Шийний остеохондроз крутиться голова, що робити

Шейный остеохондроз кружится голова что делать

Запаморочення може бути симптомом багатьох захворювань, у тому числі і дуже важких. Дати точне визначення цього стану не завжди представляється можливим без ретельного обстеження хворого.

Основні чинники появи запаморочення

Шейный остеохондроз кружится голова что делать

Запаморочення проявляється в стані людини відчуттям невпевненості і нестійкості свого положення в навколишньому просторі, рухливості навколишніх предметів, втрати рівноваги, зникнення грунту під ногами.

Це стан являє основний симптом небезпечного захворювання шийного відділку хребта – остеохондрозу. Запаморочення, яке відносять до самостійного ознакою хвороби, може супроводжуватися додатковими сигналами:

 • головний біль;
 • шум в голові;
 • непритомними станами;
 • м’язовою слабкістю;
 • значною втратою слуху;
 • зниженням зору:
 • втратою пам’яті.

Голова може обертатися в будь-який час доби при найменшому її повороті і турбувати людину тривалий час до зниження тиску в судинах спинного мозку.

Пускати на самоплив захворювання остеохондроз, використовувати поради людей, які не мають спеціальної освіти, неприпустимо. Хвороба може перейти в тяж1лую форму, чому потрібно тривале лікування.

Джерела запаморочення

Шейный остеохондроз кружится голова что делать

Шийний відділ відчуває великі навантаження в результаті рухомих маніпуляцій: поворотів, нахилів, які здійснює голова.

Крихкість елементів шийного відділу хребта, невеликі міжхребцеві щілини представляють особливу вразливість хрящових волокон міжхребцевих дисків в результаті патологічних процесів

Вони можуть змінювати розміри в результаті появи кісткових наростів, остеофітів. Наслідком такої патології є здавлювання кровоносних судин, що забезпечують мозок киснем і необхідними поживними речовинами.

Остеофіти можуть виростати всередину хребта, проникаючи в простір міжхребцевого каналу, зменшуючи його просвіти, робити спазм вертеоральной артерії, який виражається запамороченням, головними болями, призвести до мозкової недостатності.

Розвиток цих утворень може протікати без будь-яких симптомів, їх виявлення відбувається в результаті обстеження пацієнта з іншого захворювання.

Іноді негативні процеси виросту кісткових утворень на хребцях виявляють симптоми на ранніх стадіях. Це відбувається здавлювання нервових закінчень магістралей навколо кровоносних судин. У цьому випадку в потиличній частині черепної коробки може виникнути біль, порушення зору, поколювання і слабкість в руках і ногах, шумові ефекти і дзвін у вухах, запаморочення, погіршення рухливості шиї.

Діагностика причин шийного остеохондрозу

Шейный остеохондроз кружится голова что делать

В обов’язковому порядку в день звернення лікар призначає хворому лабораторні дослідження біологічних складових організму: крові, сечі та інших матеріалів.

За отриманими результатами лікаря неважко поставити правильний діагноз і при необхідності призначити лікування.

Шийний остеохондроз неминуче викликає зміну складу біологічних матеріалів.

Щоб зрозуміти, чому паморочиться голова, призначити правильне і ефективне лікування, фахівець повинен використовувати цілу систему діагностичних проб:

 • по-перше, необхідно отримати дані артеріального тиску пацієнта в положенні лежачи і стоячи;
 • по-друге, рентгенографічне обстеження допоможе отримати детальну картину стану міжхребцевих дисків, зміни будови хребців, освіта або відсутність наростів на хребетних дисках;
 • по-третє, сучасна магніто-резонансна та комп’ютерна томографія шийного відділу дозволяють робити достовірну картину стану хребта і кровообігу судин і нервових волокон, прилеглих до нього. Обидва методи дають точне свідоцтво про зміни в шийному ділянці.

Детальне обстеження дозволить спеціалісту визначити, викликане запаморочення остеохондрозом або захворюванням іншого характеру і призначити правильне лікування.

Наслідки остеохондрозу в області шийного відділу

Шейный остеохондроз кружится голова что делать

Голова може крутитися при наявності у хворого шийного остеохондрозу, його лікування не представляє особливої складності при своєчасному зверненні до лікаря невролога. Небезпечні виникають на цьому тлі інші проблеми, так як в цій області пролягають судини, що постачають кров’ю головний мозок. Кисневе голодування цих життєво важливих об’єктів викликає запаморочення, слабкість, болі в голові і нудоту. До того ж виникає реальна загроза інсульту, так як судини виявляються у здавленим стані.

Якщо дані обстеження встановлюють діагноз остеохондроз, то необхідно обов’язкове звернення до лікарів, які володіють більш вузькими спеціальностями: вертеброневрологу, до компетенції якого належать остеохондрози, остеопорози, грижі міжхребцевих дисків.

Способи та методики усунення запаморочення

Шейный остеохондроз кружится голова что делать

Всі симптоми остеохондрозу шиї дуже ускладнюють життя людини, перешкоджають проведенню повсякденних справ, коли сильно паморочиться голова. Посилення процесів, що протікають в області шиї, несвоєчасне звернення до фахівців і лікування захворювання, що можуть привести хворого повної втрати можливості самостійного обслуговування.

Першочергові заходи фахівців переслідує основні цілі:

 • усунення причин, що викликають тиск на хребетну артерію і закінчення нервових корінців з-за яких болить і паморочиться голова;
 • відновлення порушеної структури і тканин хребта;
 • зняття стиснення міжхребцевого простору.

Приступати до лікування патології шиї необхідно на самих ранніх стадіях виникнення і розвитку патологічних процесів. Як правило, після підтвердження діагнозу остеохондрозу шиї, медицина передбачає робити консервативну терапію для поліпшення загального стану хворого, призупинення розвитку небажаних процесів, збереження рухових функцій шиї, усунення головного болю і запаморочення.

Консервативна терапія представлена наступними методами лікування шийної деструкції:

 • використання препаратів протизапальної та знеболюючої спрямування;
 • застосування хондропротекторів, ліків сприяють відновленню хрящової оболонки, що уповільнюють її руйнування;

Збільшити тривалість дії консервативного лікування допомагають фізіотерапевтичні методики лікування.

Фізіотерапія в медичних центрах використовує наступні методи:

 • масажні процедури;
 • електрофорез, методика впливу на хворі ділянки лікарськими препаратами через шкірні покрови
 • голковколювання – механічне подразнення акупунктурних точок;
 • лазеротерапія – впливає саме на механізми розвитку патологічних змін дисків;
 • мануальна терапія сприяє позбавленню від гіпертонікам м’язів спини і шиї;
 • лікувальна фізкультура відновлює функції руху, сприяє зміцненню м’язів шиї, поліпшення кровообігу у тканинах шиї.

В якості додаткових лікарських засобів, для поліпшення кровообігу у тканинах шиї, застосовуються мазі і гелі.

Перелічені методи допомагають впоратися з нападами запаморочення, головним болем та іншими симптомами ураження шийного відділу хребта остеохондрозом.

Якщо консервативними методами неможливо зняти больовий синдром і голова продовжує сильно крутитися, залишається варіант оперативного видалення кісткових наростів в області шийних хребців.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *