Тиснуть головні болі — причини і ускладнення

Давящие головные боли — причины и осложнения

Пов’язка, що головний біль є дуже неприємним явищем, яке може з’явитися у кожної людини. Найчастіше вона свідчить про наявність у людини серйозних хвороб, які не пов’язані з головним мозком. Ці види больових відчуттів можуть бути абсолютно різними. Вони можуть бути різкими, пульсуючими і стискають. Також у людини вони можуть виникнути абсолютно несподівано або після інтенсивного фізичної активності. Дана біль дещо відрізняється від інших видів болю і має вона деякими суттєвими саме для неї ознаками. Таким чином, якщо вона з’явилася у людини одного разу сплутати її з якоюсь іншою болем просто неможливо. Пацієнтам слід знати, що якщо вона з’являється дуже часто, то слід звернутися за консультацією до фахівця.

Зміст

 • 1 Класифікація болю в голові
 • 2 Основні причини появи стискаючого болю
 • 3 Ознаки наявності давить головного болю в потилиці
 • 4 Діагностика
 • 5 Лікування
 • 6 Народні засоби від болю в голові
 • 7 Використання гімнастики для позбавлення від болю в голові
 • 8 Медикаментозне позбавлення від неприємних відчуттів в голові

Класифікація болю в голові

Давящие головные боли — причины и осложнения

Медиками давить головний біль носить назву цефалгия.

Ними також підрозділяються ці неприємні відчуття на кілька видів:

 • Невралгічного виду. Вони з’являються в результаті защемлення потиличного або трійчастого нерва. Зазвичай вони виражаються у вигляді тупого болю в ділянці потилиці, а також у тім’ї і скронях;
 • Судинні болю. Найчастіше вони виникають у результаті наявності різних патологій в судинах мозку. Характеризуються вони у вигляді ниючий біль в області скронь, чола і верхівки. Найчастіше хворі скаржаться на тупий біль в області очей, вух, яка також не зникає протягом тривалого проміжку часу;
 • Ликвородинамические болю. Вони з’являються в результаті різкої зміни внутрішньочерепного тиску. Вони характеризуються тупими болями в області потилиці і скронь. Крім цього хворі скаржаться на появу болю в ділянці очей, нудоти та блювоти;
 • Інфекційно-токсичні болю. Найчастіше такі болі з’являються в результаті інтоксикації організму продуктами розпаду.
 • Основні причини появи стискаючого болю

  Давящие головные боли — причины и осложнения

  Медиками виділяється кілька причин, які можуть викликати появу цих больових відчуттів. До них слід віднести:

 • Наявність підвищеного внутрішньочерепного тиску і остеохондрозу;
 • Присутність порушень кровообігу мозку;
 • Розвиток в шиї остеохондрозу;
 • Наявність нестачі кисню в організмі;
 • Наявність травми в області голови або різних спазмів у судинах;
 • Присутність вірусного або бактеріального інфекційного процесу в організмі;
 • Наявність алкогольного отруєння печінки;
 • Часте вживання в їжу жирних і смажених продуктів;
 • Неправильний режим дня і графік прийому їжі;
 • Часта зміна клімату і голодування;
 • Наявність стресових ситуацій;
 • Розвиток непереносимості світла та голосних звуків;
 • Поява больових відчуттів в області шийного відділу;
 • Наявність запалення в скронево-челюстном апараті. Такий біль може посилюватися при вживанні кави, чаю або різних ліків;
 • Часті запаморочення та різке зниження зорової активності, порушення свідомості.
 • Таким чином, якщо пацієнт входить у зону ризику, то при появі різних неприємних симптомів слід негайно звернутися до фахівця. Тільки лікар може провести точну діагностику і призначити грамотне лікування.

  Однак перш ніж починати лікування необхідно виявити основні ознаки, які можуть свідчити про наявність у людини цих неприємних симптомів.

  Ознаки наявності давить головного болю в потилиці

  Давящие головные боли — причины и осложнения

  Медиками виділяється кілька симптомів, які свідчать про наявність у людини цієї недуги. До них слід віднести:

 • Наявність больових відчуттів в області потилиці, шиї, очей і скронь. Зазвичай вони бувають монотонними і ниючими. Також ще одним симптомом є те, що вони не змінюють свою інтенсивність протягом тривалого проміжку часу.
 • Поява больових відчуттів в одній області голови. У рідкісних випадках можливе одночасне поява болю в декількох частинах голови;
 • Часта поява головного болю при наявності у людини важких хвороб. До таких хвороб відноситься енцефаліт і менінгіт. Найчастіше така біль дуже яскраво виражена і зберігається протягом тривалого проміжку часу;
 • Поява нудоти та блювоти;
 • Наявність головного болю в області скронь пов’язано з появою у людини отиту;
 • При присутності у людини підвищеного внутрішньочерепного тиску зазвичай больові відчуття формуються в області очей. Також такі болі характерні для вірусних і бактеріальних інфекцій та алкогольному отруєнні печінки.
 • Таким чином, при появі одного з цих симптомів слід негайно звернутися до фахівця для проведення діагностики і постановки діагнозу.

  Діагностика

  Давящие головные боли — причины и осложнения

  При її здійсненні фахівець може підтвердити або спростувати наявність у людини важких захворювань або патологій, які викликають появу давить біль в потилиці. Слід зазначити, що такі неприємні відчуття можуть виникнути у людей будь-якого віку. Також в групу ризику входять і маленькі діти. Зазвичай ця хвороба з’являється у представниць жіночої статі.

  Лікування

  Давящие головные боли — причины и осложнения

  Спочатку слід пам’ятати, що давить головний біль у потилиці можна попередити. Від пацієнта не потрібно будь-яких фінансових чи інших витрат. Для того щоб уникнути болю потрібно більше гуляти на свіжому повітрі, перебуваючи вдома більше провітрювати приміщення і всю квартиру. Також не слід забувати і про фізичні навантаження. Пацієнту слід підібрати для себе максимальний комплекс фізичних вправ. Також в якості профілактики добре підійдуть заняття йогою, фітнесом і плавання.

  Всі профілактичні методи підбираються з урахуванням стану пацієнта, рівня фізичної активності та віку. Також пацієнтові слід ходити на професійний масаж, зокрема здійснюється на шийний відділ. Пацієнт повинен уникати стресових ситуацій і різних скандалів. Багато лікарі відзначають, що хорошою профілактикою попередження появи болю в голові є сон. Здоровий сон не менше 8 годин. Крім цього наявність правильної постави також вважається відмінною профілактикою появи больових відчуттів в області потилиці. Для того щоб краще спати потрібно вибрати зручну для себе подушку і м’який, комфортний матрац. Медики настійно рекомендують хворим, які страждають від частого головного болю, повністю відмовитися від будь-яких шкідливих звичок. Таким чином, пацієнту доведеться відмовити від тютюну та вживання алкоголю.

  Пацієнту слід якомога частіше вимірювати у себе артеріальний тиск, їсти більше свіжих овочів і фруктів, зелені.

  Таким чином, при появі у пацієнта будь-яких неприємних симптомів в області потилиці слід повністю відмовитися від виконання справ і просто дати своєму організму відпочити.

  Найчастіше причину болю в потилиці пацієнт знаходить самостійно, не вдаючись до допомоги фахівців.

  Найчастіше досить добре провітрити кімнату і обов’язково зволожити. Також для зволоження не потрібно використовувати додаткові пристрої. Можна просто взяти змочений у воді рушник і покласти його на батарею або спинку ліжка. До області чола потрібно покласти холодний чи гарячий компрес. Його вибір залежить від особистих уподобань клієнта.

  Народні засоби від болю в голові

  Давящие головные боли — причины и осложнения

  Більшість людей, які страждають від частого головного болю відмічають, що їм вдається перемогти цю недугу за допомогою народних засобів. Для цього необхідно змішати у рівних частках валеріану, липовий цвіт, шавлію, м’яту перцеву.

  Крім цього позбутися від стискаючого болю в потилиці і шиї зможуть ефірні масла на основі лаванди, розмарину і м’яти. Багато пацієнтів відзначають, що швидко позбутися від болю в голові може кірка лимона. Її слід покласти на поверхню лоба і скронь. Слід пам’ятати, що проводить це потрібно при відсутності у хворого алергічної реакції.

  Для маленьких дітей все трав’яні збори потрібно капнути на поверхню подушки або втратити зону скронь. Застосовувати ефірні олії для лікування дорослої людини і дитини можна лише в тому випадку, якщо людина впевнена, що у нього або в дитини немає алергічної реакції на ці трави. Слід зазначити, що народні методи позбавлення від стискаючого болю, на основі коньяку, кави мають більше шкоди для пацієнта, ніж користі.

  Використання гімнастики для позбавлення від болю в голові

  Давящие головные боли — причины и осложнения

  У деяких випадках больові відчуття можуть пройти самостійно. Для цього пацієнту слід виконати самостійний масаж зони скронь і шийного відділу. В інтернеті можна знайти багато інформації про техніках і методиках виконання такого масажу.

  Медикаментозне позбавлення від неприємних відчуттів в голові

  Давящие головные боли — причины и осложнения

  У тому випадку, якщо вищеописані методи не дали бажаного ефекту, то єдиним способом вирішити проблему буде звернення до лікаря-терапевта. Тільки він на основі симптомів і ознак, а також за результатами проведеної діагностики призначити грамотне лікування.

  Зазвичай воно включає в себе прийом медикаментозних засобів. Вони спрямовані на зниження симптомів і болю та профілактики повторного її появи.

  Також можуть бути призначені комбіновані анальгетики та НПЗЗ. Слід зазначити, що величезного ефекту ці кошти не дають. Вони лише сприяють зниженню наявних симптомів, але не впливають на причину появи хвороби і емоційний стан здоров’я пацієнта.

  Також лікарями для боротьби з головним болем, можуть бути призначені спазмолітичні засоби.

  Таким чином, давить біль не є вироком для людини. Для того, щоб від неї позбутися пацієнту потрібно пройти комплексне обстеження та виявити причину появи хвороби. Найчастіше в медичних центрах за подібної ситуації у якості діагностики використовується метод МРТ, КТ і здача пацієнтом різних аналізів. Основним недоліком даної болю є те, що вона може з’явитися зовсім несподівано для пацієнта. Таким чином, при появі в людини запаморочення, блювання, нудоти і інших серйозних проблем потрібно викликати бригаду швидкої допомоги. У даній ситуації навіть близька людина не завжди зможе допомогти людині. Пацієнтам слід особливу увагу приділяти профілактики і прислухатися до свого організму і появи неприємних відчуттів у ньому.

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *