Що робити, якщо болить і болить голова?

Что делать, если заболел и болит голова?

Напевно, кожна людина хоча б раз у житті відчував, що таке головний біль. Але вона може бути симптомом різних захворювань і порушень в організмі. Буває різною мірою і може тривати від декількох хвилин до декількох тижнів. При виникненні головного болю необхідно негайно звернутися до фахівця та визначити її причину.

Зміст

 • 1 Причини
 • 2 Чому болить голова при нежиті
 • 3 Інші причини виникнення головних болів
 • 4 Головні болі і зміну погоди
 • 5 Симптоми
 • 6 Симптоми захворювання

Причини

Что делать, если заболел и болит голова?

Що робити, якщо болить, болить голова? Поява нежитю і головного болю може вказувати на наявність інших захворювань.

 • Температура. Вона може приводити до збільшення кількості рідини всередині черепа. Прийміть аспірин, він нормалізує температуру тіла.
 • Токсикація. Внаслідок вироблення великої кількості токсинів мікроорганізмами.
 • Запальний процес в гайморових пазухах.
 • Отит.
 • В залежності від того, де болить голова, визначають захворювання.

  Паралельно з виникненням головного болю з’являється підвищення температури, відчуття ознобу або спека. При симптомах грипу болить більшою мірою скроню, область над очима. Аспірин можна застосовувати для зниження температури і покращувати погане самопочуття. Якщо людина захворіла і відчуває, що сильно болить голова рекомендовано випити ще і знеболювальне.

  Сильні головні болі, що супроводжуються різким підвищенням температури, поганим самопочуттям — це можуть бути симптоми такого страшного захворювання, як менінгіт. Необхідно якомога швидше викликати «Швидку допомогу».

  Також рекомендовано звернутися до фахівця, якщо болі посилюються при різких рухах, нахилах, фізичних навантаженнях. Це може бути показником гаймориту або неврологічних захворювань.

  Чому болить голова при нежиті

  Что делать, если заболел и болит голова?

  Під час нежиті часто виникають паралельно головні болі. Це вказує на наявність вірусної інфекції в гайморових пазухах. Паралельно присутні такі симптоми:

  • Першопричиною виникнення болю є переохолодження організму.
  • Хворобливі відчуття посилюються при повороті голови, різких рухах, після вживання алкогольних напоїв і зміни температури від високої до низької.
  • Біль з’являється посередині голови.
  • Хворобливі відчуття з’являються найчастіше саме вранці. Це пов’язано з тим, що вночі не було відтоку рідини.

  Якщо ви помітили, що у сина підвищилася температура; він захворів, болить голова, з’явився нежить, але нічого не допомагає, то необхідно терміново викликати «Швидку допомогу».

  Інші причини виникнення головних болів

  Что делать, если заболел и болит голова?

  Періодично болить голова, то причина може ховатися в порушення функціонування нервової системи. Яскравим симптомом цього є головний біль, який не проходить кілька днів. Голова болить в одному місці, посилюється після рухів або з’являється туман в голові.

  Найчастішими причинами виникнення головного болю називають зміну тиску, ураження головного мозку, мігреневі напади, травми. Особливо, якщо вона болить біля основи черепа.

  Головні болі можуть бути після похмілля, підвищення внутрішньоочного тиску, кашлю. Іноді болючими відчуттями проявляється депресія. Біль не має певного місця розташування і практично не посилюється.

  Іноді з’являються головні болі як симптоми іншого захворювання. Наприклад, депресія супроводжується таким болем внаслідок того, що із-за нестачі гормону радості певний ділянку головного мозку перестає функціонувати. Болить голова у підстави черепа.

  Головні болі і зміну погоди

  Что делать, если заболел и болит голова?

  Зміна погоди і погане самопочуття виникає в багатьох людей. Особливо це з’являється у людей старше 50 років. Вони стають домашніми «синоптиками» і можуть за один день до зміни погоди, її передчувати.

  У більшості випадків люди, які страждають головними болями при зміні погоди, мають певні особливості життєдіяльності. Вони мало бувають на свіжому повітрі, постійно знаходяться в приміщенні, не виконують фізичні вправи, не відпочивають. Найчастіше до хворобливих відчуттів схильні «сови», ніж «жайворонки».

  Болить голова перед дощем у людей, які старші 40 років. Найчастіше це спостерігається восени і навесні. Вона з’являється при різких змінах погоди: від теплої до холодної або навпаки. Влітку також можуть виникнути симптоми, але перед появою грози. Більшість людей відчувають дискомфорт за день до подальших змін.

  Дискомфортні відчуття в голові бувають різних видів: слабкі, значні, тяжкі. Слабка реакція проявляється неприємними відчуттями. Значна реакція проявляється яскраво вираженою головним болем і відчуттям тяжкості посередині голови. Також може виникати занепад сил, сон відсутня. А ось важкі прояви можуть навіть закінчитися госпіталізацією хворого. До інтенсивного болю додаються ще такі симптоми, як збій серцевого ритму, біль за грудиною, апатія і депресія, безсоння. Знімати симптоми іноді допомагає аспірин.

  Симптоми

  Что делать, если заболел и болит голова?

 • При зниженому тиску виникає тупий біль у підстави черепа.
 • Підвищення тиску супроводжується набряком. Спочатку може з’явитися пульсуючий біль, потім вона переростає в постійну тупу. Спазм судин головного мозку може призвести до атрофії тканин. Паралельно з’являється нудота, чорні крапки перед очима, людина стає блідим. Хворобливі відчуття можуть тривати довгий час.
 • Голова болить щоранку? Це зустрічається при ослабленні стінок судин. Цей стан може тривати кілька днів. Паралельно проходить набряклість слизової носоглотки. Навіщо приймати аспірин? Він допоможе нормалізувати загальний стан організму.
 • Якщо спостерігається різке підвищення тиску, то крім головного болю може виникати блювання. Підвищена сонливість, шум у вухах. Відбувається порушення кровопостачання тканин головного мозку, кисневе голодування. Кров стає густішою, що призводить до порушення функціонування клітин крові. Можливий гіпертонічний криз або інсульт.
 • Мігрень. Жахливі болі, які можуть тривати від декількох годин до декількох днів. Болить повністю вся голова, очі. Вони можуть початися за декілька годин після засипання або перед сном. Біль нападоподібний, може з’являтися кілька разів в день.
 • Якщо болить голова більше року або болю повторюються, то це привід звернутися до лікаря. Причини виникнення болю можуть бути абсолютно різними: мігрень, депресія, виснаження організму; але об’єднує їх одне – вони можуть бути передвісником біди.

  Симптоми захворювання

  Что делать, если заболел и болит голова?

 • Травма. Якщо раніше була травма голови, струс головного мозку будь-якого ступеня, то це може призвести до постійних і періодичних головних болів. Можливо, ці прояви будуть не відразу, але рано чи пізно вони про себе нагадають. Дуже важливо стежити за молодим поколінням. Падаючи з дерева або велосипеда, дитина не особливо звертає увагу на ці травми, але вони можуть призвести до серйозних наслідків. Обов’язково запитуйте у доньки, які події були до цього.
 • Підвищення тиску. У кожної людини свій тиск, при якому він відчуває себе відмінно. Але зміни цифр в будь-яку сторону може істотно відбитися на самопочутті. Якщо кілька днів не покидає біль, туман в голові, віддає в якусь сторону, то необхідно терміново викликати «Швидку допомогу». Особливо, якщо з цими симптомами проходять паралельно інші: втрата свідомості, парализация однієї із сторін, порушення жестикуляції та мовлення.
 • Цефалгия може виникати при защемленні трійчастого нерва. Біль супроводжується прострілами по обличчю. Може «стріляти» нижня або верхня щелепа, область щоки.
 • Запальний процес у головному мозку. Абсцес, який проходить в голові, супроводжується болем в скроневій області, а також порушенням смакових якостей, запаху, слуху, слабшають м’язи.
 • Аденоїдит. Запальний процес, який проходить в мигдалинах, може також супроводжуватися даними симптомом. Це зустрічається в дитячому віці. Головною причиною даної симптоматики є наявність інфекції. Порушення відтоку лімфи і крові призводить до появи головного болю. Проходить запальний процес в слизовій носа і горла, людина не може зробити повноцінний вдих.
 • Пухлини головного мозку. При зростанні пухлини відбувається защемлення нервів. Можуть додатково виникати болючі відчуття і порушення певних ділянок організму. Болить середина голови. Людина може втратити свідомість, осліпнути або залишитися знерухомлених. Біль може тривати протягом довгого часу. Може бути туман в голові. До розвитку пухлин доброякісних або злоякісних призводять травми, прийом контрацептивів або наявність інфекцій, які потрапили в гіпофіз.
 • Порушення роботи шлунково-кишкового тракту. Багато людей, які знають, що таке запор, помічають головні болі і запаморочення. Це пов’язано з тим, що при несвоєчасному виведення калових мас відбувається токсикація організму. Чим довше час між випорожненням кишечника, тим сильніше симптоматика. Завдяки тому, що організм отруюється своїми власними отрутами і виникає дана симптоматика. Вчені встановили, що люди, які страждають запорами, згодом страждають від старечого маразму. Паралельно виникають такі симптоми, як біль з лівого боку внизу живота, запаморочення, нудота. Підвищена стомлюваність. Чим частіше у людини зустрічається запор, тим більше симптомів він у себе виявить.
 • В якому боці живота при цьому можуть виникати болі? Найчастіше, зліва внизу. Запор – це серйозна проблема всього організму. Необхідно при появі цієї проблеми приймати проносні препарати. Запор – це коли людина не сходив в туалет після кожного прийому їжі.

  Що робити, якщо у сина виникають головні болі? Спочатку необхідно визначити причину їх виникнення. У дитини можливі такі симптоми, якщо він чимось зайнятий, перенервував, отримав травму або реагує на зміну погоди. Коли головні болі викликані підвищенням температури, дитині можна дати аспірин, бажано дитячий або половину дози.

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *