У вас болить голова, і вухо? В чому може причина недуги?

У вас болит и голова, и ухо? В чём может причина недуга?

Біль, що торкається вуха, яка часто присутня з одного боку і віддає в голову і очі, в більшості випадків є суб’єктивною ознакою, про який повідомляє пацієнт. У хворих дітей хворобливе вухо/голова/очей визначається згідно з місцевими симптомами і клінічними даними.

Якщо болить вухо або обидва вуха), а біль віддає в голову або очі, то причиною недуги найбільш часто є запалення зовнішнього та середнього вуха. У педіатричній практиці найбільш поширений гострий середній отит.

Біль, що охоплює вухо (або обидва вуха) може бути отогенная і неотогенная.

Отогенная біль, зазвичай, може бути легко диагностируемая при огляді зовнішнього вуха, його околиць і огляду барабанної перетинки. Вона, як правило, гостра, локалізуються в зовнішньому слуховому проході.

Неотогенная біль – тупий, охоплює вухо, віддає в голову (болить з одного боку – з лівої чи правої, в залежності від хворого вуха) і область очей, іноді зачіпає щелепу.

Зміст

 • 1 Чому болить вухо, очі і голова? Хвороби, що викликають біль
  • 1.1 Кінетоз
 • 2 Ознаки і симптоми
 • 3 Чому виникає кінетоз
 • 4. Що робити, якщо має місце кінетоз
 • 5 Середній отит
 • 6 Ознаки і симптоми отиту
  • 6.1 Гостра форма отиту
  • 6.2 Хронічна форма отиту
 • 7 Чому виникає отит
 • 8 Що робити, якщо виникла отит
 • 9 Ускладнення середнього отиту
 • 10 Запалення зовнішнього вушного каналу
 • 11 Ознаки та симптоми запалення вушного каналу
 • 12 Чому виникає запалення вушного каналу
 • 13 Що робити, якщо виникло запалення вушного каналу
 • 14 Менінгіт
 • 15 Ознаки і симптоми менінгіту

Чому болить вухо, очі і голова? Хвороби, що викликають біль

Кінетоз

У вас болит и голова, и ухо? В чём может причина недуга?

Кінетоз – це не хвороба, лише відчуття дискомфорту. Проблема може виникнути при будь-якому іншому способі переміщення з одного місця до іншого, крім ходьби або бігу – ці рухи дано людям природою, тому в організмі не виникає жодних проблем з інтерпретацією такого руху.

Ознаки і симптоми

У вас болит и голова, и ухо? В чём может причина недуга?

Кінетоз виявляється індивідуально у конкретної людини. Типовою є нудота, за якої часто слід блювання. У когось болить голова (з будь-якої сторони – як з лівої, так і правої), область очей, німіє або коле щелепу, виявляється блідість, типовим є низький кров’яний тиск, відрижка, здуття живота, підвищене слиновиділення, запаморочення, холодний піт.

Чому виникає кінетоз

У вас болит и голова, и ухо? В чём может причина недуга?

Факторами ризику для виникнення хвороби є всі види рухів (автомобіль, автобус, поїзд, верхова їзда, політ, каруселі…).

Крім того, діти більш схильні до заколисування, ніж дорослі. Наприклад, під час їзди в поїзді у когось може викликати хворобу рух при сидінні в протилежному напрямку.

У деяких випадках кінетоз може виникнути внаслідок іншого захворювання. Якщо є підозра на першопричину, пацієнт піддається ретельному обстеженню.

Що робити, якщо має місце кінетоз

У вас болит и голова, и ухо? В чём может причина недуга?

Кінетоз вилікувати неможливо. Є вправи, які можуть збільшити опір осіб проти заколисування.

Також пацієнти можуть відвідати спеціалізовану клініку. Лікування, однак, не забезпечує гарантій.

При хворобі традиційно використовується Кинедрил – переважно, приймається близько 30 хвилин до їзди (в разі появи симптомів під час подорожі або при тривалому пересуванні, препарат можна використовувати під час їзди). Інші варіанти включають антитошнотные жувальні гумки (також рекомендується використовувати від 15 до 30 хвилин їзди).

Середній отит

У вас болит и голова, и ухо? В чём может причина недуга?

Середній отит є одним з найбільш поширених дитячих захворювань. При недугу болить вухо (з лівого або з правого боку – в залежності від локалізації запалення), іноді біль віддає в око або щелепу, підвищується температура тіла; зазвичай, хвороба приводить пацієнта до відділення швидкої допомоги (тому що воно виникає, в основному в нічний час, і характерно швидким прогресуванням).

Ознаки і симптоми отиту

Гостра форма отиту

У вас болит и голова, и ухо? В чём может причина недуга?

Гострий середній отит зазвичай розвивається у пацієнта під час спалахування інфекційного захворювання верхніх дихальних шляхів (вірусного походження – застуда, грип…), найчастіше – в нічний час (лежаче положення сприяє передачі інфекції з євстахієвої трубки в середнє вухо).

Симптоми хвороби виникають раптово і швидко розвиваються (болить вухо, присутні виділення з вуха, підвищена температура, блювота, пронос, іноді болить голова і біль віддає в око з правого або лівого боку). Запалення, як правило, оборотні, але ступінь запалення може відрізнятися в кожному вусі (часто буває, що одного разу вночі пацієнт відвідує кімнату аварійної ситуації з одним вухом, а на наступну ніч з іншим).

Хронічна форма отиту

У вас болит и голова, и ухо? В чём может причина недуга?

Хронічна форма відрізняється від гострої тим, що не підвищується температура тіла, у пацієнта, як правило, не болить голова правило, недуга не зачіпає область очей або щелепу.

При хронічному отиті у пацієнта свербить вухо (з правого або з лівого боку – залежно від ураженої області), присутній закладеність вуха, потріскування і тиск, шум, посилене сприйняття власного голосу.

Чому виникає отит

У вас болит и голова, и ухо? В чём может причина недуга?

Основним фактором ризику і причиною) середнього отиту є інфекції дихальних шляхів, особливо при недостатньому видаленні слизу з носа.

Ризиковим чинником для виникнення отиту є також дитячий вік (підвищений ризик виникає з анатомічних відмінностей євстахієвої трубки у дорослого і дитини).

Іншими факторами ризику так само, як і для більшості захворювань, є ослаблений імунітет, алергії, порушення барабанної перетинки, збільшені мигдалини і аденоїди.

Що робити, якщо виникла отит

У вас болит и голова, и ухо? В чём может причина недуга?

Лікування захворювання, в першу чергу, спрямоване на полегшення болю, зменшення запалення і профілактику рецидивів запалення.

Якщо болить вухо, щелепа, голова або очей, підвищується температура тіла, рекомендуються препарати з активною речовиною, таким, як Ібупрофен, Парацетамол (які також виготовляються у формах, придатних для дітей – сиропи, супозиторії).

Ускладнення середнього отиту

У вас болит и голова, и ухо? В чём может причина недуга?

Основна складність отиту полягає в переході в хронічну стадію, тому необхідно ретельно лікувати первинне запалення.

Іншим неприємним і навіть небезпечним ускладненням є розширення запалення, яке може привести до запалення мозкових оболонок. Ось чому в ситуації, якщо проявляється сильна біль в області очей, віддає в щелепу і віскі (може виникнути як з лівого, так і з правого боку, залежно від локалізації хвороби).

Запалення зовнішнього вушного каналу

У вас болит и голова, и ухо? В чём может причина недуга?

Запалення вушного каналу є болючим захворюванням, що вражає вухо, з лівого або з правого боку.

Ознаки та симптоми запалення вушного каналу

У вас болит и голова, и ухо? В чём может причина недуга?

Якщо має місце це захворювання, це відбивається постійним болем у вусі з боку запалення – лівою чи правою. Вухо чутливе до дотику; біль може віддавати в щелепу або очей (проте, вкрай рідко).

Якщо підвищується температура тіла, то вона не є настільки високою, як при середньому отиті.

Чому виникає запалення вушного каналу

У вас болит и голова, и ухо? В чём может причина недуга?

Фактори ризику представлені запорошених або вологих оточенням, купанням в брудній воді (вода може проникнути в вухо і не витікати), застосування різних косметичних продуктів (таких, як вушна паличка, змащений кремом для обличчя) і ін

Що робити, якщо виникло запалення вушного каналу

У вас болит и голова, и ухо? В чём может причина недуга?

Лікування захворювання, насамперед, передбачає очищення вушного канал (лікар використовує спеціальний скребок, для зрошення – щодо сильний струмінь води). Після очищення призначаються краплі, зменшують набряк вуха і сприяють лікуванню запалення.

Менінгіт

У вас болит и голова, и ухо? В чём может причина недуга?

Людський мозок покритий трьома шарами. Ці шари разом зі спинномозковою рідиною, захищають мозок і спинний мозок від ударів і інших зовнішніх впливів. Внутрішній шар, який герметично прикриває головного і спинного мозку називається м’якою оболонкою (pia mater). І саме цей шар пошкоджується при менінгіті.

Ознаки і симптоми менінгіту

У вас болит и голова, и ухо? В чём может причина недуга?

Менінгіт – дуже серйозна хвороба, в тому сенсі, що у здорової людина може поставити під загрозу життя протягом кількох годин.

Рання стадія менінгіту буває важко диагностируемой, т. к., дуже схожа на звичайну застуду – присутня висока температура і головний біль (часто віддає в щелепу).

Далі, однак, хвороба розвивається специфічно: присутній ригідність м’язів шиї і в області щелепи, з’являється нудота і блювота. Крім того, людина стає чутливим до світла (що викликано роздратуванням зорового нерва), втомленим і заплутаним.

Якщо бактерії поширюються через кров по всьому тілу, симптоми проявляються і в інших органах. Тому може проявитися висип, наприклад, у вигляді маленьких синіх плям на шкірі, судоми і біль у м’язах по всьому тілу, людина може навіть впасти в кому.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *