Що робити, коли виникла мігрень при вагітності

Что делать, когда возникла мигрень при беременности

Мігрень під час вагітності – стійкий головний біль, яка характеризується пароксизмальностью і безсимптомним межприступным періодом. Головний біль включає у своє значення поняття будь-які занепокоєння, які локалізуються в області черепа. Потрібна точна і правильна оцінка симптомів для діагностики патологічного процесу. Мігрень і вагітність частий комплекс, тому вже достатньо вивчений.
Близько чверті вагітних жінок відчувають напади сильного головного болю. Частою помилкою є, то що майбутня мама не надає цьому особливого значення. Все списується на втому, погоду та інші фактори, тому що через деякий час все проходить. Більш грубим порушенням тактики поведінки при мігрені виступає прийом ліків, які не узгоджені з фахівцем.

Зміст

 • 1 Причини
 • 2 Види мігрені при вагітності
 • 3 Лікування
 • 4 Купірування або як зняти напад
 • 5 Психотерапія – альтернативне лікування
 • 6 Попередження нападу
 • 7 Лікування мігрені без таблеток

Причини

Что делать, когда возникла мигрень при беременности

Вчені до цих пір так і не затвердили єдину причину, чому виникає напад мігрені. Існують тільки етіологічні фактори, що призводять. Серед них можна виділити основні:

 • нестійкий гормональний фон вагітних. Це природний фізіологічний процес, який треба приймати і коригувати. Важливо створити сприятливе навколишнє оточення, не перевантажувати себе, приділяти достатньо часу сну і нормально харчуватися.
 • депресія і стреси. Необхідно максимально захистити себе від негативних впливів ззовні.
 • спадкова схильність. У тих випадках, коли у мами або бабусі майбутньої породіллі під час вагітності був хоч один напад мігрені, можна очікувати її появи у наступних поколінь.
 • прийом алкоголю або куріння, що взагалі протипоказано при вагітності. Не можна знаходитися в накурених приміщеннях і закладах, інакше є ймовірність, що у маша виникне напад гіпоксичного стану. Йому банально не буде вистачати кисню.
 • раціон харчування (надмірне вживання какао, горіхів, кофєїнсодержащих продуктів та ін). Рекомендовано побільше свіжих овочів і фруктів. Віддається перевагу нежирним категоріями м’яса і риби.
 • безконтрольний прийом мазей, вибір не тієї таблетки і т. д. Багато їх них не просто провокують мігрень, а й впливають на малюка, порушуючи його нормальний ріст і розвиток.

Види мігрені при вагітності

Что делать, когда возникла мигрень при беременности

 • Класична мігрень з аурою (провісниками). Такий вид нападу головного болю характеризується тим, що до її появи розвиваються симптоми, які важко пов’язати з мігренню. Зазвичай прояви пов’язують з токсикозом на ранніх і пізніх термінах. Це може бути нудота, підвищена сонливість, блювання та ін Тривалість провісників не перевищує години, інакше це вже інша недуга. Слідом за аурою настає гострий напад головного болю. Якщо не приймати ліки, тримається вона до 3 діб. Потім настає безсимптомний період, який через деякий час закінчується і настає нова аура.
 • Проста мігрень під час вагітності без аури. Частіше це пульсуюча раптовий біль як з одного, так і з двох сторін черепа. Супроводжується дратівливістю, соно- (звук) і фотофобией (світло). У рідкісних випадках відбувається чергування сторін локалізації болю після безсимптомного періоду.
 • Мігрень з розладами зору. Може виникнути сплутаність свідомості в той момент, коли виникає напад нестерпного болю.
 • Панічна мігрень і вагітність. Крім сильного головного болю присутня сильне почуття страху, переживання.
 • Лікування

  Что делать, когда возникла мигрень при беременности

  Комплекс лікування мігрені включає в себе як купірування гострих періодів, так і попередження появи нових. Самостійно лікувати симптоми, і пити таблетки категорично заборонено. Це робиться тільки за рекомендацією спостерігає вагітну лікаря. Можна звернутися до терапевта жіночої консультації, який займається лікуванням тільки вагітних.
  Ні в якому разі не можна терпіти біль. При таких станах в організмі підвищується концентрація гормонів стресу. Вони, у свою чергу, запускають механізми негативного впливу на плід. Це означає, що коли мама відчуває сильну біль, малюк теж від неї страждає.

  Купірування або як зняти напад

  Что делать, когда возникла мигрень при беременности

  Що ж робити при появі нестерпного болю при мігрені? Найпоширенішим і простим засобом від нападу мігрені є таблетки Ацетамінофен. Залежно від тривалості і вираженості болю можна доповнювати лікування анальгетиками. Іншим ефективним препаратом є Ерготамін. Це вже засіб, який кладеться під язик, а не випивається. Механізм дії зовсім інший і загроза для плода більше: збільшується активність серотонінергічних систем нервової системи. При наявності нудоти або блювоти допоможуть таблетки Метоклопрамід, що призначається також при токсикозах на ранніх термінах.
  Прийом таблетки аспірину не рекомендується. Даний препарат підвищує ризик розвитку внутрішньої кровотечі, викидня і передчасних пологів. До того ж, засіб негативно впливає на шлунок, провокуючи при неправильному прийомі гастрити і виразки.
  Коли необхідне лікування і профілактика стресових станів можна призначати препарати магнію. Курс лікування може варіюватися від тижня до трьох. Захоплюватися медикаментами і постійно пити таблетки теж не варто, так чи інакше це не принесе користі дитині.

  Психотерапія – альтернативне лікування

  Что делать, когда возникла мигрень при беременности

  Психотерапія як лікування, коли виник напад, і профілактика мігрені показана вагітним з частими стресовими ситуаціями, затяжною депресією і т. д. Такий метод не говорить про те, що жінка психічно нездорова, і її потрібно лікувати від такого роду хвороби. Це спосіб боротьби з можливими негативними психологічними впливами на перебіг вагітності. У більшості випадків, як показує час, робота з психологом виявляється значно ефективнішою, ніж лікування препаратами.

  Попередження нападу

  Что делать, когда возникла мигрень при беременности

  На розсуд лікуючого лікаря може бути призначений той же Ацетамінофен, але в невеликих дозах. Допускається застосування й інших препаратів при нападах. Спеціаліст керується виключно зіставленням загрози при прийомі і його відсутності для мами і дитини. Особливо обережно приймаються ліки на ранніх термінах, коли тільки починають розвиватися органи майбутнього малюка.

  Необхідно нормалізувати режим сну і харчування. Безумовно, ніхто не змушує сідати на жорстку дієту і обмежувати своїх гастрономічних уподобаннях. Будь-яке гостре або жирне блюдо можна звичайно, але потрібно вживати в невеликих кількостях. На ранніх термінах така їжа може викликати нудоту і погане самопочуття в принципі. Середня кількість часу для сну становить близько 8-9 годин на добу для вагітних.

  Не тільки можна, але і потрібно робити легкі фізичні вправи і навантаження. Існують спеціальні прийоми йоги для вагітних, є варіант зайнятися пілатесом. Навантаження не тільки будуть зміцнювати організм, але додадуть сил і підвищать настрій. Додатково можна робити масаж комірцевої зони. Це допоможе розслабитися і поліпшити циркуляцію крові.

  Лікування мігрені без таблеток

  Что делать, когда возникла мигрень при беременности

  У всі часи свою особливу нішу як допустимий лікування займає народна медицина. Це не означає, що потрібно варити особливі відвари і йти не втрачаючи на лікарню час до цілительки за зняттям порчі. Багатьом вагітним досить робити холодний компрес на область голови в місці болю. Тільки якщо використовується пляшка з льодом або холодна грілка, потрібно обернути її в рушник. Час, який допускається, становить не більше 15 хвилин.

  Вдома можна лікувати мігрень у вагітних з допомогою аромалампи. Ефірні масла лаванди і цитрусових допомагають боротися зі стресовими ситуаціями, розслаблюють, підвищують настрій. А якщо ще заварити трав’яний або будь улюблений чай (обов’язково солодкий), то напевно стан стабілізується за короткий час. Таке лікування протипоказано алергікам, щоб не спровокувати ще й алергічний напад.

  Отже, мігрень і вагітність є досить частим дуетом. Лікуванню піддається швидко по часу і можна обійтися без наслідків для майбутньої дитини і його мами. Але важливо дотримуватися всі вищевказані принципи лікування. А найголовніше – не намагатися робити це самостійно.

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *