Стани, при яких болять очі і голова – причини

Состояния, при которых болят глаза и голова – причины

Чому людина відчуває регулярні головні болі? Існують множинні причини появи болю в очах і голові. Іноді це є ознакою простого перевтоми і безслідно проходить після повноцінного відпочинку. Але в ряді випадків виникнення болю в очах і голові може бути ознакою серйозного захворювання.

Зміст

  • 1 Головні болі напруги
  • 2 Мігрень
  • 3 Порушення зору
  • 4 Синусит
  • 5 Остеохондроз
  • 6 Головні болі при порушенні циркуляції ліквору

Головні болі напруги

Состояния, при которых болят глаза и голова – причины

Багатьом знайомий стан, коли голова і очі починають боліти в кінці робочого дня. Чому так відбувається і як цього уникнути? Перебування у вимушеній позі тривалий час, напружений ритм роботи, багатогодинна робота за комп’ютером – всі ці причини призводять до спазму м’язів шиї і плечового пояса. В результаті головний мозок відчуває хронічний дефіцит кисню. Болі носять неінтенсивний констриктивний характер, людина відчуває відчуття як від носіння тісного головного убору. Нерідко після закінчення робочого голова і очі продовжують хворіти протягом кількох годин. Тому люди, які відчувають постійне нервове емоційне напруження, не встигають відновитися після роботи і схильні до ризику розвитку неврозів і депресивного стану.

Мігрень

Состояния, при которых болят глаза и голова – причины

Цим симптомом страждають найчастіше люди молодого віку. Чому він виникає – досі невідомо. Причини розвитку мігрені точно не встановлена, хоча згадується ще в працях лікарів античної епохи. Характерною ознакою мігрені є передує аура: перед виникненням головного болю людина починає відчувати поколювання або оніміння кінцівок, у нього розвивається непереносимість яскравого світла. Потім слід напад сильного головного болю, частіше всього в області скроні або чола. Болить голова від очниць і вище, біль в очах розвивається, як правило, з однієї сторони і може супроводжуватися спотворення зорового сприйняття. Людина стає підвищено чутливий до яскравого світла, різких запахів, гучних звуків. Приєднаються нудота і в тяжких випадках – блювання. Напад мігрені може тривати до трьох діб. Так як причини виникнення мігрені не встановлені, специфічного лікування цього симптому не існує. Пацієнтам рекомендують утримуватися від причин, які провокують напад. Під час нападу показаний прийом анальгетиків.

Порушення зору

Состояния, при которых болят глаза и голова – причины

У дітей та підлітків причиною болю в очах і голові можуть бути ознаками порушення акомодації. При даній патології зору відбувається порушення фокусування зору. Очні м’язи знаходяться в постійній напрузі. При перемиканні фокуса зору на різні предмети очні м’язи відчувають підвищене навантаження, внаслідок цього відбувається їх швидке стомлення. Це супроводжується втомою очей і розвитком неприємних відчуттів у вигляді головного болю, болю в очах, у дітей раннього віку може розвиватися нудота вечорами. Для розслаблення надмірно напружених очних м’язів призначають офтальмологічні краплі і лікування лазером. Стійкі порушення акомодації потребують корекції за допомогою тривалого носіння спеціальних окулярів.

Біль в очах і голові є незмінним супутником закритій глаукоми. При цьому захворюванні звужується простір між райдужною оболонкою і рогівкою ока. Порушується відтік внутрішньоочної рідини. Вона поступово накопичується і підвищується внутрішньоочний тиск. Болить голова в очниці на боці ураження, біль супроводжується почервонінням ока. Пацієнт скаржиться на появу райдужних кіл перед очима, нудоту і блювоту. При нападі глаукоми пацієнту необхідна термінова кваліфікована допомога, інакше може відбутися втрата зору протягом кількох годин.

Синусит

Состояния, при которых болят глаза и голова – причины

Запалення придаткових пазух носа (гайморит, фронтит) – досить часто супроводжується головним болем. Як правило, при синуситах болить голова в очницях на стороні запалення. Причини, чому з’являється головний біль при синуситі – набряк і порушення кровопостачання мозкових оболонок внаслідок спазму судин у вогнищі запалення. Захворювання супроводжується закладеністю носа, порушенням нюху, болем у горлі. При синуситах слизова оболонка придаткових пазух запалюється, в них накопичується слиз з домішкою гною. Нерідко приєднується сильний кашель по ночах, можливе підвищення температури. При синуситах показана консультація отоларинголога та протизапальна терапія.

Остеохондроз

Состояния, при которых болят глаза и голова – причины

здавлення нервових закінчень і кровоносних судин. Спочатку людина відчуває больові відчуття в області шиї і в потиличній області. Потім больові відчуття як би переміщається, болить голова від очей і вище. Найчастіше пацієнти скаржаться на односторонні болі, це пов’язано з нерівномірністю дегенеративних змін міжхребцевих дисків. У деяких випадках напад болю супроводжується нудотою, мигтінням «зірочок» перед очима, боязню яскравого світла і гучних звуків. Лікування остеохондрозу тривалий, спрямоване на відновлення кровопостачання міжхребцевих дисків.

Головні болі при порушенні циркуляції ліквору

Состояния, при которых болят глаза и голова – причины

Деякі вроджені патології розвитку головного або спинного мозку можуть призводити до порушень циркуляції спинномозкової рідини (ліквору). Руху спинномозкової рідини можуть змінюватися згодом черепно-мозкових травм, ушкоджень хребта, з-за розвитку пухлин або запальних процесів мозкових тканин. Головні болі носять приступоподібний характер і бувають досить інтенсивні. Хворий під час больового нападу може лише сидіти з опущеною вниз головою. Біль при нападі віддає в очі, як правило, симетрично по обидва боки (правий і лівий очей одночасно). Нерідко напад головного болю супроводжується підвищенням температури і урежением частоти серцевих скорочень – брадикардією. Такі пацієнти спостерігаються у невролога протягом усього життя.

Головний біль у поєднанні з болем в очах зустрічаються практично у всіх зовні здорових людей. Найчастіше причини цих симптомів — це елементарне перевтома і неповноцінне харчування. Особливо до цього схильні офісні працівники. Якщо протягом робочого дня приділяти трохи часу для «офісних гімнастики», застосовувати спеціальні очні краплі і правильно організувати час відпочинку – у більшості випадків можна уникнути нападів головного болю і болю в очах.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *