Однак, через деякий час біль стає постійною і приглушеною (тупий), причому пацієнта починає мучити постійна нудота. Позбутися від неї можна лише на невеликий час, після чого вона знову повертається. Якщо вчасно не діагностувати захворювання — з’являється загальна слабкість, турбує нудота і безпричинні напади блювання, сонливість і порушення функціонування м’язів.

Так само часом проявляються запаморочення і порушення зорової функції — у пацієнта рябить в очах («літають мошки»).

При появі подібних симптомів лікар повинен призначити такі обстеження:

 • магнітно — резонансну томографію;
 • рентгенографію черепа і шийного відділу хребта;
 • ультразвукову доплерографію.

За результатами цих, а так само офтальмологічних та аудиографических досліджень лікар встановить діагноз і призначить відповідні медикаментозні препарати і медичні процедури.

Пухлина мозку — на що слід звернути увагу

Что может вызвать головную боль, тошноту, слабость и головокружение?

На жаль, люди, часто відчувають пульсуючий головний біль, не надають цьому особливого значення і лікують її знеболюючими препаратами. Однак, як свідчить статистика, такий вид болю стає ознакою доброякісної або злоякісної пухлини мозку. Про новоутворенні в мозку можна здогадатися, якщо больові відчуття виникає під час сну або при різких рухах. Часто після нападу (вранці) у всьому тілі відчувається слабкість і оніміння частини тіла (або часткова втрата чутливості), а при різких рухах запаморочення і нудота.

При такому стані необхідно негайно звернутися до лікаря для проведення діагностики. Способами лікування пухлин мозку є:

 • хіміотерапія;
 • радіохірургія;
 • променева терапія;
 • нейрохірургія.

Медикаментозні препарати гомеопатія і народні засоби при лікуванні пухлин є неефективними і не зможуть позбавити пацієнта від хвороби.

Наслідки травм і аварій

Что может вызвать головную боль, тошноту, слабость и головокружение?

Часто під час аварій, невдалих падінь або занять спортом (особливо контактними видами боротьби) люди отримують травми, що призводять згодом до виникнення періодичних або постійних болів в різних областях голови, оніміння кінцівок, слабкість. Тому дуже важливо в таких випадках пройти спеціальне обстеження, навіть якщо немає видимих ушкоджень і голова «начебто не болить». Дуже часто, особливо в стресових ситуаціях, навіть струс мозку і пролом черепа не супроводжуються яскраво вираженими симптомами. У більшості випадків, при отриманні травми симптоми можуть проявитися і через кілька годин, і через пару днів. Загальна слабкість, підвищення температури, сильні головні болі, безпричинна нудота і блювота, озноб і сонливість — ось основні проблеми, які можуть з’явитися після одержання травми голови або шийного відділу хребта. При появі таких симптомів слід негайно викликати швидку допомогу, так як вони можуть свідчити про крововилив або відмиранні клітин внаслідок отриманого удару або травми. Виклик швидкої та своєчасно надана допомога не тільки збереже життя пацієнта, але і дозволить повністю відновити роботу всього організму.

Синдром похмілля або вплив свята на голову

Что может вызвать головную боль, тошноту, слабость и головокружение?

Ні для кого не секрет, що алкоголь погано впливає на стан всього організму людини і функціонування його систем. Проте, більшість людей не уявляють собі свята без алкогольних напоїв, хоча і чітко уявляють наслідки їх вживання – нудота, болі, слабкість. Найнеприємнішим з них можна назвати синдром похмілля з характерними проявами:

 • жахлива головний біль;
 • непереносимість світла;
 • больові відчуття при різких звуках і навіть негучною людської мови;
 • слабкість у всьому тілі;
 • сонливість;
 • запаморочення;
 • нудота і неприємні відчуття в шлунку.

Все це ознаки отруєння алкоголем і кисневого голодування клітин, внаслідок змін складу крові. Змінені алкоголем кров’яні тільця не здатні доставляти клітинам кисень, внаслідок чого останні голодують і гинуть. Цей процес пояснює провали пам’яті, коли п’яна людина не може відновити картину попереднього дня.

Прийом активованого вугілля і спеціальних таблеток буде сприяти тому, щоб нудота і слабкість, а так само больові відчуття похмілля швидше пройшли.

Слід зауважити, що головні болі самі по собі не є хворобою, це лише симптом (як сонливість та нудота), який потрібно враховувати при діагностуванні конкретної хвороби. І приймати знеболюючі таблетки від неї можна лише як тимчасову міру перед зверненням до медичної установи. Будьте здорові!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *