Сильні головні болі, болі в скронях і нудота – причини і методи вирішення проблеми

Зміст

 • 1 Мігрень – основна причина важкої цефалгії
 • 2 Як часто присутня мігренозна біль у житті людини?
 • 3 Що може викликати мігренозні головні болі?
 • 4 Лікування
 • 5 Профілактика мігрені
 • 6 Нефармакологічні методи профілактики
 • 7 Фармакологічна профілактика

Мігрень – основна причина важкої цефалгії

Сильные головные боли, боли в висках и тошнота – причины и методы решения проблемы

Мігрень – це захворювання, яке характеризує дуже сильний головний біль; болить, в більшості випадків, в області чола, в скронях, в області потилиці (іноді присутній тиск у скронях). Часто приступ супроводжується супутніми симптомами, такими як нудота (блювота), світлобоязнь та ін.

Як часто присутня мігренозна біль у житті людини?

Сильные головные боли, боли в висках и тошнота – причины и методы решения проблемы

Частота нападів варіюється, як правило, вони виникають від 1 до 4 разів на місяць. Деяких людей дуже сильна мігренозна головний біль відвідує кілька разів на тиждень. Напади, зазвичай, починаються вранці, коли людина прокидається від болю, іноді голова болить навіть вночі. Настільки ж непередбаченому є і характер мігрені. З плином років змінюється частота і характеру нападів. У деяких людей їх кількість з віком зменшується, в той час, як у інших дуже сильний головний біль цього типу може навіть зникнути назавжди, або, принаймні, тимчасово.

Під час вагітності кількість нападів нерідко зменшується або вони взагалі зникають. І навпаки, відомі випадки, коли ця дуже сильний головний біль (коли болить в скроневої і лобової області, або ж – в області потилиці, яку супроводжує нудота) під час вагітності з’явилася вперше. Перебіг хвороби може змінюватися протягом багатьох років і під впливом лікування, яке здатне пригнічувати головні болі і супроводжують симптоми (нудота, блювання, світлобоязнь…).

Що може викликати мігренозні головні болі?

Сильные головные боли, боли в висках и тошнота – причины и методы решения проблемы

Більшість людей, що страждають мігренню, мають певні фактори, які викликають напад. Знання цих провокаційних подразників є дуже важливим, тому, що, якщо вам вдасться уникнути їх, ви зможете зменшити і частоту нападів. Найбільш поширеним фактором, чому болить голова в області чола і у скронях і присутній нудота, є стрес і різні неприємні емоційні переживання. Однак, і позитивні емоції (наприклад, далека поїздка або дружня зустріч) можуть викликати дуже сильні болі в скроневій області. Що робити? В обох випадках допомагає період відпочинку, релаксації після сильного психічного або емоційного стресу.

Близько 45-50% пацієнтів вказують як провокаційного фактора зміни погоди. Поки ще не визначено, які саме кліматичні умови впливають на початок мігрені. Ймовірно, мова йде про зміни вологості і зміни в кількості позитивних іонів в атмосфері.

Іншим важливим моментом є порушення сну. Шкідливий не тільки недолік сну, але і надмірно довгий сон. Це пояснює виникнення недільних нападів у деяких пацієнтів, які люблять балувати себе в ніч з суботи на неділю занадто тривалим сном. Внаслідок цього протягом для виникає головний біль (болить в області чола, області скронь, потилиці…, є нудота, іноді блювота). Що робити? Не продовжуйте час сну по вихідних, намагайтеся вставати з ліжка в один і той же час.

У багатьох жінок напади мігрені пов’язані з менструальним циклом. Голова болить (безпосередньо, в скронях або в скроневій області, в районі лоба і потилиці…), як правило, перед менструацією або під час неї. Деякі джерела називають цей тип захворювання «менструальної мігрені». Інші жінки можуть спостерігати напади в середині менструального циклу, коли відбувається овуляція. Що робити? В цьому випадку може надати допомогу магній і болезаспокійливі препарати (Парацетамол, Ібупрофен).

Приблизно, чверть м игреников вказують на те, що голова болить (безпосередньо, в скронях або в скроневій області, в районі лоба і потилиці…, є нудота) після вживання певних продуктів. Цих продуктів багато, до найбільш поширених з них належать сири (особливо, пармезан, камамбер і т. д.), шоколад, молоко і молочні продукти (йогурт), горіхи, консервоване і мариноване м’ясо, салямі і сосиски. Підозрюються також жирні продукти, цитрусові, помідори та ін Крім того, тригерами можуть бути напої, які містять кофеїн, такі, як кава або кока-кола, а також всіх алкогольні напої, найчастішими винуватцями мігрені є червоне вино і портвейн. Що робити? Необхідно обмежити споживання продуктів, які можуть бути тригерами захворювання.

Іншим фактором, чому болить голова районі чола в скронях або в скроневій області, в районі чола і потилиці, є нерегулярне харчування і тривале голодування. Мигреники повинні дотримуватися регулярність із прийомі їжі, не нехтувати сніданком і закусками. В рівній мірі, на стан, коли болить у скронях, надає дію і недостатнє споживання рідини, зневоднення. Гострі, неприємні запахи, різкий, сильний світло і тривалий шум (розваги, дискотеки і т. д.), надмірне перебування на сонці… Всі ці фактори можуть викликати напад. Що робити? Постарайтеся уникати цих провокаційних чинників або, принаймні, обмежити їх вплив на організм.

Лікування

Сильные головные боли, боли в висках и тошнота – причины и методы решения проблемы

Чудодійних ліків, здатної раз і назавжди позбавити людину від головного болю, звичайно ж, не існує. Сучасна медицина, однак, пропонує цілий ряд варіантів, дія яких спрямована на полегшення інтенсивності і зменшення частоти нападів.

Необхідною умовою для успішного лікування сильного болю в скронях є своєчасне відвідування лікаря, бажано, фахівця, який спеціалізується на цефалгії. З ним необхідно обговорити всі симптоми, і спробувати спільно знайти причину проблем. Як правило, терапію можна розділити на лікування, безпосередньо, нападу мігрені і профілактичні заходи, тобто прагнення до придушення подальших нападів.

Профілактика мігрені

Сильные головные боли, боли в висках и тошнота – причины и методы решения проблемы

Відповідне харчування та обмеження впливу чинників, що викликають напади. Ці профілактичні заходи включають:

 • Адекватне фізичне і психічне напруження, чередующееся з активним відпочинком.
 • Регулярний достатній сон.
 • Харчування з виключенням описаної вище їжі, яка може викликати напад.
 • Уникання голодування, так само, як і переїдання. Обмеження споживання напоїв, що містять кофеїн, алкоголю та куріння.
 • Регулярні прогулянки, відповідні види спорту і вправи на відкритому повітрі.
 • Уникнення тривалої бездіяльності; цікава і приваблива робота має позитивний вплив на перебіг мігрені.
 • Запобігання травм голови і шиї.
 • Нефармакологічні методи профілактики

  Сильные головные боли, боли в висках и тошнота – причины и методы решения проблемы

  Нефармакологічні методи придатні для пацієнтів, які, з різних причин, не можуть або не хочуть приймати ліки, але вони також є гарним доповненням до медикаментозного лікування. Вони включають:

 • Голковколювання, акупунктура.
 • Методи релаксації, аутогенне тренування.
 • Навчання самоконтролю і подолання стресу.
 • Кліматичне та санаторно-курортне лікування.
 • Фізична терапія (ванни, масаж).
 • Фармакологічна профілактика

  Сильные головные боли, боли в висках и тошнота – причины и методы решения проблемы

  Рекомендується приймати препарати, які запобігають виникненню нападів, належить рук лікаря-спеціаліста. Як правило, медикаментозне лікування, якщо напади виникають частіше, ніж 2 рази на місяць або, якщо вони дуже сильні, тривалі і/або не полегшуються після звичайного лікування.

  Нарешті, слід підкреслити, що поєднання всіх методів лікування мігрені можна досягти суттєвого поліпшення стану, а в деяких випадках – навіть усунути напади на постійній основі.

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *