Сильні головні болі під час вагітності? Про що вони можуть свідчити

Сильные головные боли во время беременности? О чем они могут свидетельствовать

Протягом найскладніших дев’яти місяців свого життя жінка може випробувати досить багато різних проблем зі здоров’ям, наприклад, з’являється нудота. Крім цього, досить часто можна зустріти проблему, коли починає дуже сильно боліти голова. Якщо болить, значить є проблеми, які можуть бути різного характеру: деякі пов’язаний зі втомою, інші можуть вказувати на більш серйозні відхилення від норми при проходженні вагітності. Розглянемо всі важливі моменти цього питання.

Зміст

 • 1 Причини виникнення головних болів
 • 2 Лікування
 • 3 Профілактика

Причини виникнення головних болів

Сильные головные боли во время беременности? О чем они могут свидетельствовать

Для того щоб призначити лікування, коли при вагітності виникають головні болі, для початку слід провести постановку діагнозу причин їх виникнення. У деяких випадках відразу кілька факторів визначають виникнення розглянутої проблеми. Якщо голова дуже сильно болить, або болі спостерігаються постійно, тоді слід обов’язково звернутися до невролога. При вагітності слід виключити ймовірність розвитку хвороб, так як будь-які зміни зі станом здоров’я можуть призвести до серйозних наслідків.

Причинами, чому дуже сильно болить голова, може стати наступне:

 • Зміни в гормональному фоні. При зміні кількості і типу гормонів в організмі жінки, що трапляється досить часто при вагітності, нервова система починає працювати трохи інакше. Вищенаведені моменти визначають те, що на початку виникнення цього процесу період адаптації протікає в деяких випадках дуже складно для жінки. У цьому період, який може охоплювати три перших місяці, сильні головні болі можуть турбувати постійно. Але не потрібно думати, що із-за цієї причини можна не звертатися до лікаря. Є ймовірність виникнення сильних відхилень, які контролювати.
 • Зниження артеріального тиску при вагітності також може стати причиною того, чому болить голова при вагітності. Зниження артеріального тиску відбувається за рахунок переважання прогестерону над іншими гормонами. Прогестерон призводить до розслаблення всіх клітин в організмі, в тому числі і стінок судин. Результатом стає те, що судини розширюються, тиск падає і в головний мозок надходить потрібної кількості кисню, що призводить до головного болю. При вагітності подібна ситуація зустрічається досить часто. Саме тому лікарі рекомендують проводити контроль артеріального тиску при вагітності, якщо періодично або постійно болить голова.
 • Підвищення артеріального тиску – також часте явище при вагітності, особливість у третьому триместрі. Це пов’язано з тим, що на даному етапі вагітності в організмі жінки істотно підвищується циркуляція крові. У разі, коли є схильність до гіпертензії, слід приймати невідкладні заходи, так як проблема може бути дуже істотною. Варто відзначити, що ці болі можуть з’являтися і при захворюванні нирок.
 • Гестоз – досить поширене ускладнення вагітності, що характеризується генерализованием спазмів судин. Симптомом цього ускладнення стає істотно підвищення тиску, внаслідок чого болить голова. Іншими симптомами розглянутого недуги можна назвати появу дрібних мушок перед очима, втрату свідомості, запаморочення і непритомність. Все це пов’язане з виникаючими порушеннями в системі кровообігу.
 • Надбавка у вазі під час вагітності призводить до того, що болить голова. Варто враховувати, що надмірна надбавка у вазі завжди призводить до підвищення артеріального тиску, внаслідок чого і з’являються болі.
 • При виношуванні плоду велика кількість поживних речовин витрачається для забезпечення його правильного розвитку. Саме поетом болить голова через брак поживних речовин, які необхідні для підтримання нормальної діяльності головного мозку. Рекомендаціями в подібному випадку можуть стати поліпшенням харчування шляхом збільшення кількості разів прийому їжі невеликими порціями. Організм повинен засвоювати корисні елементи, для чого йому потрібен час.
 • Хронічні захворювання при вагітності серйозно загострюються. При цьому болить голова найчастіше при проблемах з хребтом, так як на момент виношування плоду на нього покладається велика додаткове навантаження. Остеохондроз, вегето-судинна дистонія і багато інші захворювання стають причиною занепокоєння. Для зниження їх загострення симптомів не варто вживати знеболювальні препарати. Рекомендуємо звернутися до лікаря, який сформує курс лікування на підставі особливостей протікання вагітності.
 • Досить часто при вагітності виникають інші захворювання, які можуть призвести до появи болю. Голова болить при енцефаліті, менінгіті, захворювання очей, синуситі і інших проблемах зі здоров’ям. В даному випадку досить сильно болить голова, вирішити проблему слід невідкладно, для чого слід відвідати лікаря для призначення курсу лікування.
 • Дуже часто стрес робить сильний вплив на організм жінки. Варто відзначити, що в положенні навіть звичайна робота дається складніше. Розумове перенапруження, великі навантаження на очі та інші перенапруги призводять до появи болю. Той момент, що споживання поживних речовин значно підвищується, що обумовлює повільне відновлення організму від навантажень, тобто відпочинок проходить повільніше.
 • Мігрень також може стати причиною, через яку з’являється розглянута проблема. Під час протікання змін в організмі симптоми мігрені проявляються частіше і більш яскраво.
 • Зниження або підвищення атмосферного тиску при зміні погодних умов може призвести до розглянутої проблеми.
 • Вищенаведені моменти відповідають на питання, чому з’являються болі при вагітності. Можуть діагностуватися і інші причини при відвідуванні лікаря, так як кожен організм жінки унікальний, по-різному реагує на проходження вагітності.

  Лікування

  Сильные головные боли во время беременности? О чем они могут свидетельствовать

  При вагітності слід приділяти особливу увагу призначається лікування, так як прийом неправильним медикаментів може нашкодити дитині. Деякі ліки протипоказані при вагітності, але все ж виробник не вказує в інструкції по застосуванню. Внутрішньоутробні патології, які найчастіше розвиваються в першому триместрі, можуть призвести до викидня. Якщо неправильно вести лікування у другій половині терміну, то є ймовірність передчасних пологів через порушення функцій органів плода. Тому самостійно усувати біль шляхом прийому препаратів вкрай не рекомендується.

  При будь-яких відхилення здоров’я від норми слід відвідувати лікаря, який проведе обстеження для виявлення причин виникнення проблеми. Якщо головні болі не можна знизити з-за природи їх виникнення, то лікар порекомендує методи, які зможуть їх знизити. Прикладом можна назвати те, що відпочинку в комфортних умовах призводить до істотного поліпшення стану. Також лікарські трави, наприклад, м’ята або валеріана, додані в чай, можуть допомогти з проблемою.

  В особливих випадках призначається стаціонарне лікування. Найчастіше подібне лікування призначається у разі, коли болі це перша ознака загострення або розвитку хронічних захворювань.

  Профілактика

  Сильные головные боли во время беременности? О чем они могут свидетельствовать

  Жінка повинна піклуватися про своє здоров’я, особливості при вагітності. Якщо розглядати профілактику, яка дозволить виключити ймовірність появи головного болю, то можна виділити нижченаведені моменти:

 • Збалансоване харчування часто дозволяє виключити ймовірність розвитку головного болю. Тільки при надходженні необхідної кількості поживних речовин можна забезпечити найкращі умови для розвитку плода.
 • Хороший відпочинок сприяє насиченню мозку киснем і поживними речовинами, нормалізує артеріальний тиск. Відпочинок також має бути різноманітним: прогулянки при гарній погоді підуть на користь організму.
 • Повноцінний сон – запорука найбільш сприятливого протікання вагітності.
 • Якщо вагітність планується, то рекомендується пройти повне обстеження, так як воно дозволить заздалегідь виявити ймовірність виникнення проблем. Після проходження лікування хронічних або поточних захворювання, поліпшення стану здоров’я можна розраховувати на сприятливий перебіг вагітності. Але з 100% упевненістю не одна жінка не може підготуватися до вагітності, так як зміни у внутрішніх органах, гормонального фону є природною реакцією організму, передбачити яку практично неможливо.

  На закінчення відзначимо, що стреси під час вагітності можуть призвести до більш серйозних наслідків, ніж самі головні болі. Саме тому при появі болю не потрібно панікувати, шукати швидкі методи вирішення проблеми. У багатьох причинах ця ознака є природною реакцією організму на прохідні зміни. Але звертатися до лікаря все-таки варто!

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *