Що робити, якщо паморочиться голова і нудить? Причини розладів у дорослої людини і дитини

Что делать, если кружится голова и тошнит? Причины расстройств у взрослого человека и ребёнка

Запаморочення – це неприємне явище, при якому людина виявляється, як «уві сні». Про нудоті і говорити не варто… Що може бути причиною недуг, і як впоратися з ситуацією?

Чому паморочиться голова (вертиго) і нудить дитини – основні причини

Інфекція

Что делать, если кружится голова и тошнит? Причины расстройств у взрослого человека и ребёнка

 • Бактеріальний лабіринтит – паморочиться голова, нудить, є блювота і розлад слуху. Запаморочення, як правило, проявляється під час кашлю, чхання або тиску на вухо; симптоми не полегшуються в положенні лежачи або під час сну.
 • Бактеріальний менінгіт – підвищена температура, порушення свідомості, менінгеальні роздратування; причини можуть полягати в розширенні інших інфекцій.
 • Вестибулярний неврит – паморочиться голова, іноді нудить, але є хороший прогноз. Поліпшення настає протягом 48 годин, найбільш часті причини представлені вірусною етіологією. Симптоми полегшуються в положенні лежачи і/або під час сну.

  Побічні ефекти лікарських засобів і препаратів – більшість протисудомних, антипсихотичних засобів і деяких антибіотиків характерні тим, що після їх прийому нудить, паморочиться або болить голова. Симптоми можуть проявлятися у будь-який час дня, не полегшуються під час або після сну або в положенні лежачи, але зникають після припинення прийому препаратів.

  Кінетоз – диспропорція між візуальним і вестибулярним входами, проблема проявляється, в основному, у дитини, під час пересування в транспортному засобі. Хвороба неможливо вилікувати, але полегшення симптомів відбувається після прийому спеціальних ліків. Під час сну в транспорті у дитини симптоми не полегшуються, вони здатні його розбудити.

  Мігрень – якщо у дитини, так само, як і дорослого, проявляються симптоми мігрені (паморочиться голова, іноді нудить аж до блювоти), причини можуть критися саме наближення нападу. Мігрень зачіпає очі (світлобоязнь) і психіку (дратівливість). Напад може проявитися в будь-який час дня (але, найчастіше – у другій). Присутній сильний головний біль, але симптоми слабшають під час положення лежачи і після сну.

  Травма – після (приблизно, на 3-й день) черепно-мозкової травми часто з’являються симптоми, причини яких полягають в струсі вестибулярних органів. При розладі крутиться і болить голова, часто нудить, симптоми посилюються під час або безпосередньо після рухи голови, злегка полегшуються в положенні лежачи або під час сну. Якщо травма – у дитини, необхідно негайно звернутися до лікаря, щоб виключити перелом основи черепа.

  Епілепсія – аура перед нападом може бути представлена ситуацією, коли паморочиться або болить голова, нудить, часто цей стан супроводжується порушенням свідомості.

  Інші рідкісні причини – структурні ураження стовбура головного мозку, хвороба Меньєра та вроджені вади розвитку внутрішнього вуха.

  Крутиться і/або голова під час вагітності – чому і що робити?

  Что делать, если кружится голова и тошнит? Причины расстройств у взрослого человека и ребёнка

  Запаморочення і нудота є найбільш неприємними симптомами, з якими зустрічається жінка, якщо вона вагітна. Вони, зазвичай, супроводжують її під час 1-го (іноді 2-го триместру.

  Найбільш часто ці симптоми зустрічаються в першій половині дня, але також можуть проявитися і після обіду. Якщо ці ознаки не супроводжуються іншими неприємними симптомами, може допомогти релаксація (запаморочення і нудота проходять після відпочинку лежачи та сну). Намагайтеся відпочивати протягом дня, наприклад, після обіду.

  Причини можуть критися в тому, що жінка, якщо вона вагітна, кидає курити день у день.

  Не одна вагітна жінка задається одним питанням: «Що робити, якщо запаморочення відбувається кілька разів в день, як тільки заплющую очі?». Це, швидше за все, є наслідком коливань кров’яного тиску, характерного для цього періоду. У таких ситуаціях можуть допомогти спеціальні тренування, які будуть корисні не тільки для мами, але і для майбутньої дитини.

  Запаморочення, нудота і остеохондроз

  Что делать, если кружится голова и тошнит? Причины расстройств у взрослого человека и ребёнка

  Сильна головний біль, запаморочення, поколювання в пальцях рук, слабкість в руках… Все це може мати спільний знаменник – порушення хребта (остеохондроз).

  Остеохондроз здатний зіпсувати людині весь день, «завдяки» цьому недугу іноді неможливо навіть повернути голову.

  Якщо симптоми тривають не довше, ніж 1-2 дні, може допомогти професійні тренування або мануальна терапія. Мануальний терапевт здатний одним правильним рухом послабити остеохондроз.

  Головний біль та остеохондроз

  Что делать, если кружится голова и тошнит? Причины расстройств у взрослого человека и ребёнка

  Порушення хребта, зокрема, остеохондроз, може, крім обмеження руху призвести до серйозної недуги – кластерного головного болю. Багато людей плутають її з мігренню. Іноді вона супроводжується запамороченням, дзвоном у вухах, нудотою і навіть блювотою. Стан погіршується при русі головою. Ці симптоми завжди приходять раптово, але відповідне лікування і тренування можуть принести швидке полегшення.

  Якщо остеохондроз осягає дитини, в такому випадку, на допомогу прийдуть спеціальні тренування під наглядом фахівця.

  Запаморочення і остеохондроз – тренування

  Что делать, если кружится голова и тошнит? Причины расстройств у взрослого человека и ребёнка

  Важливу роль у лікуванні запаморочення (у т. ч., викликаному остеохондрозом) грають тренування, спрямовані на підтримку рівновагу і поліпшення координації. Цей тренінг призначений для кожного пацієнта, незалежно від того, яка причина запаморочення.

  Тренування частково завершують медикаментозне лікування, полегшують гострі напади і гарні в якості превентивних заходів. Вправи можна робити в будь-який час дня. Більшість з них підходять навіть для дитини.

  Кілька простих тренувань для початківців

  Что делать, если кружится голова и тошнит? Причины расстройств у взрослого человека и ребёнка

 • Полежіть спокійно з відкритими очима, а потім рухайте ними, спочатку повільно, а потім все швидше і швидше, вгору і вниз, вправо і вліво. Закрийте очі і повторіть вправу.
 • Також можна робити те ж саме вправу, додавши рухи головою. Зафіксуйте погляд на одній точці на протилежній стіні і рухайте головою вгору і вниз, вправо і вліво, не зводячи очей з наміченої точки. Якщо не з’явиться запаморочення, повторіть вправу в положенні сидячи.
 • Наступна вправа для просунутих

  Что делать, если кружится голова и тошнит? Причины расстройств у взрослого человека и ребёнка

  Робити вправу потрібно наступним чином: ходіть по певній лінії з відкритими і закритими очима. При цьому спробуйте кинути м’яч в повітря і зловити його.

  Приклади вправ для хребта і розслаблення м’язів

  Что делать, если кружится голова и тошнит? Причины расстройств у взрослого человека и ребёнка

 • Підніміть плечі якомога ближче до вух, порахуйте до трьох, а потім знову опустіть. Одночасно обома плечима робіть обертальні рухи назад.
 • Складіть руки за голову. Лікті повинні «дивитися» точно направо і наліво. Потім спробуйте натиснути задньої частини голови, як можна сильніше на руки, наче, намагаючись зробити подвійне підборіддя. Це дозволить розслабити м’язи спини.
 • Якщо ви бажаєте отримати більше інформації про методи тренувань, зверніться до свого лікаря – він не тільки зможе порекомендувати вам вправи, але і підібрати ті, які підійдуть саме вам.

  Існує кілька видів вправ, спрямованих на покращення стану в довгостроковій перспективі:

 • Рухи очей і координація рухів голови і очей.
 • Тренування рухів голови.
 • Рух корпусу.
 • Тренування рухової координації.
 • Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *