Що робити, якщо раптові болі в шиї і потилиці заважають повноцінно жити?

Что делать, если внезапные боли в шее и затылке мешают полноценно жить?

Напевно кожен з читачів хоча б раз відчував сильні болі в області шиї і потилиці, які зникали так само несподівано, як і з’являлися. При цьому абсолютна більшість з нас не надавало цьому спонтанному недузі ніякого значення і вже тим більше не починало лікування. А адже болі в шиї і потилиці можуть бути першими сигналами деяких серйозних захворювань, які починають активно проявлятися, якщо на них не звертати уваги. Але як бути, якщо ви не розумієте, звідки з’явилися такі болі, що віддають у потилицю і яким чином їх лікувати?

Перед тим як починати пояснювати основні причини цієї недуги і способи його усунення, позначимо загальну інформацію. Справа в тому, що шия є місцем найбільшого скупчення нервових закінчень і кровоносних судин, які впливають на роботу не тільки потилиці, але і всього організму в цілому. А значить, віддає в шию біль позначиться не тільки в даній локації, але і проявиться в усьому організмі, викликавши його дисфункцію і явне нездужання.

Як правило, основною причиною появи неприємних відчуттів в області шиї є розвиток остеохондрозу. Для цього захворювання характерне перенапруження м’язів і виникнення запаленої локації (так званого синдрому хребетної артерії), внаслідок чого порушується кровообіг, і стан людини різко погіршується.

Легка ступінь остеохондрозу проявляється несильними болями в області шиї і потилиці, які посилюються в нічний час доби з-за того, що людина перебуває в одному і тому ж положенні. Погіршити ситуацію можна, перебуваючи тривалий час на холодному повітрі, або із-за надмірного вживання освіжаючих напоїв (навіть у літній період). Але, незважаючи на виникнення і досить швидкий розвиток остеохондрозу, лікувати його досить просто, навіть без звернення до фахівця.

Зміст

 • 1 Поширені причини появи болю в шиї
 • 2 Поширені причини появи болю в потилиці
 • 3 Можлива діагностика в домашніх умовах?
 • 4 Як проводиться медична діагностика?
 • 5 Ефективні методики лікування

Поширені причини появи болю в шиї

Что делать, если внезапные боли в шее и затылке мешают полноценно жить?

На жаль, остеохондроз не є єдиним джерелом виникнення болю в потилиці. За твердженням фахівців, існує безліч самих різних причин, за якими людина в один прекрасний день може відчути неприємні відчуття в області шиї. До них відносяться:

 • Пошкодження і розтягування шийних м’язів, прилеглих до м’язового корсета;
 • Виникнення пухлин;
 • Ускладнення після перенесених травм;
 • Надмірне фізичне навантаження, внаслідок якої шийні м’язи сильно напружуються;
 • Присутність в організмі інфекцій, з якими не може впоратися імунна система;
 • Виникнення менінгіту;
 • Тривале перебування в одній і тій же пізніше (при роботі за комп’ютером, під час сну або читання улюбленої літератури).

Як видно з перерахованих вище симптомів, сильна біль може з’явитися в результаті безлічі зовнішніх і внутрішніх факторів. При цьому тільки в половині випадків людина є безпосереднім винуватцем їх виникнення.

Поширені причини появи болю в потилиці

Что делать, если внезапные боли в шее и затылке мешают полноценно жить?

Якщо присутня тягучий біль віддає в потилицю, її вже не варто класифікувати як шийну і самостійно призначати лікування, виходячи тільки з власних відчуттів. За твердженнями фахівців, шийна і потилична болю — абсолютно різні і, тим самим, вимагають відмінною один від одного діагностики і пошуку ефективних методик позбавлення.

Як правило, причинами болю в ділянці потилиці можуть стати:

 • Хронічні захворювання хребта;
 • Виникнення шийного спондильозу;
 • Тривале перебування на протязі або на холодному повітрі;
 • Неправильна постава, яка ущільнює шийні м’язи;
 • Надмірне перенапруження організму;
 • Тривале знаходження людини в стресовому стані;
 • Ускладнення при невралгії (біль може на час «зникати» з шиї, з’являючись в області спини, передпліччя, вуха і навіть щелеп);
 • Неправильно виконувані фізичні вправи, які розтягують потиличні м’язи, сильно деформуючи їх;
 • Присутність шийної мігрені (найбільш яскравим її симптомом є гостра біль, поступово розповсюджується від надбрівної частини до щелепи і потилиці).

Можлива діагностика в домашніх умовах?

Что делать, если внезапные боли в шее и затылке мешают полноценно жить?

Якщо у людини несподівано з’явився біль в області потилиці або шиї, він, як правило, захоче розібратися з проблемою сам. Адже, погодьтеся, сучасне лікування в дорогих клініках не кожному по кишені, тому більшість з нас звикла покладатися у всьому на народну медицину та домашнє діагностування будь-якої проблеми.

Тим не менш, з’ясувати причину появи неприємних відчуттів вам навряд чи вдасться, оскільки, як ви вже переконалися, впливаючих чинників досить багато, і зрозуміти, який саме мав місце бути в недавньому минулому – досить складна і, часом, нездійсненне завдання.

Крім того, не варто забувати і про те, що більшість із нас абсолютно не обізнаний в області медицини, тому, навіть якщо ви зумієте спільними зусиллями з’ясувати, чому області шиї почали так сильно турбувати вас, призначити адекватне та ефективне лікування ви навряд чи зможете. Наприклад, у медичній практиці нерідкі випадки самостійної «діагностики» пацієнтами підвищеного артеріального тиску, яке відразу ж намагалися знизити, навіть не розуміючи те, що причиною була деформація області хребта, який тиснув на судини, погіршуючи кровотік.

Як проводиться медична діагностика?

Что делать, если внезапные боли в шее и затылке мешают полноценно жить?

Для того щоб призначити адекватне лікування, фахівець клініки повинен зрозуміти, звідки виникли болі і з чим, власне кажучи, вони пов’язані. Бути може, це лише невелике розтягнення м’язів, що не потребує оперативного втручання. Однак не варто забувати і те, що ниючі болі можуть виявитися серйозним запаленням, розповсюджується не тільки на область шиї, але і нижче, впливаючи на здоров’я людини в цілому.

Ефективними методиками визначення джерел болів є рентгенівські дослідження, а також використання спеціалізованого магнітно-резонансного томографа. Обидва апарати показують шийну і потиличну частини голови з усіма проходять судинами і нервовими закінченнями, що допомагає швидше та легше діагностувати локацію, де присутня дисфункція. При цьому фахівець одержує вже готові знімки того, що саме є порушенням або відхиленням від норми, а, отже, призначається лікування завжди правильне і ефективне.

Ефективні методики лікування

Что делать, если внезапные боли в шее и затылке мешают полноценно жить?

Метою кожної методики лікування є купірування больового синдрому, який робить шию особливо чутливою навіть до найлегшим дотиків і поворотів голови. Далі фахівець може починати діяти і визначати, що є джерелом болю і як правильно його вирішити. Найчастіше, для полегшення симптомів використовуються протизапальні препарати, знеболюючі уколи і міорелаксанти, які допомагають максимально розслабити м’язи у випадках, якщо це необхідно під час процедури.

Найбільш ефективною методикою позбавлення від неприємних відчуттів і дисфункцій шийного і потиличного відділів є різні методики масажу, протягом яких лікар проводить мануальну терапію, впливаючи на певні точки найболючіших локацій. Крім усього іншого, пацієнту можуть призначити курс плавання або особливі фізичні вправи, які допоможуть усунути проблему і стануть гарантом її відсутності в майбутньому.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *