Що таке мозковий інсульт та після мозкового інсульту болить голова?

Зміст

  • 1 Мозковий інсульт – опис хвороби
  • 2 Фактори ризику розвитку інсульту мозку
  • 3 Запобігання інсульту
  • 4 Ознаки та симптоми захворювання
  • 5 Діагностика
  • 6 Ускладнення захворювання

Мозковий інсульт – опис хвороби

Что такое мозговой инсульт и после мозгового инсульта болит голова?

Цереброваскулярный інсульт (інфаркт мозку) являє собою гостре захворювання, яке виникає під час ушкодження нерва, зберігається протягом 24 годин або більше. Причина, чому виникає інсульт, полягає в перериванні кровопостачання деяких ділянок головного мозку. Переривання постачання збагаченої киснем крові у 80% випадків викликано утворенням тромбу, який закупорює судину. В інших випадках доходить до кровотечі в мозок із-за розриву ослабленого судини або внаслідок комбінації цих факторів.

Якщо неврологічні симптоми, аналогічні ознаками інсульту мозку, слабшають протягом 24 годин, мова йде про транзиторному ішемічному інсульті. Пошкодження не є постійним, і КТ (комп’ютерна томографія) може підтвердити наявність меншого інфаркту тканини головного мозку.

Інсульт головного мозку характеризується типовими симптомами, коли доходить до руховим і сенсорним порушеннями; часто після інсульту болить голова.

Відновлення здоров’я людини залежить від ступеня ушкодження головного мозку, своєчасності лікування і подальшого догляду та реабілітації. У багатьох випадках, навіть всупереч цьому може бути можливим повне вилікування. З іншого боку, інсульт головного мозку є частою причиною смерті вказується 20% смертність протягом першого місяця після інциденту. Причина, чому так відбувається, полягає в тому, що інсульт може пройти кілька разів, так, як гострий інфаркт міокарда. Статистичні дані також показують, що повністю відновлюється до 40% хворих.

Фактори ризику розвитку інсульту мозку

Что такое мозговой инсульт и после мозгового инсульта болит голова?

Безумовно, у випадку цього захворювання можна сказати, що ризик збільшується з віком. Звичайно, не виключено, що інсульт виникне і у дитини. У дитинстві він часто призводить до постійного паралічу. Необхідно також враховувати історію сім’ї і підлогу, тому, що чоловіки піддаються більш високому ризику, незалежно від віку; пропорційно справи йдуть таким чином – чоловіки : жінки = 1,5: 1.

Іншим основним фактором, чому може розвинутися інсульт мозку, є високий кров’яний тиск (гіпертонія). Якщо людина має тенденцію до розвитку атеросклерозу (звуження кровоносних судин з-за накопичення жиру) в мозку відбувається «засмічення» склеротичних судин (звуження судин); доходить до їх повної закупорки, або до випуску жиру з іншого судини (зазвичай, серцевого), який надходить у мозок і закупорюють кровоносні судини.

Також не слід забувати і про хвороби, які належать до груп ризику для захворювання. До них належать цукровий діабет і підвищений рівень жирів в організмі (гіперліпідемія).

І, звичайно ж, свою лепту вносить і куріння (фактор ризику для багатьох захворювань – атеросклерозу, гіпертонії тощо, які тісно пов’язані з інсультом).

Інші ризики можуть представляти вроджені вади розвитку судин головного мозку. Інсульт у більш молодому віці часто асоціюється з лейкемією, інфекційними захворюваннями або інтоксикацією (отруєння алкоголем, наркотиками або лікарськими препаратами).

Запобігання інсульту

Что такое мозговой инсульт и после мозгового инсульта болит голова?

Основною причиною інсульту, як правило, є атеросклероз (затвердіння артерій або кровоносних судин, забитих відкладеннями жиру та інших речовин). Ось чому профілактичні заходи спрямовані на усунення причин атеросклерозу і правильна реабілітація після його виникнення.

Основні превентивні заходи полягають у забезпеченні обмеження в раціоні харчування тварин жирів, солі і холестерину. Важливо, щоб щоденні прийоми їжі людини включали більше фруктів, овочів, цілісного зерна і бобових культур.

Іншою метою є запобігання збільшення ваги тіла, через що рекомендується активний спосіб життя.

Не В останню чергу рекомендується кинути палити. Куріння, однозначно і в будь-якому випадку, шкідливо для здоров’я людини, але при атеросклерозі воно в 2 рази збільшує ймовірність розвитку цереброваскулярного інсульту.

Наступним чинником є високий кров’яний тиск, яке необхідно з збільшенням віку (принаймні, після 50 років) ретельно контролювати, проконсультувавшись з лікарем, спробувати слідувати його рекомендаціям або приймати відповідні лікарські препарати. Високий кров’яний тиск є однією з найбільш поширених причин багатьох захворювань.

Ознаки та симптоми захворювання

Что такое мозговой инсульт и после мозгового инсульта болит голова?

Інсульт може мати багато проявів, які мають, в основному, неврологічне походження, але в 5% випадків відбувається безсимптомно (відсутність ознак). Цей факт завжди залежить від області мозку, яка є пошкодженою.

Якщо ви перебуваєте в присутності людини, яка тільки що переніс цереброваскулярный інсульт, в більшості випадків, ви дізнаєтеся його з першого погляду. Характерним є те, що людина виглядає, як «сам не свій», має опущений кутик губ і язика до однієї сторони. Також можуть мимовільно сочитися слюні з опущеного куточка рота.

Людина, що переніс інсульт, має мовні розлади – не може правильно вимовляти слова; також може скаржитися на порушення зору в одному оці і рухові розлади однієї половини тіла.

Людина може бути повністю знерухомлений, і рухати тільки очима (або одним оком), а також бачити і чути, що відбувається навколо, але не в змозі говорити або дати вам ключ до розуміння того, що відбувається.

Під час інсульту часто виникає парез (параліч, часткова втрата рухових здібностей) або плегія (повний параліч, повна втрата рухових здібностей). Характерно, що парези і плегии завжди виникають в одній половині тіла (праворуч або ліворуч), і завжди з іншого боку, чим півкуля головного мозку, де дійшло до пошкодження мозкової тканини.

Іноді після події також відбувається втрата чутливості – гіпестезія.

Крім того, часто болить голова після інсульту. Це відбувається, в основному, через порушення постачання мозкових тканин кров’ю, збагаченої киснем. Біль може супроводжуватися нудотою, порушенням свідомості та іншими симптомами.

Постраждалий чоловік також має проблеми з координацією рухів, орієнтації в часі і місці, не може висловити думку (не в змозі підібрати правильні слова). При тяжкому перебігу інсульту відбувається навіть втрата свідомості; можливий летальний результат внаслідок розладу центрів, які є важливими для основних життєвих функцій, та набряку головного мозку.

При легкій формі захворювання людина може відчувати тільки головний біль і запаморочення, також може виникнути блювота. Крім того, можливі скарги на нечіткість зору або подвійне бачення.

Діагностика

Что такое мозговой инсульт и после мозгового инсульта болит голова?

Для діагностики особливо важливий анамнез. Важливу роль відіграє той факт, чи має людина високий кров’яний тиск і діабет, а також випадки атеросклерозу та інших видів судинних захворювань в сімейному анамнезі. Далі слід просте неврологічне обстеження – наприклад, тест «рукостискання». У разі інсульту, як вже згадувалося, відбуваються парези і плегии, отже, є помітне розходження в силі стиснення рук.

Більш докладний діагноз додатково виконується в стаціонарі за даними КТ (комп’ютерна томографія), яка може бути доповнена МРТ (магнітно-резонансна томографія). Згідно з результатами цих тестів визначається розмір пошкодження головного мозку, що має місце ішемія або кровотеча, і робиться прогноз для лікування пацієнта.

Ускладнення захворювання

Что такое мозговой инсульт и после мозгового инсульта болит голова?

Ускладнення полягають не тільки у вищезгаданій втрати самодостатності, довгострокової реабілітації, рухових і зорових розладів, порушення мислення і мови. Чверть пацієнтів, незважаючи на достатній лікарський догляд, залишаються інвалідами.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *