Що таке головний біль напруги: основні симптоми і лікування

Что такое головная боль напряжения: основные симптомы и лечение

Недуга являє собою одну з найбільш гострих форм, з’являється абсолютно у кожного. Незважаючи на те, що вона є відносно безпечною для життя, вона може приносити труднощі для щоденної фізичної активності. Люди, які мають повторення болю постійно, повинні проходити регулярне спостереження у лікаря невролога. Про те, хто страждає від головного болю напруги, можна відзначити, що найбільш цього захворювання схильні жінки. Симптоми головного болю напруги розрізняються між собою в залежності від віку людини, яка її відчуває. У цілому можна виділити кілька загальних проявів цієї недуги.

 • Прояв болю голови, яка може носити як легкий, так і більш важкий характер, і до такого болю людина буде поступово звикати.
 • Іноді характер болю є помірним, тому люди не поспішають звертатися до фахівця і займаються самолікуванням, що згодом може приводити до певних ускладнень. Як правило, такий біль може не заважати життя, але якщо з’являється занадто часто, необхідно терміново йти до лікаря.
 • Тривалість нападу може бути різною, залежно від характеру захворювання та індивідуальних особливостей людини.
 • Часто пацієнтами відзначається двостороннє тиск в області голови, зокрема – багато хто скаржиться на те, що біль переходить з області чола в область потилиці.
 • Біль є постійною, і в цьому полягає її основна відмінність від інших видів болю.
 • Не тягне за собою напади нудоти і блювоти, однак має ряд супутніх симптомів.
 • В останню чергу потрібно звернути увагу на вік, оскільки такий діагноз може бути у людей будь-якого віку. Крім того, спостерігаються зміни й у дітей, так що при зверненні пацієнта лікар не дивиться на це.
 • Є деякі симптоми, які важко описати. Людина може не хотіти їсти, його може нудити і так далі. Хоч таке проявляється рідше, варто брати до уваги і такі особливості.
 • Таким чином, для того щоб лікар прописав необхідні кошти, необхідно встановити характер болю і поставити діагноз, а також визначитися з симптоматикою захворювання, що допоможе скоротити час на проведення діагностики.

  Зміст

   • 0.1 Види
   • 0.2 Симптоми напруги
  • 1 Причини головного болю напруги
  • 2 Як усунути біль
  • 3 Лікування та його особливості
  • 4 Види лікування
   • 4.1 Ефективність лікування
  • 5 чи Є необхідність в інших процедурах

  Види

  Можна виділити хронічну та епізодичну болю. Перша є постійною, друга з’являється на регулярній основі. Цей тип болю може призводити до втрати працездатності і заподіювати страждання, для встановлення характеру болю важливо звернутися до лікаря, який допоможе усунути біль, виявивши причину.

  Симптоми напруги

  Як правило, головний біль напруги, симптоми якої можуть бути різними, має певні особливості. Іноді не виражається це явище ніякими процесами, але в цілому можна виділити базові ознаки того, що мається на цю недугу.

  Причини головного болю напруги

  Что такое головная боль напряжения: основные симптомы и лечение

  Причин може бути досить багато, але варто враховувати найбільш популярні:

  • Емоційне напруження – воно виникає в стані стресу, підвищеної тривожності.
  • Наявність фізичного напруження в області м’язів скальпа, шиї, основна причина – це незручне становище, яке сьогодні не рідкість, так як за фізичної праці люди переходять на розумовий, в тому числі незручне становище за комп’ютером.

  Так, в залежності від причини вибирається певний метод боротьби з цією недугою.

  Як усунути біль

  Є кілька способів, які дозволять усунути головний біль.

  • Повне розслаблення. Якщо у вас тривала робота, то рекомендується робити перерви, також можна робити масаж голови і шиї, приймати теплі ванни, гуляти на свіжому повітрі, займатися фітнесом і гімнастикою.
  • Подолати стрес. Може бути таке, що робота тісно пов’язана з емоційною напругою, або з’явилася в житті стресова ситуація. Щоб уникнути таких труднощів варто виконувати вправи для дихання та релаксації.
  • Гімнастика. Даний напрям передбачає не тільки виконання вправ, але також і певні види діяльності. Так, якщо є можливість замінити ходьбу бігом або лежаче положення на сидяче, то можна лікуватися і проводити профілактику таким методом.
  • Зайнятися лікуванням. Якщо депресія і головний біль зустрічаються у вас постійно, рекомендується звернутися до невролога.
  • Ще одним засобом для усунення болю виступає свіже повітря. Провітрювання приміщень – вірна ознака того, що ви уникнете виникнення головного болю і зможете відчути себе краще.

  Так, необхідно вжити заходів для усунення та профілактики розвитку захворювання у подальшому часу.

  Лікування та його особливості

  Что такое головная боль напряжения: основные симптомы и лечение

  Якщо у вас з’являється часта або є хронічна біль, то якщо приймати анальгетики, це не вирішить проблему. Навпаки, якщо занадто часто застосовують знеболюючі препарати, перебіг захворювання ще більше посилиться. У цьому випадку необхідно пройти профілактичне лікування, яке проходить кожен день. Профілактика має спрямованість на те, щоб знизити чутливість до болю і запобігти розвиток епізодів. Так, головний біль напруги, лікування якої може проводитися кількома способами, в будь-якому випадку вимагає звернення до фахівця, який порадить хороші і якісні лікарські профілактичні засоби. Варто зауважити, що багато з призначених препаратів були створені з метою усунення інших недуг, тому не варто дивуватися в даному випадку. Адже якщо брати до уваги деякі фактори, які спричиняють утворення хвороби, то можна помітити, що таблетки і мази призначені для позбавлення від схожих ознак.

  Види лікування

  Загалом, є кілька різновидів позбавлення від цієї недуги:

 • Медикаментозне лікування. У даному випадку застосовуються традиційні лікарські препарати, спрямовані на лікування основного захворювання та причин, що породили його.
 • Народні засоби, які зарекомендували себе з кращого боку і при слабкій вираженості захворювання можуть без праці позбавити від болю.
 • Кошти з фізичної культури, а також інші методи, які, на думку фахівця, можуть виявитися найбільш ефективними.
 • Якщо вам призначено такі препарати, то перед їх застосуванням в обов’язковому порядку необхідно ознайомитись з інструкцією. Адже як свідчить практика, одна з причин неефективного лікування криється в неправильному дотриманні інструкцій. Так як якщо довго працювати в незручній позі, можна отримати сильне напруження м’язів, фахівець призначить лікувальні процедури, які будуть мати спрямованість на область голови та шиї. Деяким людям така процедура допомагає найкраще, і вони отримують від неї більш позитивний ефект, ніж від медикаментів.

  Якщо говорити про нелікарських методів процедур, які використовуються в сучасній практиці, то проводиться через шкірний електрична стимуляція, а також терапія релаксації. Варто відзначити, що дані методи не завжди є ефективними і можуть підійти далеко не кожній людині, але в цілому, якщо грамотно їх проводити, то можна досягти результату.

  Також багато намагаються лікувати цю недугу народними засобами, оскільки вони також зарекомендували себе дуже добре, і крім того, на відміну від медикаментів, мають набагато менше побічних ефектів. Так, застосовуються всередину такі народні засоби, як трав’яні настої, які сприяють усуненню болю. У деяких випадках проводиться ароматерапія, іноді робляться спеціальні примочки і компреси для голови, які допомагають не тільки лікувати недугу, але й усувати його повністю. Наші бабусі користувалися спеціальними мазями, які стиралися в місце, де є болі. Так, їм вдавалося лікувати недугу і проводити профілактику деяких інших захворювань.

  Ефективність лікування

  Якщо спостерігається причина головного болю-і вам це вдалося не тільки виявити, але і прибрати, то рідко коли епізодична біль стане серйозною проблемою в подальшому. Найчастіше, якщо усунена причина та вжиті усі заходи і засоби щодо ефективного лікування, то захворювання просто-напросто проходить. Подальша терапія в даному випадку не потрібно.

  Чи є необхідність в інших процедурах

  Что такое головная боль напряжения: основные симптомы и лечение

  В даний час поки не існує методів, які могли б повністю підтвердити діагноз і при цьому створити умови для лікування. Діагностика проводиться за допомогою опису пацієнтом основних характеристик болю, а також симптомів, якими вона супроводжується. Обов’язкових умов для встановлення такого діагнозу є проведення повного дослідження та відсутність будь-яких медичних протипоказань. Для того, щоб лікар міг прописати певні методи й засоби, необхідно постаратися описати головний біль детально. Важливо дати інформацію лікаря про те, як часто ви стикаєтеся з головним болем, і в яких кількостях вона проявляється, від цього буде залежати загальний діагноз і, відповідно, – ефективність лікування.

  Таким чином, головний біль напруги є досить популярним недугою в сучасному світі, де людина переживає емоційні навантаження, стреси, депресію. Крім того, незручне положення під час роботи також провокує виникнення цієї недуги. Для того щоб уникнути неприємних наслідків цього захворювання, потрібно вчасно звернутися до лікаря і виявити стадію та інші особливості протікання. Є кілька основних методів лікування, які так чи інакше часто застосовуються в практиці медицини, і серед них важливо вибрати той, який буде підходити саме вам. Якщо врахувати види болю і вік пацієнта, то можна прийти до призначення ліків, які стануть найбільш придатними для лікування недуги. Серед методів, можна вибрати певні, які є більш чи менш ефективними. Не варто приймати до уваги самолікування, краще нехай цим займається лікар.

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *