Що робити якщо болить голова в області чола

Что делать если болит голова в области лба

Як відомо, видів головного болю досить багато. Одним з найбільш часто поширених видів є біль в області чола. З таким болем хоч іноді, але стикається кожен. Коли голова болить в області чола, то найчастіше ми відчуваємо важкість і здавлювання по всьому лобі, також біль дуже часто віддається і переходить в скроні і на очі, іноді навіть на вуха.

Зміст

 • 1 Яке походження болів в зоні чола
  • 1.1 Артеріальний тиск
  • 1.2 Захворювання пов’язані з отоларингологией (вухо, горло, ніс):
  • 1.3 Інфекційні захворювання:
  • 1.4 Серцево-судинні захворювання (вегето-судинна дистонія):
  • 1.5 Мігрень
  • 1.6 Струс мозку, забої і біль від перенапруги
  • 1.7 Харчові добавки
   • 1.7.1 Продукти, які можуть бути причиною розвитку головного болю:
 • 2 Висновок

Яке походження болів в зоні чола

Насправді приводів зародження болю досить незліченну кількість і вони абсолютно різні.Якщо часто проявляються і супроводжують Вас біль в області лоба, то виникати вони можуть через:

Артеріальний тиск

Что делать если болит голова в области лба

Такого роду головний біль зазвичай проявляється у людей, які страждають зниженням або ж завищенням артеріального тиску. Найчастіше, коли різко підвищується тиск, біль віддається в скроні, потилицю або по всій голові. Підвищення тиску залежить від безлічі факторів, такі як: різкі перепади погоди, стреси, перенапруження, зміна клімату.

Захворювання пов’язані з отоларингологией (вухо, горло, ніс):

 • Фронтит – різке запалення лобової пазухи. При такому захворюванні біль найчастіше проявляється в основному вранці. Прочищення пазух звичайно знижує біль, але тільки на деякий час, після чого вона проявляється знову. Для лікування краще всього використовувати краплі в ніс (бажано на основі соляного розчину), зволожувати слизову, процедури вигрівання під спеціальною лампою, ингалирующие процедури, компреси і ще можна використовувати аспірин і анальгін. Якщо у Вас вже хронічне захворювання, то може бути навіть операційне втручання.
 • Гайморит – це запалення гайморової пазухи, що теж досить часто проявляє себе болями в області чола. Як медично доведено, найчастіше гайморит може проявлятися через перенесених раніше і не повністю вилікуваних захворювань, а також з-за ускладнень з зубами (верхніми крайніми). Перевірити чи дійсно це гастрит досить просто. Необхідно нахилитися і опустити голову дивлячись в підлогу, якщо Ви відчуваєте, що виникла здавлюючу біль або тяжкість, то можливо у Вас все-таки дійсно гайморит. Таке захворювання обов’язково потрібно лікувати під наглядом Вашого лікуючого лікаря.
 • І багато інших.
 • Інфекційні захворювання:

  Что делать если болит голова в области лба

  При таких захворюваннях найчастіше відбувається повна інтоксикація організму і виявляється вона жаром, високою температурою, посиленою болем у суглобах, або занепадом сил. З таких захворювань можна виділити наступні:

 • Грип, застуда – саме ці захворювання зазвичай починають свій прояв з головного болю у лобі, скронях, області навколо очей (також болісно дивитися на світ і різко переводити погляд), а вже через якийсь час проявляються більш важкі симптоми вірусів (наприклад, температура).
 • Менінгіт, енцефаліт – при таких захворюваннях найчастіше проявляється тяжкість в області чола, пульсационная біль у скронях, потилиці або ж за всі голові. Якщо у Вас запущена хвороба, то можливі непритомність. Захворювання дуже серйозні і без медичної допомоги Вам не обійтися. При гострому менінгіті також можлива нудота, блювота і температура.
 • Лихоманки Джермистон, Ріфт, Денге, Ілеша та ін. – це страшні і не повністю досліджені захворювання, які передаються кліщами, комарами і іншими комахами у південних країнах. Найбільше піддаються даними хвороб (інфекцій) люди, які люблять подорожувати по екзотичним країнам. Інфекції проявляються повною інтоксикацією і сильними головними болями в ділянці лоба, ломота в суглобах і м’язах. Для визначення лікування потрібно вдатися до допомоги лікаря, а саме інфекціоніста.
 • Малярія і тиф також проявляються різкою і безперервної головним болем, як в області чола, так і скронь, очей.
 • Серцево-судинні захворювання (вегето-судинна дистонія):

  Что делать если болит голова в области лба

  Можна сказати, що захворювання подібного роду одні з досить рідкісних причин прояву головних болів, у людей, які страждають перепадами тиску болі можуть проявлятися по-різному. Головний біль може віддаватися зліва направо пульсуючими рухами в скронях або в потилиці. Коли тиск підвищений, то людина буде відчувати сильну стискає або розпираючий біль.

  Подібного роду захворювання проявляються при гіпертонії, атеросклерозі, нирковою недостатністю, вегетосудинної дистонії (ВСД), при шийному остеохондрозі, серцевих вадах, а також від стабільних перевтоми. Коли тиск знижений, то людина відчуває больпо всій голові, більшою мірою на потилиці. Пониженим тиском найчастіше страждають люди з проблемами в області ендокринології (щетовидки), після безмірних фізичних навантажень, тривалої втоми, стресу.

  Мігрень

  Часто це може бути спадкове захворювання, яке проявляється раптовими і різкими пульсуючими болями в області скронь і лоба, біль може віддаватися в потилиці, також може відчуватися давить біль на очі. Це досить неприємна біль, що також може супроводжуватися нездужанням, нудотою і блювотою.

  Струс мозку, забої і біль від перенапруги

  Что делать если болит голова в области лба

  Причини очевидні і досить зрозумілі. При травмах голови дуже важливо звертати увагу на симптоми, які у Вас проявляються. Зверніть увагу, що при струсі головного мозку крім болю в лобі, також потерпілого почнуть турбувати нудота, блювання, запаморочення, хвилинне зниження зору і т. д. При таких симптомах відразу ж варто звернутися до лікаря або викликати швидку медичну допомогу.

  Болі від перенапруги проявляються особливо якщо Ви постійно (цілий день) сидите за комп’ютером і напружуєте очі, не відриваючись від роботи, то головний біль вам забезпечено. Необхідно вставати і робити маленькі перерви, буквально на 5-10 хвилин, або просто закривати очі і відпочити.

  Рак, пухлина, це, звичайно ж, першопричина появи головних болів. Як відомо, пухлини бувають абсолютно різні і необхідна термінова консультація онколога.

  Харчові добавки

  Різні харчові добавки також часто викликають болі в області чола. Так що дуже важливо не забувати, що Ваш раціон харчування дуже впливає на Ваше самопочуття. Вченими доведено, що є продукти (їх понад 20 найменувань), які впливають безпосередньо сприяють виникненню головного болю. Ясна річ, що впливають на стан здоров’я не самі продукти, а ті речовини, які входять до їх складу.

  Продукти, які можуть бути причиною розвитку головного болю:

  Что делать если болит голова в области лба

  • Нітрати – в наш час вони дуже поширені, але люди, які піклуються про своє здоров’я знають про шкоду нітратів. Величезна кількість нітратів налічується в м’ясі, якщо воно проходить різноманітні види обробки.
  • Гістамін – велика чисельність входить до складу алкогольних напоїв, наприклад вини (тільки червоному) і пиві. У мінімальних дозах гістамін зміцнює імунну систему і навіть вважається корисним, у великих дозах призводить до розвитку мігрені.
  • Глутамат натрію – велика кількість такої харчової добавки вміщують улюблені багатьма морепродукти. Якщо після ситної вечері в японському ресторані у Вас розболілася голова, то не варто переживати, знайте це дія морепродуктів.
  • Тирамін – так само дуже часто призводить до виникнення головного болю. У немаленьких кількостях можна виявити в бобах, горіхах, шоколаді і сирі.
  • Кофеїн – якщо вживати його в помірних кількостях, то він сприяє пробудженню і стимулювання роботи мозку, а при частому і великому вживанні може викликати головні болі. Так що радимо Вам не зловживати кавою, чаєм, або енергетичними напоями (які дуже шкідливі ще і для шлунка, а також зубів).
  • Цитрусові – можуть викликати головний біль, в них багато кислот, які можуть викликати розвиток болю, як приглушені, так і гострі.

  Висновок

  Крім усього перерахованого вище головні болі можуть виникати з-за звичайного перевтоми, як морального, так і фізичного. Для перешкоди головних болів дуже добре кожен день робити звичайну зарядку (для цього Вам знадобиться буквально 10 хвилин). Часто прості повороти голови зліва неправо і навпаки, вгору і вниз, допомагають розім’яти шию і розбудити мозок. Кожен день проводите не менше 30-40 хвилин на свіжому повітрі.

  Якщо ви правильно харчуєтеся, ведете здоровий спосіб життя, займаєтеся фізичними вправами і все одно часто страждаєте від того, що у Вас не рідко болить голова в області чола, то все-таки краще не затягувати цей процес поїданням таблеток, а краще звернутися до лікаря терапевта, а він вже досліджую симптоми направить Вас до отоларинголога або ж невропатолога, а може бути і до стоматолога. Також, швидше за все (як часто буває) Вас направлять пройти процедуру МРТ, а також зробити УЗД судин голови.

  Зі здоров’ям краще не жартувати, часта біль подібного роду може бути першою ознакою дуже серйозного захворювання!

  Здоров’я за гроші не купиш, треба просто за ним стежити і берегти його! Любіть себе, балуйте і обов’язково бережіть!

   

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *