Сильні головні болі, що призводять до двоению в очах

Сильные головные боли, приводящие к двоению в глазах

Існують три основні категорії головного болю. Головні болі від перенапруги – поширені в найбільшою мірою, вражаючи понад 90 відсотків страждають від головного болю. Решта 10 відсотків – судинні головні болі: мігрень і гроздевидные болі, а також болі, обумовлені супутніми захворюваннями, про них буде сказано окремо.

Зміст

 • 1 Головний біль від перенапруги
 • 2 Битва з мігренню
 • 3 Провокатори головного болю
 • 4 Головний біль. Йти до лікаря
 • 5 Двоїння в очах. Причини виникнення і лікування
 • 6 Головний біль і мушки перед очима
 • 7 Головний біль в ділянці лоба та очей
 • 8 Головний біль і високий кров’яний тиск
 • 9 Підвищений тиск пов’язаний з ожирінням
 • 10 Головний біль і неприємності погоди
 • 11 Головний біль і температура. Причини, лікування

Головний біль від перенапруги

Сильные головные боли, приводящие к двоению в глазах

Ця біль з’являється тоді, коли ваші справи не клеяться, наприклад, вам потрібно розібрати робочу кореспонденцію, але швидкість, з якою ви це робите, не влаштовує начальника. Або ви тільки що посварилися з дружиною…

Незабаром після розладу напружуються м’язи шиї, щелепи особи. В голові тупе, хворобливе відчуття. Найсильніше виражена біль в тій частині голови, яка називається «обідок капелюхи».

Якщо головний біль пов’язаний з чим-небудь, що відбувається навколо вас, покиньте це місце. Постарайтеся розслабитися. Думайте про що-небудь приємне. Усамітніться, якщо володіє акупрессурной технікою, використовуйте її, якщо ж немає, можна попросити близьких провести масаж. Зцілюють дотики можуть бути досить ефективними.

Запам’ятайте, аспірин та його замінники добре знімають випадкову головний біль. Але ви можете зіткнутися з неприємностями, застосовуючи аспірин частіше, ніж два рази на тиждень.

Якщо ви, непорозуміння, потрапили в залежність від продаються в аптеці без рецепта знеболюючих препаратів, негайно зупиніться.

Стрес, занепокоєння, втома і пригнічена ворожість призводять до появи простий головний біль від напруги. Але хронічний головний біль від напруги – майже невідступна біль – зовсім інше.

Хронічний головний біль від напруги насправді не має нічого спільного з напругою. Це результат кількісних коливань двох хімічних речовин, які синтезуються в організмі: норадреналіну і серотоніну. Хронічний головний біль від напруги може викликатися фізичної або емоційної травмою, хворобою або сильною лихоманкою.

Битва з мігренню

Сильные головные боли, приводящие к двоению в глазах

Мігренозні болі – одна з огидних жартів ваших генів. Якщо ваші батьки схильні до мігрені, то в 70 відсотках ви ризикуєте пізнати цю злидню. Якщо хворий один з батьків, то ризик на 50 відсотків. Зазвичай хвороба проявляється відразу після 20 років і проходить близько 50.

Коливання рівня серотоніну – причина головного болю при мігрені. Зміни рівня серотоніну викликають звуження судин головного мозку. Зменшується доступ кисню, погіршується зір, з’являється відчуття дивних запахів. Це частина так званої мигренозной аури. При зміні рівня серотоніну (у протилежному напрямку) знімається судинний спазм, розширюються судини. У цей момент зникають відчуття аури, і починається больовий напад, може бути невелика температура. Мігренозна біль з нудотою і блювотою може тривати годинами і днями.

Мігрень у чотири рази частіше буває у жінок, ніж у чоловіків. Деякі жінки страждають мигренозными нападами тільки під час менструацій.

Щоб зняти напад, можна спробувати звузити судини, приклавши до чола змочений в холодній воді рушник.

Страждають мігренню також відчувають значне полегшення від застосування техніки, званої согреванием рук. Ідея ось у чому: ви свідомо і як можна повніше розслабляєтеся, а потім направляєте кровотік в кисті рук, навіюючи собі, що руки стають тепліше і тепліше.

Техніка зігрівання рук була відкрита випадково під час дослідження біологічного зворотного зв’язку (техніка биофидбека) в Меннингеровской клініці в Канзасі. Ефективність цього методу підтверджено при обстеженні хворих, які страждають головним болем.

Провокатори головного болю

Сильные головные боли, приводящие к двоению в глазах

Що ж провокує головний біль? Винуватцем може бути тирамін і подібні йому речовини, що знаходяться в червоному вині, шоколаді, горіхах, бобах і молочних продуктах (старий сир, кислі вершки і йогурт), нітрати, які знаходяться в обробленому м’ясі (шинка, буженина), однозаміщений глютаминат натрію, інгредієнт багатьох оброблених харчових продуктів. Спробуйте виключити ці продукти з вашого раціону.

Щоденний прийом певних протимігреневих коштів, наприклад, похідних ріжків, може збільшити шанси появи болю. Інші потенційно небезпечні ліки – засоби від нежиті, температури, препарати, що пригнічують апетит, деякі сечогінні, а також ліки від артритів і порушень слуху. Якщо ви підозрюєте, що одне з цих коштів викликає у вас напад мігрені, порадьтеся з лікарем, і, якщо потрібно, замінити препарат на інший.

Пероральні контрацептиви, що доповнюють або замінюють лікування естрогенами, також можуть бути небезпечними. 85 відсотків нападів пов’язано з гормональними змінами. У жінок, які приймають пігулки, що містять естрогени, немає проблем.

На виникнення головного болю може впливати такий фактор, як неразмеренность життя начебто нерегулярного сну або неправильного харчування, і як підсумок — передчасна втома. Нерозв’язна емоційна травма також є серйозною причиною для виникнення головного болю.

Головний біль. Йти до лікаря

Сильные головные боли, приводящие к двоению в глазах

Якщо у вас головний біль кожен день (або майже кожен день), а особливо, якщо її супроводжує температура, то вам необхідно проконсультуватися з лікарем. І справа не тільки в напрузі м’язів та пульсації судин і температурою. Головний біль може бути пов’язана з якимось прихованим захворюванням.

Вам також необхідно проконсультуватися з лікарем, якщо головні болі заважають вашим професійним або суспільним заняттям, якщо у вас ніколи раніше не було головного болю або вона раптом різко посилилася, або, нарешті, біль з’явився після кашлю або фізичного навантаження.

Гостре, колюча відчуття в одній половині голови, особливо навколо ока, зазвичай вказує на гроздевидную (очний) мігрень.

При нападі очної мігрені можуть з’являтися світлові спалахи. Ці спалахи світла можуть виглядати у вигляді яскравих білих зигзагоподібних ліній і супроводжуватися такими явищами, як відблиски і мерехтіння. Це теж симптоми мігрені. Спалахи зазвичай з’являються в периферійних полях зору одного або обох очей.

При виникненні больових відчуттів в області голови, тиску на очі необхідно звернутися до офтальмолога. Зазначений лікар – фахівець перевірить очне дно і точно поставить діагноз при порушеннях зору.

Двоїння в очах. Причини виникнення і лікування

Сильные головные боли, приводящие к двоению в глазах

Розглянемо деякі види захворювань очей, які супроводжуються головним болем.

Отже, сильний головний біль, двоїння в очах – це небезпечний симптом наявності серйозних очних захворювань (диплопія та ін), а також серцево-судинних захворювань, новоутворень головного мозку, інфекційних захворювань — менінгіту або енцефаліту, цукрового діабету, хвороб щитовидної залози.

Двоїння в очах? Необхідно в обов’язковому порядку потрібно обстежитися, перевірити зір, зробити магнітно-резонансну томографію. Це один з сучасних, вірних і дієвих методів діагностики.

До причин виникнення двоїння в очах відносять:

 • проблеми з рогівкою часто викликають двоїння в очах тільки в одному оці;
 • катаракта викликає двоїння в очах;
 • слабкі м’язи також викликають двоїння в очах;
 • патологічні зміни нервової системи (розсіяний склероз, який викликає двоїння);
 • проблеми з головним мозком (інсульти, менінгіти, новоутворення, які також викликають двоїння в очах).

Як часто, не звертаючи уваги на головні болі, інші сигнали, які посилає хворий організм, людина злочинно недбало ставиться до свого здоров’я. Іноді це закінчується плачевно. Берегти своє тіло, своє здоров’я, дуже важливо для кожної людини. Сьогоднішня медицина оснащена багатьом: сучасна діагностична апаратура, центри, клініки. Не полінуйтеся отримати консультацію дільничного терапевта, і навіть направлення на МРТ можна отримати безкоштовно, якщо буде показання від лікаря-спеціаліста. Навіть нехай буде спочатку комп’ютерна томографія, це в обов’язковому порядку безкоштовна процедура (талон видасть все той же дільничний лікар-терапевт). Не треба відкладати візит до лікарів, здоров’я – це довгостроковий капітал, який потрібно використовувати правильно і раціонально, людина відповідальна не тільки за себе, але і за своїх близьких.

Головний біль і мушки перед очима

Сильные головные боли, приводящие к двоению в глазах

Болі в голові іноді супроводжуються і такому симптомом, як помутніння в очах. Свою скаргу на помутніння в очах пацієнти повинні описати, прийшовши на прийом до лікаря-окуліста. Помутніння може бути різним за формою і кольором. Помутніння або мушки перед очима добре помітні, коли погляд людини спрямований на рівну поверхню білого або блакитного кольору (наприклад, на екран монітору комп’ютера), а також при погляді на джерело яскравого кольору.

Плаваючі мушки і помутніння перед очима є провісниками головного болю, а точніше, мигренозной аури. Дані симптоми свідчать також про ряд неврологічних розладів в організмі.

Перерахуємо їх:

 • гіпертонія (підвищений кров’яний (тиск), або гіпотонія одні з найчастіших винуватців появи такого симптому як мушки перед очима з-за розладу капілярного кровообігу в сітківці;
 • вегето-судинна дистонія, стрес, перевтома, хронічна втома;
 • остеохондроз шийного відділу хребетного стовпа;
 • приховане внутрішнє кровотеча,
 • знижений артеріальний тиск (гіпотонія) при вагітності, втома;
 • інші патології – тріснула судина в оці; травма ока, відшарування сітківки, при якій виникають перед очима чорні мушки можуть займати майже все поле зору.

Мушки перед очима, а медичним терміном — деструкція склоподібного тіла вимагає неодмінного встановлення причини, що викликала дану патологію очей. А тому, перш ніж призначити лікування ліками, фахівцю необхідно поставити точний діагноз і відповісти на питання, чому з’явилися мушки перед очима.

Тим не менш, варто сказати, що бувають такі поодинокі випадки, коли мушки мимовільно зникають. Однак найчастіше дефекти в склоподібному залишаються.

Помутніння в очах призводить до расфокусировке зображення, предмет стає розпливчастим і невизначеним. Помутніння в очах може зачіпати одне око або обидва ока. В окремих випадках можливий прояв додаткових симптомів: це мерехтіння або спалахи світла.

Одне із захворювань очей, як катараката, також може викликати затуманений зір, а також відблиски і «ореоли». Так зване затуманений зір або “тунельний зір” є симптомами такого захворювання, як глаукома, при якій можливе також поступове чи раптове звуження поля вашого зору, що супроводжується різким помутніння в очах.

Як вже було сказано вище, нерідко перед початком нападу мігрені з’являються спалахи світла, мерехтіння і помутніння в очах.

При вагітності погіршення зору і помутніння в очах є наслідком збій гормонального фону організму. Помутніння в очах може бути також викликано порушенням строків носіння лінз. Помутніння в очах може бути ознакою такої хвороби як пресбіопія, якою найчастіше схильні особи старше 40 років.

На жаль, в даний час немає такого лікарського препарату, який був би здатний усунути плаваючі мушки перед очима і/або запобігти появі нових. І, тим не менш, правильний спосіб життя, відмова від куріння і алкоголю, фізичні вправи, правильне харчування, повноцінний сон, можуть якісно поліпшити стан організму, його нервової системи, і, відповідно, зменшити поява мушок.

Підвищений кров’яний тиск (гіпертонія) є частою причиною головних болів, що віддають в очі. Основними супроводжуючими чинниками якої є: зниження пам’яті, помутніння в очах, шум у вухах, іноді нудота і субфебрильна температура.

Друга причина головних болів, — це мігрень, що тисне в області скронь, правий або лівий очей. До цієї форми мігрені відносяться наступні симптоми відносяться: нудота, іноді блювота, поколювання і оніміння пальців рук. «Спалахи» перед очима, двоїння в очах, відблиски і різь — часті супутники мігрені.

Головний біль в ділянці лоба та очей

Сильные головные боли, приводящие к двоению в глазах

Ця біль досить часто проявляється в кінці робочого дня. Причина – в перевтомі або, просто кажучи, втоми наших очей. Короткозорість може спровокувати головний біль в ділянці лоба та очей, тому правильно підібрані окуляри є виходом з цієї ситуації, а також правильно підібрані лінзи. Глаукома також може провокувати головні болі в ділянці лоба та очей, проявляється також іншими неприємними симптомами, як-то: чутливість до світла, нудота, яка нерідко супроводжується блювотою. У цьому випадку потрібне термінове лікування у лікаря-спеціаліста. При менінгіті – небезпечному інфекційному ураженні мозку, також може бути біль в голові і скронях, супроводжують їй такі симптоми, як: запаморочення, млявість у тілі, температура. Якщо з’явилися такі відчуття, необхідно терміново викликати лікаря і провести обстеження.

Дуже схожі симптоми можуть виникати при такому захворюванні, як остеохондроз, крім болю в потиличній області голови і погіршення зору і слуху, можливі нудота і блювота, часто втрата свідомості, оніміння верхніх кінцівок, запаморочення. Найчастіше шийний остеохондроз може привести до гіпертонічної хвороби, посилюючи біль голови і очей.

На такі симптоми головного болю як мерехтіння, нудота, двоїння і різь можуть впливати продукти харчування з додаванням різних шкідливих для організму хімічних добавок. Напади головного болю можуть спровокувати яскраве мерехтіння вогню, різкі запахы, зміни погоди і т. д.

Дуже часто супутниками мигренозной аури є нудота, світлові спалахи, миготіння, брижі, відблиски, двоїння в очах.

До загальних симптомів мігрені, незалежно від форми захворювання, відносять появу чуттєвої реакції до різких звуків або світла, а також на те, що у них відблиски, мерехтіння і двоїння в очах.

Головний біль і високий кров’яний тиск

Сильные головные боли, приводящие к двоению в глазах

Гіпертонію часто називають мовчазним вбивцею. Вона мовчазна, тому що більшість людей, які страждають нею, не знають про це.

Всі причини хвороби не відомі. Але ознаки її неважко виявити. Ну, іноді болить вранці голова. Однак це не привід ігнорувати подібне нездужання. У половини людей, що перенесли інфаркт, і від 80 до 90 відсотків – інсульт, артеріальний тиск було підвищеним.

Кожна доросла людина повинна знати свій артеріальний тиск і стежити за ним.

Підвищений тиск пов’язаний з ожирінням

Сильные головные боли, приводящие к двоению в глазах

Зниження ваги не повинно бути наслідком убогою дієти. Це довгострокова стратегія боротьби з вагою, що включає і фізичні вправи, і смачну їжу.

Надлишок натрію (його багато в кухонної солі) викликає у чутливих до нього людей затримку рідини в організмі. Це підвищує кров’яний тиск. За статистикою, від 15 до 20 відсотків страждають легкої гіпертонією виявлять, що зниження сольового раціону буде достатньо для нормалізації артеріального тиску.

Сучасні дослідження показують, що вживання морської риби (макрель, тунець, лосось) перешкоджає підвищенню артеріального тиску.

Фізичні вправи (енергійна ходьба, велосипед, плавання) можуть знизити артеріальний тиск.

Головний біль і неприємності погоди

Сильные головные боли, приводящие к двоению в глазах

Важливо дотримуватися банальних рекомендацій і постаратися не залежати від зміни погоди, а для цього необхідно:

 • в осінню погоду треба не доводити себе до перевтоми;
 • повноцінний сон;
 • ходіть якомога більше пішки, людям, які страждають гіпертонічною хворобою, не можна бігати;
 • робити вранці фізичні вправи, займіться плаванням;
 • зайнятися водолечением (обливання, обтирання, душ, ванна).

Головний біль і температура. Причини, лікування

Сильные головные боли, приводящие к двоению в глазах

Висока температура практично завжди супроводжується сильним головним болем. Якщо температура 37 градусів тримається досить тривалий період і при цьому мучать здавлюють, пульсуючі головні болі, це може свідчити про сильному запаленні, про боротьбу імунних сил хворого з інфекційним захворюванням, або говорити про те, що у людини надмірна втома.

Крім хворобливих відчуттів в області голови може з’являтися сильна нудота, головні болі є різкими і нападоподібним. Все це разом свідчить про захист імунної системи організму від різних інфекційних захворювань.

Постійними супутниками простудних захворювань є перевтома, стрес, головний біль і температура. Підвищена температура при грипі тримається близько 3 днів, це свідчення боротьби організму з бактеріальною інфекцією. У цьому випадку температуру категорично не можна збивати, бо вона допомагає імунній системі знищити інфекцію.

Якщо Вас мучать часті головні болі і при цьому біль віддає в різні частини голови, то постарайтеся як можна швидше звернутися до лікаря і пройти комплексне обстеження.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *