Температура, головний біль — яке лікування необхідно

Температура, головная боль — какое лечение необходимо

Всі ми добре знаємо, що нормальна температура нашого тіла – 36,60, її підвищення та головний біль часто нерозривно пов’язані між собою. Причиною може стати одне з багатьох захворювань, але в тих випадках, коли біль супроводжується підвищенням температури тіла до 39, а потім її різким зниженням до 36, у першу чергу варто звернути увагу на стан дихальних шляхів і виключити можливість початку такого небезпечного захворювання як грип, менінгіт або лептоспіроз. Несвоєчасно або неправильно поставлений діагноз, як і самолікування, може призвести до розвитку важких ускладнень.

Зміст

 • 1 Чому болить голова при високій температурі
 • 2 Симптоми захворювань, що супроводжуються підвищенням температури тіла
 • 3 Лікування захворювань, пов’язаних з головним болем і високою температурою

Чому болить голова при високій температурі

Температура, головная боль — какое лечение необходимо

Почати варто з того, що підвищеної вважається температура 37 градусів. До 380 вона називається субфебрильної і не вимагає застосування різних лікарських препаратів. Як стверджують медики, організм повинен самостійно справлятися з цією проблемою, включаючи всі захисні системи. Встановити причини появи головного болю допоможе грамотний фахівець. Чому болить голова, і збільшуються цифри на градуснику до 39 і вище? Це може бути не тільки простудне захворювання. Локалізація самої болю може свідчити:

 • про розвиток гострої респіраторно-вірусної інфекції;
 • менінгіті;
 • про загострення запалення гайморових пазух;
 • про початок енцефаліту;
 • поліомієліті.

Причини і лікування захворювань різноманітні і вимагають індивідуального підходу до розв’язання проблеми в кожному окремому випадку. У літніх людей головний біль і температура 39 може бути пов’язана з нападом гіпертонії, а у дітей та підлітків – з отруєнням. Дуже часто подібні зміни стану пацієнта виникають при загостренні захворювань, пов’язаних з опорно-руховим апаратом. Це може бути і артроз, артрит, і миогелез. Але не завжди стає причиною одне з названих вище захворювань. Відомо безліч випадків, коли голова болить, і змінюються градусник з 36 на 39 після пережитого стресу. Це не що інше, як термоневроз, коли пацієнта турбує і підвищена і знижена температура.

Причини таких змін у дітей – це розвиток:

 • ларингіту;
 • вітряної віспи;
 • скарлатини;
 • паротиту;
 • застуди;
 • пневмонії.

Звернення до лікаря необхідно в будь-якому випадку при підвищенні температури тіла до 380.

Симптоми захворювань, що супроводжуються підвищенням температури тіла

Температура, головная боль — какое лечение необходимо

Будь-яка хвороба – це не тільки висока і низька температура. Ще безліч самих різноманітних симптомів свідчать про наявність інфекції в організмі людини. Голова болить і паморочиться, виникає нудота і навіть блювота, починається діарея, з’являється слабкість і знижена температура тіла в тих випадках, коли розвивається один з багатьох недуг, які потребують уваги і допомоги лікаря:

 • Грип. Це патологічний стан, що є сезонним, стрімко розвивається, стає причиною багатьох ускладнень. Термометр показує 38-390, пацієнта мучить сильний головний біль, він слабкий, скаржиться на сльозотечу та різь в очах, розвивається риніт, закладає вуха, з’являється лихоманка. При температурі вище 39 починається блювота і діарея. Стан хворого погіршується без відповідного лікування, що вимагає застосування противірусних та протизапальних препаратів. Призначення робить тільки лікар, так як результатом неправильного лікування може стати порушення функцій печінки або нирок, слуху аж до повної його втрати зору. Симптоми грипу – це слабкість, пацієнт відчуває сильний головний біль, яка немов обруч стискає скроні, лоб, потилицю. У перші дні цифри на градуснику не перевищують 36, але вже через добу показання досягають 39. З’являється болісний кашель, ломота в суглобах і м’язах, виникає лихоманка. Боляче дивитися на світ.
 • Звернення до лікаря допоможе уникнути важких наслідків неправильного лікування, адже високі цифри на градуснику 39 і навіть 40 можуть стати наслідком розвитку звичайної застуди, лікування якої інше. У деяких випадках хвороба розвивається при температурі 36, але зазвичай симптоми, що вказують на початок простудного захворювання, – температура тіла до 38 – 39 градусів, слабкість, нудота, запаморочення, закладеність носа, лихоманка, сильно болить голова, кашель сухий, роздирає.
 • Причини підвищення температури тіла до 38-390 і сильного головного болю в потилиці, лихоманки – менінгіт і запалення гайморових пазух. Симптоми, що відрізняють гайморит від інших захворювань – болить голова в області лобової частини і скронь, температура підвищується до 39, пацієнт не розрізняє запахи, з’являються рясні виділення з носа. Сильний головний біль при незначному русі, різка, що віддають у потилицю, не дозволяє навіть повернути або нахилити голову, реакція у вигляді болю і сльозотечі на яскраве світло, ломота в суглобах і м’язах. Все це симптоми такого небезпечного інфекційного захворювання, як менінгіт. Запізніле звернення до лікаря може призвести до тяжких ускладнень або навіть до летального результату. Пацієнта мучить пропасниця, болить потилиця. При підвищенні температури від 39 до 400 можливе порушення мови і втрата свідомості. Необхідна термінова медична допомога.
 • Сильний головний біль у потилиці, підвищена температура, достишгающая 390 і вище, лихоманка, нудота і діарея, прояви герпесу на губах, зміні розмірів печінки та селезінки, гемморагическая висип, шкіра жовтушна, болить кожен суглоб, напружені і болючі м’язи. Все це симптоми небезпечної недуги.
 • Лікування захворювань, пов’язаних з головним болем і високою температурою

  Температура, головная боль — какое лечение необходимо

  Причини, за якими температура тіла піднімається до 39, а часом і вище, різні. Однак знижена вона також стає причиною появи сильного головного болю. Так, наприклад, багато хвороб починаються не з підвищення, а за незначного зниження показань термометра до 36. Це викликає слабкість, запаморочення, пацієнта хилить в сон. При розвитку інфекційних захворювань температура 36 різко змінюється досить високою, що досягає 39, починається лихоманка і потрібно грамотне лікування. Всі симптоми вказують на початок хвороби, яку визначити і встановити причини її розвитку може тільки досвідчений фахівець.

  Лікування, яке буде обрано лікарем, спрямоване на стабілізацію температури тіла, позбавлення від таких проявів інтоксикації як діарея, усунення причин, що викликали виникнення і розвиток хвороби. Призначення жарознижуючих засобів при підвищенні температури до 39, протизапальних препаратів і ліків, що забезпечують симптоматичне лікування, сприяє нормалізації загального стану хворого і зниження показань на градуснику до 36. Позбутися від таких симптомів і проявів як лихоманка, головний біль, сильні болі в потилиці або м’язах допоможуть болезаспокійливі препарати, спазмолітики.

  Окремої уваги заслуговує лікування із застосуванням антибіотиків та противірусних засобів. Якщо градусник не досягають 36 або перевищує 39, це може бути пов’язане з проявами лихоманки і стати свідченням загальної слабкості пацієнта. Багато симптоми тих чи інших недуг свідчить про порушення функцій різних органів, причини можуть бути різні, а проявом стає лихоманка або зміну артеріального тиску.

  Медикаментозне лікування може призначити лікар, але кожен хворий повинен знати, що при підвищеній температурі необхідно рясне пиття, вживання вітамінів, постільний режим, обмеження контактів з оточуючими. Лікування, засноване на прийомі антибактеріальних та противірусних препаратів, що виключає вживання алкоголю. Заборонено пити алкогольні напої, якщо термометр показує понад 380. Якщо на термометрі досить низька температура – 36 і менше, а пацієнта мучить головний біль, обов’язково вживання великої кількості гарячих і солодких напоїв. Це може бути молоко з медом, чай з малиною, відвар шипшини.

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *