Що робити, якщо після тренувань сильно болить голова?

Что делать, если после тренировок сильно болит голова?

Рух – це життя. Керуючись цим принципом, багато починають виконувати активні і щоденні вправи, сильно перевантажувати організм тренуваннями і очікувати, що після цього здоров’я різко покращиться. Але замість цього ми бачимо, що час минає, а позитивного результату так і не спостерігається. Швидше, навпаки – тренування сильно напружують організм, внаслідок чого виникає головний біль. Варто переживати з цього приводу чи можна вважати, що голова болить не із-за фізичних навантажень?

У чому полягає механізм появи головного болю і чому, власне, тренування можуть викликати такий ефект? По-перше, подібне може спостерігатися у людини, який не звик до постійних фізичних навантажень. Це може бути спортсмен, який тільки починає освоювати ази майстерності або людина, що вирішила оздоровити організм шляхом тренувань. Але, яким би сильним не було наше бажання здійснювати щоденні фізичні вправи, найчастіше вони виконуються неправильно. Раптова перевантаження організму миттєво позначається на нашому тиск, який може за лічені секунди зрости у кілька разів. І якщо разові стрибки не страшні для людини, то ось від постійних можуть виникнути сильні головні болі, які будуть проявлятися як відразу після тренування, так і через якийсь час.

Однак далеко не завжди причиною того, що у вас болить голова після фізичних навантажень або тренування є банальне перенапруження. За твердженнями лікарів, за даними симптомом необхідно чітко стежити, оскільки він може бути першим сигналом виникнення серйозного захворювання. І якщо разова головний біль, яка зникла так само швидко, як і з’явилася – нормальне явище при перенапруженні організму, то постійні напади повинні змусити людину пройти діагностику у фахівця.

Зміст

 • 1 Що може стати причиною?
 • 2 Які захворювання викликають головний біль після виконаних вправ?
 • 3 Які медикаментозні методики можна використовувати?
 • 4 Як позбутися головного болю без ліків?
 • 5 Як захистити себе від головного болю?

Що може стати причиною?

Что делать, если после тренировок сильно болит голова?

Якщо після приходу з тренування або під час неї ви виявили, що у вас дуже сильно болить голова, причиною можуть стати наступні чинники. Оскільки їх безліч, пропонуємо зупинитися на найбільш поширених, які зустрічаються у більшості пацієнтів.

По-перше, це факт перенапруження м’язів шиї. Чому виникають перевантаження під час тренування? Причина проста: як вже згадувалося вище, непідготовлена людина, неправильно виконує фізичні навантаження, відразу ж викличе «шоковий стан» організму, що виражається в підвищенні артеріального тиску і, як наслідок, головного болю.

По-друге, це сильні емоційні розлади. Мало хто знає про те, що біль, що виникає після виконаних вправ, може бути викликана розладом або депресією. Оскільки наш мозок в такі періоди отже перенапруг, вправи лише погіршують стан.

По-третє, час від часу біль може турбувати людину, нещодавно завершив приймати антибіотики і сильнодіючі препарати. Організму потрібен час, щоб відновитися, а надмірні навантаження можуть перешкодити цьому процесу.

При цьому варто відзначити той факт, що біль в голові після тренування нерідко супроводжується нудотою і невеликим підвищенням температури. При їх виникненні рекомендується звернутися до фахівця за допомогою.

Які захворювання викликають головний біль після виконаних вправ?

Что делать, если после тренировок сильно болит голова?

Як вже згадувалося вище, ситуації, коли головний біль під час тренувань і після них турбує вас вже досить довго, можуть призвести до розвитку серйозних захворювань, тому кожному з нас необхідно знати, які хвороби можуть проявляти себе подібними симптомами.

Як стверджують самі лікарі, перечистить абсолютно всі захворювання практично неможливо, оскільки симптом болю голови є досить індивідуальним, тому у деяких може виявлятися постійно, в той час як в інших повністю відсутнім. Тим не менш, перелічимо найбільш поширені недуги, з-за яких болить голова після виконаних вправ:

 • Гіпертонія;
 • Застій рідини в спинному мозку;
 • Хронічний фронтит (у цьому випадку біль, що виникає після тренування, проявляється, як правило, в лобовій або скроневої частини голови);
 • Дисфункція кровотоку в головному мозку;
 • Запалення голови і внутрішнього вуха.

Які медикаментозні методики можна використовувати?

Что делать, если после тренировок сильно болит голова?

Перед тим, як починати будь-яке лікування з позбавлення від головного болю після фізичних навантажень, необхідно обов’язково проконсультуватися з фахівцем. Якщо після діагностики з’ясується, що причиною появи хворобливості не є серйозне захворювання, аномалія або дисфункція, лікар може дозволити вам домашнє лікування, обумовивши корисні для вас процедури і, при необхідності, ефективні препарати.

Що стосується медикаментів, то найбільш популярними і часто вживаними ліками, що допомагають швидко усунути біль, що виникла після тренувань, є Анальгін і Цитрамон. Їх прийом рекомендується всім без винятку пацієнтам, оскільки дані знеболюючі препарати є не тільки ефективними, але і нешкідливими для організму. Однак кількість прийнятого препарату на добу повинен визначити лікар!

Як позбутися головного болю без ліків?

Что делать, если после тренировок сильно болит голова?

Біль, що виникла після надмірних фізичних навантажень можна і потрібно усувати, оскільки, за твердженнями лікарів, терпіти її дуже шкідливо для організму. Але як усунути причину і, одночасно, не нашкодити органам прийомом медикаментів? На цей рахунок існує кілька дієвих і ефективних порад:

 • Постарайтеся відпочити і поспати після тренування, щоб нормалізувати самопочуття. Перебування в спокійному стані допоможе вам знизити артеріальний тиск, і сильний головний біль пройде сама собою, без прийому таблеток.
 • Прийміть розслаблюючу ванну. Що може бути ефективніше гарячої ванни з додаванням морської солі або ефірних масел? Дана процедура допоможе вам розслабити напружені м’язи і нормалізувати кровообіг, щоб звужені судини, через які виникла головний біль, розширилися.
 • Заваріть трав’яний чай. З допомогою звіробою, ромашки і м’яти, з яких можна приготувати прекрасний заспокійливий чай, ви отримаєте можливість не тільки зняти сильний головний біль з нападами нудоти, але й оздоровити організм в цілому, очистивши судини від шкідливих компонентів і нормалізувавши кровообіг головного мозку. Постійно приймаються трав’яні чаї допоможуть нейтралізувати неприємні симптоми після тренувань і забути про них назавжди.

Як захистити себе від головного болю?

Что делать, если после тренировок сильно болит голова?

Профілактика – найкращий засіб при боротьбі з неприємними симптомами, адже, ніж братися за їх посилене усунення вже після появи, набагато ефективніше пам’ятати про декілька правил, які допоможуть не допустити головні болі після фізичних навантажень.

 • Під час тренування ні в якому разі не затримуйте дихання! Воно має бути рівним і спокійним, інакше отже перенапружені судини головного мозку залишаться без необхідно кількості кисню.
 • Не намагайтеся відразу ж встановити «світовий рекорд»! Якщо до цього моменту ви не займалися фізичними вправами, збільшуйте навантаження поступово, а не намагайтеся зробити все і відразу.
 • Харчуйтеся збалансовано, пийте більше рідини (негазованої)! Дуже часто причиною головних болів стає неправильне харчування тренується, з-за чого його організм потребує певних елементах.
 • І пам’ятайте, що тільки розумні тренування і правильний підхід до здоров’я допоможуть вам не допустити головні болі і бути здоровим!

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *