Сильно болить голова при вагітності – що робити, у чому причини?

Сильно болит голова при беременности – что делать, в чём причины?

З головним болем у житті стикається кожна людина. Деякі щасливчики страждають цією недугою мінімально, і швидко справляються з ним, в той час, як інших головний біль супроводжує протягом усього життя.

Визначається первинна і вторинна головний біль.

Первинна головний біль є захворюванням, яке виникає саме по собі. Воно не має відношення до будь-якої іншої хвороби. Виникає, як правило, несподівано, у відповідь на певний пусковий механізм. Ця група включає головний біль напруги (тензионную), мігрень і кластерну головний біль.

Вторинна головний біль завжди є симптомом іншого захворювання, присутнього в організмі.

На тлі хронічних проблем, пов’язаних з головними болями і шумом у вухах часто стоїть аутоімунність.

Зміст

 • 1 Головний біль під час вагітності
 • 2 Зміни тіла під час вагітності
 • 3 Головний біль напруги (тензионная)
 • 4 Прееклампсія та еклампсія як причини головного болю
  • 4.1 Прееклампсія
  • 4.2 Еклампсія
 • 5 Високий кров’яний тиск
 • 6 Загальні поради: що робити, якщо болить голова під час вагітності
 • 7 Коли настає час звернутися до фахівця, якщо болить голова?
 • 8 Ліків під час вагітності
 • 9 Народні поради
  • 9.1 Профілактика головних болів під час вагітності

Головний біль під час вагітності

Сильно болит голова при беременности – что делать, в чём причины?

Ситуація, коли дуже сильно болить голова під час вагітності, являє собою окрему главу. Тут відіграють роль кілька факторів. Зміна рівня гормонів, особливо на ранніх термінах вагітності, а потім – після пологів. Напади мігрені у жінок в «цікавому положенні» може викликати різні смаки і подальше споживання певних продуктів. На самому початку вагітності організм майбутньої мами повинен справлятися з різними внутрішніми та зовнішніми чинниками, які можуть обтяжувати не тільки її тіло, а й психіку. Під час наступної стадії виникає навантаження на хребет, тому, що носіння зростаючого живота є досить важким дією. Лікування під час вагітності, якщо голова болить дуже сильно, представляється складним через відсутність можливості прийому більшості болезаспокійливих препаратів зважаючи здорового розвитку плоду. Легше дотримуватися спокійного режиму і достатнього споживання рідини.

При мігрені надати допомогу може теплий, досить солодкий чай або каву. Полегшення приносить холодний компрес на лоб або втирання в віскі декількох крапель ароматичних масел.

Зміни тіла під час вагітності

Сильно болит голова при беременности – что делать, в чём причины?

Найбільш поширеним типом головного болю є тензионная біль і, якщо ви були схильні до неї до вагітності, у вас є велика ймовірність неодноразово зустрітися з нею і під час виношування дитини. Однак, навіть якщо жінка ніколи не страждала від головного болю, мігрень або тензионная головний біль можуть проявитися в 1 триместрі.

Однією з причин настання неприємної ситуації, коли у вагітної дуже сильно болить голова, є щоденна звичка пити каву і раптова відмова від неї. Адаптація організму до відсутності кофеїну займає деякий час. Згодом головний біль і втому проходять.

Приступи хвороби, як правило, зникають у 2 триместрі вагітності, коли організм звикає до нових рівнів гормонів і нового способу життя. Менш часто, вони супроводжують жінку до самого кінця вагітності.

Головний біль напруги (тензионная)

Сильно болит голова при беременности – что делать, в чём причины?

Пацієнти часто описують цю біль, як тупу, двосторонній, іноді з максимальним проявом у скронях або області чола, але частіше – як біль абсолютно невизначену або, як «розпливчасте тиску в голові». Іноді вказується на відчуття, ніби голова «стиснута в обруч».

У разі, якщо тензионная біль дуже інтенсивна, вона може супроводжується нудотою і чутливістю до світла, імітуючи симптоми мігрені. Тривалість цих нападів сильно варіює в межах від декількох десятків хвилин до декількох днів або тижнів. Щодо частоти, напади діляться на епізодичну форму, коли голова болить рідше, ніж 15 днів в місяць; при більш частому виявленні мова йде про хронічній формі.

Найбільш серйозна, хронічна, повсякденним біль цього типу часто виникає в результаті багаторічного надмірного застосування знеболюючих препаратів (і дійсно, голова болить 365 днів у році, як правило, 24 години на добу!).

Прееклампсія та еклампсія як причини головного болю

Сильно болит голова при беременности – что делать, в чём причины?

Прееклампсія

Прееклампсія проявляється симптомами, подібними ознаками артеріальної гіпертензії. Першими, як правило, єдиними симптомами є головний біль, втому і нудота. Найбільшу небезпеку при цьому захворюванні представляють зміни в плаценті, які ставлять під загрозу розвиток плоду. Хвороба може призвести до поганої подачі кисню і подальшої відсталості розвитку.

Еклампсія

Еклампсія, зазвичай, відбувається у 4 етапи. 1-ая продромальна фаза – дуже коротка, а іноді і зовсім відсутня. У більшості випадків, у вагітної проявляється занепокоєння, посмикування м’язів обличчя і очного яблука, голова нахиляється в один бік, з’являється сильний головний біль. Типові хворобливі відчуття під ребрами в області печінки. Потім настає фаза тонічних судом – в основному, зачіпає шию і м’язи спини. Це займає всього кілька секунд. Клоническая фаза проявляється генералізованим посмикуванням м’язів по всьому тілу. Ця фаза є найтривалішою, займає декілька хвилин і може призвести до коми з розширенням зіниць, зниження рефлексів, глибоким диханням.

Високий кров’яний тиск

Сильно болит голова при беременности – что делать, в чём причины?

Першими невизначеними симптомами можуть бути головний біль, втома, розлади сну. Труднощі погіршуються, як правило, на пізній стадії захворювання, коли в результаті настає пошкодження різних органів.

Розрізняють 3 стадії захворювання:

 • Єдиною ознакою гіпертонії є виміряний високий кров’яний тиск, яке спочатку эпизодичное, а потім – постійне.
 • Друга стадія характеризується вже атеросклеротичними змінами в артеріях. Лівий шлуночок збільшується в результаті непропорційною навантаження.
 • На третьому етапі вже проявляється значне ушкодження окремих органів і доходить до порушень їх функцій. Артерії зачіпають атеросклеротичні зміни.
 • Загальні поради: що робити, якщо болить голова під час вагітності

  Сильно болит голова при беременности – что делать, в чём причины?

 • Дотримуйтесь питний режим. Достатня гідратація дуже важлива.
 • Намагайтеся розслабитися всякий раз, коли це представляється можливим. Забезпечте собі достатню кількість сну.
 • Частіше гуляйте на свіжому повітрі.
 • Зробіть масаж голови та шиї або сходіть на сеанс масажу.
 • Зробіть холодний або теплий компрес на голову, в залежності від того, що вам допомагає.
 • Коли настає час звернутися до фахівця, якщо болить голова?

  Сильно болит голова при беременности – что делать, в чём причины?

 • Якщо ні один засіб або метод не допомагає позбавитися від нападів.
 • Якщо біль – гостра. Це може бути ознакою високого кров’яного тиску.
 • Якщо до вагітності ви не зустрічалися з недугою взагалі, а тепер не знаєте, як від нього позбутися.
 • Якщо біль зберігається після 1 триместру.
 • В даний час під час вагітності приймається болезаспокійливий засіб ацетамінофен у низьких дозах (наприклад, Парален), але перед його застосуванням рекомендована консультація з фахівцем. Більшість інших препаратів при вагітності протипоказані.

  Гарна новина полягає в тому, що так само, як вагітність є тригером головних болів, вона може посприяти їх зникнення. Більшість нападів слабшають або зникають повністю після 1 триместру.

  Ліки під час вагітності

  Сильно болит голова при беременности – что делать, в чём причины?

  Знеболюючі або анальгетики – це ліки, які часто зустрічаються в більшості будинків і допомагають полегшити біль голови, зубів, зв’язок, суглобів, м’язів…

  Найбільш часто використовувані анальгетики вільного доступу містять ацетилсаліцилову кислоту, Панадол, Нурофен, Ібупрофен і Налгезін. Всі ці препарати, проте, згідно останнім дослідженням, пов’язані з патологіями у новонароджених хлопчиків, які в більш пізньому віці можуть привести до проблем з фертильністю.

  Народні поради

  Сильно болит голова при беременности – что делать, в чём причины?

  З головними болями при вагітності можна боротися за допомогою ромашки чи м’яти. З цих трав можна приготувати чай; але будьте обережні з м’ятою, якщо використовувати її часто і у великих дозах вона може спричинити ушкодження нирок. Іншим варіантом є меліса, яка допомагає при мігрені.

  Профілактика головних болів під час вагітності

 • Досить відпочивайте протягом дня.
 • Дотримуйтесь питний режим.
 • Слідкуйте за своїм раціоном харчування і не забувайте про вітаміни.
 • Робіть щоденні піші прогулянки.
 • Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *